2018-10-18   02:55:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Midsommercup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:50   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    26.38        54.19   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub    27.68        58.47   
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    29.03        1:00.47   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening    29.33        1:01.10   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    29.87        1:01.40   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    29.80        1:02.78   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    30.05        1:03.10   
Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral    31.87        1:05.51   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    31.30        1:08.44   
10  Michael Jørgensen  1981  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.15        1:11.98   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    27.84        56.96   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    27.67        57.23   
Hjalte Lillevik Frost  2001  Svømmeklubben S 68    28.52        58.44   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    29.06        1:01.35   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    29.84        1:01.88   
Christoffer Juul Jensen  2001  Svømmeklubben S 68    30.45        1:02.22   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club    30.27        1:02.31   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    29.82        1:02.35   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    29.98        1:02.69   
10  David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    29.98        1:02.79   
11  Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    30.04        1:02.93   
12  Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    30.30        1:03.17   
13  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    30.29        1:03.53   
14  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    30.55        1:04.31   
15  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    31.04        1:06.02   
16  Mads B Jensen  2002  Brønderslev SK08    32.03        1:07.02   
17  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub    32.73        1:09.42   
18  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    33.26        1:09.68   
19  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral    32.70        1:10.89   
20  Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    35.46        1:11.84   
21  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    34.73        1:12.09   
22  Mikkel Langkjær  2002  Brædstrup Svømmeklub    35.53        1:12.69   
23  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.17        1:13.78   
24  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    36.44        1:15.27   
25  Askil Rishøj Møller  2002  Swim Team Neptun    38.41        1:20.56   
26  Sebastian Emil Thomsen  2002  Brønderslev SK08    39.12        1:22.05   
Niklas Faaborg Andersen  2002  Swim Team Neptun            DSQ  tyvstart 
Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    29.11        1:00.08   
Niklas Højbjerg  2003  Svømmeklubben S 68    29.05        1:01.52   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    30.89        1:02.90   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening    30.93        1:03.72   
Frederik Præstegaard Michaelson  2003  Svømmeklubben S 68    29.77        1:04.19   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub    31.23        1:05.92   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    31.99        1:06.51   
Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    32.10        1:06.62   
Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    32.01        1:06.79   
10  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    32.02        1:06.82   
11  Jonathan Nejmann  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    32.65        1:07.38   
11  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    32.88        1:07.38   
13  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    33.25        1:08.09   
14  Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    33.69        1:09.39   
15  Jeppe Egholm  2003  Svømmeklubben S 68    33.92        1:11.37   
16  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    34.47        1:11.67   
17  Alex Hvam  2003  Swim Team Neptun    35.23        1:12.03   
18  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    35.35        1:13.33   
19  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    35.21        1:14.18   
20  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord    36.21        1:15.03   
21  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08    35.73        1:15.40   
22  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub    35.71        1:15.51   
23  Jens Mejdahl  2003  Svømmeklubben Søhesten    36.69        1:15.65   
24  Andreas Christensen  2003  Svømmeklubben Søhesten    36.88        1:16.72   
25  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    37.90        1:17.86   
26  Mathias Elving Kristianse  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.97        1:18.30   
27  Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub    37.27        1:18.36   
28  Marcus Dahl Burholt  2004  Svømmeklubben Søhesten    37.19        1:19.87   
29  Asbjørn Hjerrild  2003  Grenaa Svømmeklub    37.67        1:20.46   
30  Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub    38.23        1:22.52   
31  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub    39.76        1:25.27   
32  Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord    1:25.88        1:25.88   
33  Nikolas Dybbøl Monberg  2003  Brædstrup Svømmeklub    41.54        1:27.59   
34  Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    42.66        1:27.63   
35  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    41.37        1:28.69   
36  Mikkel Lauridsen  2003  Ikast Svømmeklub    41.15        1:28.74   
37  Gustav Nybro Søndergaard  2004  Horsens Svømmeklub    43.20        1:30.86   
38  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    46.97        1:44.94   
39  Karl Rydder Kristensen  2004  Swim Team Neptun    52.50        1:59.45   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            DNS   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Ian Ramirez  2004  Holstebro Svømme Club            DSQ  går på bund efter ve 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense    33.04        1:07.10   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    34.01        1:11.31   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    35.44        1:11.70   
Per Odrich  2006  Swim Team Neptun    34.59        1:11.92   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    36.14        1:14.54   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    38.04        1:19.64   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club    38.76        1:22.73   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    39.79        1:23.63   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    40.27        1:24.69   
10  Philip Bendtsen  2005  Svømmeklubben S 68    41.34        1:25.88   
11  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense    39.77        1:26.19   
12  Sebastian Eliasen  2006  Svømmeklubben Nord    40.88        1:26.63   
13  Jonathan Aagaard Hansen  2005  Frem Odense    40.91        1:27.00   
14  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub    42.24        1:28.24   
15  Magnus Ringgaard  2006  Holstebro Svømme Club    41.89        1:28.65   
16  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub    41.06        1:33.22   
17  Christian Andersen  2006  Svømmeklubben Nord    43.08        1:35.05   
18  Jannick Franow  2006  Horsens Svømmeklub    44.12        1:35.32   
19  Malthe Melgaard Jensen  2005  Svømmeklubben S 68    45.53        1:40.71   
20  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun    48.33        1:41.64   
21  Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun    1:58.84        1:58.84   
22  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub    1:03.32        2:15.13   
Jakob Kirkmand  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Kåre Bentzen  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Sebastian Dalgaard  2005  Svømmeklubben S 68            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    40.01        1:25.79   
Thor Aaskoven Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    43.05        1:32.96   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    44.72        1:34.59   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svømmeklub    46.61        1:39.17   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub    46.27        1:39.90   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun    50.27        1:46.22   
Albert Olesen  2008  Ikast Svømmeklub    52.48        1:54.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:50 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub    32.73        1:07.70   
Emma Steen  2000  Svømmeklubben Søhesten    36.13        1:13.95   
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral    36.80        1:15.66   
Ingrid Kyed  2000  Grenaa Svømmeklub    36.61        1:16.12   
Louise Damborg  1982  Grenaa Svømmeklub    35.74        1:16.38   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    30.40        1:03.92   
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68    31.97        1:04.82   
Emma Viborg Larsen  2001  Aabybro Idrætsforening    31.54        1:04.94   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    31.25        1:05.10   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    31.85        1:05.43   
Lærke Cassøe Alexandersen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    31.82        1:05.75   
Maria Kornum  2001  Svømmeklubben Søhesten    32.60        1:06.37   
Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub    31.90        1:06.40   
Caroline Nymann Sørensen  2002  Svømmeklubben Koral    32.13        1:06.86   
10  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    33.21        1:07.36   
11  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club    32.89        1:07.66   
12  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    33.25        1:07.90   
13  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub    33.34        1:09.20   
14  Nadia Burholt  2002  Svømmeklubben Søhesten    33.86        1:09.99   
15  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub    33.26        1:10.10   
16  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub    34.36        1:10.39   
17  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    33.94        1:11.09   
18  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    34.11        1:12.58   
19  Katrine Søndergaard  2002  Swim Team Neptun    35.44        1:13.30   
20  Anna Maja Lund  2002  Swim Team Neptun    35.96        1:13.53   
21  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub    35.60        1:15.53   
22  Henriette Yong Klogborg  2002  Holstebro Svømme Club    36.77        1:17.47   
23  Lykke Munk  2002  Brædstrup Svømmeklub    36.27        1:17.78   
24  Karen Pedersen  2002  Svømmeklubben Søhesten    38.13        1:21.12   
25  Mathilde Nielsen  2002  Brædstrup Svømmeklub    39.60        1:25.12   
26  Helena Rosenfeldt Zillmer  2002  Svømmeklubben Nord    39.61        1:25.94   
27  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    41.27        1:26.47   
28  Laura Dalgaard  2002  Svømmeklubben Koral    41.01        1:26.82   
Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Dybro Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    31.85        1:04.95   
Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub    31.43        1:06.82   
Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68    32.33        1:07.23   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    32.69        1:07.42   
Anna Skovmand Rasmussen  2003  Frem Odense    32.73        1:07.63   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    32.97        1:08.05   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    33.13        1:08.49   
Catherina Juul Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    32.81        1:08.71   
Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club    33.71        1:08.98   
10  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    33.70        1:09.08   
11  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    32.83        1:09.25   
12  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    33.68        1:09.36   
13  Lærke Kjærsgaard  2004  Svømmeklubben S 68    32.44        1:09.69   
14  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    34.29        1:09.80   
15  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    33.99        1:09.81   
16  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    33.39        1:09.84   
17  Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub    34.38        1:10.09   
18  Mia Kølbæk Hansen  2003  Holstebro Svømme Club    34.57        1:10.55   
19  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    33.36        1:10.56   
19  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub    34.04        1:10.56   
21  Jenny Cao  2003  Frem Odense    33.99        1:10.70   
22  Daphne Sander  2003  Svømmeklubben Nord    34.14        1:10.87   
23  Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord    33.38        1:11.16   
24  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub    33.87        1:11.40   
25  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense    34.74        1:11.41   
26  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub    35.12        1:11.72   
27  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub    34.01        1:12.13   
28  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub    35.16        1:12.35   
29  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    35.86        1:12.91   
30  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    35.45        1:13.74   
31  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    35.25        1:13.97   
32  Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68    34.69        1:14.34   
33  Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord    36.44        1:14.54   
34  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    36.36        1:14.77   
35  Line Virkelyst Johansen  2003  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.10        1:14.87   
36  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    36.79        1:15.16   
37  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    36.37        1:15.58   
38  Julie Nguyen  2004  Frem Odense    36.67        1:16.31   
39  Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    36.45        1:16.69   
40  Josephine Larsen  2004  Frem Odense    36.71        1:17.13   
41  Sille Lindberg  2003  Aabybro Idrætsforening    1:17.30        1:17.30   
42  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun    37.72        1:17.89   
43  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    37.31        1:18.15   
44  Selma Sode-Carlsen  2003  Swim Team Neptun    37.73        1:18.35   
45  Sarah Brix  2004  Svømmeklubben Søhesten    37.06        1:18.84   
46  Marie Martens Christensen  2004  Svømmeklubben Nord    37.77        1:19.20   
46  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten    38.70        1:19.20   
48  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    39.16        1:19.62   
49  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    38.02        1:19.65   
50  Line Grøndved Holt  2004  Svømmeklubben S 68    38.97        1:19.81   
51  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    39.18        1:20.48   
52  Anne-Sofie S. Larsen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    38.05        1:20.49   
53  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    39.10        1:21.25   
54  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub    39.00        1:22.17   
55  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    38.70        1:22.24   
56  Veronika Krogh  2004  Frem Odense    38.48        1:22.73   
57  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  Swim Team Neptun    39.49        1:23.10   
58  Emma Andersen  2003  Svømmeklubben S 68    38.70        1:23.22   
59  Gertrud Skov  2003  Skanderborg Svømmeklub    40.51        1:23.33   
60  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub    40.26        1:23.67   
61  Caroline Christensen  2004  Struer Svømmeklub    40.91        1:25.84   
62  Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub    41.70        1:26.02   
63  Emma Kjær Johannesen  2004  Brønderslev SK08    41.51        1:27.10   
64  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brædstrup Svømmeklub    39.02        1:27.58   
65  Vibe Pjengaard  2003  Swim Team Neptun    40.74        1:28.95   
66  Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08    42.88        1:32.01   
67  Caroline Byg Lanng  2003  Swim Team Neptun    42.03        1:33.11   
68  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    44.97        1:34.28   
69  Klara Bech  2003  Swim Team Neptun    44.12        1:34.93   
70  Christina Christiansen  2004  Horsens Svømmeklub    45.16        1:36.68   
71  Sissel Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    46.70        1:40.20   
72  Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    50.49        1:48.83   
73  Thea Viborg Fonager  2004  Brønderslev SK08    46.79        1:54.71   
74  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense    56.44        1:58.14   
Anne K. B. Sørensen  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
Eva Bach Jeppesen  2004  Brønderslev SK08            DNS   
Fie Frost  2003  Svømmeklubben Nord            DNS   
Ida Kristensen  2004  Frem Odense            DNS   
Line Mygdam  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Michele Jensen  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Sofie Jakobsen  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub    33.75        1:10.13   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    34.69        1:11.73   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub    34.60        1:11.96   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    35.40        1:12.50   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    35.16        1:13.72   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    35.46        1:13.81   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense    35.47        1:14.25   
Sofie Rasmussen  2005  Swim Team Neptun    36.26        1:15.09   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08    36.81        1:16.89   
10  Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08    37.25        1:16.93   
11  Laura Sneberg V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub    36.00        1:17.20   
12  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    36.73        1:17.26   
13  Karoline Iversen  2005  Svømmeklubben Nord    1:18.18        1:18.18   
14  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    37.54        1:18.23   
15  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    38.35        1:18.78   
16  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svømmeklub    37.31        1:19.89   
17  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    37.59        1:20.94   
18  Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub    38.63        1:21.16   
19  Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub    39.37        1:21.22   
20  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    38.58        1:22.58   
21  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub    39.26        1:23.05   
22  Melek Canpolat  2005  Frem Odense    38.96        1:23.25   
23  Anna Bach  2006  Holstebro Svømme Club    39.41        1:23.33   
24  Stine Mejdahl  2005  Svømmeklubben Søhesten    37.85        1:23.48   
25  Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub    40.46        1:25.48   
26  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    39.71        1:25.78   
27  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro Svømme Club    44.05        1:31.86   
28  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club    44.15        1:32.01   
29  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    41.87        1:32.17   
30  Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    42.04        1:32.18   
31  Sophie Redder  2006  Swim Team Neptun    44.12        1:33.07   
32  Kristine Krogholm Haven  2005  Svømmeklubben Nord    43.87        1:35.53   
33  Anna Sander Iversen  2005  Brønderslev SK08    44.76        1:35.80   
34  Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub    45.08        1:38.08   
35  Julie Langberg Olesen  2005  Horsens Svømmeklub    44.52        1:38.93   
36  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    47.12        1:39.27   
37  Ida Bertelsen  2005  Horsens Svømmeklub    46.46        1:39.76   
38  Maja Brøndum  2006  Swim Team Neptun    46.91        1:42.47   
39  Mille Christiansen  2006  Ikast Svømmeklub    50.66        1:47.54   
40  Anna Lis Kristensen  2005  Brædstrup Svømmeklub    50.42        1:55.36   
Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  tyvstart 
Frederikke Blicher  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej ber v ven v 25m 
Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    46.21        1:34.79   
Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro Svømme Club    45.34        1:34.99   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon    43.94        1:35.57   
Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    44.87        1:35.96   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    50.86        1:44.12   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub    47.77        1:46.17   
Mathilde Christiansen  2007  Svømmeklubben S 68    52.69        1:50.83   
Clara Komun  2007  Svømmeklubben Søhesten    54.72        1:51.33   
Mille Fjeldgård Sørensen  2007  Skive Svømmeklub Poseidon    56.04        1:58.52   
10  Silje Drechsler  2007  Holstebro Svømme Club    56.31        2:01.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    31.61  1:11.70  1:58.78    2:37.40   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    34.25  1:22.33  2:13.20    2:56.17   
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68    29.89  1:08.83  1:53.15    2:25.71   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    33.07  1:13.99  2:02.90    2:39.19   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    35.34  1:16.58  2:03.52    2:40.05   
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    31.90  1:08.28  1:53.40    2:26.60   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68    31.66  1:08.10  1:56.70    2:31.41   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    34.90  1:14.83  1:59.65    2:34.62   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening    33.00  1:15.01  2:04.18    2:40.17   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub    34.94  1:18.56  2:03.98    2:42.83   
Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening    36.30  1:20.82  2:08.60    2:44.38   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    39.72  1:21.36  2:10.80    2:45.37   
Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    37.36  1:22.33  2:13.94    2:49.94   
Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    38.93  1:24.00  2:17.87    2:54.30   
10  Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    41.10  1:26.82  2:19.74    2:57.07   
11  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    38.57  1:22.00  2:19.48    2:58.71   
12  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    43.98  1:30.11  2:22.24    3:00.36   
13  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    37.84  1:27.70  2:23.40    3:02.61   
14  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    45.30  1:34.70  2:31.76    3:11.07   
15  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening    46.64  1:36.60  2:32.78    3:14.96   
16  Jacob Aagaard Andersen  2004  Brønderslev SK08    47.03  1:36.82  2:34.47    3:21.53   
17  Gustav Nybro Søndergaard  2004  Horsens Svømmeklub    57.04  1:57.38  2:58.88    3:46.74   
Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  afs ryg på mave 
Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            DSQ  1 hå v vend 125m 
Jens Mejdahl  2003  Svømmeklubben Søhesten            DSQ  2 arm und vand 125m 
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense    35.85  1:18.51  2:12.30    2:47.61   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    36.49  1:21.38  2:11.14    2:49.24   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    38.42  1:24.44  2:13.11    2:51.60   
Mads Dreschler  2005  Holstebro Svømme Club    40.31  1:22.38  2:10.73    2:52.49   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    40.39  1:30.73  2:26.36    3:08.03   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub    56.01  1:59.49  3:07.61    3:55.69   
Jannick Franow  2006  Horsens Svømmeklub    2:05.86  3:03.46  4:00.39    4:00.39   
Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68    1:03.80  2:03.72  3:09.65    4:00.82   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  ej fort bev ryg75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub    30.77  1:08.78  1:52.90    2:27.40   
Karoline Nielsen  1997  Svømmeklubben Nord    35.99  1:20.16  2:08.14    2:47.79   
Louise Damborg  1982  Grenaa Svømmeklub    47.35  1:39.81  2:35.78    3:18.86   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub    36.71  1:18.82  2:03.46    2:42.35   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    35.53  1:21.82  2:07.14    2:45.54   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    37.33  1:19.48  2:08.43    2:45.79   
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68    36.65  1:20.42  2:09.45    2:46.09   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    36.59  1:20.61  2:09.65    2:48.86   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    37.42  1:21.12  2:10.92    2:50.00   
Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub    38.18  1:21.60  2:11.03    2:50.22   
Cathrine Boe Andersen  2001  Aabybro Idrætsforening    36.29  1:18.97  2:12.81    2:51.00   
Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten    38.86  1:23.98  2:16.13    2:58.86   
10  Sofie M. Christensen  2002  Svømmeklubben Søhesten    42.89  1:30.42  2:26.90    3:10.25   
11  Cecilie Madsen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    41.17  1:28.72  2:31.20    3:19.45   
12  Julie Heby Kanstrup  2002  Aabybro Idrætsforening    41.86  1:31.49  2:35.06    3:21.69   
13  Christine Nielsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    48.57  1:41.48  2:36.22    3:21.97   
14  Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten    48.47  1:41.28  2:43.77    3:33.12   
Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    34.13  1:13.94  2:00.48    2:37.42   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    35.73  1:16.19  2:03.96    2:42.84   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    39.68  1:20.98  2:13.68    2:53.49   
Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord    41.07  1:23.25  2:14.36    2:54.30   
Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club    38.31  1:22.04  2:16.74    2:57.55   
Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub    39.14  1:26.09  2:19.04    2:59.51   
Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    41.17  1:27.06  2:17.03    2:59.77   
Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    38.18  1:24.54  2:20.77    3:00.95   
Sofie Lindberg  2004  Brædstrup Svømmeklub    36.50  1:23.15  2:22.39    3:04.38   
10  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    41.77  1:31.69  2:26.35    3:08.36   
11  Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten    40.60  1:28.63  2:26.07    3:10.55   
12  Sille Lindberg  2003  Aabybro Idrætsforening    41.10  1:30.50  2:29.59    3:11.40   
13  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub    41.22  1:30.23  2:27.39    3:12.36   
14  Sarah Brix  2004  Svømmeklubben Søhesten    42.95  1:34.09  2:33.11    3:17.32   
15  Thea Brøndum  2004  Swim Team Neptun    43.70  1:34.65  2:34.21    3:21.77   
16  Stine Hansen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    47.75  1:42.46  2:44.52    3:38.28   
17  Line Grøndved Holt  2004  Svømmeklubben S 68    51.35  1:49.82  2:55.84    3:39.99   
18  Emma Andersen  2003  Svømmeklubben S 68    48.74  1:48.41  2:54.32    3:45.84   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
Gertrud Skov  2003  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  2 arm u vand 125m 
Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club            DSQ  afs. mav i ryg v100m 
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  EFB75m 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68    37.68  1:22.23  2:11.01    2:49.21   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    38.41  1:26.49  2:23.10    3:02.37   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    41.73  1:31.78  2:22.74    3:03.16   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub    41.91  1:30.90  2:26.60    3:08.43   
Karoline Iversen  2005  Svømmeklubben Nord    44.01  1:33.15  2:29.83    3:09.67   
Signe Gade  2005  Svømmeklubben S 68    43.91  1:33.10  2:28.57    3:14.90   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    45.03  1:34.87  2:33.10    3:18.58   
Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    44.72  1:40.06  2:35.69    3:20.76   
Sofie Vad Kruse  2005  Horsens Svømmeklub    46.56  1:42.66  2:35.18    3:22.21   
10  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Søhesten    46.82  1:36.21  2:44.87    3:29.43   
11  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub    51.86  1:44.09  2:46.15    3:32.74   
12  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    54.29  1:53.92  2:49.24    3:34.12   
13  Kristine Krogholm Haven  2005  Svømmeklubben Nord    53.39  1:48.14  2:49.89    3:41.39   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  asf på ryg mave 100m 
Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun            DSQ  brystlig eft ven 75m 
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub            DSQ  afs. ma i ryg v 100m 
Sofia Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68            DSQ  ej fort.bev v 75 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    55.38  1:54.67  3:00.68    3:52.58   
Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68    54.36  1:55.66  3:04.07    3:55.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening            35.84   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            39.05   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            39.67   
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            40.24   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            31.71   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            36.37   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            36.71   
Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub            37.72   
Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            37.85   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            38.12   
Niklas Faaborg Andersen  2002  Swim Team Neptun            38.25   
Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub            38.46   
Anders Mikkelsen  2001  Aabybro Idrætsforening            39.30   
10  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            39.82   
11  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            40.92   
12  David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten            41.69   
13  Askil Rishøj Møller  2002  Swim Team Neptun            42.97   
14  Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten            44.66   
Sebastian Emil Thomsen  2002  Brønderslev SK08            DSQ  1 hå i afs 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niklas Højbjerg  2003  Svømmeklubben S 68            39.28   
Alex Hvam  2003  Swim Team Neptun            41.67   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            42.01   
Andreas Christensen  2003  Svømmeklubben Søhesten            42.73   
Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord            42.95   
Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub            44.49   
Juka Nedergaard  2004  Svømmeklubben S 68            44.91   
Asbjørn Hjerrild  2003  Grenaa Svømmeklub            46.19   
Jacob Aagaard Andersen  2004  Brønderslev SK08            48.00   
10  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub            49.02   
11  Mikkel Lauridsen  2003  Ikast Svømmeklub            49.21   
12  Gustav Nybro Søndergaard  2004  Horsens Svømmeklub            49.23   
13  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub            51.03   
14  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            51.58   
15  Ian Ramirez  2004  Holstebro Svømme Club            53.14   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral            DNS   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            40.28   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub            41.49   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            42.62   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub            42.65   
Per Odrich  2006  Swim Team Neptun            44.00   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            44.83   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svømme Club            51.99   
Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub            53.70   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub            55.40   
10  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub            1:07.68   
Jakob Kirkmand  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Kåre Bentzen  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub            DSQ  25 1 hånd vend 
Christian Andersen  2006  Svømmeklubben Nord            DSQ  crawlben e ven 25m 
Sebastian Eliasen  2006  Svømmeklubben Nord            DSQ  ej sam ber v vend 25 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  Horsens Svømmeklub            51.66   
Thor Aaskoven Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            57.25   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svømmeklub            1:00.52   
Albert Olesen  2008  Ikast Svømmeklub            1:09.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            42.03   
Ingrid Kyed  2000  Grenaa Svømmeklub            44.52   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            35.57   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            37.78   
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            37.95   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            38.19   
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            38.39   
Amalije Kristensen  2002  Svømmeklubben S 68            39.91   
Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub            40.01   
Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            40.36   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            41.19   
10  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            41.56   
11  Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            41.85   
12  Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun            43.90   
13  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub            44.17   
14  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            44.35   
15  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            44.90   
16  Anna Maja Lund  2002  Swim Team Neptun            45.58   
17  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub            47.66   
18  Karen Pedersen  2002  Svømmeklubben Søhesten            47.84   
19  Laura Dalgaard  2002  Svømmeklubben Koral            48.01   
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002  Svømmeklubben Nord            DNS   
Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            37.68   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            37.91   
Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68            38.49   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            39.07   
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            40.60   
Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening            40.73   
Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            41.12   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            41.70   
Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub            41.71   
10  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            41.99   
11  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            42.72   
12  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense            43.00   
13  Josephine Larsen  2004  Frem Odense            43.09   
14  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub            44.05   
15  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub            44.37   
16  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub            44.45   
17  Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.91   
18  Julie Nguyen  2004  Frem Odense            45.41   
19  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub            45.71   
20  Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub            46.25   
21  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            46.55   
22  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            46.82   
23  Naya Blyn  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            47.11   
24  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub            47.36   
25  Caroline Christensen  2004  Struer Svømmeklub            47.79   
26  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            48.03   
27  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            49.66   
28  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun            51.19   
29  Klara Bech  2003  Swim Team Neptun            52.55   
30  Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08            53.44   
31  Sissel Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            53.60   
32  Caroline Byg Lanng  2003  Swim Team Neptun            55.20   
33  Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            59.16   
34  Thea Viborg Fonager  2004  Brønderslev SK08            1:00.09   
Eva Bach Jeppesen  2004  Brønderslev SK08            DNS   
Fie Frost  2003  Svømmeklubben Nord            DNS   
Line Mygdam  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Mille Winther  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense            DNS   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            DSQ  ret bril ef startv10 
Vibe Pjengaard  2003  Swim Team Neptun            DSQ  crawlben v 5 m 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Munk Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68            38.54   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            40.80   
Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub            42.80   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            43.00   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub            45.38   
Sofie Vad Kruse  2005  Horsens Svømmeklub            45.56   
Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub            46.44   
Signe Gade  2005  Svømmeklubben S 68            46.71   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            46.73   
10  Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club            47.18   
11  Mie Asmussen  2005  Svømmeklubben S 68            47.67   
12  Anna Sander Iversen  2005  Brønderslev SK08            48.40   
13  Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub            49.94   
14  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            50.31   
15  Sofie Terp  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            50.98   
15  Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub            50.98   
17  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            51.36   
18  Maja K. Lauridsen  2005  Ikast Svømmeklub            55.71   
19  Mille Christiansen  2006  Ikast Svømmeklub            56.83   
20  Julie Langberg Olesen  2005  Horsens Svømmeklub            59.14   
21  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svømmeklub            59.45   
Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro Svømme Club            DNS   
Frederikke Blicher  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  flere flyben v start 
Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  ej sam ber v vend 25 
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  flere flyb v start 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            53.08   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            55.06   
Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            55.20   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            58.07   
Eline S. B. Kjærsgaard  2007  Ikast Svømmeklub            1:01.72   
Mille Fjeldgård Sørensen  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            1:01.72   
Silje Drechsler  2007  Holstebro Svømme Club            DSQ  2 arnt u vand v star 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    31.26        1:02.58   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub    31.07        1:03.52   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    34.46        1:11.59   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    35.49        1:13.64   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    33.19        1:08.62   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68    34.15        1:09.27   
Hjalte Lillevik Frost  2001  Svømmeklubben S 68    34.02        1:09.68   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    35.84        1:12.84   
Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    35.34        1:13.05   
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    35.98        1:13.57   
Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    35.62        1:13.86   
Christoffer Juul Jensen  2001  Svømmeklubben S 68    36.75        1:14.04   
Mads B Jensen  2002  Brønderslev SK08    36.96        1:16.62   
10  Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening    37.61        1:17.32   
11  Mikkel Langkjær  2002  Brædstrup Svømmeklub    41.12        1:22.16   
12  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub    41.60        1:24.91   
13  Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    44.69        1:29.48   
14  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    44.42        1:29.64   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            DSQ  2 crawit v 70m f ven 
Sebastian Emil Thomsen  2002  Brønderslev SK08            DSQ  - ber v vend 50m ma 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68    31.37        1:04.66   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    33.54        1:07.64   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    36.77        1:14.68   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    38.20        1:16.17   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    38.44        1:17.48   
Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening    38.57        1:18.60   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    39.20        1:18.70   
Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral    37.75        1:19.23   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    39.32        1:21.20   
10  Juka Nedergaard  2004  Svømmeklubben S 68    41.63        1:24.15   
11  Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    40.99        1:24.93   
12  Jens Mejdahl  2003  Svømmeklubben Søhesten    42.68        1:25.12   
13  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    42.94        1:26.01   
14  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08    44.86        1:30.19   
15  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord    1:34.63        1:34.63   
16  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    51.29        1:43.62   
17  Nikolas Dybbøl Monberg  2003  Brædstrup Svømmeklub    55.04        1:53.21   
18  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub    1:56.07        1:56.07   
Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
Marcus Dahl Burholt  2004  Svømmeklubben Søhesten            DSQ  sv mav 80 m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense    41.84        1:25.47   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    43.05        1:29.30   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    44.42        1:29.67   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    45.42        1:32.65   
Jonathan Aagaard Hansen  2005  Frem Odense    47.81        1:35.96   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense    46.92        1:38.13   
Sebastian Dalgaard  2005  Svømmeklubben S 68    1:41.18        1:41.18   
Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub    53.39        1:47.52   
Christian Andersen  2006  Svømmeklubben Nord    54.05        1:52.68   
10  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub    1:15.01        2:29.35   
Jakob Kirkmand  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Mathias Bach  2005  Swim Team Neptun            DNF   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            DSQ  ej fort bev v 75m 
Magnus Ringgaard  2006  Holstebro Svømme Club            DSQ  svæm mave 76m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    44.18        1:32.00   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub    51.30        1:43.90   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    52.85        1:46.76   
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  Horsens Svømmeklub    50.64        1:48.47   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun            DSQ  ej fort bev 25m vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:10 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub    33.18        1:07.28   
Karoline Nielsen  1997  Svømmeklubben Nord    39.96        1:22.19   
Ingrid Kyed  2000  Grenaa Svømmeklub    42.08        1:26.96   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Viborg Larsen  2001  Aabybro Idrætsforening    36.17        1:14.27   
Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club    36.93        1:15.58   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    36.41        1:15.73   
Nadia Burholt  2002  Svømmeklubben Søhesten    37.68        1:15.92   
Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    37.97        1:17.37   
Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    40.24        1:22.03   
Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    40.13        1:22.65   
Katrine Søndergaard  2002  Swim Team Neptun    40.84        1:23.21   
Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun    40.38        1:23.35   
10  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    42.49        1:25.13   
11  Cecilie Madsen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    42.42        1:25.44   
12  Henriette Yong Klogborg  2002  Holstebro Svømme Club    41.87        1:26.24   
13  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub    42.62        1:27.10   
14  Sofie M. Christensen  2002  Svømmeklubben Søhesten    43.83        1:27.95   
15  Lykke Munk  2002  Brædstrup Svømmeklub    42.26        1:29.37   
16  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub    45.18        1:36.04   
17  Mathilde Nielsen  2002  Brædstrup Svømmeklub    49.44        1:42.80   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    34.15        1:09.07   
Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68    35.86        1:12.85   
Anne Dybro Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    37.74        1:17.19   
Caroline Madsen  2004  Horsens Svømmeklub    38.06        1:17.36   
Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord    38.97        1:19.61   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    39.50        1:19.75   
Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    38.73        1:19.77   
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub    39.27        1:20.01   
Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68    39.08        1:20.40   
10  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub    40.29        1:20.97   
11  Daphne Sander  2003  Svømmeklubben Nord    40.09        1:20.99   
12  Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club    40.39        1:21.75   
13  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    40.36        1:22.14   
14  Jenny Cao  2003  Frem Odense    39.82        1:22.59   
15  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    42.98        1:25.21   
16  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    42.46        1:26.07   
17  Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    42.07        1:26.85   
18  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    42.53        1:26.93   
19  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    42.95        1:27.56   
20  Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten    42.45        1:28.04   
21  Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub    44.05        1:28.27   
22  Sarah Brix  2004  Svømmeklubben Søhesten    44.09        1:29.34   
23  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    43.86        1:29.37   
24  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  Swim Team Neptun    43.81        1:30.11   
25  Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord    43.97        1:30.30   
26  Marie Martens Christensen  2004  Svømmeklubben Nord    44.26        1:31.20   
27  Laura B. Nielsen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    45.41        1:31.49   
28  Selma Sode-Carlsen  2003  Swim Team Neptun    45.25        1:31.97   
29  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    45.43        1:32.55   
30  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten    45.99        1:33.13   
31  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub    45.52        1:33.26   
32  Anne-Sofie S. Larsen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    46.77        1:35.04   
33  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    48.03        1:36.43   
34  Stine Hansen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    45.86        1:37.09   
35  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brædstrup Svømmeklub    47.16        1:37.61   
36  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club    48.70        1:39.98   
37  Christina Christiansen  2004  Horsens Svømmeklub    59.85        2:00.42   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
Fie Frost  2003  Svømmeklubben Nord            DNS   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Line Mygdam  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  tyvstart 
Mia Kølbæk Hansen  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  ej brudt overfl 15m 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08    40.63        1:22.15   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    40.96        1:23.44   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub    41.13        1:24.67   
Stine Mejdahl  2005  Svømmeklubben Søhesten    42.73        1:26.05   
Sofie Rasmussen  2005  Swim Team Neptun    43.10        1:26.66   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    44.14        1:27.08   
Karoline Iversen  2005  Svømmeklubben Nord    44.42        1:28.10   
Melek Canpolat  2005  Frem Odense    42.94        1:28.50   
Laura Sneberg V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub    43.35        1:29.45   
10  Anna Bach  2006  Holstebro Svømme Club    46.79        1:32.96   
11  Mie Asmussen  2005  Svømmeklubben S 68    46.23        1:33.42   
12  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Søhesten    47.33        1:33.90   
13  Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub    47.76        1:34.19   
14  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svømmeklub    46.99        1:37.84   
15  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub    47.64        1:37.94   
16  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club    48.84        1:39.21   
17  Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    47.54        1:40.05   
18  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro Svømme Club    50.66        1:40.53   
19  Anna Sander Iversen  2005  Brønderslev SK08    49.40        1:42.08   
20  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub    50.55        1:43.10   
21  Sofia Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68    52.18        1:44.86   
22  Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub    52.67        1:47.10   
23  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    53.76        1:49.87   
24  Anna Lis Kristensen  2005  Brædstrup Svømmeklub    53.83        1:52.19   
25  Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    56.58        1:57.81   
26  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    57.36        1:58.12   
Ida Bertelsen  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub    53.17        1:46.90   
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    53.27        1:51.14   
Clara Komun  2007  Svømmeklubben Søhesten    1:01.41        2:05.54   
Mathilde Christiansen  2007  Svømmeklubben S 68            DSQ  ej fort bev 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    38.64  1:22.56  2:07.63    2:50.99   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    38.61  1:21.59  2:05.62    2:49.94   
Mikkel Langkjær  2002  Brædstrup Svømmeklub    43.13  1:31.69  2:20.96    3:08.85   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    43.91  1:31.65  2:20.72    3:09.98   
Anders Mikkelsen  2001  Aabybro Idrætsforening    42.66  1:32.55  2:23.81    3:12.69   
Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral    40.78  1:30.46  2:23.32    3:15.07   
Askil Rishøj Møller  2002  Swim Team Neptun    46.52  1:39.28  2:36.16    3:31.98   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    39.93  1:23.78  2:08.10    2:52.24   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub    39.96  1:23.94  2:09.09    2:52.46   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    43.27  1:31.04  2:19.38    3:08.00   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    46.50  1:36.77  2:26.74    3:15.51   
Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    45.50  1:36.56  2:27.60    3:18.06   
Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    45.03  1:35.32  2:28.07    3:18.44   
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    46.47  1:37.82  2:30.12    3:21.36   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    47.44  1:39.05  2:31.53    3:23.20   
Andreas Christensen  2003  Svømmeklubben Søhesten    45.49  1:37.50  2:30.97    3:24.28   
10  Asbjørn Hjerrild  2003  Grenaa Svømmeklub    48.64  1:43.87  2:41.68    3:39.63   
11  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    51.29  1:48.83  2:46.95    3:44.56   
12  Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten    58.01  2:04.55  3:13.31    4:14.04   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral            DNS   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Karl Rydder Kristensen  2004  Swim Team Neptun            DSQ  ej sam ber v 125m 
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Dreschler  2005  Holstebro Svømme Club    43.55  1:31.58  2:19.56    3:06.23   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense    46.03  1:36.10  2:27.91    3:19.19   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense    49.20  1:43.73  2:37.88    3:31.51   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    51.28  1:50.36  2:49.89    3:48.93   
Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub    56.62  2:02.50  3:13.88    4:13.97   
Malthe Melgaard Jensen  2005  Svømmeklubben S 68    58.87  2:05.38  3:13.42    4:21.51   
Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68            DNF   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub            DSQ  flere flyb v start 
Philip Bendtsen  2005  Svømmeklubben S 68            DSQ  2 arm u vand v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ingrid Kyed  2000  Grenaa Svømmeklub    45.46  1:36.15  2:28.34    3:20.23   
Emma Steen  2000  Svømmeklubben Søhesten    49.24  1:42.92  2:36.80    3:30.60   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub    40.59  1:25.47  2:11.24    2:54.35   
Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    40.34  1:25.64  2:11.25    2:56.50   
Amalije Kristensen  2002  Svømmeklubben S 68    40.72  1:25.93  2:11.90    2:58.73   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    40.41  1:26.41  2:13.68    3:02.04   
Maja Volke  2002  Swim Team Neptun    41.06  1:28.03  2:16.25    3:03.43   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    42.48  1:30.70  2:20.91    3:09.40   
Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68    43.05  1:33.36  2:23.38    3:11.43   
Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten    43.58  1:33.22  2:24.44    3:15.46   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    43.94  1:32.91  2:23.86    3:15.98   
10  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub    3:24.52        3:24.52   
11  Karen Pedersen  2002  Svømmeklubben Søhesten    49.68  1:45.66  2:43.49    3:40.19   
12  Christine Nielsen  2002  Svømmeklubben Søhesten    50.13  1:47.09  2:45.57    3:41.20   
13  Laura Dalgaard  2002  Svømmeklubben Koral    54.42  1:53.57  2:52.59    3:49.19   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68    40.84  1:25.35  2:10.12    2:54.84   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    40.60  1:25.71  2:11.05    2:55.43   
Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub    41.82  1:28.34  2:17.47    3:04.80   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    43.73  1:31.69  2:19.98    3:07.68   
Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    43.81  1:33.09  2:22.51    3:11.46   
Rose Pernille Simon  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    43.22  1:32.37  2:22.50    3:11.93   
Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68    43.83  1:34.13  2:24.02    3:12.19   
Catherina Juul Jensen  2003  Svømmeklubben S 68    44.79  1:34.79  2:25.87    3:15.96   
Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening    44.96  1:35.85  2:27.41    3:18.24   
10  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    44.54  1:35.41  2:28.25    3:18.83   
11  Josephine Larsen  2004  Frem Odense    47.55  1:40.48  2:34.56    3:25.77   
12  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    47.10  1:40.06  2:34.04    3:27.63   
13  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    46.82  1:41.44  2:36.30    3:28.68   
14  Emily Nygaard Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    48.87  1:42.75  2:38.20    3:32.86   
15  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub    47.29  1:41.74  2:37.95    3:33.20   
16  Gertrud Skov  2003  Skanderborg Svømmeklub    48.16  1:42.67  2:39.02    3:33.52   
17  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub    48.39  1:43.64  2:41.27    3:36.67   
18  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    49.33  1:45.28  2:41.60    3:37.00   
19  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    53.12  1:51.13  2:52.84    3:48.87   
20  Emma Andersen  2003  Svømmeklubben S 68    3:58.46        3:58.46   
21  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense    3:59.56        3:59.56   
22  Emma Kjær Johannesen  2004  Brønderslev SK08    4:07.83        4:07.83   
Ida Kristensen  2004  Frem Odense            DNS   
Mille Winther  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense            DNS   
Thea Viborg Fonager  2004  Brønderslev SK08            DSQ  asym ben 110m 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Signe Gade  2005  Svømmeklubben S 68    48.62  1:41.60  2:35.55    3:28.43   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club    3:30.95        3:30.95   
Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    49.75  1:43.57  2:38.45    3:33.93   
Sofie Vad Kruse  2005  Horsens Svømmeklub    50.09  1:45.68  2:41.40    3:35.25   
Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    50.45  1:45.85  2:42.51    3:37.77   
Sofie Terp  2006  Skive Svømmeklub Poseidon    3:45.17        3:45.17   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68    4:21.57        4:21.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub            26.44   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            27.18   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening            27.25   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            27.53   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            27.74   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening            28.17   
Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            29.21   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            29.75   
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            30.26   
10  Michael Jørgensen  1981  Munkebo Svømme- og Kondiklub            31.48   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            26.45   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            26.70   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            27.63   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            27.70   
Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub            28.64   
Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            28.76   
Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            28.98   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            29.03   
Niklas Faaborg Andersen  2002  Swim Team Neptun            29.11   
10  Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub            29.35   
11  Victor Borgen Elvensø  2001  Aabybro Idrætsforening            29.38   
12  Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            29.56   
13  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            29.66   
14  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            29.76   
15  Mads B Jensen  2002  Brønderslev SK08            30.30   
15  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub            30.30   
17  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            31.03   
18  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            31.53   
19  Mathias Jelle Thomsen  2002  Svømmeklubben Søhesten            31.78   
20  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub            31.97   
21  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            31.98   
22  Sebastian Emil Thomsen  2002  Brønderslev SK08            35.35   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            27.97   
Frederik Præstegaard Michaelson  2003  Svømmeklubben S 68            28.15   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68            28.15   
Magnus Østergaard Barslev  2003  Aabybro Idrætsforening            28.76   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            29.27   
Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord            29.48   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            30.28   
Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub            30.50   
Jonathan Nejmann  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            30.80   
10  Jeppe Egholm  2003  Svømmeklubben S 68            31.13   
11  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub            31.19   
12  Jakob Krag Sørensen  2004  Svømmeklubben Koral            31.75   
13  Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub            32.58   
14  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08            33.58   
15  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            34.28   
16  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            34.46   
17  Andreas Christensen  2003  Svømmeklubben Søhesten            34.56   
18  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub            34.57   
19  Juka Nedergaard  2004  Svømmeklubben S 68            34.62   
20  Jens Mejdahl  2003  Svømmeklubben Søhesten            34.66   
21  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord            34.73   
22  Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            34.85   
23  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening            35.44   
24  Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub            35.49   
25  Marcus Dahl Burholt  2004  Svømmeklubben Søhesten            35.57   
26  Harald Gold  2004  Brædstrup Svømmeklub            35.66   
27  Asbjørn Hjerrild  2003  Grenaa Svømmeklub            36.19   
28  Mikkel Lauridsen  2003  Ikast Svømmeklub            36.47   
29  Nikolas Dybbøl Monberg  2003  Brædstrup Svømmeklub            37.00   
30  Jacob Aagaard Andersen  2004  Brønderslev SK08            37.52   
31  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub            37.88   
32  Gustav Nybro Søndergaard  2004  Horsens Svømmeklub            38.84   
33  Kristian Jensen  2004  Svømmeklubben Søhesten            39.83   
34  Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            47.10   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense            30.66   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            31.75   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            33.10   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub            33.14   
Per Odrich  2006  Swim Team Neptun            33.28   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub            33.32   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            36.69   
Jonathan Aagaard Hansen  2005  Frem Odense            36.95   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub            37.05   
10  Elliott Mitaine  2006  Skanderborg Svømmeklub            37.57   
11  Sebastian Eliasen  2006  Svømmeklubben Nord            37.91   
12  Sebastian Dalgaard  2005  Svømmeklubben S 68            38.29   
13  Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub            38.40   
14  Bertram Knudsen  2006  Ikast Svømmeklub            41.17   
15  Frederik Jørgensen  2006  Svømmeklubben S 68            41.39   
16  Jannick Franow  2006  Horsens Svømmeklub            41.75   
17  Christian Andersen  2006  Svømmeklubben Nord            42.94   
18  Andreas Laursen  2006  Swim Team Neptun            44.18   
19  Daniel Kristensen  2006  Ikast Svømmeklub            1:01.38   
Jakob Kirkmand  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
Kåre Bentzen  2005  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            39.65   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            42.87   
Thor Aaskoven Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            44.64   
Rasmus Gandrup Nejmann  2007  Swim Team Neptun            45.73   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svømmeklub            47.05   
Mikkel Stenkjær Nissen  2007  Horsens Svømmeklub            47.14   
Albert Olesen  2008  Ikast Svømmeklub            52.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            28.61   
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            30.99   
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            32.49   
Karoline Nielsen  1997  Svømmeklubben Nord            32.53   
Emma Steen  2000  Svømmeklubben Søhesten            33.61   
Louise Damborg  1982  Grenaa Svømmeklub            33.99   
Ingrid Kyed  2000  Grenaa Svømmeklub            35.20   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            29.59   
Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub            29.63   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            29.92   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            29.98   
Maria Kornum  2001  Svømmeklubben Søhesten            30.25   
Lærke Cassøe Alexandersen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            30.32   
Caroline Nymann Sørensen  2002  Svømmeklubben Koral            30.53   
Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            30.82   
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            30.91   
10  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            31.17   
11  Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            31.27   
12  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            31.41   
13  Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            31.46   
14  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            31.74   
15  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            31.76   
16  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub            31.81   
17  Nadia Burholt  2002  Svømmeklubben Søhesten            31.97   
18  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            32.35   
19  Mia Sommer Johansen  2002  Swim Team Neptun            32.75   
20  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub            33.25   
21  Katrine Søndergaard  2002  Swim Team Neptun            33.59   
22  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            33.66   
23  Julie Heby Kanstrup  2002  Aabybro Idrætsforening            33.80   
24  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub            33.88   
25  Lykke Munk  2002  Brædstrup Svømmeklub            34.35   
26  Maja Dørk  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            35.47   
27  Sofie M. Christensen  2002  Svømmeklubben Søhesten            35.50   
28  Christine Nielsen  2002  Svømmeklubben Søhesten            35.58   
29  Karen Pedersen  2002  Svømmeklubben Søhesten            35.71   
30  Helena Rosenfeldt Zillmer  2002  Svømmeklubben Nord            38.02   
31  Signe Møller Winther  2002  Svømmeklubben Søhesten            38.90   
32  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub            39.48   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            29.72   
Anne Dybro Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            30.13   
Sofie S. Aaby Nielsen  2003  Skanderborg Svømmeklub            30.15   
Ida Raabjerg Møller  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            30.41   
Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            30.73   
Anna Skovmand Rasmussen  2003  Frem Odense            30.87   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub            31.05   
Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            31.21   
Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub            31.48   
10  Daphne Sander  2003  Svømmeklubben Nord            31.50   
11  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub            31.51   
12  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense            31.75   
13  Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord            31.93   
14  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub            31.94   
15  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub            32.05   
16  Jenny Cao  2003  Frem Odense            32.32   
17  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            32.46   
18  Kirstine Kjær Sørensen  2003  Skanderborg Svømmeklub            32.66   
19  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            32.67   
20  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            32.71   
21  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub            32.82   
22  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            32.87   
23  Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord            32.94   
24  Mia Kølbæk Hansen  2003  Holstebro Svømme Club            32.99   
25  Ida Kjærgaard  2003  Skanderborg Svømmeklub            33.05   
26  Karen Moos Jensen  2003  Ikast Svømmeklub            33.33   
27  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub            33.66   
28  Sofie Lindberg  2004  Brædstrup Svømmeklub            33.88   
29  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            33.99   
30  Julie Nguyen  2004  Frem Odense            34.21   
31  Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68            34.31   
32  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            34.37   
33  Selma Sode-Carlsen  2003  Swim Team Neptun            34.38   
34  Nete Kirial  2003  Swim Team Neptun            34.73   
35  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            34.83   
36  Sisse Ø. Nielsen  2003  Svømmeklubben Søhesten            35.78   
37  Anne-Sofie S. Larsen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            35.81   
38  Sofie Jakobsen  2003  Svømmeklubben S 68            35.86   
39  Thea Brøndum  2004  Swim Team Neptun            35.93   
40  Josefine Wohlfeld Hornbæk  2004  Swim Team Neptun            36.02   
41  Ida Kristensen  2004  Ikast Svømmeklub            36.04   
42  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub            36.17   
43  Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten            36.20   
44  Olivia Wittrup-Jensen  2004  Brædstrup Svømmeklub            36.24   
45  Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub            36.57   
46  Katrine Nørfjand  2004  Holstebro Svømme Club            36.76   
47  Marie Martens Christensen  2004  Svømmeklubben Nord            36.83   
48  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            37.51   
49  Maria Fiil Jensen  2004  Ikast Svømmeklub            37.63   
50  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            37.84   
51  Caroline Christensen  2004  Struer Svømmeklub            38.74   
52  Vibe Pjengaard  2003  Swim Team Neptun            39.14   
53  Else Bach  2004  Struer Svømmeklub            39.17   
54  Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            39.28   
55  Emma Kjær Johannesen  2004  Brønderslev SK08            40.00   
56  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            40.47   
57  Sofie Søe Møhlenberg  2004  Brønderslev SK08            40.75   
58  Sissel Jessen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            42.26   
59  Christina Christiansen  2004  Horsens Svømmeklub            44.08   
60  Rikke Sørensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            50.19   
61  Thea Viborg Fonager  2004  Brønderslev SK08            50.66   
Anne K. B. Sørensen  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Emma Oleander  2004  Horsens Svømmeklub            DNS   
Eva Bach Jeppesen  2004  Brønderslev SK08            DNS   
Fie Frost  2003  Svømmeklubben Nord            DNS   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            DNS   
Lærke Iversen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            DNS   
Lærke Kjærsgaard  2004  Svømmeklubben S 68            DNS   
Michele Jensen  2003  Brønderslev SK08            DNS   
Mille Winther  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
Julie Hoffmann  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  tyvstart 
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Weronika L. Bjørn  2005  Ikast Svømmeklub            32.88   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub            33.01   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            33.12   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            33.35   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            33.77   
Sofie Rasmussen  2005  Swim Team Neptun            34.22   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense            34.32   
Caroline Bomholt Jensen  2005  Brønderslev SK08            34.62   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            34.89   
10  Laura Sneberg V. Jensen  2006  Ikast Svømmeklub            34.94   
11  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub            35.57   
12  Laura Håkonsson  2006  Ikast Svømmeklub            35.79   
13  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub            35.86   
14  Karoline Iversen  2005  Svømmeklubben Nord            35.99   
15  Emilie Fig Kragh  2005  Horsens Svømmeklub            36.26   
15  Katrine Krogh  2005  Ikast Svømmeklub            36.26   
17  Melek Canpolat  2005  Frem Odense            36.42   
18  Lucca Filipowicz  2005  Grenaa Svømmeklub            36.51   
19  Mie Asmussen  2005  Svømmeklubben S 68            36.93   
20  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub            37.06   
21  Mathilde Kirkegaard Lindb  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            37.35   
22  Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Søhesten            37.60   
23  Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub            38.05   
24  Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro Svømme Club            38.11   
25  Emilie Væring Nielsen  2005  Ikast Svømmeklub            38.13   
26  Freya Mikkelsen  2005  Swim Team Neptun            38.22   
27  Sofie Vad Kruse  2005  Horsens Svømmeklub            38.82   
28  Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub            39.34   
29  Caroline van Vliet  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            39.72   
30  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro Svømme Club            40.28   
31  Kristine Krogholm Haven  2005  Svømmeklubben Nord            40.94   
32  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            42.06   
33  Sophie Redder  2006  Swim Team Neptun            42.99   
34  Maja Brøndum  2006  Swim Team Neptun            43.04   
35  Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub            43.09   
36  Anna Sander Iversen  2005  Brønderslev SK08            43.24   
37  Julie Langberg Olesen  2005  Horsens Svømmeklub            43.35   
38  Ida Bertelsen  2005  Horsens Svømmeklub            44.17   
39  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            44.88   
40  Maja K. Lauridsen  2005  Ikast Svømmeklub            45.20   
41  Sofie Terp  2006  Skive Svømmeklub Poseidon            45.23   
42  Anna Lis Kristensen  2005  Brædstrup Svømmeklub            48.15   
43  Mille Christiansen  2006  Ikast Svømmeklub            49.34   
44  Mathilde Irmschler  2006  Ikast Svømmeklub            49.73   
45  Frederikke Blicher  2005  Horsens Svømmeklub            52.05   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patricia Nættermann  2007  Svømmeklubben S 68            40.84   
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            42.29   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            42.47   
Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro Svømme Club            43.53   
Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub            46.41   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            46.76   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub            47.42   
Clara Komun  2007  Svømmeklubben Søhesten            48.05   
Eline S. B. Kjærsgaard  2007  Ikast Svømmeklub            48.80   
10  Mille Fjeldgård Sørensen  2007  Skive Svømmeklub Poseidon            53.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening    33.43  1:12.65  1:53.60    2:35.55   
Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral    40.66  1:29.01  2:17.51    3:04.20   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68    31.69  1:08.46  1:46.22    2:23.73   
Christoffer Juul Jensen  2001  Svømmeklubben S 68    34.23  1:12.57  1:52.85    2:34.90   
Niklas Faaborg Andersen  2002  Swim Team Neptun    34.71  1:15.12  1:58.80    2:44.75   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    37.49  1:20.33  2:04.43    2:45.60   
David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten    35.43  1:17.21  2:03.87    2:50.85   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    33.66  1:12.48  1:52.57    2:31.63   
Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening    38.71  1:24.47  2:12.06    2:58.09   
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    38.74  1:26.61  2:18.20    3:08.94   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    41.33  1:29.51  2:20.85    3:09.81   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    41.20  1:32.75  2:26.40    3:18.19   
Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    45.12  1:39.15  2:34.50    3:26.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:13 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Kornum  2001  Svømmeklubben Søhesten    37.18  1:19.58  2:03.21    2:46.53   
Anna Maja Lund  2002  Swim Team Neptun    40.97  1:29.79  2:20.20    3:09.91   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    38.76  1:21.80  2:06.76    2:51.20   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    39.29  1:23.24  2:11.94    2:58.74   
Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    42.87  1:32.78  2:24.68    3:15.43   
Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club    41.52  1:31.31  2:24.82    3:16.39   
Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    41.55  1:32.68  2:29.57    3:25.98   
Selma Sode-Carlsen  2003  Swim Team Neptun    44.88  1:39.78  2:35.75    3:29.55   
Lærke Kjærsgaard  2004  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    40.75  1:27.76  2:17.61    3:09.99   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense            DSQ  crawlb v 160m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    29.67        1:01.14   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    33.51        1:09.68   
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    32.56        1:11.61   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    32.71        1:12.00   
Christoffer Nedergaard  1995  Munkebo Svømme- og Kondiklub    33.61        1:14.39   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    34.97        1:17.00   
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral    36.46        1:17.04   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub    28.52        1:01.32   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    31.51        1:08.02   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    33.57        1:09.59   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club    31.97        1:10.01   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub    33.84        1:11.11   
Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub    34.32        1:13.28   
Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    34.82        1:14.70   
Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68    36.22        1:15.05   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    34.65        1:16.06   
10  Mads B Jensen  2002  Brønderslev SK08    34.55        1:16.20   
11  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    37.70        1:17.50   
12  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    37.00        1:19.85   
13  Anders Mikkelsen  2001  Aabybro Idrætsforening    39.72        1:22.74   
14  Anton Gold  2002  Brædstrup Svømmeklub    38.87        1:28.57   
15  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    40.59        1:28.87   
16  Mads Toft Andersen  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    43.48        1:30.66   
Hjalte Lillevik Frost  2001  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Sebastian Emil Thomsen  2002  Brønderslev SK08            DSQ  -bryst eft 50m 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68    31.05        1:09.15   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub    32.80        1:10.38   
Niklas Højbjerg  2003  Svømmeklubben S 68    31.88        1:11.15   
Frederik Præstegaard Michaelson  2003  Svømmeklubben S 68    31.94        1:11.44   
Rasmus Håkonsson  2004  Ikast Svømmeklub    35.06        1:13.98   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub    36.14        1:14.79   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    36.74        1:18.04   
Jeppe Egholm  2003  Svømmeklubben S 68    35.60        1:19.18   
Rasmus Rank Nørgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    38.07        1:19.29   
10  Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    37.67        1:19.44   
11  Emil Jaworski  2004  Svømmeklubben Nord    37.44        1:19.80   
12  Jonathan Nejmann  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.91        1:20.81   
13  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    39.30        1:21.82   
14  Alex Hvam  2003  Swim Team Neptun    39.43        1:22.40   
15  Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub    39.23        1:23.50   
16  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    41.44        1:23.62   
17  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    40.19        1:24.42   
18  Valdemar Petersen  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    42.80        1:25.09   
19  Oliver Feldthusen  2003  Brønderslev SK08    43.02        1:29.68   
20  Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening    43.71        1:30.53   
21  Victor Haunstrup  2003  Aabybro Idrætsforening    44.17        1:31.48   
22  Jacob Aagaard Andersen  2004  Brønderslev SK08    44.45        1:33.99   
23  Mathias Elving Kristianse  2004  Munkebo Svømme- og Kondiklub    45.34        1:34.80   
24  Danilo Møller  2004  Svømmeklubben Nord    45.05        1:35.36   
25  Kasper Lund Tange  2004  Ikast Svømmeklub    47.35        1:37.16   
26  Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub    47.69        1:37.66   
27  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    47.88        1:43.03   
28  Gustav Nybro Søndergaard  2004  Horsens Svømmeklub    52.09        1:47.29   
29  Ian Ramirez  2004  Holstebro Svømme Club    53.11        1:50.14   
Mathias Frahm Feldtmose  2004  Svømmeklubben Nord            DNS   
Andreas Visby Hansen  2004  Horsens Svømmeklub            DSQ  asym arm v 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    37.66        1:19.66   
Mads Dreschler  2005  Holstebro Svømme Club    38.80        1:20.82   
Per Odrich  2006  Swim Team Neptun    36.89        1:21.08   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    38.72        1:21.39   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub    39.81        1:22.46   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    40.86        1:26.25