Resultat för Vårsimiaden Regionsfinal-Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 3
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2017 |
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:16.21 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 30.00 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 31.08 | 1:05.88 | 2:08.34 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 30.98 | 1:04.86 | 3:13.20 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 30.30 | 1:03.01 | 4:16.21 | ||||||
2 | Järfälla S Mix Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:18.71 | ||||||
Nils Malmberg | 2004 | 29.98 | 1:02.04 | 1:02.04 | ||||||
Ioanna Tsirona | 2004 | 30.90 | 1:07.25 | 2:09.29 | ||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 31.58 | 1:07.60 | 3:16.89 | ||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 29.44 | 1:01.82 | 4:18.71 | ||||||
3 | Tureberg Mix 1 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 4:23.99 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 30.91 | 1:04.49 | 1:04.49 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 30.12 | 1:04.23 | 2:08.72 | ||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 31.74 | 1:07.48 | 3:16.20 | ||||||
Sara Arnö | 2004 | 32.02 | 1:07.79 | 4:23.99 | ||||||
4 | Spif Mix 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 4:30.44 | ||||||
Alexander Suei | 2004 | 31.67 | 1:06.14 | 1:06.14 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 32.32 | 1:08.71 | 2:14.85 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 30.01 | 1:03.78 | 3:18.63 | ||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 33.51 | 1:11.81 | 4:30.44 | ||||||
5 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:31.63 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 31.78 | 1:07.34 | 1:07.34 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 32.41 | 1:08.25 | 2:15.59 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 31.90 | 1:07.33 | 3:22.92 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 32.87 | 1:08.71 | 4:31.63 | ||||||
6 | Täby Sim Mix [2005] Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 4:32.81 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 31.59 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 32.56 | 1:09.52 | 2:15.59 | ||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 32.86 | 1:10.94 | 3:26.53 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.68 | 1:06.28 | 4:32.81 | ||||||
7 | Wisby SS Mix [2004] | 2004 | Wisby Simsällskap | 4:34.51 | ||||||
Nella Silfwergård | 2004 | 33.71 | 1:10.94 | 1:10.94 | ||||||
Anton Höglund | 2004 | 30.10 | 1:03.99 | 2:14.93 | ||||||
Elias Lyth | 2004 | 32.52 | 1:07.81 | 3:22.74 | ||||||
Ella Ekepil | 2005 | 33.54 | 1:11.77 | 4:34.51 | ||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:34.63 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 32.06 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 33.31 | 1:10.41 | 2:16.02 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 33.59 | 1:12.53 | 3:28.55 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 31.95 | 1:06.08 | 4:34.63 | ||||||
9 | Järfälla S Mix Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:36.29 | ||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 33.28 | 1:10.96 | 1:10.96 | ||||||
John Zetterqvist | 2004 | 30.84 | 1:06.17 | 2:17.13 | ||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 33.73 | 1:11.45 | 3:28.58 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 32.33 | 1:07.71 | 4:36.29 | ||||||
10 | Skk Mix [2004]lag 1. | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:42.32 | ||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 34.24 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Emelie Sveding | 2005 | 34.00 | 1:11.57 | 2:22.80 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 33.98 | 1:13.35 | 3:36.15 | ||||||
Walter Sundling | 2004 | 31.40 | 1:06.17 | 4:42.32 | ||||||
11 | Väsby SS Mix | 2004 | Väsby Simsällskap | 4:44.47 | ||||||
Amanda Takala | 2004 | 32.48 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 31.12 | 1:07.15 | 2:17.25 | ||||||
Ragnar Simonsson | 2004 | 34.90 | 1:15.11 | 3:32.36 | ||||||
Johan Montero | 2005 | 33.04 | 1:12.11 | 4:44.47 | ||||||
12 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:45.70 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 34.17 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 33.43 | 1:09.58 | 2:20.55 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 35.00 | 1:13.40 | 3:33.95 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 34.16 | 1:11.75 | 4:45.70 | ||||||
13 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:47.21 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 34.73 | 1:11.26 | 1:11.26 | ||||||
Oscar Engström | 2004 | 33.69 | 1:10.36 | 2:21.62 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 34.10 | 1:12.40 | 3:34.02 | ||||||
Annie Birtner | 2004 | 34.32 | 1:13.19 | 4:47.21 | ||||||
14 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:48.42 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 34.23 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 33.61 | 1:10.84 | 2:21.32 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 34.34 | 1:13.49 | 3:34.81 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 34.12 | 1:13.61 | 4:48.42 | ||||||
15 | Täby Sim Mix [2005] Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 4:59.97 | ||||||
Clara Ersson | 2004 | 32.65 | 1:09.26 | 1:09.26 | ||||||
Hannah Haux | 2004 | 33.99 | 1:13.36 | 2:22.62 | ||||||
Caspian Humble | 2005 | 37.93 | 1:22.51 | 3:45.13 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 35.39 | 1:14.84 | 4:59.97 | ||||||
16 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:05.06 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 35.70 | 1:15.03 | 1:15.03 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 33.52 | 1:13.36 | 2:28.39 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 35.92 | 1:18.11 | 3:46.50 | ||||||
Wilmer Räni | 2005 | 37.42 | 1:18.56 | 5:05.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 21 maj 2017 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |