Resultat för Neptuniaden 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2017 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 08:55 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2017 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.58 | ||||||
2 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.61 | ||||||
3 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 28.61 | ||||||
4 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 28.67 | ||||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.87 | ||||||
6 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.32 | ||||||
7 | Mio Harju | 2002 | TaTu Tampere | 31.46 | ||||||
8 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 32.06 | ||||||
9 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 32.13 | ||||||
10 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 32.53 | ||||||
11 | Gustaf Sandström | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 32.62 | ||||||
12 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.72 | ||||||
13 | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.41 | ||||||
14 | Nicolai Kristersson Campe | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.46 | ||||||
15 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.64 | ||||||
16 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 34.75 | ||||||
17 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 35.04 | ||||||
18 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.16 | ||||||
19 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.84 | ||||||
20 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 36.68 | ||||||
21 | Anton Sölveskog | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.84 | ||||||
22 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 36.87 | ||||||
23 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.45 | ||||||
24 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.48 | ||||||
25 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 40.03 | ||||||
26 | Emanuel Hjälm | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.19 | ||||||
- | Zim Dahlberg Larsson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.73 | ||||||
2 | Pavel Pankratov | 2004 | TaTu Tampere | 31.81 | ||||||
3 | Lassi Niemi | 2004 | TaTu Tampere | 32.54 | ||||||
4 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | TaTu Tampere | 33.46 | ||||||
5 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.78 | ||||||
6 | Miro Birkstedt | 2004 | TaTu Tampere | 36.00 | ||||||
7 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.29 | ||||||
8 | Artjoms Ponomarjous | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.34 | ||||||
9 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.69 | ||||||
10 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.01 | ||||||
11 | Akseli Kotti | 2004 | TaTu Tampere | 40.73 | ||||||
12 | Joona Soloniemi | 2004 | TaTu Tampere | 42.56 | ||||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.57 | ||||||
14 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.00 | ||||||
15 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 44.68 | ||||||
16 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.87 | ||||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 44.93 | ||||||
18 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 47.30 | ||||||
19 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.06 | ||||||
20 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.91 | ||||||
21 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.96 | ||||||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:55 |