2018-10-17   07:29:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommercup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub    30.77  1:08.78  1:52.90    2:27.40   
Karoline Nielsen  1997  Svømmeklubben Nord    35.99  1:20.16  2:08.14    2:47.79   
Louise Damborg  1982  Grenaa Svømmeklub    47.35  1:39.81  2:35.78    3:18.86   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub    36.71  1:18.82  2:03.46    2:42.35   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    35.53  1:21.82  2:07.14    2:45.54   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    37.33  1:19.48  2:08.43    2:45.79   
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68    36.65  1:20.42  2:09.45    2:46.09   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    36.59  1:20.61  2:09.65    2:48.86   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    37.42  1:21.12  2:10.92    2:50.00   
Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub    38.18  1:21.60  2:11.03    2:50.22   
Cathrine Boe Andersen  2001  Aabybro Idrætsforening    36.29  1:18.97  2:12.81    2:51.00   
Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten    38.86  1:23.98  2:16.13    2:58.86   
10  Sofie M. Christensen  2002  Svømmeklubben Søhesten    42.89  1:30.42  2:26.90    3:10.25   
11  Cecilie Madsen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    41.17  1:28.72  2:31.20    3:19.45   
12  Julie Heby Kanstrup  2002  Aabybro Idrætsforening    41.86  1:31.49  2:35.06    3:21.69   
13  Christine Nielsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    48.57  1:41.48  2:36.22    3:21.97   
14  Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten    48.47  1:41.28  2:43.77    3:33.12   
Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    34.13  1:13.94  2:00.48    2:37.42   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    35.73  1:16.19  2:03.96    2:42.84   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    39.68  1:20.98  2:13.68    2:53.49   
Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord    41.07  1:23.25  2:14.36    2:54.30   
Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club    38.31  1:22.04  2:16.74    2:57.55   
Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub    39.14  1:26.09  2:19.04    2:59.51   
Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    41.17  1:27.06  2:17.03    2:59.77   
Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    38.18  1:24.54  2:20.77    3:00.95   
Sofie Lindberg  2004  Brædstrup Svømmeklub    36.50  1:23.15  2:22.39    3:04.38   
10  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    41.77  1:31.69  2:26.35    3:08.36   
11  Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten    40.60  1:28.63  2:26.07    3:10.55   
12  Sille Lindberg  2003  Aabybro Idrætsforening    41.10  1:30.50  2:29.59    3:11.40   
13  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub    41.22  1:30.23  2:27.39    3:12.36   
14  Sarah Brix  2004  Svømmeklubben Søhesten    42.95  1:34.09  2:33.11    3:17.32   
15  Thea Brøndum  2004  Swim Team Neptun    43.70  1:34.65  2:34.21    3:21.77   
16  Stine Hansen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    47.75  1:42.46  2:44.52    3:38.28   
17  Line Grøndved Holt  2004  Svømmeklubben S 68    51.35  1:49.82  2:55.84    3:39.99   
18  Emma Andersen  2003  Svømmeklubben S 68    48.74  1:48.41  2:54.32    3:45.84   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
Gertrud Skov  2003  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  2 arm u vand 125m 
Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club            DSQ  afs. mav i ryg v100m 
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  EFB75m 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68    37.68  1:22.23  2:11.01    2:49.21   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    38.41  1:26.49  2:23.10    3:02.37   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    41.73  1:31.78  2:22.74    3:03.16   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub    41.91  1:30.90  2:26.60    3:08.43   
Karoline Iversen  2005  Svømmeklubben Nord    44.01  1:33.15  2:29.83    3:09.67   
Signe Gade  2005  Svømmeklubben S 68    43.91  1:33.10  2:28.57    3:14.90   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    45.03  1:34.87  2:33.10    3:18.58   
Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    44.72  1:40.06  2:35.69    3:20.76   
Sofie Vad Kruse  2005  Horsens Svømmeklub    46.56  1:42.66  2:35.18    3:22.21   
10  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Søhesten    46.82  1:36.21  2:44.87    3:29.43   
11  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub    51.86  1:44.09  2:46.15    3:32.74   
12  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    54.29  1:53.92  2:49.24    3:34.12   
13  Kristine Krogholm Haven  2005  Svømmeklubben Nord    53.39  1:48.14  2:49.89    3:41.39   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  asf på ryg mave 100m 
Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun            DSQ  brystlig eft ven 75m 
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  afs. ma i ryg v 100m 
Sofia Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68            DSQ  ej fort.bev v 75 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    55.38  1:54.67  3:00.68    3:52.58   
Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68    54.36  1:55.66  3:04.07    3:55.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark