2018-12-15   04:33:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommercup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            42.03   
Ingrid Kyed  2000  Grenaa Svømmeklub            44.52   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            35.57   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            37.78   
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            37.95   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            38.19   
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            38.39   
Amalije Kristensen  2002  Svømmeklubben S 68            39.91   
Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub            40.01   
Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            40.36   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            41.19   
10  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            41.56   
11  Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            41.85   
12  Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun            43.90   
13  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub            44.17   
14  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            44.35   
15  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            44.90   
16  Anna Maja Lund  2002  Swim Team Neptun            45.58   
17  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub            47.66   
18  Karen Pedersen  2002  Svømmeklubben Søhesten            47.84   
19  Laura Dalgaard  2002  Svømmeklubben Koral            48.01   
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002  Svømmeklubben Nord            DNS   
Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            37.68   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            37.91   
Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68            38.49   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            39.07   
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            40.60   
Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening            40.73   
Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            41.12   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            41.70   
Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub            41.71   
10  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            41.99   
11  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            42.72   
12  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense            43.00   
13  Josephine Larsen  2004  Frem Odense            43.09   
14  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub            44.05   
15  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub            44.37   
16  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub            44.45   
17  Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.91   
18  Julie Nguyen  2004  Frem Odense            45.41   
19  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub            45.71   
20  Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub            46.25   
21  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            46.55   
22  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            46.82   
23  Naya Blyn  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            47.11   
24  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub            47.36   
25  Caroline Christensen  2004  Struer Svømmeklub            47.79   
26  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            48.03   
27  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            49.66   
28  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun            51.19   
29  Klara Bech  2003  Swim Team Neptun            52.55   
30  Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08            53.44   
31  Sissel Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            53.60   
32  Caroline Byg Lanng  2003  Swim Team Neptun            55.20   
33  Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            59.16   
34  Thea Viborg Fonager  2004  Brønderslev SK08            1:00.09   
Eva Bach Jeppesen  2004  Brønderslev SK08            DNS   
Fie Frost  2003  Svømmeklubben Nord            DNS   
Line Mygdam  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Mille Winther  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense            DNS   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            DSQ  ret bril ef startv10 
Vibe Pjengaard  2003  Swim Team Neptun            DSQ  crawlben v 5 m 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68            38.54   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            40.80   
Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub            42.80   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            43.00   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub            45.38   
Sofie Vad Kruse  2005  Horsens Svømmeklub            45.56   
Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub            46.44   
Signe Gade  2005  Svømmeklubben S 68            46.71   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            46.73   
10  Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club            47.18   
11  Mie Asmussen  2005  Svømmeklubben S 68            47.67   
12  Anna Sander Iversen  2005  Brønderslev SK08            48.40   
13  Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub            49.94   
14  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            50.31   
15  Sofie Terp  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            50.98   
15  Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub            50.98   
17  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            51.36   
18  Maja K. Lauridsen  2005  Ikast Svømmeklub            55.71   
19  Mille Christiansen  2006  Ikast Svømmeklub            56.83   
20  Julie Langberg Olesen  2005  Horsens Svømmeklub            59.14   
21  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svømmeklub            59.45   
Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro Svømme Club            DNS   
Frederikke Blicher  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  flere flyben v start 
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  ej sam ber v vend 25 
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  flere flyb v start 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            53.08   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            55.06   
Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            55.20   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            58.07   
Eline S. B. Kjærsgaard  2007  Ikast Svømmeklub            1:01.72   
Mille Fjeldgård Sørensen  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            1:01.72   
Silje Drechsler  2007  Holstebro Svømme Club            DSQ  2 arnt u vand v star 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark