Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 25.66 | 55.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.73 | 56.92 | |||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.78 | 57.23 | |||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.08 | 57.56 | |||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.48 | 57.80 | |||||
6 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | 57.85 | |||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.26 | 57.94 | |||||
8 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | 58.22 | |||||
9 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 27.33 | 58.46 | |||||
10 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.69 | 59.14 | |||||
11 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.56 | 59.42 | |||||
12 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 27.58 | 59.63 | |||||
13 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | 59.74 | |||||
14 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.96 | 59.92 | |||||
15 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 27.88 | 1:00.05 | |||||
16 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.00 | 1:00.14 | |||||
17 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.15 | 1:00.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Ralf Dalby | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.64 | 1:00.44 | |||||
19 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 28.68 | 1:00.47 | |||||
20 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.71 | 1:00.72 | |||||
21 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.38 | 1:01.00 | |||||
22 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.06 | 1:01.15 | |||||
23 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 28.94 | 1:01.31 | |||||
24 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 28.15 | 1:01.40 | |||||
25 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.81 | 1:01.61 | |||||
26 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub | 29.50 | 1:01.70 | |||||
27 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | H2Odense | 28.67 | 1:01.81 | |||||
28 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 29.20 | 1:01.86 | |||||
29 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.55 | 1:02.11 | |||||
30 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.71 | 1:02.15 | |||||
31 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.79 | 1:02.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
32 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.08 | 1:02.29 | |||||
33 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 28.59 | 1:02.32 | |||||
34 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.94 | 1:03.04 | |||||
35 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.38 | 1:03.10 | |||||
36 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 29.13 | 1:03.71 | |||||
37 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.32 | 1:03.73 | |||||
38 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.22 | 1:03.75 | |||||
39 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.79 | |||||
40 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.75 | 1:03.84 | |||||
41 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.45 | 1:03.88 | |||||
42 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 29.74 | 1:04.08 | |||||
43 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.63 | 1:04.64 | |||||
44 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.93 | 1:04.82 | |||||
45 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.29 | 1:05.16 | |||||
46 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | 1:05.37 | |||||
47 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.63 | 1:05.59 | |||||
48 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 30.50 | 1:05.86 | |||||
49 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.55 | 1:06.01 | |||||
50 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 31.54 | 1:07.15 | |||||
51 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.25 | 1:07.69 | |||||
52 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.56 | 1:08.31 | |||||
53 | Ruben Nørgaard | 2002 | Svømmeklubben Nord | 33.78 | 1:11.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:17 |