2018-12-17   13:07:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  22 september 2017   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  20:17   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2017         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub    57.71  1:58.14  2:58.01    3:56.18   
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    57.56  1:58.34  2:58.60    3:56.68   
Oskar Jørgensen  1998  Odder Svømmeklub    58.57  2:00.28  3:01.43    4:01.01   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    58.61  2:00.55  3:01.73    4:01.29   
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    58.67  2:00.30  3:01.42    4:02.21   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    58.74  1:59.74  3:01.27    4:02.60   
Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub    59.58  2:01.28  3:04.42    4:04.05   
Jonas Gadegaard Hansen  1998  Vejle Svømmeklub    58.80  2:01.26  3:03.82    4:07.24   
Mads Sørensen  2000  H2Odense    1:00.64  2:04.74  3:07.98    4:07.38   
10  Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    1:00.63  2:04.54  3:06.89    4:09.00   
11  Simon B. Jeppesen  1997  Agfs Svømmeafdeling    58.94  2:02.35  3:05.99    4:09.25   
12  Jens Bach  1997  Aalborg Svømmeklub    1:01.67  2:06.16  3:10.79    4:10.59   
13  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    1:00.61  2:04.02  3:07.84    4:10.85   
14  Alexander Fenger  1999  Vejle Svømmeklub    1:01.27  2:05.99  3:09.58    4:11.19   
15  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    58.99  2:02.83  3:07.59    4:11.82   
16  Magnus Fallesen  1998  Agfs Svømmeafdeling    2:38.61  3:41.81      4:12.80   
17  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning    59.89  2:04.62  3:09.08    4:13.36   
18  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    59.87  2:04.51  3:08.95    4:14.35   
19  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    1:00.49  2:04.31  3:09.79    4:14.43   
20  Peter Mandrup Madsen  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:01.96  2:07.13  3:11.90    4:15.29   
21  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:01.22  2:06.16  3:11.34    4:15.93   
22  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:00.19  2:04.74  3:11.11    4:16.10   
23  Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    1:01.18  2:05.61  3:10.72    4:16.16   
24  Chris Lund Rasmussen  2001  Viborg Svømme Klub    1:01.50  2:06.44  3:12.51    4:16.42   
25  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    1:02.03  2:07.30  3:13.13    4:17.71   
26  Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub    1:01.58  2:06.53  3:12.48    4:17.91   
27  Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    1:02.63  2:07.23  3:13.19    4:18.03   
28  Oliver Nørgaard Frost  2002  Aalborg Svømmeklub    1:01.38  2:07.27  3:13.12    4:19.74   
29  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Vejle Svømmeklub    1:02.14  2:09.03  3:15.52    4:21.22   
30  Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:03.02  2:10.08  3:16.20    4:22.28   
31  Thor G. Nedergaard  2002  Odder Svømmeklub    1:04.67  2:11.25  3:17.50    4:23.34   
32  Oliver Mølby  2001  Esbjerg Svømmeklub    1:03.52  2:12.41  3:19.54    4:26.29   
33  Luis Velasquez  2001  Esbjerg Svømmeklub    1:02.88  2:10.33  3:18.42    4:27.02   
34  Wilfred Hove Lasthein  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:02.13  2:10.34  3:19.22    4:27.07   
35  Mikkel Weis Kallesøe  2000  Viborg Svømme Klub    1:04.40  2:12.80  3:20.70    4:27.41   
36  Oliver Widemann Bache  2001  Viborg Svømme Klub    1:04.38  2:13.79  3:22.47    4:29.27   
37  Esben F. Buchwaldt  2002  Esbjerg Svømmeklub    1:02.81  2:09.86  3:19.49    4:29.56   
38  Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:02.17  2:09.04  3:19.11    4:29.92   
39  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    1:04.79  2:13.19  3:22.43    4:30.85   
40  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    1:04.22  2:13.56  3:23.53    4:33.11   
41  Vilhelm Damm Thorsell  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:05.93  2:15.06  3:25.13    4:34.42   
42  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:05.92  2:15.36  3:25.33    4:34.78   
43  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub    1:04.43  2:14.31  3:25.08    4:37.44   
44  Andreas Blaaberg  2002  Vejle Svømmeklub    1:04.58  2:15.82  3:30.05    4:44.96   
45  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    1:08.70  2:21.36  3:33.86    4:45.64   
46  Casper Brinch  2002  Vejle Svømmeklub    1:07.67  2:21.23  3:35.64    4:48.94   
47  Johan Bendixen Nissen  2002  Skanderborg Svømmeklub    1:09.31  2:24.61  3:38.49    4:51.89   
Søren Villumsen  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  20:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark