2019-11-17   05:46:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Årgangs Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            28.78   
Julius Svarrer  2005  A6            28.85   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            29.99   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            30.80   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.00   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            31.06   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.36   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            32.83   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.13   
10  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.40   
11  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.48   
12  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.70   
13  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.52   
14  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            35.56   
15  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.81   
16  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.95   
17  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.98   
18  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.56   
19  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.80   
20  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.30   
21  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.56   
22  Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.00   
23  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.25   
24  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            38.26   
25  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.35   
26  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.96   
27  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.82   
28  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            40.69   
29  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.93   
30  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.89   
31  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.16   
31  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.16   
33  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.40   
34  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.83   
35  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.21   
36  Alexander Sindberg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.55   
37  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.90   
38  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.75   
39  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.83   
40  Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.24   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.08   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.14   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            28.65   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.79   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            28.85   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.63   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.88   
Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            29.93   
Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            30.35   
10  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            30.37   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            30.82   
12  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.86   
13  William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening            30.87   
14  Mads Holger From  2004  A6            31.36   
15  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.63   
16  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.27   
17  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.29   
18  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            32.32   
19  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            34.70   
20  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            35.09   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.48   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.72   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.59   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            26.69   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            26.86   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            26.98   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            27.31   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.58   
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            27.59   
10  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            28.05   
11  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.68   
12  Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening            29.55   
13  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.58   
14  Victor Toftehøj  2003  A6            30.06   
15  Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            30.63   
16  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark