Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 45.16 | 1:35.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.16 | |||||||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | 47.22 | 1:37.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.74 | |||||||||
3 | Johannes Framke | 2006 | 48.22 | 1:40.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:46.40 | |||||||||
4 | William Folkmann | 2006 | 48.73 | 1:43.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
5 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 50.78 | 1:46.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.13 | |||||||||
6 | Frederik Isaksen | 2007 | 50.37 | 1:46.92 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:46.00 | |||||||||
7 | Ditlev Queitsch | 2006 | 52.87 | 1:49.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.42 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 51.46 | 1:50.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.96 | |||||||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 52.07 | 1:50.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.21 | |||||||||
10 | Tristan Jensen | 2006 | 54.18 | 1:52.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.67 | |||||||||
11 | Simon Voldmester | 2007 | 55.32 | 1:56.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
12 | Nicolas Christiansen | 2007 | 54.92 | 1:57.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Loui Krag | 2007 | 57.72 | 1:58.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:56.85 | |||||||||
14 | Hugo Haakansson | 2006 | 57.60 | 2:03.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:03.07 | |||||||||
15 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 59.51 | 2:08.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | August Thygesen | 2007 | 1:00.11 | 2:08.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Matil Kelm | 2007 | 1:00.96 | 2:09.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | 1:01.93 | 2:10.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | David Bergmann | 2008 | 1:00.87 | 2:11.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
20 | Anders Valentin Bayer | 2008 | 1:02.78 | 2:16.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
21 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 1:06.04 | 2:18.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
22 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:05.13 | 2:19.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 1:04.61 | 2:20.32 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Villum Alstrøm | 2008 | 1:07.93 | 2:22.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
25 | Laust Madsen | 2008 | 1:08.12 | 2:24.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
26 | Ludvig Hedegaard | 2007 | 1:09.11 | 2:24.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
27 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 1:09.32 | 2:24.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:10.98 | 2:26.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
29 | Anton Wiuf | 2008 | 1:09.94 | 2:30.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
30 | Frederik Billing | 2008 | 1:11.42 | 2:30.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
31 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | 1:14.56 | 2:33.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
32 | Erik Sams | 2008 | 1:16.06 | 2:33.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
- | Hector Kaltoft | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 38.15 | 1:21.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 41.93 | 1:29.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.45 | |||||||||
3 | Oliver Lassen | 2005 | 44.77 | 1:33.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:37.53 | |||||||||
4 | Axel Føns Voss | 2005 | 44.73 | 1:34.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.96 | |||||||||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 45.19 | 1:35.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
6 | Thomas Jørgensen | 2005 | 45.87 | 1:35.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.67 | |||||||||
7 | Magnus Tullberg | 2005 | 45.73 | 1:35.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.68 | |||||||||
8 | Louie Uldall | 2005 | 44.67 | 1:35.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:36.25 | |||||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | 48.84 | 1:41.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.96 | |||||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | 49.22 | 1:42.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.26 | |||||||||
11 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 49.72 | 1:42.49 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 50.09 | 1:45.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.23 | |||||||||
13 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 49.68 | 1:46.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:52.43 | |||||||||
14 | Johan Galsøe | 2005 | 48.69 | 1:47.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.83 | |||||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | DSQ | Asymmetriske ben | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.39 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 36.87 | 1:18.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.41 | |||||||||
2 | Simon Blidarevic | 2002 | 36.28 | 1:19.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | 37.83 | 1:20.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.29 | |||||||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 39.13 | 1:22.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.05 | |||||||||
5 | Oliver Lorentzen | 2002 | 45.20 | 1:34.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
6 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 44.62 | 1:34.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
7 | Marcus Appel | 2003 | 48.51 | 1:43.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:47.80 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 32.59 | 1:08.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.65 | |||||||||
2 | Albert Voldum Krog | 2001 | 34.18 | 1:12.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.03 | |||||||||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | 36.09 | 1:17.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 38.72 | 1:21.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.03 | |||||||||
5 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 39.46 | 1:23.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.07 | |||||||||
6 | Frederik Helms | 2001 | 41.45 | 1:27.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 |