2019-08-24   06:45:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Årgangs Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  01 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
Sponsor: Segment 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    1:09.28  2:22.25  3:33.51    4:41.94   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:08.56  2:21.39  3:33.02    4:42.65   
Maya Hauerberg Terp  2005  A6    1:09.96  2:25.15  3:39.85    4:53.52   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.22  2:23.29  3:38.69    4:54.36   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:13.06  2:29.61  3:46.35    5:01.15   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:12.40  2:30.67  3:49.25    5:05.65   
Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.82  2:33.15  3:50.16    5:06.08   
Silja Brage  2005  A6    1:13.86  2:32.93  3:50.93    5:06.65   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.72  2:30.73  3:49.70    5:06.73   
10  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.67  2:33.66  3:53.41    5:10.63   
11  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    1:12.58  2:33.72  3:54.37    5:11.42   
12  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.16  2:33.05  3:52.98    5:11.95   
13  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.87  2:29.49  3:50.43    5:12.40   
14  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    1:10.05  2:27.61  3:50.35    5:12.46   
15  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    1:13.07  2:33.43  3:55.02    5:13.19   
16  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:14.89  2:34.83  3:54.43    5:13.50   
17  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:14.98  2:34.20  3:54.55    5:13.79   
18  Ida Skov Kragh  2006  A6    1:14.82  2:36.64  3:58.96    5:18.02   
19  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.12  2:38.11  3:59.91    5:18.89   
20  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:17.90  2:40.23  4:02.58    5:19.42   
21  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:14.87  2:37.47  4:00.75    5:21.83   
22  SIF Bramm  2006  A6    1:19.05  2:41.81  4:04.20    5:23.98   
23  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:15.93  2:42.11  4:05.56    5:29.92   
24  Mille Frydendahl  2006  A6    1:16.04  2:42.02  4:09.04    5:34.90   
25  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:16.96  2:42.80  4:09.90    5:35.52   
26  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:20.50  2:47.60  4:14.03    5:39.18   
27  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:19.35  2:47.00  4:14.10    5:39.55   
28  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.51  2:46.90  4:15.98    5:45.03   
29  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:23.68  2:57.74  4:31.50    6:01.43   
30  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:27.12  3:01.87  4:35.14    6:04.17   
31  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:29.03  3:14.17  4:57.63    6:37.41   
Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  01 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.10  2:05.76  3:12.19    4:22.60   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:02.02  2:08.67  3:17.04    4:24.62   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.78  2:10.19  3:19.74    4:28.20   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    1:04.79  2:14.27  3:24.32    4:34.26   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:06.30  2:15.52  3:24.67    4:34.91   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:03.91  2:13.98  3:26.30    4:39.02   
Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.79  2:17.59  3:29.58    4:39.90   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.08  2:17.83  3:30.00    4:41.97   
Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    1:06.28  2:19.30  3:32.37    4:42.98   
10  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6    1:05.05  2:17.04  3:30.27    4:43.23   
11  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:09.07  2:21.97  3:33.68    4:44.71   
12  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.85  2:18.99  3:32.47    4:46.97   
13  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:07.80  2:19.76  3:32.37    4:47.74   
14  Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening    1:08.11  2:21.89  3:36.36    4:49.42   
15  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.40  2:24.11  3:34.57    4:49.72   
16  Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:07.31  2:21.63  3:38.57    4:53.91   
17  Emil Witzner Hansen  2004  A6    1:08.11  2:22.68  3:38.36    4:54.01   
18  Julius Svarrer  2005  A6    1:10.69  2:26.11  3:42.02    4:55.11   
19  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:11.60  2:28.13  3:44.13    4:55.97   
20  Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening    1:09.31  2:24.93  3:40.94    4:56.00   
21  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:09.61  2:26.59  3:42.53    4:58.50   
22  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:14.06  2:30.95  3:47.72    5:01.86   
23  William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.13  2:28.12  3:44.71    5:02.02   
24  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:10.94  2:27.93  3:45.60    5:02.63   
25  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.86  2:30.60  3:49.36    5:07.42   
26  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:11.30  2:30.39  3:49.81    5:07.82   
27  Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening    1:09.47  2:27.77  3:47.99    5:08.71   
28  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:12.89  2:31.66  3:51.48    5:10.43   
29  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:14.32  2:34.48  3:52.94    5:11.11   
30  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.17  2:32.42  3:52.68    5:11.56   
31  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.91  2:32.52  3:52.48    5:12.36   
32  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    1:13.77  2:34.02  3:54.65    5:13.06   
33  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.91  2:32.26  3:54.56    5:16.12   
34  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:15.25  2:36.97  3:59.11    5:17.73   
35  Mads Holger From  2004  A6    1:17.01  2:39.38  4:01.20    5:18.48   
36  Noah Tranum  2004  A6    1:13.21  2:35.41  3:58.88    5:19.98   
37  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:17.32  2:38.70  4:01.88    5:21.48   
38  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    1:13.81  2:36.62  4:00.81    5:21.89   
39  Anders Junker  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:16.72  2:39.05  4:04.10    5:27.40   
40  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:18.38  2:43.75  4:07.73    5:29.18   
41  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:21.97  2:49.30  4:16.55    5:40.32   
42  Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub    1:24.09  2:52.85  4:21.33    5:46.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            33.90   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            35.19   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby            35.41   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.43   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.47   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.50   
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub            38.70   
Freja Møller  2004  A6            38.73   
Isabel Lillebæk  2004  A6            39.47   
10  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening            39.64   
11  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            39.80   
12  Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.81   
13  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby            40.01   
14  Mille Frydendahl  2006  A6            40.13   
15  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.16   
16  Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            40.17   
17  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.21   
18  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            40.22   
19  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            40.24   
20  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            40.73   
21  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            40.92   
22  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.21   
23  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.59   
24  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.61   
25  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            41.81   
26  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby            42.73   
27  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.76   
28  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.89   
29  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.90   
30  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            43.30   
31  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening            43.59   
32  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            44.04   
33  Julie Larsen  2005  A6            44.45   
34  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.44   
35  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            46.42   
36  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.52   
37  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.80   
38  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            46.84   
39  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.39   
40  Anna Dietrichsen  2006  A6            48.87   
41  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.95   
42  Naya Høi Greve  2007  A6            49.41   
43  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            50.07   
44  Isabella El Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            50.90   
45  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.14   
46  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.29   
47  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Tåstrup            53.68   
48  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Tåstrup            53.70   
49  Ella Nikoline Borg  2005  Hørsholm Svømmeforening            53.76   
50  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            54.80   
51  Maja Hansen  2006  Swim Team Tåstrup            55.45   
52  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.92   
53  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening            59.34   
54  Celina Marcussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.75   
55  Maja Procter  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.06   
56  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.27   
57  Line Drikkjær Svare  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.45   
58  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:03.78   
59  Tone Fruergaard Schrøder  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.14   
60  Victoria Moon Rosendal  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.81   
61  Dagmar Rønnow  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.18   
Emma Philip  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Lærke Nørvig  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Anna Skov Nielsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ass ben 
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Flere flyspark 
Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej samt ber/25 
Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ass ben 
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  cr ben v/ ved/25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            35.74   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            36.47   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby            36.55   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.66   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            37.09   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            37.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  01 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            33.01   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.47   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            33.48   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.19   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            34.87   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            34.95   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.44   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            35.57   
Victor Toftehøj  2003  A6            35.75   
10  Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            36.18   
11  Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            36.53   
12  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.64   
13  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.97   
14  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.98   
15  Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening            37.05   
16  Frederik Lund Hirsbak  2004  A6            37.09   
17  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            37.45   
18  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            37.59   
19  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            38.50   
20  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.90   
20  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            38.90   
22  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            39.13   
23  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.40   
24  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            40.72   
25  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.51   
26  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.91   
27  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            41.93   
28  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            42.14   
29  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.34   
30  Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            42.59   
31  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.06   
32  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.08   
33  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            43.42   
34  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            45.29   
35  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            46.20   
36  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.75   
37  Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub            47.09   
38  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.40   
39  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.45   
40  Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.49   
41  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            53.06   
42  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.29   
43  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.11   
44  Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.91   
45  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.06   
46  Alexander Sindberg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.91   
47  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.95   
48  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.78   
49  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.07   
50  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.52   
Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  tyvstart sw4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:11 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:50   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.41   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            34.69   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            34.89   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.33   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            35.71   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:50 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  01 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            32.84   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.14   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            34.55   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.11   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.02   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.33   
SIF Bramm  2006  A6            37.41   
Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            37.73   
Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening            38.27   
10  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.49   
11  Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.52   
12  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            41.34   
13  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            41.49   
14  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            42.66   
15  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.93   
16  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.74   
17  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.37   
18  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            46.26   
19  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.08   
20  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            48.47   
21  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.57   
22  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.34   
23  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.48   
24  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.73   
25  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.17   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening            31.44   
Maya Hauerberg Terp  2005  A6            32.21   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            33.31   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            33.65   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.37   
Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.17   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby            35.38   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            35.88   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            36.05   
10  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.23   
11  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.29   
12  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            37.20   
13  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            38.73   
14  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.87   
15  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.49   
16  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.54   
17  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            40.08   
18  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby            43.93   
Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            31.44   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby            32.00   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            32.16   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            32.32   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby            32.42   
Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            33.31   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            34.77   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.78   
Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub            35.45   
10  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening            36.17   
11  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby            36.45   
12  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.21   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  ass ben /v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:17 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6            32.60   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.94   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            34.11   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.25   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.35   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.97   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening            31.47   
Maya Hauerberg Terp  2005  A6            32.30   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            32.80   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.42   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            33.55   
Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.26   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            30.48   
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            30.90   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            31.63   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby            31.82   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby            32.20   
Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            32.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  01 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  A6            30.53   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.21   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.96   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.18   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            33.91   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            33.94   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.26   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.93   
Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            36.02   
10  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.63   
11  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            37.26   
12  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.29   
13  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.15   
14  Anders Junker  2005  Gladsaxe Idræts Forening            39.19   
15  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.32   
16  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening            39.38   
17  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.53   
18  Emil Olsen  2006  Swim Team Tåstrup            40.41   
19  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.52   
20  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.09   
21  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            42.77   
22  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Idræts Forening            43.06   
23  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.28   
24  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            43.48   
25  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            45.21   
26  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            48.97   
27  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.14   
28  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.20   
29  Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.74   
30  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.74   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup            DNS   
Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej syn ben 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.79   
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            30.82  Deltager ikke i finalen 
Frederik Lund Hirsbak  2004  A6            31.01   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.19   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.41   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            31.80   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            31.81   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.99   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            32.37   
10  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            32.38   
11  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            32.54   
12  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            32.59   
13  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            33.57   
14  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            33.60   
15  Noah Tranum  2004  A6            33.78   
16  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.30   
17  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.60   
18  William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening            34.75   
19  Marco Stub Olsen  2004  A6            35.24   
20  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.47   
21  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.47   
22  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            38.53   
23  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            38.85   
24  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  Gladsaxe Idræts Forening            40.86   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.24   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.80   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.16   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            29.48   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            29.76   
Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening            29.86   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.99   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            30.28   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            30.37   
10  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6            30.57   
11  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.69   
12  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            30.90   
13  Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            33.11   
14  Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening            34.95   
15  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  A6            30.35   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.83   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.65   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            32.78   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.96   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            33.68   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.36   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.37   
Frederik Lund Hirsbak  2004  A6            30.45   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            30.94   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.32   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            32.37   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.45   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.32   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.65   
Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening            29.10   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            29.47   
Nicolai Therkelsen  2003  A6            29.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.38   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.45   
Ida Skov Kragh  2006  A6            35.52   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.45   
Mille Frydendahl  2006  A6            38.31   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            38.56   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.94   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939            39.88   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.02   
10  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.16   
10  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            40.16   
12  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening            41.36   
13  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.97   
14  Anna Dietrichsen  2006  A6            42.12   
15  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            42.16   
16  K-Lee Hansen  2007  A6            42.64   
17  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.91   
18  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            43.79   
19  Ronja Skriver Fabricius  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.84   
20  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            44.43   
21  Camille Hedvig Miolane  2007  A6            45.69   
22  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Tåstrup            45.90   
23  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            45.93   
24  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.82   
25  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.16   
26  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.13   
27  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.43   
28  Celina Marcussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.80   
29  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.98   
30  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.73   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  neddyk v/ afslut 
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.62   
Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.81   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.18   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            36.27   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            36.29   
Silja Brage  2005  A6            37.30   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.82   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.83   
Julie Larsen  2005  A6            40.59   
10  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            40.63   
11  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.22   
12  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub            42.08   
13  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.17   
14  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            42.37   
15  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.55   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            32.08   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.33   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            33.33   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby            34.18   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            35.88   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.08   
Freja Møller  2004  A6            38.17   
Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening            40.15   
Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  A6            32.95   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Idræts Forening            33.61   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.08   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.10   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Idræts Forening            36.81   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup            38.08   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            38.33   
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.80   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.85   
10  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            40.79   
11  Jonathan Piontek  2005  Lyngby Svømmeklub            40.89   
12  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            41.64   
13  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup            42.51   
14  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup            42.96   
15  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            43.25   
16  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.51   
17  Emil Olsen  2006  Swim Team Tåstrup            44.49   
18  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.84   
19  Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.24   
20  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            45.47   
21  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.16   
22  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.15   
23  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            51.82   
24  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.27   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup            DNS   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.47   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.52   
Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.54   
Emil Witzner Hansen  2004  A6            33.86   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            34.53   
Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Idræts Forening            35.69   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            35.96   
Frederik Lund Hirsbak  2004  A6            36.08   
Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            36.92   
10  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            37.17   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  ej forsat bev /25m 
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.28   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.31   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            31.31   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            31.68   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.20   
Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening            33.04   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            33.69   
Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.78   
Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            36.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
Sponsor: Clipper 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.22   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.48   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening            31.92   
SIF Bramm  2006  A6            32.20   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            32.71   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.80   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.21   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.30   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.00   
10  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            34.02   
11  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            34.48   
12  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.53   
13  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup            34.73   
14  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            35.09   
15  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.27   
16  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.50   
17  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.52   
18  Naya Høi Greve  2007  A6            36.57   
19  Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.10   
20  Anna Dietrichsen  2006  A6            37.60   
21  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Tåstrup            37.66   
22  Ronja Skriver Fabricius  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.67   
23  K-Lee Hansen  2007  A6            37.82   
24  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup            38.26   
25  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            38.39   
26  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.15   
27  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup            39.30   
28  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.22   
29  Maja Hansen  2006  Swim Team Tåstrup            41.15   
30  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.02   
31  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.10   
32  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.27   
33  Camille Hedvig Miolane  2007  A6            43.50   
34  Line Drikkjær Svare  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.77   
35  Dagmar Rønnow  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.60   
36  Maja Procter  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.93   
37  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.36   
38  Tone Fruergaard Schrøder  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.33   
39  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.86   
40  Anna Skov Nielsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.95   
41  Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.08   
42  Victoria Moon Rosendal  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.11   
Lærke Nørvig  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Sponsor: Clipper 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.74   
Maya Hauerberg Terp  2005  A6            29.83   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.25   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            30.32   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub            31.10  Deltager ikke i finalen 
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            31.54   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømme Klub            31.99   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.00   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            33.04   
10  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            33.43   
11  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.69   
12  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby            33.87   
13  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            34.22   
14  Julie Larsen  2005  A6            34.41   
15  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.49   
16  Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            34.92   
17  Isabella El Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            35.48   
18  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.79   
19  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.44   
20  Ella Nikoline Borg  2005  Hørsholm Svømmeforening            38.63   
Emma Philip  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
Sponsor: Clipper 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.60   
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening            28.35   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.42   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby            28.56   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            28.88   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            29.44   
Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby            30.22   
Isabel Lillebæk  2004  A6            30.69   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening            31.14   
10  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub            31.16   
11  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.72   
12  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.86   
13  Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.12   
14  Lykke Gøtterup Jensen  2004  Vest-Brøndby            32.18   
15  Roseline Løkkegaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening            32.79   
16  Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.00   
17  Freja Møller  2004  A6            33.58   
18  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.86   
Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  03 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            28.78   
Julius Svarrer  2005  A6            28.85   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            29.99   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            30.80   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.00   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            31.06   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.36   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup            32.83   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.13   
10  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.40   
11  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.48   
12  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.70   
13  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.52   
14  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            35.56   
15  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.81   
16  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening            35.95   
17  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.98   
18  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.56   
19  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.80   
20  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.30   
21  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.56   
22  Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.00   
23  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.25   
24  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            38.26   
25  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.35   
26  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.96   
