2019-08-22   09:13:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            37.29   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            37.02   
Jan Ole Halvorson  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            40.26   
Kim Larsen  1957  Hsk Hermes Masters            40.44   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jes Gydesen  1961  Sigma Swim Allerød            34.42   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb            35.27   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap            35.38   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            33.62   
Stefan Schäfer  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            35.61   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            35.66   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            36.13   
Ulrich Püdschun  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            36.16   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alf Roar Sem-Olsen  1970  Bergen og Omegn Masters            31.07   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            40.10   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Schultz  1976  U.S.G            31.51   
Søren Jensen  1975  U.S.G            34.15   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Frandsen  1980  Sigma Swim Allerød            29.96   
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømme Klub            34.53   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim            35.63   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Ammekilde  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.94   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maxemillian Pedersen  1996  U.S.G            28.35   
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.45   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby            31.70   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark