Resultat för Neptuniaden 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:39 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julius Gustavsson |
2002 |
Täby Sim |
|
1:05.71 |
2:14.92 |
3:23.10 |
|
4:29.04 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.61 |
2:16.15 |
3:25.46 |
|
4:32.69 |
|
3 |
Efim Ramonov |
2002 |
TaTu Tampere |
|
1:05.57 |
2:15.03 |
3:25.19 |
|
4:34.06 |
|
4 |
Axel Olander |
2002 |
TaTu Tampere |
|
1:06.49 |
2:16.50 |
3:26.19 |
|
4:34.08 |
|
5 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
1:07.80 |
2:18.17 |
3:28.44 |
|
4:36.88 |
|
6 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:06.28 |
2:18.04 |
3:29.11 |
|
4:38.86 |
|
7 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.38 |
2:19.63 |
3:30.49 |
|
4:39.12 |
|
8 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.89 |
2:19.45 |
3:31.11 |
|
4:40.15 |
|
9 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.96 |
2:20.59 |
3:33.37 |
|
4:43.00 |
|
10 |
Tor Selander |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:09.64 |
2:25.24 |
3:39.84 |
|
4:50.48 |
|
11 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:08.94 |
2:24.84 |
3:40.41 |
|
4:54.98 |
|
12 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.85 |
2:28.27 |
3:44.49 |
|
4:57.31 |
|
13 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.38 |
2:29.43 |
3:45.76 |
|
4:57.34 |
|
14 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.12 |
2:26.41 |
3:43.26 |
|
4:59.93 |
|
15 |
Mio Harju |
2002 |
TaTu Tampere |
|
1:10.20 |
2:27.23 |
3:44.69 |
|
5:00.65 |
|
16 |
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:10.38 |
2:27.73 |
3:46.72 |
|
5:01.72 |
|
17 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
1:11.75 |
2:30.50 |
3:49.24 |
|
5:03.19 |
|
18 |
Markus Sandh |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.48 |
2:30.48 |
3:50.46 |
|
5:06.40 |
|
19 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.23 |
2:31.20 |
3:51.07 |
|
5:08.09 |
|
20 |
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.55 |
2:30.27 |
3:50.98 |
|
5:08.97 |
|
21 |
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
1:12.04 |
2:31.51 |
3:51.07 |
|
5:09.10 |
|
22 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.28 |
2:32.61 |
3:51.93 |
|
5:09.34 |
|
23 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.18 |
2:35.62 |
3:58.07 |
|
5:14.46 |
|
24 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
1:14.75 |
2:35.18 |
3:56.46 |
|
5:14.65 |
|
25 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
1:18.00 |
2:41.71 |
4:05.19 |
|
5:22.61 |
|
26 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.11 |
2:39.07 |
4:01.33 |
|
5:22.87 |
|
27 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.59 |
2:45.31 |
4:12.15 |
|
5:33.81 |
|
28 |
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:18.16 |
2:46.59 |
4:15.31 |
|
5:37.61 |
|
29 |
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
1:23.18 |
2:55.69 |
4:25.65 |
|
5:53.09 |
|
30 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
1:27.24 |
3:01.75 |
4:37.56 |
|
6:02.50 |
|
31 |
Edward Tarish |
2003 |
Täby Sim |
|
1:19.20 |
2:50.70 |
4:27.47 |
|
6:02.78 |
|
- |
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
10:39 |
|