Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Horsens |
|
Udskriftstidspunkt |
10:13 |
|
|
Arrangør |
Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
|
1:14.48 |
2:30.21 |
3:58.64 |
|
5:09.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
|
3:15.24 |
4:36.60 |
|
|
5:12.12 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
|
1:11.95 |
2:35.72 |
4:00.14 |
|
5:14.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
1:10.80 |
2:30.19 |
4:06.29 |
|
5:15.34 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Strandby |
2001 |
|
|
1:14.93 |
2:34.84 |
4:04.56 |
|
5:16.04 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
|
|
1:13.43 |
2:37.44 |
4:01.83 |
|
5:16.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
|
1:13.89 |
2:35.70 |
4:00.67 |
|
5:16.90 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
|
1:13.17 |
2:36.23 |
4:08.60 |
|
5:22.24 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helena V. Ellling |
2000 |
|
|
1:11.19 |
2:36.33 |
4:08.56 |
|
5:22.79 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Fogh |
2003 |
|
|
1:19.09 |
2:41.19 |
4:05.99 |
|
5:23.16 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
|
1:14.94 |
2:37.25 |
4:10.11 |
|
5:24.81 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
|
1:14.91 |
2:42.78 |
4:10.24 |
|
5:28.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
|
1:16.58 |
2:42.83 |
4:16.04 |
|
5:31.72 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
|
1:16.94 |
2:43.64 |
4:16.36 |
|
5:31.77 |
|
|
IHF Svømning |
5:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
|
1:14.64 |
2:42.77 |
4:16.13 |
|
5:32.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
|
1:14.98 |
2:38.91 |
4:17.63 |
|
5:33.34 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
|
1:19.72 |
2:44.13 |
4:19.35 |
|
5:33.92 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
|
1:21.45 |
2:44.30 |
4:19.15 |
|
5:34.67 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
|
1:15.06 |
2:42.52 |
4:17.67 |
|
5:34.74 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
|
1:16.52 |
2:42.20 |
4:17.05 |
|
5:35.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
|
|
1:14.69 |
2:41.87 |
4:19.32 |
|
5:35.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
|
|
1:19.14 |
2:45.13 |
4:27.17 |
|
5:43.37 |
|
|
H2Odense |
5:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
|
|
1:20.98 |
2:51.67 |
4:27.19 |
|
5:44.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
|
|
1:15.97 |
2:44.27 |
4:23.42 |
|
5:45.95 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
|
1:24.30 |
2:50.53 |
4:28.24 |
|
5:45.97 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
|
|
1:22.08 |
2:48.85 |
4:29.85 |
|
5:47.57 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
5:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nikoline Andersen |
2003 |
|
|
1:20.31 |
2:49.16 |
4:30.96 |
|
5:49.90 |
|
|
H2Odense |
5:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Freja Romanski |
2003 |
|
|
1:22.54 |
2:51.80 |
4:30.89 |
|
5:50.35 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
|
1:14.12 |
2:45.59 |
4:31.40 |
|
5:56.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
|
|
1:20.19 |
2:52.92 |
4:34.27 |
|
5:57.40 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Josefine Heuer |
2003 |
|
|
1:20.28 |
2:51.44 |
4:39.05 |
|
5:59.80 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
|
|
1:30.03 |
3:01.39 |
4:41.02 |
|
6:02.90 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
|
1:21.11 |
2:53.19 |
4:40.56 |
|
6:07.96 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. v/125 |
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens |
Udskriftstidspunkt |
10:13 |
|