Tulokset UGP 3 2017, Eskilstuna
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:28 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
33.13 |
1:11.12 |
1:49.33 |
|
2:25.31 |
|
2 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
34.00 |
1:11.44 |
1:50.21 |
|
2:27.37 |
|
3 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
33.37 |
1:10.74 |
1:50.27 |
|
2:28.54 |
|
4 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
34.98 |
1:13.44 |
1:52.94 |
|
2:30.12 |
|
5 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
35.35 |
1:14.81 |
1:55.08 |
|
2:32.20 |
|
6 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
35.39 |
1:14.90 |
1:55.64 |
|
2:34.68 |
|
7 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
34.10 |
1:13.41 |
1:55.04 |
|
2:35.20 |
|
8 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
35.00 |
1:15.42 |
1:56.19 |
|
2:35.40 |
|
9 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.81 |
1:15.29 |
1:57.23 |
|
2:37.29 |
|
10 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
35.16 |
1:15.71 |
1:56.41 |
|
2:37.89 |
|
11 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.77 |
1:17.70 |
2:00.45 |
|
2:40.75 |
|
12 |
Tea Persson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
35.44 |
1:16.78 |
2:00.05 |
|
2:41.98 |
|
13 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
38.94 |
1:21.14 |
2:05.82 |
|
2:46.55 |
|
14 |
Julia Åkerstrand |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.75 |
1:21.20 |
2:05.59 |
|
2:47.53 |
|
15 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
36.68 |
1:21.41 |
2:06.88 |
|
2:48.53 |
|
16 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
37.86 |
1:22.27 |
2:09.82 |
|
2:57.38 |
|
17 |
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
41.13 |
1:28.78 |
2:18.59 |
|
3:08.92 |
|
18 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
41.91 |
1:31.81 |
2:23.86 |
|
3:13.30 |
|
- |
Astrid Schankin_lembke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
31.73 |
1:08.27 |
1:44.32 |
|
2:19.64 |
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.74 |
1:09.38 |
1:47.22 |
|
2:23.85 |
|
3 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
34.37 |
1:11.91 |
1:49.31 |
|
2:25.83 |
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
33.69 |
1:11.46 |
1:51.49 |
|
2:31.48 |
|
5 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
35.18 |
1:15.62 |
1:57.35 |
|
2:34.84 |
|
6 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.63 |
1:15.44 |
1:56.86 |
|
2:35.16 |
|
7 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
35.56 |
1:15.76 |
1:57.41 |
|
2:36.45 |
|
8 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.96 |
1:14.95 |
1:57.45 |
|
2:39.92 |
|
9 |
Carolina Modig |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
35.10 |
1:17.13 |
2:00.83 |
|
2:42.78 |
|
10 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
37.42 |
1:18.75 |
2:01.86 |
|
2:42.83 |
|
11 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.84 |
1:19.65 |
2:01.78 |
|
2:43.67 |
|
12 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.42 |
1:19.53 |
2:04.72 |
|
2:44.69 |
|
13 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.06 |
1:17.34 |
2:03.03 |
|
2:45.45 |
|
14 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
38.73 |
1:22.31 |
2:06.58 |
|
2:47.22 |
|
15 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
36.66 |
1:19.36 |
2:05.47 |
|
2:48.89 |
|
16 |
Elina Widén |
2003 |
Gimo Simsällskap |
|
36.37 |
1:19.00 |
2:05.99 |
|
2:53.89 |
|
17 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
38.10 |
1:23.10 |
2:09.12 |
|
2:54.03 |
|
18 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.13 |
1:25.17 |
2:11.29 |
|
2:56.21 |
|
19 |
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
39.42 |
1:29.31 |
2:22.22 |
|
3:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
31.59 |
1:06.90 |
1:44.43 |
|
2:20.49 |
|
2 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.65 |
1:08.68 |
1:44.85 |
|
2:20.96 |
|
3 |
Saga Bäckström |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.69 |
1:09.24 |
1:46.10 |
|
2:21.59 |
|
4 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.88 |
1:09.13 |
1:46.21 |
|
2:22.08 |
|
5 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
33.69 |
1:11.30 |
1:50.41 |
|
2:27.58 |
|
6 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
34.48 |
1:11.88 |
1:50.14 |
|
2:27.83 |
|
7 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
34.95 |
1:14.02 |
1:54.18 |
|
2:32.40 |
|
8 |
Lovisa Königsson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
35.30 |
1:14.42 |
1:53.85 |
|
2:32.98 |
|
9 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
34.72 |
1:14.23 |
1:54.76 |
|
2:32.99 |
|
10 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.40 |
1:15.10 |
1:55.81 |
|
2:36.84 |
|
11 |
Emma Bengtsson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
35.17 |
1:16.07 |
1:58.06 |
|
2:37.54 |
|
12 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
36.63 |
1:18.51 |
2:01.61 |
|
2:40.69 |
|
13 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.33 |
1:18.95 |
2:01.15 |
|
2:41.03 |
|
14 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.31 |
1:19.21 |
2:01.79 |
|
2:42.85 |
|
15 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.36 |
1:21.70 |
2:07.58 |
|
2:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.70 |
1:08.02 |
1:43.88 |
|
2:19.93 |
|
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
31.73 |
1:07.21 |
1:44.23 |
|
2:20.21 |
|
3 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.42 |
1:07.95 |
1:45.86 |
|
2:23.40 |
|
4 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.90 |
1:10.33 |
1:47.91 |
|
2:25.96 |
|
5 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.00 |
1:11.34 |
1:49.85 |
|
2:26.91 |
|
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.41 |
1:09.74 |
1:49.18 |
|
2:28.92 |
|
7 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
34.63 |
1:12.48 |
1:51.21 |
|
2:29.80 |
|
8 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.60 |
1:13.23 |
1:52.84 |
|
2:31.17 |
|
9 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
34.17 |
1:13.61 |
1:52.96 |
|
2:31.77 |
|
10 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
32.99 |
1:11.47 |
1:52.18 |
|
2:33.21 |
|
11 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.56 |
1:13.52 |
1:54.66 |
|
2:34.33 |
|
12 |
Anna Lithell |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
35.18 |
1:14.82 |
1:56.79 |
|
2:38.25 |
|
13 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.67 |
1:16.95 |
1:59.58 |
|
2:42.31 |
|
14 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.40 |
1:19.43 |
2:01.19 |
|
2:43.07 |
|
15 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
37.49 |
1:19.75 |
2:02.82 |
|
2:45.32 |
|
16 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
37.96 |
1:22.34 |
2:09.58 |
|
2:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Eriksson |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.57 |
1:04.70 |
1:39.46 |
|
2:12.41 |
|
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.57 |
1:06.16 |
1:41.45 |
|
2:15.08 |
|
3 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.01 |
1:07.52 |
1:43.52 |
|
2:19.31 |
|
4 |
Adina Nyström |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.04 |
1:10.42 |
1:47.51 |
|
2:22.89 |
|
5 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
32.52 |
1:08.90 |
1:47.63 |
|
2:23.54 |
|
6 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.38 |
1:12.03 |
1:49.74 |
|
2:26.65 |
|
7 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
32.49 |
1:09.38 |
1:48.95 |
|
2:26.71 |
|
8 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.09 |
1:10.15 |
1:49.06 |
|
2:27.58 |
|
9 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.75 |
1:11.24 |
1:50.39 |
|
2:29.56 |
|
10 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
