2017-12-16   18:01:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 83 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 83 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 83, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cornelia Eklund  2000  Väsby Simsällskap    32.22  1:11.39  1:56.16    2:30.84   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.71  1:11.64  1:57.17    2:31.57   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.77  1:13.14  1:57.40    2:31.65   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    34.00  1:16.72  2:00.63    2:36.28   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    32.41  1:14.02  2:02.40    2:37.06   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    33.80  1:12.85  1:59.58    2:37.21   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.66  1:15.81  2:01.84    2:37.30   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.10  1:17.63  2:03.04    2:40.29   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.01  1:15.25  2:02.35    2:41.02   
10  Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    34.20  1:17.73  2:05.98    2:42.34   
11  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.00  1:17.01  2:05.50    2:43.12   
12  Anna Ladis  2001  Täby Sim    34.11  1:17.16  2:08.21    2:46.04   
13  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    36.15  1:20.28  2:09.87    2:50.13   
14  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    35.67  1:22.25  2:11.66    2:55.23   
15  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    37.84  1:25.33  2:19.03    2:58.79   
16  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    40.21  1:30.69  2:17.28    2:59.96   
17  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    40.87  1:26.66  2:19.15    3:02.24   
18  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF    37.31  1:25.07  2:20.48    3:06.36   
19  Wilma Öberg  2001  Tyresö Simsällskap    37.12  1:27.23  2:26.79    3:08.00   
20  Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsällskap    42.75  1:36.43  2:31.16    3:15.11   
21  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    42.22  1:36.21  2:32.51    3:16.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start