27  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.82   
28  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup            40.69   
29  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.93   
30  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.89   
31  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.16   
31  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.16   
33  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.40   
34  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.83   
35  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.21   
36  Alexander Sindberg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.55   
37  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.90   
38  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.75   
39  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.83   
40  Otto Nissen Storgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.24   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.08   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.14   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            28.65   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.79   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            28.85   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.63   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.88   
Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening            29.93   
Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            30.35   
10  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            30.37   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            30.82   
12  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.86   
13  William Leth  2004  Gladsaxe Idræts Forening            30.87   
14  Mads Holger From  2004  A6            31.36   
15  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.63   
16  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.27   
17  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.29   
18  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            32.32   
19  Thorbjørn Bjerrum  2004  Vest-Brøndby            34.70   
20  William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            35.09   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.48   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.72   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.59   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening            26.69   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening            26.86   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            26.98   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            27.31   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.58   
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6            27.59   
10  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            28.05   
11  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.68   
12  Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening            29.55   
13  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.58   
14  Victor Toftehøj  2003  A6            30.06   
15  Marcus Elkjær Samson  2003  Hørsholm Svømmeforening            30.63   
16  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maya Hauerberg Terp  2005  A6    1:15.18  2:38.87  4:09.89    5:28.51   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.63  2:40.10  4:17.96    5:30.99   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    1:15.72  2:40.90  4:19.75    5:31.22   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:15.98  2:43.75  4:25.01    5:40.68   
Tindra D´aubigné  2004  Ringsjö Simklubb    1:22.39  2:51.47  4:30.78    5:49.19   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:23.36  2:52.40  4:32.78    5:49.36   
Silja Brage  2005  A6    1:24.76  2:57.18  4:31.35    5:51.30   
Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:23.98  2:58.57  4:39.74    5:58.65   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:26.98  2:59.18  4:40.40    6:00.07   
10  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:28.95  2:59.61  4:38.54    6:04.78   
11  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:33.91  3:06.71  4:47.76    6:13.83   
12  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:36.63  3:09.67  4:57.02    6:20.30   
13  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:34.08  3:13.84  4:58.33    6:24.14   
14  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:35.96  3:15.30  5:09.89    6:34.41   
15  Alma Gotfredsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:31.63  3:10.28  5:01.53    6:34.52   
16  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:41.28  3:19.16  5:04.34    6:36.06   
Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ej forsat bev /175m 
Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej sam berø / 225m 
Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ryg afs.på mv 200m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  09:34 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:06   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
Sponsor: SportNordic 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    1:08.53  2:28.44  3:59.41    5:04.98   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:15.90  2:35.05  3:58.82    5:09.11   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.33  2:31.10  3:59.31    5:11.13   
Nicolai Therkelsen  2003  A6    1:10.11  2:31.95  4:00.37    5:12.87   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.26  2:27.99  4:02.06    5:16.31   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:17.27  2:40.80  4:09.47    5:21.59   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:15.55  2:42.03  4:11.68    5:26.27   
Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening    1:20.16  2:47.15  4:19.69    5:34.31   
Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:20.40  2:42.67  4:18.59    5:36.22   
10  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.69  2:41.76  4:19.77    5:37.03   
11  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:21.22  2:42.57  4:25.15    5:38.99   
12  Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:20.00  2:42.34  4:28.22    5:45.84   
13  Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:21.31  2:50.22  4:25.61    5:47.32   
14  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:30.54  2:56.23  4:29.90    5:48.17   
15  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub    1:18.43  2:51.62  4:40.61    6:02.01   
16  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:28.15  3:02.95  4:49.71    6:08.66   
17  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:39.31  3:10.55  4:56.52    6:10.94   
18  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:25.46  2:57.87  4:49.77    6:11.88   
19  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:32.89  3:05.49  4:58.66    6:15.64   
20  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.96  3:04.62  4:58.19    6:21.11   
21  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:39.72  3:14.25  4:58.67    6:23.75   
22  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.10  3:02.47  4:59.06    6:25.06   
23  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    1:33.95  3:15.54  5:02.02    6:28.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:06 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.87        1:16.36   
Ida Skov Kragh  2006  A6    37.44        1:17.99   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.06        1:19.09   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    39.48        1:20.70   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    39.55        1:20.72   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.53        1:20.73   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.79        1:21.56   
Mille Frydendahl  2006  A6    39.73        1:21.68   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.22        1:21.77   
10  Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    40.40        1:23.62   
11  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.92        1:23.72   
12  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.09        1:24.37   
13  Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.90        1:25.49   
14  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.67        1:25.97   
15  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    43.07        1:26.18   
16  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.04        1:27.29   
17  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening    42.16        1:28.95   
18  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.03        1:28.97   
19  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.93        1:29.74   
20  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.83        1:29.98   
21  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    44.63        1:30.66   
22  Anna Dietrichsen  2006  A6    44.87        1:30.99   
23  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.50        1:31.08   
24  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    45.77        1:31.94   
25  K-Lee Hansen  2007  A6    46.57        1:32.48   
26  Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.84        1:33.15   
27  Naya Høi Greve  2007  A6    47.30        1:37.31   
28  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  Swim Team Tåstrup    47.89        1:37.92   
29  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Tåstrup    48.49        1:38.62   
30  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.08        1:41.37   
31  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.96        1:42.23   
32  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.63        1:43.25   
33  Camille Hedvig Miolane  2007  A6    50.33        1:44.58   
34  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.82        1:46.38   
35  Maja Hansen  2006  Swim Team Tåstrup    53.17        1:47.07   
36  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.33        1:48.92   
37  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.98        2:09.01   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej berø /25m 
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  ej forsat bev/ 75m 
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    32.14        1:08.01   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    34.54        1:10.20   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.43        1:10.39   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.68        1:10.90   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.68        1:11.35   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby    35.22        1:14.07   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub    36.03        1:14.17  Deltager ikke i finalen 
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    36.08        1:14.56  Deltager ikke i finalen 
Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    36.40        1:15.08   
10  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.88        1:15.40   
11  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    37.25        1:15.76   
12  Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening    36.71        1:15.86   
13  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.89        1:17.94   
14  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.06        1:18.53   
15  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.62        1:18.54   
16  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.30        1:18.66   
17  Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    37.98        1:20.30   
17  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    39.54        1:20.30   
19  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    38.83        1:21.78   
20  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub    40.40        1:23.94   
21  Julie Larsen  2005  A6    40.84        1:24.41   
22  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening    42.38        1:26.07   
23  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    41.73        1:26.37   
24  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    42.18        1:26.38   
25  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    42.97        1:28.95   
26  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.64        1:29.42   
27  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.32        1:34.97   
28  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening    49.37        1:39.00   
29  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    48.12        1:40.05   
Isabella El Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Line Pedersen  2005  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    36.29        1:14.44   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.33        1:16.28   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.13        1:17.71   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    38.15        1:18.13   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.02        1:19.54   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    39.96        1:23.19   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Hansen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    31.32        1:06.27   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.37        1:07.43   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.71        1:08.84   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    35.02        1:10.83   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.47        1:11.73   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby    35.07        1:12.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.68        1:11.56   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    35.24        1:12.86   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.00        1:12.93   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    36.50        1:15.61   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    37.24        1:16.22   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Idræts Forening    38.27        1:17.23   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    38.14        1:17.75   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Idræts Forening    37.94        1:17.90   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.43        1:18.12   
10  Emil Schmidt  2006  A6    39.10        1:18.86   
11  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.64        1:20.59   
12  Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub    42.25        1:25.03   
13  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.83        1:25.49   
14  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    42.47        1:25.90   
15  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939    44.82        1:31.63   
16  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.72        1:32.49   
17  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    45.30        1:33.00   
18  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    45.53        1:34.41   
19  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939    47.12        1:34.73   
20  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening    45.69        1:34.90   
21  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939    47.78        1:35.22   
22  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    46.88        1:35.35   
23  Marcus Skov Zacho  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.19        1:36.98   
24  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.58        1:37.17   
25  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.39        1:38.31   
26  Thorkild Bjørn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.59        1:39.39   
27  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.87        1:41.03   
28  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    50.84        1:42.52   
29  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.81        1:46.17   
30  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Tåstrup    51.64        1:46.94   
31  Alexander Sindberg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.82        1:56.54   
32  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    57.51        1:58.71   
Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej berø 75m 
Viktor Sønder Koch  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forsat bev 50m 
Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  mv ved 55m 
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.31        1:02.80   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.18        1:03.93   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.84        1:05.37   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    32.49        1:05.83   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.59        1:05.95   
Rasmus Skarby Madsen  2003  A6    32.77        1:07.24   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    33.52        1:07.54   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    33.40        1:08.43   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening    33.55        1:09.97   
10  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    34.08        1:09.98   
11  Emil Witzner Hansen  2004  A6    34.88        1:11.34   
12  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.07        1:11.53   
13  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    35.46        1:12.13   
14  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.72        1:12.50   
15  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    36.11        1:12.90   
16  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    34.79        1:13.09   
17  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    35.59        1:13.83   
18  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.63        1:14.76   
19  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.99        1:16.90   
20  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Idræts Forening    37.39        1:17.21   
21  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening    37.61        1:17.28   
22  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    38.30        1:17.75   
23  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    37.89        1:17.78   
24  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.00        1:17.82   
25  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.24        1:18.02   
26  Noah Tranum  2004  A6    38.04        1:18.23   
27  Mads Holger From  2004  A6    39.49        1:19.35   
28  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.05        1:23.82   
29  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004  Gladsaxe Idræts Forening    41.15        1:24.29   
Marco Stub Olsen  2004  A6            DSQ  ej berø /25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.13        1:10.07   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    35.26        1:11.76   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.45        1:12.37   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    36.19        1:15.09   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    36.69        1:15.35   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Idræts Forening    37.78        1:17.37   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Physicool 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.04        1:00.44   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.27        1:02.01   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.55        1:02.58   
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Idræts Forening    31.30        1:04.97   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.74        1:05.81   
Rasmus Skarby Madsen  2003  A6    32.10        1:06.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:53 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Idræts Forening    36.29  1:16.82  1:58.10    2:40.04   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6    36.82  1:18.25  2:01.39    2:44.47   
Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    37.33  1:19.92  2:03.90    2:47.86   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    39.99  1:24.66  2:10.21    2:54.97   
Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    39.55  1:24.91  2:11.66    2:57.98   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    40.65  1:26.87  2:13.71    3:00.68   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.18  1:27.08  2:14.49    3:02.10   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub    41.26  1:27.08  2:13.66    3:02.11   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.21  1:29.27  2:16.38    3:02.48   
