2017-11-23   04:34:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2017    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    36.34  1:16.60  1:56.49    2:35.37   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    36.58  1:17.27  1:59.10    2:40.63   
Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap    35.09  1:16.86  2:01.39    2:44.44   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.95  1:22.52  2:05.71    2:48.43   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    39.43  1:22.79  2:06.09    2:48.91   
Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    36.34  1:19.03  2:03.91    2:49.47   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.08  1:22.07  2:06.59    2:50.33   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    38.22  1:21.61  2:06.98    2:50.69   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    39.11  1:23.28  2:08.01    2:51.16   
10  Tor Stein  2003  Täby Sim    39.80  1:25.99  2:13.63    3:00.78   
11  Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.54  1:26.61  2:16.45    3:02.58   
12  Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.63  1:29.39  2:18.41    3:03.48   
13  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    42.13  1:30.29  2:18.53    3:04.49   
14  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    41.40  1:29.83  2:17.24    3:05.88   
15  Simon Seel  2003  Täby Sim    43.24  1:31.24  2:20.55    3:07.18   
16  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    42.24  1:29.93  2:20.67    3:09.64   
17  Adam Njegovanovic  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.28  1:31.49  2:22.86    3:13.95   
18  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.37  1:34.61  2:26.15    3:15.27   
19  Emanuel Hjälm  2002  Stockholmspolisens IF SF    43.23  1:31.99  2:24.61    3:18.28   
20  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    44.45  1:37.92  2:33.79    3:25.73   
21  Edward Tarish  2003  Täby Sim    46.78  1:39.38  2:32.54    3:25.85   
22  Nicolai Kristersson Campe  2002  Tyresö Simsällskap    48.63  1:42.04  2:34.69    3:26.52   
23  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    48.82  1:44.36  2:40.17    3:34.51   
24  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    49.15  1:47.35  2:48.86    3:49.72   
Julius Gustavsson  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start