34.64 |
1:13.02 |
1:52.97 |
|
2:31.42 |
|
11 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
35.39 |
1:13.46 |
1:53.18 |
|
2:33.27 |
|
12 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
35.83 |
1:16.76 |
1:58.02 |
|
2:38.26 |
|
13 |
Klara Öhlin |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
33.66 |
1:13.68 |
1:56.78 |
|
2:40.17 |
|
14 |
Sandra Metzsch |
1999 |
Örebro Simallians |
|
38.58 |
1:21.95 |
2:08.16 |
|
2:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:28 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:37 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
28.86 |
|
|
|
1:02.39 |
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
32.25 |
|
|
|
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:37 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:04 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:26 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.79 |
1:19.56 |
2:03.75 |
|
2:46.99 |
|
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
39.90 |
1:25.37 |
2:11.98 |
|
2:56.74 |
|
3 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.48 |
1:24.41 |
2:10.80 |
|
2:56.81 |
|
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
41.34 |
1:28.30 |
2:15.93 |
|
3:00.27 |
|
5 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.33 |
1:36.11 |
2:27.12 |
|
3:15.61 |
|
6 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
49.51 |
1:43.70 |
2:38.59 |
|
3:34.03 |
|
7 |
Gustav Thorsén |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
49.56 |
1:47.24 |
2:46.40 |
|
3:41.68 |
|
8 |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
52.81 |
1:57.46 |
3:02.14 |
|
4:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
35.42 |
1:16.46 |
1:57.71 |
|
2:38.82 |
|
2 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.76 |
1:23.97 |
2:10.07 |
|
2:55.96 |
|
3 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
38.88 |
1:25.17 |
2:11.42 |
|
2:56.09 |
|
4 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
40.79 |
1:28.14 |
2:15.27 |
|
3:00.18 |
|
5 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.87 |
1:25.84 |
2:13.62 |
|
3:00.67 |
|
6 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.27 |
1:28.30 |
2:17.99 |
|
3:07.81 |
|
7 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
42.64 |
1:33.34 |
2:24.88 |
|
3:15.59 |
|
8 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.01 |
1:35.22 |
2:28.92 |
|
3:22.85 |
|
9 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
46.87 |
1:41.61 |
2:39.46 |
|
3:33.94 |
|
10 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
47.99 |
1:44.54 |
2:42.69 |
|
3:38.22 |
|
- |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Mohamed Osman |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.09 |
1:21.94 |
2:08.08 |
|
2:53.10 |
|
2 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39.94 |
1:26.39 |
2:16.05 |
|
3:03.43 |
|
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
45.27 |
1:36.52 |
2:26.97 |
|
3:15.08 |
|
4 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
44.69 |
1:35.24 |
2:26.51 |
|
3:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
35.67 |
1:17.62 |
1:59.23 |
|
2:40.18 |
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
35.62 |
1:17.53 |
2:01.00 |
|
2:43.86 |
|
3 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.40 |
1:23.99 |
2:10.37 |
|
2:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.53 |
1:15.33 |
1:55.57 |
|
2:37.76 |
|
2 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
35.20 |
1:16.75 |
1:58.36 |
|
2:40.02 |
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.97 |
1:18.52 |
2:01.15 |
|
2:43.16 |
|
4 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.59 |
1:19.06 |
2:04.01 |
|
2:48.95 |
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.35 |
1:21.53 |
2:06.75 |
|
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:26 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:39 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:24.11 |
2:57.61 |
4:43.23 |
|
6:08.18 |
|
- |
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:22.19 |
3:01.55 |
4:47.53 |
|
6:12.68 |
|
2 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:40.68 |
3:20.19 |
5:05.84 |
|
6:32.56 |
|
3 |
Tuva Sikström |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:50.29 |
3:32.69 |
5:39.06 |
|
7:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:26.64 |
2:50.70 |
4:26.77 |
|
5:43.66 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:20.89 |
2:52.14 |
4:31.93 |
|
5:52.71 |
|
3 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.96 |
2:53.61 |
4:34.05 |
|
5:54.21 |
|
4 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:24.76 |
3:12.54 |
4:59.59 |
|
6:30.64 |
|
5 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
1:37.74 |
3:17.80 |
5:11.88 |
|
6:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.46 |
2:42.72 |
4:24.20 |
|
5:42.30 |
|
2 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:36.24 |
3:16.04 |
5:00.94 |
|
6:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.27 |
2:38.52 |
4:09.16 |
|
5:19.66 |
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.81 |
2:43.63 |
4:21.23 |
|
5:30.39 |
|
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.79 |
2:44.05 |
4:19.10 |
|
5:36.36 |
|
4 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.89 |
2:42.36 |
4:25.06 |
|
5:39.05 |
|
5 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
1:22.30 |
2:59.24 |
4:53.56 |
|
6:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:39 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:12 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
1:04.15 |
2:14.14 |
3:24.68 |
4:35.44 |
17:38.04 |
|
|
|
|
|
|
5:46.93 |
6:58.45 |
8:09.27 |
9:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.15 |
11:43.88 |
12:56.16 |
14:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.36 |
16:30.24 |
|
|
|
|
2 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.16 |
2:28.72 |
3:49.09 |
5:09.40 |
19:50.57 |
|
|
|
|
|
|
6:31.56 |
7:53.07 |
9:13.90 |
10:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.14 |
13:12.71 |
14:33.17 |
15:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
17:12.72 |
18:32.29 |
|
|
|
|
3 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.93 |
2:43.47 |
4:09.96 |
5:36.99 |
21:52.12 |
|
|
|
|
|
|
7:03.18 |
8:29.36 |
9:58.20 |
11:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
12:51.78 |
14:14.40 |
15:45.90 |
17:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
18:56.45 |
20:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
1:04.30 |
2:14.56 |
3:25.28 |
4:36.09 |
17:42.38 |
|
|
|
|
|
|
5:47.07 |
6:58.50 |
8:09.50 |
9:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.27 |
11:43.72 |
12:56.49 |
14:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15:19.79 |
16:31.93 |
|
|
|
|
2 |
Max Fahlén |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.84 |
2:22.00 |
3:34.83 |
4:47.72 |
17:56.94 |
|
|
|
|
|
|
5:59.78 |
7:12.62 |
8:24.96 |
9:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.72 |
12:03.65 |
13:15.54 |
14:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.43 |
16:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:12 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:37 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.89 |
2:36.32 |
3:57.75 |
5:19.42 |
10:37.16 |
|
|
|
|
|
|
6:40.36 |
8:00.61 |
9:20.89 |
|
|
|
2 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:26.03 |
3:00.45 |
4:36.40 |
6:14.07 |
12:38.37 |
|
|
|
|
|
|
7:51.25 |
9:28.77 |
11:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.06 |
2:27.84 |
3:46.53 |
5:05.71 |
10:13.71 |
|
|
|
|
|
|
6:24.63 |
7:43.61 |
9:00.62 |
|
|
|
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:11.98 |
2:29.11 |
3:46.77 |
5:05.44 |
10:14.34 |
|