10  Ida Skov Kragh  2006  A6    40.47  1:28.10  2:16.21    3:03.35   
11  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening    40.94  1:27.87  2:15.75    3:04.17   
12  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.06  1:28.12  2:16.97    3:04.64   
13  Mille Frydendahl  2006  A6    42.01  1:29.82  2:18.93    3:08.41   
14  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    41.53  1:30.42  2:20.37    3:08.75   
15  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    41.90  1:30.62  2:20.48    3:08.93   
16  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    43.08  1:31.67  2:21.41    3:10.39   
17  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.09  1:32.23  2:21.67    3:10.94   
18  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    43.46  1:33.27  2:23.12    3:12.84   
19  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    43.28  1:33.36  2:24.76    3:13.86   
20  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    44.11  1:33.25  2:24.26    3:14.89   
21  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.86  1:34.00  2:26.36    3:16.16   
22  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.12  1:35.09  2:26.77    3:17.10   
23  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.50  1:36.06  2:26.72    3:17.21   
24  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub    46.45  1:39.80  2:33.93    3:26.52   
25  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.16  1:41.73  2:37.24    3:31.36   
26  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.82  1:42.11  2:36.95    3:31.38   
27  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    47.11  1:41.32  2:36.93    3:31.72   
28  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.54  1:42.07  2:37.27    3:31.73   
29  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    48.34  1:42.94  2:39.42    3:33.94   
30  Emma Haagen  2006  Swim Team Tåstrup    50.88  1:45.79  2:40.83    3:34.99   
31  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.18  1:44.67  2:42.36    3:39.02   
32  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub    50.03  1:46.43  2:44.41    3:42.67   
33  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.63  1:47.58  2:46.48    3:44.74   
34  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.43  1:49.05  2:49.30    3:48.95   
35  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Tåstrup    50.55  1:48.55  2:49.36    3:51.07   
36  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    57.58  2:01.22  3:06.21    4:08.19   
37  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.09  1:59.43  3:04.96    4:09.98   
38  Isabella M. Madsen  2007  Swim Team Tåstrup    56.80  2:01.81  3:05.09    4:10.05   
39  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Tåstrup    56.10  2:01.69  3:08.92    4:15.39   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 
Sponsor: Segment 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    34.89  1:14.74  1:55.82    2:36.91   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    36.58  1:17.10  1:58.78    2:40.86   
Noah Bred  2003  Gladsaxe Idræts Forening    36.75  1:18.02  2:00.56    2:42.69   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.07  1:20.63  2:03.36    2:44.84   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.77  1:19.90  2:02.86    2:45.81   
Victor Toftehøj  2003  A6    37.32  1:18.49  2:01.46    2:46.14   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.52  1:21.94  2:05.59    2:48.67   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.19  1:22.90  2:06.32    2:49.45   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.58  1:23.92  2:09.41    2:53.22   
10  Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening    38.35  1:23.19  2:08.51    2:53.71   
11  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    39.70  1:25.66  2:12.07    2:57.19   
12  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    40.05  1:24.87  2:10.64    2:57.24   
13  Janus Schnabl  2003  Hørsholm Svømmeforening    40.07  1:25.96  2:13.00    2:58.72   
14  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.80  1:27.01  2:15.38    3:02.09   
15  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6    38.87  1:27.26  2:16.85    3:06.14   
16  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    39.77  1:25.58  2:14.85    3:06.62   
17  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    41.13  1:30.27  2:19.05    3:06.93   
18  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    42.65  1:32.14  2:20.92    3:08.70   
19  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.91  1:30.10  2:21.79    3:11.57   
20  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.88  1:34.55  2:24.20    3:13.63   
21  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939    45.44  1:36.03  2:26.23    3:14.89   
22  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.71  1:33.37  2:24.57    3:16.25   
23  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Tåstrup    45.22  1:36.22  2:27.46    3:17.16   
24  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    44.95  1:36.19  2:27.17    3:17.47   
25  Emil Schmidt  2006  A6    44.72  1:35.92  2:27.93    3:18.83   
26  Sune Vergmann  2005  Swim Team Tåstrup    45.31  1:36.56  2:28.21    3:18.93   
27  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening    45.35  1:37.47  2:30.93    3:22.04   
28  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Tåstrup    46.35  1:38.21  2:31.17    3:22.08   
29  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.09  1:39.83  2:32.12    3:22.74   
30  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Idræts Forening    47.05  1:41.12  2:34.69    3:26.14   
31  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Tåstrup    46.33  1:40.66  2:34.82    3:27.43   
32  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Tåstrup    47.95  1:43.05  2:38.61    3:34.19   
33  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.68  1:43.00  2:39.37    3:36.11   
34  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.96  1:47.69  2:44.91    3:40.68   
35  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.54  1:47.10  2:46.37    3:45.33   
36  Emil Olsen  2006  Swim Team Tåstrup    51.34  1:52.15  2:54.63    3:55.59   
Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  1 hd vend /125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    31.88        1:06.97   
SIF Bramm  2006  A6    33.32        1:09.45   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.09        1:10.27   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.58        1:10.45   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    33.72        1:11.08   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.83        1:12.27   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    34.77        1:12.68   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.84        1:12.83   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    34.68        1:12.88   
10  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    35.25        1:14.15   
11  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.44        1:14.24   
12  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    35.97        1:15.89   
13  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.66        1:16.79   
14  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    36.78        1:16.91   
15  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.89        1:18.53   
16  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.00        1:18.84   
17  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.76        1:19.61   
18  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    37.80        1:20.04   
19  Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.45        1:22.06   
20  Anna Dietrichsen  2006  A6    38.67        1:22.08   
21  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.24        1:22.49   
22  K-Lee Hansen  2007  A6    40.44        1:22.84   
23  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    41.48        1:24.85   
24  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.95        1:25.06   
25  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    42.00        1:27.38   
26  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    42.45        1:29.79   
27  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.95        1:31.50   
28  Ingeborg Fleron Qvant  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.70        1:34.25   
29  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.58        1:34.69   
30  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.04        1:34.76   
31  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.62        1:39.24   
32  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.07        1:39.38   
33  Camille Hedvig Miolane  2007  A6    46.04        1:39.90   
34  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.78        1:42.90   
35  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.96        1:44.04   
36  Maja Procter  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.00        1:46.89   
37  Tone Fruergaard Schrøder  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.59        1:50.54   
38  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.07        1:51.24   
39  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.66        1:54.30   
40  Anna Skov Nielsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.41        1:56.02   
41  Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.28        2:01.49   
Dagmar Rønnow  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.97        59.71   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    30.03        1:03.46   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6    30.29        1:03.93   
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening    30.62        1:04.27   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    31.08        1:04.83   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    31.30        1:05.27   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    31.60        1:05.67   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.74        1:05.97   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.71        1:06.02   
10  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    31.15        1:06.24   
11  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub    31.72        1:06.52   
12  Anne Sofie Devantier  2004  Vest-Brøndby    31.83        1:06.54   
13  Tindra D´aubigné  2004  Ringsjö Simklubb    31.87        1:07.17   
14  Isabel Lillebæk  2004  A6    32.25        1:07.24   
15  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.97        1:07.48   
16  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    32.95        1:08.19   
17  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.26        1:08.36   
18  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.71        1:08.39   
19  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.62        1:08.44   
20  Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.31        1:08.53   
21  Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening    32.93        1:08.81   
22  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømme Klub    33.20        1:10.04   
23  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    34.60        1:11.24   
24  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.97        1:11.50   
25  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub    34.26        1:11.85   
26  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.47        1:12.47   
27  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hørsholm Svømmeforening    35.86        1:13.72   
28  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.78        1:13.77   
29  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    35.47        1:14.05   
30  Julie Larsen  2005  A6    36.04        1:14.09   
31  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.21        1:14.14   
32  Anna Østerby  2005  Glostrup Svømme Klub    35.62        1:14.36   
33  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    37.47        1:16.71   
34  Julie Dahl  2004  Glostrup Svømme Klub    36.43        1:17.09   
35  Isabella El Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening    36.99        1:17.77   
36  Viola Kudsk  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.81        1:18.46   
37  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.24        1:19.12   
38  Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby    37.84        1:20.21   
39  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    37.53        1:20.58   
40  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub    40.35        1:24.21   
41  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening    41.01        1:26.61   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby            DNS   
Line Pedersen  2005  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:31   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    31.92        1:06.40   
SIF Bramm  2006  A6    32.81        1:09.04   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    33.23        1:09.99   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    33.45        1:10.29   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.38        1:10.99   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.67        1:11.23   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.74        59.12   
Mathilda Hyldal Jung  2004  A6    30.12        1:03.05   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    30.48        1:03.15   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    30.55        1:03.25   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    30.80        1:04.41   
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening    30.64        1:04.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:31 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  A6    29.67        1:02.05   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    30.83        1:04.43   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.32        1:05.83   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.19        1:06.92   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.14        1:07.53   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    32.71        1:08.28   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Idræts Forening    33.67        1:09.34   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.77        1:09.79   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub    34.05        1:10.22   
10  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    34.27        1:10.83   
11  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.69        1:13.75   
12  Anders Junker  2005  Gladsaxe Idræts Forening    35.48        1:13.78   
13  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.85        1:16.39   
14  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    36.24        1:17.15   
15  Otto Cairo  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.86        1:17.62   
16  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Idræts Forening    37.09        1:17.89   
17  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    37.01        1:18.16   
18  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.13        1:19.06   
19  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.26        1:19.09   
20  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.60        1:19.28   
21  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.10        1:20.79   
22  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    38.38        1:21.80   
23  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.25        1:21.96   
24  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    40.14        1:23.31   
25  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.22        1:24.35   
26  Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939    40.18        1:24.51   
27  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.42        1:24.77   
28  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.29        1:27.33   
29  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.16        1:27.94   
30  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939    41.63        1:28.65   
31  Jacob Riiber Hvid  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.79        1:32.15   
32  Jonathan Petersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.43        1:33.26   
33  Mathias Larsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.66        1:35.64   
34  Simon Dines Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.57        1:37.91   
35  Herman Plehn Prehn  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.37        1:38.30   
36  Gustav Yde Munkebæk  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.73        1:39.01   
37  Alexander Sindberg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.89        1:42.67   
38  Storm Useinovski Krat  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.49        1:42.90   
39  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.72        1:48.18   
40  Hector Vildrik Thougaard  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.12        1:50.31   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.00        55.81   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.43        56.91   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.59        57.69   
Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    28.42        59.30   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    28.07        59.40  Deltager ikke i finalen 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6    28.85        59.67   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    28.83        59.70   
Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby    28.79        59.85   
Filip Bruhn  2003  Hørsholm Svømmeforening    28.42        1:00.12   
10  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.21        1:00.32   
11  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    28.93        1:00.66   
12  Rasmus Skarby Madsen  2003  A6    29.94        1:01.23   
13  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe Idræts Forening    29.65        1:01.71   
14  Frederik Lund Hirsbak  2004  A6    29.87        1:01.85   
15  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    29.61        1:02.40   
16  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    28.93        1:02.57   
17  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.10        1:03.17   
18  Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    30.40        1:03.46   
19  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    30.52        1:03.69   
20  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.13        1:03.72   
21  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.16        1:03.81   
22  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.13        1:04.19   
23  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    31.24        1:04.59   
24  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    30.36        1:04.98   
25  Emil Witzner Hansen  2004  A6    31.41        1:05.12   
26  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub    32.41        1:06.08   
26  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.09        1:06.08   
28  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Idræts Forening    31.92        1:06.42   
29  Silas Fessel  2004  Gladsaxe Idræts Forening    31.15        1:06.61   
30  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.10        1:06.62   
31  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening    32.75        1:07.16   
32  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub    31.47        1:07.44   
33  Mads Holger From  2004  A6    33.95        1:08.49   
34  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening    33.08        1:09.15   
35  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.51        1:09.76   
36  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    33.72        1:09.87   
36  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.84        1:09.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:33 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  02 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  A6    30.23        1:01.59   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.65        1:02.57   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    30.60