2018-10-18   02:54:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommercup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    29.67        1:01.14   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    33.51        1:09.68   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    32.56        1:11.61   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    32.71        1:12.00   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    33.61        1:14.39   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    34.97        1:17.00   
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral    36.46        1:17.04   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    28.52        1:01.32   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    31.51        1:08.02   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    33.57        1:09.59   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club    31.97        1:10.01   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    33.84        1:11.11   
Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    34.32        1:13.28   
Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    34.82        1:14.70   
Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68    36.22        1:15.05   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    34.65        1:16.06   
10  Mads B Jensen  2002  Brønderslev SK08    34.55        1:16.20   
11  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    37.70        1:17.50   
12  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    37.00        1:19.85   
13  Anders Mikkelsen  2001  Aabybro Idrætsforening    39.72        1:22.74   
14  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub    38.87        1:28.57   
15  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    40.59        1:28.87   
16  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    43.48        1:30.66   
Hjalte Lillevik Frost  2001  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Sebastian Emil Thomsen  2002  Brønderslev SK08            DSQ  -bryst eft 50m 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68    31.05        1:09.15   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    32.80        1:10.38   
Niklas Højbjerg  2003  Svømmeklubben S 68    31.88        1:11.15   
Frederik Præstegaard Michaelson  2003  Svømmeklubben S 68    31.94        1:11.44   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    35.06        1:13.98   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub    36.14        1:14.79   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    36.74        1:18.04   
Jeppe Egholm  2003  Svømmeklubben S 68    35.60        1:19.18   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    38.07        1:19.29   
10  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    37.67        1:19.44   
11  Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord    37.44        1:19.80   
12  Jonathan Nejmann  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.91        1:20.81   
13  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    39.30        1:21.82   
14  Alex Hvam  2003  Swim Team Neptun    39.43        1:22.40   
15  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    39.23        1:23.50   
16  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    41.44        1:23.62   
17  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    40.19        1:24.42   
18  Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    42.80        1:25.09   
19  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08    43.02        1:29.68   
20  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    43.71        1:30.53   
21  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening    44.17        1:31.48   
22  Jacob Aagaard Andersen  2004  Brønderslev SK08    44.45        1:33.99   
23  Mathias Elving Kristianse  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    45.34        1:34.80   
24  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord    45.05        1:35.36   
25  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub    47.35        1:37.16   
26  Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub    47.69        1:37.66   
27  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    47.88        1:43.03   
28  Gustav Nybro Søndergaard  2004  Horsens Svømmeklub    52.09        1:47.29   
29  Ian Ramirez  2004  Holstebro Svømme Club    53.11        1:50.14   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  asym arm v 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    37.66        1:19.66   
Mads Dreschler  2005  Holstebro Svømme Club    38.80        1:20.82   
Per Odrich  2006  Swim Team Neptun    36.89        1:21.08   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    38.72        1:21.39   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    39.81        1:22.46   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    40.86        1:26.25   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club    43.89        1:37.54   
Sebastian Eliasen  2006  Svømmeklubben Nord    48.10        1:38.35   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    47.36        1:38.82   
10  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    50.97        1:44.61   
11  Philip Bendtsen  2005  Svømmeklubben S 68    50.64        1:45.07   
12  Jannick Franow  2006  Horsens Svømmeklub    55.34        1:47.62   
13  Malthe Melgaard Jensen  2005  Svømmeklubben S 68    1:01.92        2:05.80   
Jakob Kirkmand  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Kåre Bentzen  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Magnus Ringgaard  2006  Holstebro Svømme Club            DSQ  afs på mave i ryg 50 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub    52.29        1:49.43   
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  Horsens Svømmeklub    54.23        1:51.38   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            DSQ  ryg eft ven 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark