Resultat för Ystad Grand Prix, Korsvirkessim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | YGP 1 Korsvirkessim | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:56 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 april 2018 |
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Länsförsäkringar Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.31 | 1:15.98 | |||||
2 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.54 | 1:16.87 | |||||
3 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 36.11 | 1:16.90 | |||||
4 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.26 | 1:18.32 | |||||
5 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 37.23 | 1:18.86 | |||||
6 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.37 | 1:19.09 | |||||
7 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.54 | 1:19.28 | |||||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 36.93 | 1:19.63 | |||||
9 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.37 | 1:22.21 | |||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 38.29 | 1:22.73 | |||||
11 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 39.37 | 1:25.02 | |||||
12 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.70 | 1:27.73 | |||||
13 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.91 | 1:32.94 | |||||
14 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 43.91 | 1:34.19 | |||||
Gren 25, 100m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Sponsor: Länsförsäkringar Skåne |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.65 | 1:04.19 | |||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.43 | 1:06.51 | |||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.00 | 1:08.52 | |||||
4 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | 1:08.69 | |||||
5 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:09.13 | Deltar ej i final | ||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.21 | 1:11.42 | |||||
7 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 34.11 | 1:12.51 | Deltar ej i final | ||||
8 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.50 | 1:12.70 | Deltar ej i final | ||||
9 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:13.49 | Deltar ej i final | ||||
10 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.87 | 1:14.96 | |||||
11 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:18.17 | |||||
12 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.34 | 1:24.18 | |||||
13 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 41.42 | 1:26.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:56 |