|
|
|
|
|
6:23.89 |
7:41.82 |
9:00.19 |
|
|
|
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.75 |
2:41.73 |
4:07.91 |
5:32.69 |
11:11.23 |
|
|
|
|
|
|
6:59.02 |
8:25.72 |
9:50.96 |
|
|
|
4 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.65 |
2:45.58 |
4:13.26 |
5:43.27 |
11:40.16 |
|
|
|
|
|
|
7:14.23 |
8:45.59 |
10:16.35 |
|
|
|
5 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.57 |
2:57.84 |
4:31.35 |
6:05.02 |
12:15.53 |
|
|
|
|
|
|
7:39.85 |
9:15.25 |
10:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
1:07.87 |
2:21.57 |
3:34.08 |
4:47.36 |
9:38.67 |
|
|
|
|
|
|
6:00.97 |
7:14.38 |
8:27.67 |
|
|
|
2 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.69 |
2:43.87 |
4:10.52 |
5:38.20 |
11:10.61 |
|
|
|
|
|
|
7:04.36 |
8:32.49 |
9:55.99 |
|
|
|
3 |
Arman Tumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.56 |
2:46.04 |
4:15.25 |
5:45.87 |
11:49.17 |
|
|
|
|
|
|
7:18.07 |
8:50.44 |
10:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
1:08.32 |
2:23.85 |
3:37.93 |
4:52.43 |
9:47.08 |
|
|
|
|
|
|
6:06.29 |
7:21.13 |
8:35.70 |
|
|
|
2 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.48 |
2:31.62 |
3:53.44 |
5:16.20 |
10:40.05 |
|
|
|
|
|
|
6:37.79 |
7:59.50 |
9:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:07.78 |
2:20.21 |
3:33.78 |
4:47.55 |
9:42.54 |
|
|
|
|
|
|
6:02.13 |
7:16.59 |
8:30.72 |
|
|
|
2 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:07.40 |
2:22.04 |
3:37.57 |
4:52.63 |
9:46.59 |
|
|
|
|
|
|
6:07.56 |
7:22.43 |
8:36.48 |
|
|
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:09.20 |
2:23.88 |
3:39.23 |
4:56.95 |
10:04.21 |
|
|
|
|
|
|
6:14.28 |
7:32.20 |
8:48.92 |
|
|
|
4 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.42 |
2:37.17 |
3:59.61 |
5:21.82 |
10:45.73 |
|
|
|
|
|
|
6:44.91 |
8:07.24 |
9:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:37 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
36.16 |
1:20.09 |
2:03.71 |
|
2:48.31 |
|
2 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
38.18 |
1:25.37 |
2:17.90 |
|
3:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.90 |
1:15.96 |
1:56.54 |
|
2:36.49 |
|
2 |
Saga Bäckström |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.65 |
1:17.84 |
2:00.36 |
|
2:43.31 |
|
3 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
35.90 |
1:20.12 |
2:06.52 |
|
2:54.67 |
|
4 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
41.07 |
1:27.54 |
2:15.03 |
|
3:00.52 |
|
5 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
38.66 |
1:24.25 |
2:14.42 |
|
3:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.31 |
1:16.67 |
1:59.47 |
|
2:43.65 |
|
2 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.33 |
1:21.02 |
2:07.46 |
|
2:55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.09 |
1:12.22 |
1:50.75 |
|
2:28.06 |
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.51 |
1:12.59 |
1:53.24 |
|
2:32.19 |
|
3 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.28 |
1:22.12 |
2:08.45 |
|
2:53.26 |
|
4 |
Adina Nyström |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.89 |
1:22.81 |
2:10.92 |
|
2:56.41 |
|
5 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
38.15 |
1:24.67 |
2:14.90 |
|
3:04.14 |
|
6 |
Sandra Metzsch |
1999 |
Örebro Simallians |
|
38.70 |
1:26.92 |
2:19.40 |
|
3:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:52 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
34.49 |
1:16.00 |
1:59.97 |
|
2:36.41 |
|
2 |
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.88 |
1:17.95 |
2:01.37 |
|
2:39.39 |
|
3 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
36.72 |
1:19.65 |
2:05.56 |
|
2:40.90 |
|
4 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.52 |
1:19.13 |
2:04.18 |
|
2:42.24 |
|
5 |
Lukas Lundberg |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
36.88 |
1:21.85 |
2:10.17 |
|
2:46.89 |
|
6 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
42.26 |
1:27.31 |
2:23.27 |
|
3:04.46 |
|
7 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.70 |
1:30.17 |
2:23.58 |
|
3:05.64 |
|
8 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.41 |
1:32.05 |
2:29.80 |
|
3:09.89 |
|
- |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
32.29 |
1:13.56 |
1:54.82 |
|
2:29.32 |
|
2 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
31.61 |
1:11.72 |
1:58.14 |
|
2:32.07 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.24 |
1:13.18 |
1:59.32 |
|
2:33.75 |
|
4 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.40 |
1:14.11 |
1:59.22 |
|
2:35.85 |
|
5 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
34.35 |
1:16.89 |
2:01.92 |
|
2:37.85 |
|
6 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
35.90 |
1:18.31 |
2:03.13 |
|
2:38.31 |
|
7 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.54 |
1:19.46 |
2:04.74 |
|
2:41.14 |
|
8 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.68 |
1:20.78 |
2:10.02 |
|
2:45.56 |
|
9 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.63 |
1:20.87 |
2:08.91 |
|
2:46.87 |
|
10 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.86 |
1:24.86 |
2:12.65 |
|
2:49.12 |
|
11 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
39.80 |
1:25.00 |
2:12.55 |
|
2:50.26 |
|
12 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
38.08 |
1:24.01 |
2:15.26 |
|
2:51.08 |
|
13 |
Samuel Norström |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.81 |
1:35.60 |
2:31.61 |
|
3:18.24 |
|
- |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.17 |
1:13.05 |
1:58.16 |
|
2:34.11 |
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.48 |
1:19.27 |
2:08.15 |
|
2:43.45 |
|
3 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.52 |
1:20.90 |
2:11.48 |
|
2:46.59 |
|
4 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.80 |
1:20.49 |
2:11.59 |
|
2:50.18 |
|
5 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.21 |
1:26.39 |
2:14.54 |
|
2:51.35 |
|
6 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.06 |
1:24.15 |
2:12.65 |
|
2:53.90 |
|
7 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
38.24 |
1:27.53 |
2:14.73 |
|
2:55.81 |
|
- |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
28.93 |
1:04.05 |
1:45.96 |
|
2:18.30 |
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
30.31 |
1:13.76 |
1:55.62 |
|
2:29.68 |
|
3 |
Johan Ljunggren |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
34.53 |
1:17.62 |
2:08.21 |
|
2:43.48 |
|
4 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.12 |
1:24.04 |
2:08.32 |
|
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
29.35 |
1:06.74 |
1:48.30 |
|
2:20.90 |
|
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.20 |
1:10.22 |
1:48.95 |
|
2:25.47 |
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
31.59 |
1:09.85 |
1:51.64 |
|
2:25.64 |
|
4 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
32.52 |
1:14.24 |
1:56.29 |
|
2:31.69 |
|
5 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
31.36 |
1:13.36 |
1:58.80 |
|
2:34.47 |
|
6 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.76 |
1:17.23 |
2:00.99 |
|
2:36.66 |
|
7 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
32.58 |
1:17.74 |
2:03.67 |
|
2:41.35 |
|
8 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.33 |
1:30.69 |
2:13.64 |
|
2:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:52 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:38 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.58 |
2:30.64 |
3:50.38 |
|
5:07.09 |
|
2 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:13.29 |
2:33.85 |
3:56.16 |
|
5:15.94 |
|
3 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:14.50 |
2:36.30 |
3:59.55 |
|
5:18.43 |
|
4 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:13.79 |
2:36.04 |
3:59.52 |
|
5:21.03 |
|
5 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.49 |
2:41.26 |
4:05.65 |
|
5:25.59 |
|
6 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.15 |
2:44.61 |
4:09.68 |
|
5:32.50 |
|
7 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:21.26 |
2:49.26 |
4:16.23 |
|
5:43.15 |
|
8 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:20.99 |
2:49.96 |
4:19.46 |
|
5:43.78 |
|
9 |
Tea Persson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:21.26 |
2:49.81 |
4:18.99 |
|
5:48.02 |
|
10 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:25.66 |
3:00.82 |
4:36.46 |
|
6:04.87 |
|
11 |
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:32.51 |
3:12.22 |
4:54.99 |
|
6:36.18 |
|
12 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:34.31 |
3:19.50 |
5:06.62 |
|
6:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.02 |
2:25.17 |
3:41.44 |
|
4:56.96 |
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.52 |
2:30.08 |
3:51.01 |
|
5:08.26 |
|
3 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:15.65 |
2:36.59 |
3:58.92 |
|
5:17.69 |
|
4 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:16.27 |
2:40.13 |
4:04.10 |
|
5:23.00 |
|
5 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:16.42 |
2:41.99 |
4:07.11 |
|
5:29.20 |
|
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.73 |
2:43.52 |
4:08.32 |
|
5:31.24 |
|
7 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:18.97 |
2:47.23 |
4:15.74 |
|
5:43.03 |
|
8 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.38 |
2:55.44 |
4:26.92 |
|
5:51.56 |
|
9 |
Tuva Sikström |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:27.03 |
2:58.31 |
4:30.44 |
|
5:59.73 |
|
10 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.40 |
2:58.98 |
4:32.96 |
|
6:01.66 |
|
11 |
Elina Widén |
2003 |
Gimo Simsällskap |
|
1:26.77 |
3:01.20 |
4:37.20 |
|
6:08.42 |
|
12 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:30.62 |
3:07.93 |
4:43.50 |
|
6:12.65 |
|
13 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:30.91 |
3:08.55 |
4:43.98 |
|
6:15.38 |
|
14 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:27.18 |
3:05.06 |
4:43.87 |
|
6:15.49 |
|
15 |
Kolbrún Jónsdóttir |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:28.99 |
3:08.13 |
4:49.83 |
|
6:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:25.67 |
3:40.30 |
|
4:53.35 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.69 |
2:25.49 |
3:41.60 |
|
4:55.58 |
|
3 |
Saga Bäckström |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.67 |
2:30.05 |
3:47.13 |
|
5:01.20 |
|
4 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:12.62 |
2:29.28 |
3:46.02 |
|
5:01.30 |
|
5 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.95 |
2:28.62 |
3:47.02 |
|
5:03.66 |
|
6 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.12 |
2:45.44 |
4:09.25 |
|
5:31.50 |
|
7 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:19.49 |
2:45.78 |
4:13.06 |
|
5:35.88 |
|
8 |
Emma Bengtsson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
1:21.96 |
2:51.01 |
4:16.39 |
|
5:39.58 |
|
9 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.93 |
2:48.34 |
4:16.12 |
|
5:42.05 |
|
10 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.84 |
2:46.91 |
4:15.90 |
|
5:43.86 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:23.42 |
2:52.76 |
4:22.17 |
|
5:46.81 |
|
12 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:32.47 |
3:09.07 |
4:45.81 |
|
6:12.21 |
|
13 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:31.94 |
3:14.64 |
5:00.08 |
|
6:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.38 |
2:25.68 |
3:41.37 |
|
4:55.68 |
|
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
1:10.00 |
2:26.67 |
3:43.83 |
|
4:59.83 |
|
3 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.32 |
2:30.34 |
3:47.66 |
|
5:04.13 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.92 |
2:31.09 |
3:48.41 |
|
5:07.25 |
|
5 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:14.63 |
2:36.89 |
3:59.56 |
|
5:16.77 |
|
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:15.23 |
2:36.34 |
3:59.33 |
|
5:21.27 |
|
7 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.87 |
2:41.56 |
4:05.39 |
|
5:26.60 |
|
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.51 |
2:37.46 |
4:03.11 |
|
5:26.65 |
|
9 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.61 |
2:42.31 |
4:09.65 |
|
5:35.13 |
|
10 |
Anna Lithell |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
1:16.55 |
2:42.85 |
4:10.92 |
|
5:37.48 |
|
11 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.80 |
2:50.33 |
4:16.66 |
|
5:39.68 |
|
12 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:22.14 |
2:51.20 |
4:19.86 |
|
5:45.35 |
|
13 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:23.50 |
2:57.16 |
4:32.55 |
|
6:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.51 |
2:22.03 |
3:36.55 |
|
4:51.13 |
|
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.98 |
2:24.93 |
3:41.48 |
|
4:54.36 |
|
3 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
1:10.36 |
2:27.84 |
3:46.77 |
|
5:00.16 |
|
4 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.03 |
2:32.56 |
3:54.62 |
|
5:15.29 |
|
5 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.59 |
2:37.40 |
3:58.41 |
|
5:17.91 |
|
6 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.30 |
2:37.74 |
4:01.42 |
|
5:23.16 |
|
7 |
Sandra Metzsch |
1999 |
Örebro Simallians |
|
1:27.18 |
3:00.15 |
4:34.90 |
|
6:02.46 |
|
- |
Anna Eriksson |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:38 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
30.63 |
|
|
|
1:02.57 |
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.54 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
32.30 |
|
|
|
1:06.75 |
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
32.33 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:01 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Königsson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
38.73 |
1:19.29 |
2:00.33 |
|
2:40.08 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
38.35 |
1:20.38 |
2:03.38 |
|
2:47.00 |
|
3 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.46 |
1:21.00 |
2:05.02 |
|
2:47.74 |
|
4 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.41 |
1:24.01 |
2:07.49 |
|
2:51.44 |
|
5 |
Emilia Boberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
41.59 |
1:25.37 |
2:09.12 |
|
2:52.17 |
|
6 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
40.89 |
1:25.21 |
2:09.77 |
|
2:52.78 |
|
7 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.16 |
1:25.96 |
2:11.63 |
|
2:54.72 |
|
8 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
42.71 |
1:29.33 |
2:15.85 |
|
2:58.27 |
|
9 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
40.70 |
1:26.97 |
2:13.95 |
|
2:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
37.98 |
1:18.64 |
2:00.21 |
|
2:39.71 |
|
2 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
37.43 |
1:18.78 |
2:01.53 |
|
2:43.82 |
|
3 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
38.55 |
1:20.26 |
2:02.47 |
|
2:44.02 |
|
4 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
38.48 |
1:21.69 |
2:05.93 |
|
2:48.76 |
|
5 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
40.22 |
1:24.97 |
2:10.40 |
|
2:53.44 |
|
6 |
Magdalena Dahl |
2001 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
43.24 |
1:31.17 |
2:19.77 |
|
3:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.60 |
1:14.50 |
1:53.11 |
|
2:31.96 |
|
2 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.01 |
1:16.75 |
1:56.77 |
|
2:36.44 |
|
3 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.00 |
1:18.96 |
2:00.14 |
|
2:40.12 |
|
4 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.44 |
1:19.41 |
2:01.08 |
|
2:42.68 |
|
5 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
36.78 |
1:19.12 |
2:03.35 |
|
2:44.52 |
|
6 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
40.31 |
1:22.77 |
2:05.22 |
|
2:46.13 |
|
7 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
40.20 |
1:25.44 |
2:10.35 |
|
2:50.31 |
|
8 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
41.48 |
1:25.86 |
2:10.93 |
|
2:55.43 |
|
9 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.53 |
1:30.36 |
2:18.55 |
|
3:03.58 |
|
10 |
Sandra Metzsch |
1999 |
Örebro Simallians |
|
46.83 |
1:40.19 |
2:32.19 |
|
3:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:20 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:13 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
32.38 |
1:08.43 |
1:44.78 |
|
2:20.62 |
|
2 |
Lukas Lundberg |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
32.45 |
1:09.77 |
1:48.09 |
|
2:24.99 |
|
3 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
35.00 |
1:16.30 |
1:58.59 |
|
2:38.49 |
|
4 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.16 |
1:18.59 |
2:00.32 |
|
2:42.17 |
|
5 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
38.51 |
1:22.00 |
2:06.42 |
|
2:48.19 |
|
6 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.85 |
1:22.64 |
2:06.59 |
|
2:48.32 |
|
7 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
38.60 |
1:22.60 |
2:07.60 |
|
2:48.68 |
|
8 |
Anton Solum |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
38.74 |
1:23.35 |
2:09.26 |
|
2:53.10 |
|
9 |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
41.98 |
1:30.53 |
2:21.93 |
|
3:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
30.64 |
1:04.45 |
1:39.53 |
|
2:14.23 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.16 |
1:04.56 |
1:40.65 |
|
2:15.64 |
|
3 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
30.84 |
1:06.34 |
1:42.09 |
|
2:17.25 |
|
4 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
30.79 |
1:05.95 |
1:42.78 |
|
2:17.66 |
|
5 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.33 |
1:08.96 |
1:46.14 |
|
2:22.87 |
|
6 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
32.13 |
1:09.27 |
1:47.83 |
|
2:23.08 |
|
7 |
Erik Aldrin |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.40 |
1:10.98 |
1:50.44 |
|
2:27.66 |
|
8 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.73 |
1:11.98 |
1:51.33 |
|
2:28.29 |
|
9 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.40 |
1:12.33 |
1:51.65 |
|
2:28.38 |
|
10 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.77 |
1:19.04 |
2:00.17 |
|
2:40.10 |
|
11 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.10 |
1:14.91 |
1:58.71 |
|
2:41.03 |
|
12 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
38.86 |
1:23.34 |
2:09.50 |
|
2:52.68 |
|
13 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.04 |
1:27.25 |
2:13.58 |
|
2:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.64 |
1:01.92 |
1:34.98 |
|
2:07.49 |
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
29.65 |
1:02.43 |
1:36.22 |
|
2:09.68 |
|
3 |
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
29.08 |
1:02.42 |
1:39.38 |
|
2:15.04 |
|
4 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
32.01 |
1:06.19 |
1:42.34 |
|
2:18.37 |
|
5 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
32.36 |
1:08.31 |
1:44.69 |
|
2:19.68 |
|
6 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.99 |
1:09.96 |
1:48.01 |
|
2:25.26 |
|
7 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.63 |
1:10.59 |
1:50.12 |
|
2:27.00 |
|
8 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.62 |
1:10.67 |
1:50.75 |
|
2:30.30 |
|
9 |
Arman Tumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.41 |
1:13.20 |
1:53.49 |
|
2:32.50 |
|
10 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.67 |
1:14.73 |
1:55.50 |
|
2:33.92 |
|
11 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.52 |
1:15.80 |
1:55.76 |
|
2:34.93 |
|
12 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.23 |
1:16.59 |
1:56.31 |
|
2:36.81 |
|
13 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.40 |
1:17.22 |
2:01.01 |
|
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Hansson |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
29.79 |
1:03.05 |
1:37.83 |
|
2:12.96 |
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.13 |
1:06.87 |
1:43.44 |
|
2:20.60 |
|
3 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.83 |
1:09.08 |
1:47.25 |
|
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:13 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.83 |
|
|
|
1:09.98 |
|
2 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.27 |
|
|
|
1:15.19 |
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.49 |
|
|
|
1:16.11 |
|
4 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.69 |
|
|
|
1:17.02 |
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.31 |
|
|
|
1:19.11 |
|
6 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
37.34 |
|
|
|
1:19.93 |
|
7 |
Isak Brundin |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
39.03 |
|
|
|
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:09 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
38.84 |
1:22.72 |
2:06.95 |
|
2:49.84 |
|
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.75 |
1:21.98 |
2:06.39 |
|
2:50.61 |
|
3 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
42.42 |
1:32.86 |
2:24.74 |
|
3:16.21 |
|
4 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
47.11 |
1:39.72 |
2:36.19 |
|
3:29.94 |
|
5 |
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
48.14 |
1:43.12 |
2:38.18 |
|
3:30.55 |
|
6 |
Tea Persson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
46.33 |
1:39.38 |
2:36.57 |
|
3:32.44 |
|
7 |
Astrid Schankin_lembke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
48.73 |
1:44.82 |
2:41.28 |
|
3:35.64 |
|
8 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
52.59 |
1:53.63 |
2:54.45 |
|
3:53.36 |
|
9 |
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
52.06 |
1:52.95 |
2:55.53 |
|
3:55.36 |
|
10 |
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
52.68 |
1:54.29 |
3:01.39 |
|
4:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
39.62 |
1:24.44 |
2:10.98 |
|
2:58.06 |
|
2 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
42.56 |
1:30.47 |
2:20.14 |
|
3:07.63 |
|
3 |
Tilda Carlsson |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
41.45 |
1:29.53 |
2:18.15 |
|
3:08.02 |
|
4 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
43.60 |
1:32.32 |
2:21.94 |
|
3:09.89 |
|
5 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.38 |
1:35.12 |
2:26.92 |
|
3:18.45 |
|
6 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
45.26 |
1:37.52 |
2:30.97 |
|
3:20.63 |
|
7 |
Sofi Holmberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
44.87 |
1:37.28 |
2:30.29 |
|
3:22.59 |
|
8 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.34 |
1:40.19 |
2:35.87 |
|
3:29.18 |
|
9 |
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
46.92 |
1:43.54 |
2:41.93 |
|
3:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
40.94 |
1:27.00 |
2:13.76 |
|
3:00.63 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
41.07 |
1:27.27 |
2:15.15 |
|
3:02.89 |
|
3 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
43.93 |
1:35.07 |
2:27.75 |
|
3:19.99 |
|
4 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
52.24 |
1:48.34 |
2:45.35 |
|
3:40.94 |
|
5 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
49.59 |
1:47.17 |
2:46.04 |
|
3:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
40.89 |
1:26.29 |
2:13.69 |
|
3:01.63 |
|
2 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.65 |
1:26.46 |
2:15.17 |
|
3:04.22 |
|
3 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
43.18 |
1:33.76 |
2:27.48 |
|
3:20.73 |
|
4 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.50 |
1:34.84 |
2:29.51 |
|
3:23.01 |
|
5 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
46.44 |
1:39.65 |
2:34.34 |
|
3:29.18 |
|
- |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adina Nyström |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.01 |
1:25.47 |
2:11.06 |
|
2:55.36 |
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
39.01 |
1:24.19 |
2:11.04 |
|
2:55.84 |
|
3 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.00 |
1:26.66 |
2:12.57 |
|
2:58.59 |
|
4 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
42.50 |
1:29.78 |
2:18.58 |
|
3:07.15 |
|
5 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.09 |
1:32.40 |
2:20.54 |
|
3:08.19 |
|
6 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
42.66 |
1:31.18 |
2:21.83 |
|
3:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:09 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
10:27 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:34.77 |
3:03.16 |
4:42.88 |
|
6:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:22.15 |
2:50.22 |
4:22.57 |
|
5:36.90 |
|
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:22.59 |
2:46.57 |
4:24.14 |
|
5:40.21 |
|
3 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.11 |
2:46.17 |
4:23.32 |
|
5:43.36 |
|
4 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.68 |
3:07.65 |
4:49.04 |
|
6:11.25 |
|
5 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:31.13 |
3:05.17 |
4:47.97 |
|
6:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:30.98 |
3:03.33 |
4:45.94 |
|
6:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:13.79 |
2:30.39 |
3:57.42 |
|
5:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:07.56 |
2:26.22 |
3:55.73 |
|
5:05.16 |
|
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.10 |
2:34.36 |
3:59.12 |
|
5:10.66 |
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.79 |
2:41.16 |
4:11.78 |
|
5:27.23 |
|
4 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
1:25.38 |
3:03.55 |
4:37.28 |
|
5:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
10:27 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:20 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:18.02 |
2:44.61 |
4:11.67 |
5:37.33 |
21:24.48 |
|
|
|
|
|
|
7:04.26 |
8:31.52 |
9:59.10 |
11:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.32 |
14:20.52 |
15:49.21 |
17:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
18:41.27 |
20:04.51 |
|
|
|
|
2 |
Sara Randerstedt |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:18.08 |
2:43.62 |
4:10.31 |
5:37.46 |
21:39.32 |
|
|
|
|
|
|
7:04.54 |
8:31.70 |
9:59.09 |
11:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
12:55.42 |
14:23.39 |
15:51.07 |
17:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
18:47.59 |
20:14.68 |
|
|
|
|
3 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:22.53 |
2:51.45 |
4:21.33 |
5:52.16 |
22:19.67 |
|
|
|
|
|
|
7:22.01 |
8:52.60 |
10:22.78 |
11:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
13:25.32 |
14:56.54 |
16:27.49 |
17:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19:29.01 |
20:57.98 |
|
|
|
|
4 |
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:16.67 |
2:43.43 |
4:10.82 |
5:39.26 |
22:30.57 |
|
|
|
|
|
|
7:07.33 |
8:38.13 |
10:09.61 |
11:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
13:16.13 |
14:50.32 |
16:24.10 |
17:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
19:30.43 |
21:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:23.60 |
2:52.36 |
4:21.35 |
5:50.30 |
21:57.06 |
|
|
|
|
|
|
7:20.54 |
8:48.57 |
10:18.62 |
11:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13:16.89 |
14:47.04 |
16:12.68 |
17:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
19:06.69 |
20:34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.58 |
2:36.51 |
3:56.92 |
5:18.32 |
20:20.87 |
|
|
|
|
|
|
6:40.03 |
8:01.84 |
9:22.56 |
10:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.99 |
13:29.64 |
14:51.53 |
16:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.47 |
19:00.05 |
|
|
|
|
2 |
Lovisa Königsson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
1:16.11 |
2:37.26 |
3:59.92 |
5:23.62 |
20:47.13 |
|
|
|
|
|
|
6:46.65 |
8:10.51 |
9:33.56 |
10:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.65 |
13:48.57 |
15:14.21 |
16:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
18:04.09 |
19:28.48 |
|
|
|
|
3 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:16.52 |
2:40.16 |
4:05.06 |
5:33.11 |
21:10.74 |
|
|
|
|
|
|
7:00.29 |
8:27.82 |
9:55.90 |
11:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.79 |
14:16.51 |
15:42.05 |
17:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.21 |
19:52.52 |
|
|
|
|
4 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:19.90 |
2:45.83 |
4:13.40 |
5:41.78 |
21:49.86 |
|
|
|
|
|
|
7:09.24 |
8:38.52 |
10:04.86 |
11:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
12:58.95 |
14:28.32 |
15:57.18 |
17:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
18:57.42 |
20:25.47 |
|
|
|
|
5 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.40 |
2:54.16 |
4:23.13 |
5:52.71 |
22:01.97 |
|
|
|
|
|
|
7:22.53 |
8:52.24 |
10:22.04 |
11:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
13:19.50 |
14:48.23 |
16:17.20 |
17:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
19:11.85 |
20:37.49 |
|
|
|
|
6 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.93 |
2:53.26 |
4:23.34 |
5:56.46 |
22:51.79 |
|
|
|
|
|
|
7:28.56 |
8:59.98 |
10:32.51 |
12:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:38.26 |
15:11.86 |
16:43.82 |
18:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
19:52.03 |
21:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.18 |
2:53.83 |
4:22.78 |
5:52.07 |
22:17.97 |
|
|
|
|
|
|
7:22.53 |
8:52.38 |
10:22.14 |
11:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
13:18.27 |
14:46.86 |
16:15.55 |
17:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
19:18.12 |
20:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.63 |
2:27.52 |
3:43.62 |
4:59.17 |
18:41.69 |
|
|
|
|
|
|
6:14.24 |
7:28.85 |
8:44.13 |
9:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.59 |
12:29.80 |
13:44.67 |
14:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.06 |
17:29.68 |
|
|
|
|
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.88 |
2:27.80 |
3:44.42 |
5:00.87 |
19:07.12 |
|
|
|
|
|
|
6:19.33 |
7:37.76 |
8:55.84 |
10:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.89 |
12:50.26 |
14:07.56 |
15:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.31 |
17:58.46 |
|
|
|
|
3 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.31 |
2:41.93 |
4:08.86 |
5:37.13 |
21:55.21 |
|
|
|
|
|
|
7:05.81 |
8:35.21 |
10:04.07 |
11:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
13:02.99 |
14:33.24 |
16:02.46 |
17:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
19:02.73 |
20:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:20 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.23 |
2:36.39 |
3:57.31 |
5:18.54 |
10:38.09 |
|
|
|
|
|
|
6:40.03 |
8:00.55 |
9:20.78 |
|
|
|
2 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:16.50 |
2:40.88 |
4:06.50 |
5:34.78 |
11:26.99 |
|
|
|
|
|
|
7:03.16 |
8:33.21 |
10:02.61 |
|
|
|
3 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:23.72 |
2:55.91 |
4:25.66 |
5:55.35 |
11:43.49 |
|
|
|
|
|
|
7:23.96 |
8:54.56 |
10:22.46 |
|
|
|
4 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.38 |
2:52.97 |
4:24.73 |
5:55.73 |
11:45.32 |
|
|
|
|
|
|
7:26.54 |
8:54.59 |
10:22.17 |
|
|
|
5 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:31.60 |
3:10.00 |
4:49.52 |
6:28.81 |
12:51.73 |
|
|
|
|
|
|
8:06.46 |
9:44.03 |
11:22.36 |
|
|
|
6 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:26.30 |
3:03.20 |
4:41.89 |
6:19.33 |
12:51.79 |
|
|
|
|
|
|
7:57.64 |
9:36.26 |
11:14.59 |
|
|
|
7 |
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:32.55 |
3:13.22 |
4:55.79 |
6:37.27 |
13:24.24 |
|
|
|
|
|
|
8:20.53 |
10:03.17 |
11:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.68 |
2:29.28 |
3:48.89 |
5:07.22 |
10:20.49 |
|
|
|
|
|
|
6:26.13 |
7:45.21 |
9:04.30 |
|
|
|
2 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
1:15.77 |
2:37.01 |
3:58.21 |
5:18.89 |
10:37.91 |
|
|
|
|
|
|
6:39.55 |
7:59.85 |
9:19.96 |
|
|
|
3 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.84 |
2:36.94 |
3:58.40 |
5:20.14 |
10:49.20 |
|
|
|
|
|
|
6:41.80 |
8:04.17 |
9:26.73 |
|
|
|
4 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.67 |
2:50.73 |
4:18.61 |
5:45.78 |
11:43.33 |
|
|
|
|
|
|
7:16.45 |
8:46.47 |
10:14.60 |
|
|
|
5 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.76 |
3:00.20 |
4:32.85 |
6:05.88 |
12:14.32 |
|
|
|
|
|
|
7:39.54 |
9:13.28 |
10:46.80 |
|
|
|
6 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.74 |
3:07.46 |
4:46.58 |
6:24.99 |
12:57.22 |
|
|
|
|
|
|
8:05.22 |
9:44.67 |
11:24.31 |
|
|
|
7 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:25.86 |
3:03.86 |
4:44.01 |
6:23.67 |
12:59.10 |
|
|
|
|
|
|
8:03.11 |
9:43.60 |
11:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.05 |
2:27.26 |
3:44.57 |
5:01.53 |
10:07.25 |
|
|
|
|
|
|
6:18.65 |
7:35.62 |
8:52.71 |
|
|
|
2 |
Saga Bäckström |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.37 |
2:28.64 |
3:45.53 |
5:03.21 |
10:17.04 |
|
|
|
|
|
|
6:22.48 |
7:41.61 |
9:01.12 |
|
|
|
3 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:14.97 |
2:35.19 |
3:55.03 |
5:14.17 |
10:28.51 |
|
|
|
|
|
|
6:33.20 |
7:52.23 |
9:11.12 |
|
|
|
4 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.27 |
2:44.16 |
4:09.80 |
5:35.53 |
11:14.64 |
|
|
|
|
|
|
7:01.14 |
8:27.52 |
9:52.20 |
|
|
|
5 |
Emma Bengtsson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
1:18.43 |
2:45.17 |
4:14.10 |
5:43.69 |
11:42.57 |
|
|
|
|
|
|
7:14.84 |
8:46.42 |
10:18.28 |
|
|
|
6 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:21.55 |
2:52.60 |
4:23.78 |
5:56.31 |
12:03.12 |
|
|
|
|
|
|
7:28.32 |
9:00.54 |
10:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.32 |
2:29.91 |
3:48.31 |
5:06.08 |
10:13.29 |
|
|
|
|
|
|
6:23.33 |
7:40.85 |
8:57.79 |
|
|
|
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
1:11.10 |
2:30.41 |
3:50.35 |
5:10.88 |
10:31.67 |
|
|
|
|
|
|
6:31.15 |
7:51.87 |
9:12.91 |
|
|
|
3 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.40 |
2:35.22 |
3:56.02 |
5:17.62 |
10:45.87 |
|
|
|
|
|
|
6:39.33 |
8:02.10 |
9:24.55 |
|
|
|
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.02 |
2:36.52 |
3:58.15 |
5:19.71 |
10:46.51 |
|
|
|
|
|
|
6:42.03 |
8:03.76 |
9:26.48 |
|
|
|
5 |
Ebba Rydberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.84 |
2:35.98 |
3:56.98 |
5:19.66 |
10:47.73 |
|
|
|
|
|
|
6:41.64 |
8:04.80 |
9:27.34 |
|
|
|
6 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:16.35 |
2:40.66 |
4:04.65 |
5:28.89 |
10:56.22 |
|
|
|
|
|
|
6:52.55 |
8:14.65 |
9:37.22 |
|
|
|
7 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.38 |
2:41.57 |
4:05.66 |
5:29.87 |
11:12.50 |
|
|
|
|
|
|
6:55.37 |
8:21.51 |
9:47.81 |
|
|
|
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.68 |
2:41.00 |
4:07.08 |
5:33.75 |
11:18.72 |
|
|
|
|
|
|
7:00.18 |
8:27.64 |
9:54.27 |
|
|
|
9 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.77 |
2:48.94 |
4:19.67 |
5:51.19 |
11:50.27 |
|
|
|
|
|
|
7:23.42 |
8:52.69 |
10:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.65 |
2:23.91 |
3:40.38 |
4:57.76 |
9:58.79 |
|
|
|
|
|
|
6:13.84 |
7:29.50 |
8:45.47 |
|
|
|
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.13 |
2:23.15 |
3:39.95 |
4:57.22 |
10:10.63 |
|
|
|
|
|
|
6:16.15 |
7:35.01 |
8:55.25 |
|
|
|
3 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.64 |
2:36.49 |
3:57.76 |
5:19.49 |
10:40.43 |
|
|
|
|
|
|
6:41.02 |
8:01.96 |
9:22.70 |
|
|
|
4 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.47 |
2:39.32 |
4:02.45 |
5:26.00 |
10:58.41 |
|
|
|
|
|
|
6:49.98 |
8:14.42 |
9:38.02 |
|
|
|
5 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.38 |
2:37.77 |
4:02.08 |
5:25.98 |
11:05.18 |
|
|
|
|
|
|
6:50.89 |
8:16.03 |
9:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
12:11 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:06 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
36.77 |
1:23.42 |
2:12.76 |
|
3:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
35.83 |
1:20.24 |
2:06.88 |
|
2:51.01 |
|
2 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.16 |
1:23.39 |
2:09.22 |
|
2:57.88 |
|
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.87 |
1:23.71 |
2:14.56 |
|
3:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
30.02 |
1:06.94 |
1:50.48 |
|
2:37.76 |
|
2 |
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
35.88 |
1:18.98 |
2:04.67 |
|
2:49.59 |
|
3 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
46.44 |
1:39.59 |
2:34.57 |
|
3:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
31.42 |
1:08.96 |
1:47.80 |
|
2:26.92 |
|
2 |
Andreas Persson |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.05 |
1:21.98 |
2:12.33 |
|
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:06 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:28 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
33.64 |
1:15.07 |
1:58.84 |
|
2:35.22 |
|
2 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
36.76 |
1:20.47 |
2:05.23 |
|
2:44.17 |
|
3 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
34.21 |
1:17.55 |
2:06.97 |
|
2:45.10 |
|
4 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
36.66 |
1:24.03 |
2:14.53 |
|
2:53.49 |
|
5 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
36.73 |
1:21.75 |
2:13.51 |
|
2:53.84 |
|
6 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
40.35 |
1:29.08 |
2:22.17 |
|
2:58.58 |
|
7 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
40.20 |
1:30.00 |
2:22.65 |
|
3:01.71 |
|
8 |
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
40.29 |
1:26.71 |
2:21.99 |
|
3:03.21 |
|
9 |
Julia Åkerstrand |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.42 |
1:29.12 |
2:24.72 |
|
3:06.39 |
|
10 |
Astrid Schankin_lembke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
43.42 |
1:33.15 |
2:30.08 |
|
3:13.80 |
|
11 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
48.00 |
1:41.24 |
2:45.37 |
|
3:28.68 |
|
12 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
47.32 |
1:40.60 |
2:41.20 |
|
3:28.88 |
|
- |
Tea Persson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.63 |
1:17.70 |
2:04.01 |
|
2:39.38 |
|
2 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
37.28 |
1:25.33 |
2:11.59 |
|
2:49.62 |
|
3 |
Lina Rehnman |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
34.21 |
1:21.99 |
2:11.92 |
|
2:49.64 |
|
4 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.39 |
1:24.47 |
2:12.78 |
|
2:54.04 |
|
5 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.91 |
1:22.03 |
2:16.12 |
|
2:55.22 |
|
6 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
37.02 |
1:24.10 |
2:17.07 |
|
2:56.73 |
|
7 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.50 |
1:25.89 |
2:18.21 |
|
2:58.44 |
|
8 |
Lovisa Königsson |
2002 |
Simklubben Ena |
|
40.26 |
1:25.26 |
2:20.57 |
|
2:59.64 |
|
9 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
41.24 |
1:27.86 |
2:22.90 |
|
3:05.11 |
|
10 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
43.10 |
1:33.89 |
2:25.59 |
|
3:06.36 |
|
11 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
42.63 |
1:32.92 |
2:27.40 |
|
3:08.21 |
|
12 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
46.69 |
1:36.22 |
2:36.01 |
|
3:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.27 |
1:20.54 |
2:07.57 |
|
2:44.98 |
|
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
37.98 |
1:20.89 |
2:12.20 |
|
2:47.07 |
|
3 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
35.61 |
1:17.14 |
2:09.59 |
|
2:48.17 |
|
4 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.09 |
1:27.09 |
2:14.21 |
|
2:53.08 |
|
5 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.28 |
1:26.98 |
2:16.91 |
|
2:56.75 |
|
6 |
Anna Lithell |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
38.50 |
1:28.44 |
2:23.83 |
|
3:05.50 |
|
7 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
43.17 |
1:33.92 |
2:27.11 |
|
3:14.37 |
|
8 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
40.55 |
1:36.35 |
2:28.67 |
|
3:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.12 |
1:14.75 |
1:59.36 |
|
2:33.43 |
|
2 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.32 |
1:17.27 |
2:03.53 |
|
2:41.94 |
|
3 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.06 |
1:18.68 |
2:07.11 |
|
2:42.46 |
|
4 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.16 |
1:17.36 |
2:05.47 |
|
2:43.19 |
|
5 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
35.17 |
1:19.96 |
2:06.95 |
|
2:44.57 |
|
6 |
Lovisa Sved |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
32.79 |
1:13.92 |
2:05.08 |
|
2:47.12 |
|
7 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.83 |
1:23.44 |
2:11.62 |
|
2:52.67 |
|
8 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.48 |
1:28.08 |
2:24.11 |
|
3:02.22 |
|
9 |
Sandra Metzsch |
1999 |
Örebro Simallians |
|
38.99 |
1:31.38 |
2:36.59 |
|
3:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:28 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.66 |
2:27.07 |
3:44.77 |
|
4:59.84 |
|
2 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:30.76 |
3:52.11 |
|
5:06.93 |
|
3 |
Lukas Lundberg |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
1:13.46 |
2:33.80 |
3:56.10 |
|
5:14.31 |
|
4 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:17.70 |
2:43.66 |
4:10.32 |
|
5:33.80 |
|
5 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.91 |
2:47.47 |
4:16.31 |
|
5:41.82 |
|
6 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:26.54 |
3:00.47 |
4:34.93 |
|
6:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
|
1:06.23 |
2:18.17 |
3:31.00 |
|
4:42.17 |
|
2 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.37 |
2:19.36 |
3:32.65 |
|
4:45.84 |
|
3 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:09.03 |
2:24.02 |
3:39.69 |
|
4:52.30 |
|
4 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:10.23 |
2:26.10 |
3:42.37 |
|
4:55.66 |
|
5 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.56 |
2:25.19 |
3:41.45 |
|
4:57.35 |
|
6 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:11.37 |
2:32.21 |
3:52.21 |
|
5:08.67 |
|
7 |
Erik Aldrin |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:15.57 |
2:37.79 |
4:00.91 |
|
5:16.60 |
|
8 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.49 |
2:36.95 |
4:00.74 |
|
5:21.63 |
|
9 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.07 |
2:42.58 |
4:05.97 |
|
5:25.54 |
|
10 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.39 |
2:45.24 |
4:08.50 |
|
5:28.74 |
|
11 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.59 |
2:46.89 |
4:13.60 |
|
5:38.68 |
|
12 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
1:24.18 |
2:59.81 |
4:35.69 |
|
6:06.14 |
|
13 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:28.36 |
3:06.71 |
4:44.66 |
|
6:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:04.94 |
2:14.42 |
3:24.54 |
|
4:34.38 |
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.85 |
2:30.11 |
3:49.48 |
|
5:03.71 |
|
3 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.81 |
2:33.75 |
3:53.16 |
|
5:10.60 |
|
4 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:17.28 |
2:40.98 |
4:06.43 |
|
5:24.74 |
|
5 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.77 |
2:41.96 |
4:07.30 |
|
5:24.77 |
|
6 |
Arman Tumanyan |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.57 |
2:46.60 |
4:13.07 |
|
5:35.14 |
|
7 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:19.49 |
2:47.05 |
4:14.60 |
|
5:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:07.82 |
2:21.02 |
3:36.48 |
|
4:51.71 |
|
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
1:08.41 |
2:24.59 |
3:41.48 |
|
4:52.85 |
|
3 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.68 |
2:25.56 |
3:45.57 |
|
5:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: YGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:06.25 |
2:17.37 |
3:29.41 |
|
4:40.53 |
|
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.17 |
2:17.04 |
3:30.53 |
|
4:45.94 |
|
3 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.10 |
2:22.37 |
3:38.65 |
|
4:52.73 |
|
4 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.34 |
2:25.93 |
3:43.20 |
|
4:58.73 |
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.54 |
2:51.89 |
4:21.65 |
|
5:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
15:53 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:17 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:17 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:28 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
35.18 |
1:14.00 |
1:53.17 |
|
2:31.16 |
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.44 |
1:19.29 |
2:00.96 |
|
2:42.56 |
|
3 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
42.54 |
1:30.08 |
2:17.63 |
|
3:05.40 |
|
4 |
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
43.33 |
1:31.29 |
2:20.46 |
|
3:07.33 |
|
5 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.32 |
1:33.94 |
2:23.52 |
|
3:11.01 |
|
6 |
Anton Solum |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
44.07 |
1:34.67 |
2:24.27 |
|
3:11.64 |
|
7 |
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
|
46.94 |
1:36.95 |
2:27.48 |
|
3:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
34.75 |
1:12.27 |
1:50.46 |
|
2:26.63 |
|
2 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.91 |
1:14.32 |
1:53.51 |
|
2:31.88 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
35.98 |
1:14.59 |
1:54.58 |
|
2:32.21 |
|
4 |
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
35.45 |
1:15.55 |
1:56.67 |
|
2:37.76 |
|
5 |
Melker Rosengren |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
37.61 |
1:20.93 |
2:05.01 |
|
2:47.03 |
|
6 |
Gustaf Walldén |
2003 |
Simklubben Ena |
|
39.01 |
1:22.23 |
2:05.67 |
|
2:48.40 |
|
7 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.23 |
1:21.43 |
2:06.34 |
|
2:48.63 |
|
8 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
40.96 |
1:26.17 |
2:10.93 |
|
2:51.94 |
|
9 |
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
43.92 |
1:32.17 |
2:19.96 |
|
3:05.43 |
|
10 |
Mohamed Osman |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
47.52 |
1:39.69 |
2:32.07 |
|
3:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.88 |
1:15.63 |
1:55.33 |
|
2:34.17 |
|
2 |
Linus Björk |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
36.89 |
1:16.23 |
1:55.96 |
|
2:34.49 |
|
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.42 |
1:24.38 |
2:08.30 |
|
2:50.88 |
|
4 |
Marcus Tägtström |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
39.87 |
1:23.99 |
2:09.85 |
|
2:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
31.68 |
1:05.93 |
1:42.32 |
|
2:16.95 |
|
2 |
Adam Carlsson |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
34.93 |
1:12.96 |
1:51.05 |
|
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
32.58 |
1:08.82 |
1:47.46 |
|
2:26.09 |
|
2 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.81 |
1:14.73 |
1:54.72 |
|
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:28 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:47 |
|