2017-10-19   00:11:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    31.40  1:05.44  1:40.49    2:14.23   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.82  1:06.13  1:41.65    2:16.02   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    32.34  1:07.12  1:42.33    2:17.14   
Tilde Levander  2000  Järfälla Simsällskap    32.45  1:07.74  1:43.19    2:17.69   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    30.85  1:05.40  1:41.85    2:18.45   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    32.25  1:08.32  1:43.93    2:18.95   
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    32.11  1:07.57  1:43.32    2:19.52   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.85  1:08.34  1:44.53    2:21.08   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    32.79  1:08.49  1:45.99    2:22.00   
10  Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    32.16  1:08.39  1:45.64    2:22.78   
11  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    32.22  1:07.80  1:45.42    2:23.36   
12  Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    32.61  1:08.62  1:46.29    2:24.31   
13  Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    32.53  1:09.39  1:47.61    2:24.67   
14  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    33.83  1:12.05  1:49.11    2:25.09   
15  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    33.09  1:09.60  1:47.97    2:25.69   
16  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    33.00  1:09.92  1:47.76    2:25.91   
17  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.98  1:11.49  1:49.94    2:28.05   
18  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    33.43  1:10.97  1:49.88    2:28.43   
19  Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.65  1:12.85  1:51.93    2:30.66   
20  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    34.35  1:12.30  1:52.30    2:31.38   
21  Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    34.92  1:13.90  1:53.18    2:33.00   
22  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    34.91  1:13.67  1:53.81    2:33.84   
23  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    35.29  1:14.78  1:55.72    2:35.56   
24  Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsällskap    36.05  1:16.36  2:00.80    2:47.36   
25  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    36.11  1:18.96  2:05.42    2:48.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start