Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 32.68 | 1:07.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.27 | |||||||||
2 | Topias Tynjä | 2005 | 33.57 | 1:09.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.65 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 33.69 | 1:09.86 | ||||||
Vanders | 1:11.99 | |||||||||
4 | Teo Mattelmäki | 2005 | 35.06 | 1:12.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.05 | |||||||||
5 | Miska Sarkkinen | 2005 | 35.22 | 1:14.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:14.53 | |||||||||
6 | Risto Kallström | 2006 | 36.44 | 1:15.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.63 | |||||||||
7 | William Fagerstedt | 2005 | 37.36 | 1:17.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.75 | |||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 37.75 | 1:18.97 | ||||||
Vanders | 1:17.03 | |||||||||
9 | Aron Forslund | 2005 | 37.94 | 1:19.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:23.32 | |||||||||
10 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 37.92 | 1:20.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.07 | |||||||||
11 | Onni Rahkonen | 2007 | 39.26 | 1:20.75 | ||||||
Simmis Grani | 1:23.42 | |||||||||
12 | Samuli Seger | 2005 | 39.23 | 1:21.91 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.99 | |||||||||
13 | Nicolas Nyström | 2008 | 41.30 | 1:22.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.93 | |||||||||
14 | Joa Metsola | 2005 | 39.66 | 1:22.96 | ||||||
Ålands Simförening | 1:22.12 | |||||||||
15 | Miika Nurminen | 2005 | 39.02 | 1:23.26 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.47 | |||||||||
16 | Matias Saarinen | 2006 | 39.56 | 1:24.92 | ||||||
Salon Uimarit | 1:27.09 | |||||||||
17 | Leevi Pixa | 2007 | 40.01 | 1:25.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.06 | |||||||||
18 | Aarne Laurila | 2006 | 43.63 | 1:27.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.49 | |||||||||
19 | Otso Koskela | 2005 | 42.52 | 1:27.92 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:25.31 | |||||||||
20 | Ivan Gavrilov | 2005 | 42.60 | 1:28.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.00 | |||||||||
21 | Oscar Westerberg | 2005 | 43.08 | 1:28.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.18 | |||||||||
22 | Aatto Korhonen | 2006 | 41.12 | 1:28.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:31.42 | |||||||||
23 | Benjamin Winqvist | 2006 | 41.68 | 1:28.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.61 | |||||||||
24 | Aaro Tumanoff | 2006 | 41.67 | 1:29.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.27 | |||||||||
25 | Miko Virtanen | 2005 | 41.79 | 1:30.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:27.10 | |||||||||
26 | Ilari Palva | 2006 | 44.48 | 1:30.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:32.68 | |||||||||
27 | Benjamin Gullans | 2005 | 42.36 | 1:31.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Jani Ekman | 2006 | 42.93 | 1:31.63 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:29.41 | |||||||||
29 | André Salmi | 2006 | 44.31 | 1:32.07 | ||||||
Simmis Grani | 1:31.28 | |||||||||
30 | Artem Haikara | 2005 | 44.06 | 1:34.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.09 | |||||||||
31 | Pauli Rantatupa | 2005 | 44.76 | 1:34.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.83 | |||||||||
32 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 46.35 | 1:34.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.62 | |||||||||
33 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 42.73 | 1:35.09 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.93 | |||||||||
34 | Olli Pesonen | 2006 | 44.03 | 1:35.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.86 | |||||||||
35 | Daniel Guzhov | 2006 | 44.77 | 1:36.39 | ||||||
Vanders | 1:36.22 | |||||||||
36 | Vilho Teno | 2006 | 45.94 | 1:37.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.24 | |||||||||
37 | Kasperi Haverinen | 2005 | 47.69 | 1:38.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:41.14 | |||||||||
38 | Riku Forsberg | 2005 | 48.14 | 1:38.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.49 | |||||||||
39 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 46.08 | 1:40.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.70 | |||||||||
40 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 48.83 | 1:40.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.70 | |||||||||
41 | Alvin Heinsalmi | 2005 | 47.65 | 1:40.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Veeti Inkilä | 2006 | 45.92 | 1:41.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.67 | |||||||||
43 | Otto Vauhkonen | 2007 | 46.96 | 1:42.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.62 | |||||||||
44 | Mihail Pavljuk | 2005 | 46.48 | 1:44.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:52.75 | |||||||||
45 | Caspar Åberg | 2006 | 48.79 | 1:45.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:45.95 | |||||||||
46 | Kasperi Hauta-Aho | 2006 | 44.99 | 1:46.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Marcel Branea | 2006 | 50.53 | 1:47.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.82 | |||||||||
48 | Lenni Uosukainen | 2005 | 49.37 | 1:48.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:44.44 | |||||||||
49 | Veeti Akkanen | 2006 | 54.71 | 2:01.38 | ||||||
Salon Uimarit | 1:49.71 | |||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:24.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Arto Pulkkinen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Christian Nummi | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kalle Yli-Jama | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:36.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 28.54 | 59.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.18 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 29.20 | 1:00.48 | ||||||
Vanders | 1:00.86 | |||||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 31.19 | 1:03.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.88 | |||||||||
4 | Henri Korpi | 2004 | 30.65 | 1:04.25 | ||||||
Octopus Lohja | 1:04.16 | |||||||||
5 | Waldemar Palombi | 2004 | 32.66 | 1:07.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.83 | |||||||||
6 | Aapo Koskinen | 2004 | 32.75 | 1:07.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.47 | |||||||||
7 | Samu Virtanen | 2004 | 33.01 | 1:09.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.66 | |||||||||
8 | Davin Lindholm | 2004 | 32.81 | 1:09.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:08.89 | |||||||||
9 | Olli Havia | 2004 | 33.26 | 1:09.30 | ||||||
Salon Uimarit | 1:13.21 | |||||||||
10 | Akseli Leppänen | 2004 | 34.15 | 1:10.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
11 | Veerti Juurakko | 2004 | 34.21 | 1:10.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.16 | |||||||||
12 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 34.07 | 1:11.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.86 | |||||||||
13 | Roope Tuomainen | 2004 | 34.11 | 1:11.31 | ||||||
Salon Uimarit | 1:12.09 | |||||||||
14 | Viktor Asklöf | 2004 | 33.52 | 1:11.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.21 | |||||||||
15 | Arttu Valonen | 2004 | 34.00 | 1:11.83 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.32 | |||||||||
16 | Pyry Aspholm | 2004 | 34.58 | 1:12.52 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | 1:15.75 | |||||||||
17 | Anton Petrov | 2004 | 35.35 | 1:12.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.23 | |||||||||
18 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 35.00 | 1:13.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
19 | Nuutti Laitinen | 2004 | 35.02 | 1:13.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.66 | |||||||||
20 | Miska Törmi | 2004 | 35.37 | 1:13.47 | ||||||
Octopus Lohja | 1:14.77 | |||||||||
21 | Joona Saarnio | 2004 | 35.05 | 1:14.49 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.31 | |||||||||
22 | Leo Zurban | 2004 | 34.80 | 1:14.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.60 | |||||||||
23 | Egor Bortsov | 2004 | 35.12 | 1:15.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.95 | |||||||||
24 | Samuel Saari | 2004 | 36.37 | 1:15.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.42 | |||||||||
25 | Samuli Masalin | 2004 | 37.18 | 1:16.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.92 | |||||||||
26 | Luca Elshout | 2004 | 37.40 | 1:16.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.38 | |||||||||
27 | Aaro Tenhu | 2004 | 35.94 | 1:17.07 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:17.95 | |||||||||
28 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 37.49 | 1:17.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.20 | |||||||||
29 | Yufei Meng | 2004 | 36.04 | 1:17.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.12 | |||||||||
30 | Justus Holtari | 2004 | 38.08 | 1:20.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.60 | |||||||||
31 | Kalle Tonttila | 2004 | 40.62 | 1:23.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:20.62 | |||||||||
32 | Yash Nagal | 2004 | 39.81 | 1:27.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.10 | |||||||||
33 | Milo Lauronen | 2004 | 45.56 | 1:35.72 | ||||||
Vanders | 1:35.17 | |||||||||
- | Lucas Lönnblad | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.07 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 28.60 | 1:00.88 | ||||||
Simmis Wanda | 1:01.95 | |||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 29.69 | 1:02.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.25 | |||||||||
3 | Matias Rasinmäki | 2003 | 29.20 | 1:02.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.99 | |||||||||
4 | Eetu Palvanen | 2003 | 30.86 | 1:04.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:04.72 | |||||||||
5 | Kasper Lytz | 2003 | 31.19 | 1:04.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.11 | |||||||||
6 | Isak Jatkola | 2003 | 31.05 | 1:04.83 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:03.73 | |||||||||
7 | Julius Airas | 2003 | 31.72 | 1:05.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.69 | |||||||||
8 | Jonne Isoranta | 2003 | 31.24 | 1:05.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:05.13 | |||||||||
9 | Joona Lehtonen | 2003 | 33.57 | 1:09.21 | ||||||
Vanders | 1:12.42 | |||||||||
10 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 32.74 | 1:10.39 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:09.53 | |||||||||
11 | Tuukka Inkilä | 2003 | 34.48 | 1:11.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.81 | |||||||||
12 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 34.27 | 1:11.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.04 | |||||||||
13 | Sam Zamanimehr | 2003 | 33.63 | 1:11.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.30 | |||||||||
14 | Karri Suuronen | 2003 | 34.70 | 1:12.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.45 | |||||||||
15 | Tuomas Peltola | 2003 | 34.71 | 1:13.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.33 | |||||||||
16 | Sami Pönkä | 2003 | 36.67 | 1:13.73 | ||||||
Vanders | 1:16.36 | |||||||||
17 | Ville Savela | 2003 | 36.66 | 1:18.52 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Ilmari Laitala | 2003 | 41.22 | 1:27.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.01 | |||||||||
19 | Niko Silander | 2003 | 45.01 | 1:34.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.30 | |||||||||
- | Roni Severinkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:07.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:19 |