2017-10-19   00:09:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 51, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Efim Ramonov  2002  TaTu Tampere    30.81  1:07.64  1:50.52    2:24.28   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.42  1:08.06  1:51.10    2:25.06   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    30.34  1:10.79  1:53.41    2:26.59   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    30.89  1:10.74  1:56.54    2:27.88   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    31.42  1:10.30  1:52.88    2:28.44   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    30.41  1:12.27  1:57.15    2:29.91   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.40  1:12.53  1:58.78    2:31.67   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    31.67  1:11.98  1:54.51    2:31.82   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.38  1:11.49  1:56.04    2:32.16   
10  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    32.48  1:12.34  1:58.18    2:33.43   
11  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.68  1:16.32  1:58.81    2:33.89   
12  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap    33.21  1:15.73  1:57.36    2:34.39   
12  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    32.37  1:10.59  1:59.20    2:34.39   
14  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.65  1:15.71  1:57.85    2:34.41   
15  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    32.19  1:14.67  2:00.96    2:36.12   
16  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.44  1:11.29  2:01.46    2:36.56   
17  Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.82  1:16.08  2:02.33    2:37.61   
18  Mio Harju  2002  TaTu Tampere    32.17  1:12.68  2:01.86    2:37.66   
19  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.16  1:11.56  2:00.51    2:38.31   
20  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    34.56  1:16.93  2:01.55    2:39.25   
21  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.51  1:19.28  2:03.28    2:39.26   
22  Tor Stein  2003  Täby Sim    34.45  1:18.68  2:04.98    2:41.79   
23  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    35.59  1:19.81  2:08.21    2:44.27   
24  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.35  1:15.30  2:05.04    2:44.35   
25  Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.72  1:21.53  2:09.08    2:45.38   
26  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    35.60  1:21.43  2:08.40    2:46.50   
27  Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    34.02  1:17.27  2:09.15    2:47.24   
28  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    37.36  1:20.97  2:08.23    2:47.44   
29  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    35.83  1:20.44  2:10.41    2:48.42   
30  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.19  1:21.93  2:12.87    2:49.57   
31  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.76  1:21.45  2:11.88    2:49.59   
32  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    37.42  1:22.69  2:11.90    2:51.14   
33  Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.25  1:22.45  2:10.96    2:52.07   
34  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.57  1:22.60  2:12.44    2:52.37   
35  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    37.22  1:22.48  2:13.67    2:52.67   
36  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    38.59  1:21.73  2:15.94    2:54.97   
37  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    36.57  1:17.80  2:16.95    2:55.08   
38  Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap    33.79  1:19.00  2:13.48    2:55.58   
39  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    34.94  1:20.59  2:17.07    2:56.82   
40  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.30  1:29.56  2:19.88    3:00.04   
41  Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap    36.34  1:25.21  2:24.92    3:04.95   
42  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    40.49  1:26.69  2:26.04    3:07.05   
43  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    41.47  1:29.25  2:31.46    3:14.23   
44  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    40.84  1:33.70  2:31.91    3:15.33   
Miska Birkstedt  2002  TaTu Tampere            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start