Results for Laviaarit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 39.52 | 1:21.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.11 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 42.50 | 1:25.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.26 | |||||||||
3 | Heta Kosunen | 2006 | 43.69 | 1:29.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.99 | |||||||||
4 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 44.97 | 1:30.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.74 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 44.42 | 1:31.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.22 | |||||||||
6 | Jeanette Ingberg | 2006 | 45.43 | 1:32.29 | ||||||
Octopus Lohja | 1:35.71 | |||||||||
7 | Kia Mäennenä | 2006 | 45.60 | 1:34.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.37 | |||||||||
8 | Janina Granberg | 2006 | 46.11 | 1:34.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.58 | |||||||||
9 | Sofia Lepistö | 2006 | 45.51 | 1:35.47 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:37.22 | |||||||||
10 | Laura Zurban | 2006 | 46.50 | 1:35.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.01 | |||||||||
11 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 47.47 | 1:36.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:52.01 | |||||||||
12 | Mathilda Heikiö | 2006 | 46.93 | 1:36.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.62 | |||||||||
13 | Amanda Nilsson | 2006 | 47.14 | 1:37.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.48 | |||||||||
14 | Ninja Brelo | 2006 | 46.83 | 1:37.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.89 | |||||||||
15 | Oona Sarlin | 2006 | 49.62 | 1:37.56 | ||||||
Vanders | 1:38.28 | |||||||||
16 | Rilla Backman | 2006 | 48.86 | 1:38.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.66 | |||||||||
17 | Lumi Öller | 2006 | 47.56 | 1:38.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:40.27 | |||||||||
18 | Sofie Nauklér | 2006 | 49.79 | 1:41.31 | ||||||
Simmis Grani | 1:48.51 | |||||||||
19 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 48.94 | 1:41.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.03 | |||||||||
20 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 49.93 | 1:42.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.41 | |||||||||
21 | Iina Ekholm | 2007 | 49.69 | 1:42.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.54 | |||||||||
22 | Peppi Virokannas | 2006 | 51.03 | 1:43.45 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:42.28 | |||||||||
23 | Nina Sundberg | 2006 | 52.06 | 1:44.05 | ||||||
Octopus Lohja | 1:49.37 | |||||||||
24 | Fia Metsola | 2007 | 50.53 | 1:44.63 | ||||||
Ålands Simförening | 1:48.88 | |||||||||
25 | Unna Korja | 2006 | 52.69 | 1:46.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Sara Suonio | 2006 | 53.53 | 1:48.53 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 53.33 | 1:48.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.22 | |||||||||
28 | Heidi Still | 2006 | 55.43 | 1:56.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.42 | |||||||||
29 | Isla Vuohtoniemi | 2007 | 59.52 | 1:59.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Mirella Mutikainen | 2007 | 58.80 | 2:00.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Tua Iivanainen | 2006 | 1:03.29 | 2:00.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Maia Loponen | 2007 | 58.75 | 2:03.78 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:03.17 | |||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kousa | 2005 | 38.09 | 1:19.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.57 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 39.32 | 1:20.46 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.20 | |||||||||
3 | Roosa Tuomainen | 2005 | 40.38 | 1:23.09 | ||||||
Salon Uimarit | 1:28.52 | |||||||||
4 | Iida Vesa | 2005 | 40.98 | 1:23.74 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.15 | |||||||||
5 | Riina Niemi | 2005 | 40.94 | 1:23.90 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:24.34 | |||||||||
6 | Silja Villanen | 2005 | 40.81 | 1:24.10 | ||||||
Salon Uimarit | 1:22.83 | |||||||||
7 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 41.30 | 1:24.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.45 | |||||||||
8 | Essi Ahvenainen | 2005 | 41.39 | 1:24.49 | ||||||
Vanders | 1:27.80 | |||||||||
9 | Säde Ryynänen | 2005 | 41.17 | 1:25.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.27 | |||||||||
10 | Anna Hakkarainen | 2005 | 41.23 | 1:25.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
11 | Elina Ruha | 2005 | 41.63 | 1:25.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.33 | |||||||||
12 | Milla Kähkönen | 2005 | 43.24 | 1:26.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.30 | |||||||||
13 | Iina Rissanen | 2005 | 42.87 | 1:28.05 | ||||||
Vanders | 1:28.49 | |||||||||
14 | Veera Korsoff | 2005 | 42.57 | 1:28.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.41 | |||||||||
15 | Ada Hakkarainen | 2005 | 42.93 | 1:29.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.96 | |||||||||
16 | Saana Hyvönen | 2005 | 44.37 | 1:30.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.10 | |||||||||
17 | Ellen Kettunen | 2005 | 44.82 | 1:30.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.31 | |||||||||
18 | Jasmin Savonen | 2005 | 44.19 | 1:30.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.05 | |||||||||
19 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 45.16 | 1:32.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:38.67 | |||||||||
20 | Kaarina Rihte | 2005 | 45.60 | 1:32.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.27 | |||||||||
21 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 44.60 | 1:32.96 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.21 | |||||||||
22 | Maj Kajander | 2005 | 44.84 | 1:33.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.45 | |||||||||
23 | Iida Siltala | 2005 | 45.42 | 1:33.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.60 | |||||||||
24 | Meri Luoma | 2005 | 45.11 | 1:34.23 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:31.96 | |||||||||
25 | Olivia Turtiainen | 2005 | 45.69 | 1:34.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.60 | |||||||||
26 | Lumi Rossi | 2005 | 47.10 | 1:34.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.26 | |||||||||
27 | Ronja Nevanko | 2005 | 46.62 | 1:34.89 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:34.60 | |||||||||
28 | Aamu Ahola | 2005 | 45.72 | 1:35.64 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:49.95 | |||||||||
29 | Olivia Romo | 2005 | 46.39 | 1:35.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:36.29 | |||||||||
30 | Emma Lönnberg | 2005 | 46.50 | 1:36.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.25 | |||||||||
31 | Lotta Nevalainen | 2005 | 49.16 | 1:37.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.83 | |||||||||
32 | Ada Oila | 2005 | 48.54 | 1:38.43 | ||||||
Vanders | 1:36.13 | |||||||||
33 | Sani Nätynki | 2005 | 50.28 | 1:39.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:42.52 | |||||||||
34 | Juulia Lindfors | 2005 | 49.04 | 1:39.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.12 | |||||||||
35 | Milla Tahvanainen | 2005 | 51.45 | 1:40.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.21 | |||||||||
36 | Venla Varvikko | 2005 | 49.98 | 1:40.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.27 | |||||||||
37 | Saara Raulos | 2005 | 47.64 | 1:41.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.52 | |||||||||
38 | Oona Miettunen | 2005 | 48.73 | 1:41.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Isabella Hale | 2005 | 51.37 | 1:45.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.16 | |||||||||
40 | Hertta Lustig | 2005 | 52.50 | 1:48.87 | ||||||
Octopus Lohja | 1:56.06 | |||||||||
41 | Ada Salaspuro | 2005 | 53.59 | 1:49.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.61 | |||||||||
42 | Emma Autio | 2005 | 53.20 | 1:51.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.86 | |||||||||
- | Taru Lax | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:46.05 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Tuuli Pippuri | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:23.52 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 35.75 | 1:13.50 | ||||||
Vanders | 1:13.44 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 36.50 | 1:14.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.40 | |||||||||
3 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 37.91 | 1:17.92 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:17.77 | |||||||||
4 | Saga Kovanen | 2004 | 37.72 | 1:18.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
5 | Inka Lytz | 2004 | 38.73 | 1:18.84 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:19.09 | |||||||||
6 | Ciara Wacklin | 2004 | 39.28 | 1:21.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.61 | |||||||||
7 | Pinja Nieminen | 2004 | 38.34 | 1:21.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.33 | |||||||||
8 | Venla Lindström | 2004 | 38.95 | 1:21.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.52 | |||||||||
9 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 39.98 | 1:21.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.38 | |||||||||
10 | Milla Hälikkä | 2004 | 39.90 | 1:22.10 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:20.77 | |||||||||
11 | Anna Mattila | 2004 | 40.79 | 1:23.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.81 | |||||||||
12 | Iisa Karpela | 2004 | 41.86 | 1:24.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.75 | |||||||||
13 | Kreetta Somero | 2004 | 41.23 | 1:25.65 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:26.98 | |||||||||
14 | Senni Partanen | 2004 | 42.08 | 1:26.03 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:26.31 | |||||||||
15 | Siiri Vesanen | 2004 | 42.09 | 1:27.27 | ||||||
Vanders | 1:29.82 | |||||||||
16 | Tuuli Kammonen | 2004 | 44.19 | 1:29.05 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:30.17 | |||||||||
17 | Janita Severinkangas | 2004 | 45.08 | 1:29.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.57 | |||||||||
18 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 43.91 | 1:30.20 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:28.18 | |||||||||
19 | Verna Haravuori | 2004 | 42.49 | 1:31.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:28.88 | |||||||||
20 | Gabriella Linna | 2004 | 44.26 | 1:33.87 | ||||||
Vanders | 1:32.25 | |||||||||
21 | Linda Ilonen | 2004 | 46.39 | 1:34.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Aino Tasapuro | 2004 | 47.33 | 1:35.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.06 | |||||||||
23 | Veronika Virtamo | 2004 | 47.56 | 1:36.95 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Katarina Kobycheva | 2004 | 46.60 | 1:37.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.80 | |||||||||
25 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 47.12 | 1:37.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.12 | |||||||||
26 | Maisa Brusila | 2004 | 48.75 | 1:38.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.06 | |||||||||
27 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 50.84 | 1:42.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.14 | |||||||||
28 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 51.26 | 1:46.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:10 |