2018-12-19   02:41:13
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat LÝb 10 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  22 september 2017   
  Stśvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:13   
  ArrangÝr  Horsens SvÝmmeklub og Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  22 september 2017         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjśr (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            24.54   
Lasse Dall  1997  Odder SvÝmmeklub            25.56   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg SvÝmmeklub            25.81   
Jakob Juul  2000  Vejle SvÝmmeklub            25.98   
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens SvÝmmeklub            26.10   
Sebastian Strandberg  1994  Aalborg SvÝmmeklub            26.11   
Malthe Lindeblad  2001  DeltaSwim            26.27   
Ralf Dalby  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            26.27   
Rasmus Udbye  2000  Horsens SvÝmmeklub            26.32   
10  Andreas Hansen  2000  Vejle SvÝmmeklub            26.47   
11  Jens Bach  1997  Aalborg SvÝmmeklub            26.48   
12  Simon B. Jeppesen  1997  Agfs SvÝmmeafdeling            26.52   
13  Tais Andkjśr Kristensen  1999  Horsens SvÝmmeklub            26.57   
14  Marcus Brandborg  1997  Aalborg SvÝmmeklub            26.60   
15  David Hjort  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            26.65   
16  Maris Lencevics  1986  Horsens SvÝmmeklub            26.74   
17  Malthe Burgaard  2000  H2Odense            26.77   
18  Oliver Degn  1996  Odder SvÝmmeklub            26.79   
19  Martin H. Abel  2001  Esbjerg SvÝmmeklub            26.84   
20  Rasmus JÝrgensen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            26.86   
20  Rasmus NÝrfjand  2000  Holstebro SvÝmme Club            26.86   
22  Oskar JÝrgensen  1998  Odder SvÝmmeklub            26.91   
23  Casper Eickhardt  1999  Esbjerg SvÝmmeklub            26.95   
24  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            26.96   
25  Rune Friis Petersen  1996  Horsens SvÝmmeklub            27.07   
26  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens SvÝmmeklub            27.15   
27  Jonas Bruun Sleiman  1998  Esbjerg SvÝmmeklub            27.16   
28  Karl Meisner-Jensen  1999  SvÝmmeklubben Nord            27.26   
29  Magnus Yde  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            27.28   
30  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg SvÝmmeklub            27.49   
31  Rune NÝrgaard  2000  Aalborg SvÝmmeklub            27.54   
32  Oliver NÝrgaard Frost  2002  Aalborg SvÝmmeklub            27.79   
33  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK            27.80   
34  Lukas LindstrÝm  1998  Horsens SvÝmmeklub            27.91   
35  Oliver Christensen  2000  Esbjerg SvÝmmeklub            28.00   
36  Kaare Fisker Larsen  1998  H2Odense            28.08   
37  Gustav Stahl  2002  H2Odense            28.12   
38  Nicolai Andersen  1998  Nyborg SvÝmmeklub            28.15   
39  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg SvÝmmeklub            28.18   
40  Julius Henriksen  2002  Holstebro SvÝmme Club            28.19   
41  Jonas Rohwedder  1998  Haderslev SvÝmme Klub            28.28   
42  Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub            28.34   
43  Anders Vestergaard  2001  Aalborg SvÝmmeklub            28.36   
44  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub            28.39   
45  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe SvÝmme Klub            28.42   
46  Anders Rasmussen  2001  Vejle SvÝmmeklub            28.43   
47  Lukas Jeppesen  2001  ErritsÝ Gymnastik Og IF            28.44   
48  Jakob Mose  2000  Esbjerg SvÝmmeklub            28.57   
48  Lawrence Langley  2001  Aalborg SvÝmmeklub            28.57   
50  Simon Perzynski  2002  SvÝmmeklubben SÝnderborg            28.58   
51  Andreas Kronborg  2002  Vejle SvÝmmeklub            28.62   
52  Oliver FrÝlund  2001  Silkeborg SvÝmmeklub            28.69   
53  Jakob Vingborg  1998  Viborg SvÝmme Klub            28.73   
54  Sebastian Leimbeck  2001  Viborg SvÝmme Klub            28.77   
55  Thomas Schiby  2001  Aalborg SvÝmmeklub            28.80   
56  Magnus Funder  2001  Vejle SvÝmmeklub            28.82   
57  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens SvÝmmeklub            28.83   
58  Valdemar Kjśrgaard  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            28.96   
59  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub            28.99   
60  Thomas Christiansen  1999  Haderslev SvÝmme Klub            29.05   
61  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            29.13   
62  Anders Nedergaard Jensen  2002  Holstebro SvÝmme Club            29.14   
62  AsbjÝrn Guldager  2002  Haderslev SvÝmme Klub            29.14   
64  Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            29.19   
65  Mikkel Riis  2002  Viborg SvÝmme Klub            29.24   
66  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens SvÝmmeklub            29.29   
67  Artķr Jegesi  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            29.44   
68  Wilfred Hove Lasthein  2002  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            29.45   
69  Jacob Christensen  2002  Vejle SvÝmmeklub            29.50   
70  Martin Broch  2001  DeltaSwim            29.54   
71  Magnus Alexandersen  2002  Skive SvÝmmeklub Poseidon            29.70   
72  Kristoffer Erbo Kjśr  2001  Vejle SvÝmmeklub            29.89   
73  Mads Iversen  2002  Skanderborg SvÝmmeklub            29.90   
74  Philip Andersen Ravn  2002  SvÝmmeklubben SÝnderborg            30.06   
75  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002  Vejle SvÝmmeklub            30.09   
76  Mingus Okkerholm  2002  Nyborg SvÝmmeklub            30.17   
77  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            30.23   
78  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense            30.30   
79  Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg SvÝmmeklub            30.35   
80  Andreas Blaaberg  2002  Vejle SvÝmmeklub            30.43   
81  Ruben NÝrgaard  2002  SvÝmmeklubben Nord            30.47   
82  Casper Brinch  2002  Vejle SvÝmmeklub            30.90   
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            DNS   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev SvÝmme Klub              Akut syg 
Mads Kloster  2002  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Ej samt. berÝr. v/25 
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2017 
Licens til SvÝmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark