2017-10-18   09:15:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 55, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Täby Sim    28.81  59.85  1:31.60    2:02.95   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.50  1:00.93  1:33.54    2:06.29   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    29.72  1:03.06  1:36.19    2:08.31   
Axel Olander  2002  TaTu Tampere    29.38  1:01.39  1:34.39    2:08.64   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    29.70  1:02.82  1:37.20    2:09.70   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    29.84  1:01.99  1:36.50    2:09.85   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.68  1:03.07  1:37.56    2:11.28   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    29.66  1:01.65  1:36.69    2:11.29   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.89  1:03.47  1:38.48    2:11.44   
10  Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    30.24  1:04.00  1:38.30    2:11.96   
11  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    31.04  1:05.59  1:40.55    2:12.98   
12  Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.41  1:03.55  1:38.35    2:13.03   
13  Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.99  1:05.14  1:39.73    2:13.14   
14  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    31.41  1:05.95  1:40.08    2:13.71   
15  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    30.09  1:03.62  1:38.87    2:15.22   
16  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    31.21  1:05.60  1:40.55    2:15.82   
17  Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    30.60  1:04.64  1:40.24    2:15.90   
18  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    30.99  1:06.04  1:42.06    2:17.41   
19  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    32.02  1:07.30  1:43.20    2:18.11   
20  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.94  1:06.14  1:43.03    2:18.85   
21  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    31.51  1:06.66  1:43.37    2:19.47   
22  Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.66  1:07.06  1:43.54    2:19.92   
23  Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    32.02  1:07.41  1:43.92    2:20.04   
24  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.83  1:07.53  1:44.57    2:20.05   
25  Erik Almvret  2002  Järfälla Simsällskap    30.94  1:06.09  1:43.12    2:20.36   
26  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.21  1:07.31  1:44.96    2:20.92   
27  Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    31.73  1:07.81  1:45.95    2:20.95   
28  Tor Stein  2003  Täby Sim    31.39  1:06.84  1:44.89    2:21.24   
29  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    31.88  1:07.92  1:45.42    2:21.39   
30  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    32.72  1:10.55  1:48.81    2:23.91   
31  Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    33.62  1:10.90  1:48.86    2:24.74   
32  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    32.47  1:09.61  1:47.12    2:25.13   
33  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    32.16  1:08.90  1:47.48    2:25.80   
34  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    33.05  1:10.06  1:48.84    2:25.92   
35  Simon Seel  2003  Täby Sim    33.90  1:12.06  1:50.93    2:27.88   
36  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.39  1:11.48  1:51.46    2:28.43   
37  Albin Åslund  2003  Södertörns Simsällskap    33.24  1:11.92  1:51.44    2:28.98   
38  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    33.02  1:11.65  1:51.86    2:30.20   
39  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    34.26  1:13.14  1:52.77    2:31.12   
40  Isac Rune  2003  Täby Sim    34.64  1:14.00  1:54.12    2:31.48   
41  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.96  1:13.42  1:54.03    2:31.52   
42  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    34.77  1:13.63  1:52.93    2:33.21   
43  Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.82  1:13.88  1:55.49    2:33.61   
44  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    33.96  1:15.49  1:57.83    2:38.17   
45  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.68  1:15.98  1:58.27    2:38.82   
46  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    35.02  1:17.02  2:01.13    2:40.77   
47  Albin Kappling  2003  Täby Sim    35.68  1:17.59  2:01.61    2:43.95   
48  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.21  1:18.46  2:03.53    2:44.76   
49  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.08  1:13.75  2:00.03    2:45.30   
50  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.46  1:18.12  2:02.39    2:45.94   
51  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    35.72  1:18.24  2:02.82    2:47.07   
52  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    38.23  1:21.64  2:07.33    2:48.06   
53  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    39.47  1:23.99  2:09.15    2:49.94   
54  Samir Haidari  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.01  1:17.97  2:06.48    2:51.11   
55  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    40.51  1:24.97  2:12.39    2:57.87   
56  Bernard Ooi  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.50  1:23.48  2:14.28    3:02.75   
Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap            DNS   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start