Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 16:00
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 30 april 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 april 2017 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 309 | 41.77 | 1:25.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.22 | |||||||||
2 | Andreas Torp | 2004 | 299 | 41.54 | 1:26.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:27.67 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 280 | 41.02 | 1:28.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
4 | Lucas Paturel | 2004 | 237 | 44.68 | 1:33.50 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:30.18 | |||||||||
5 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 227 | 44.24 | 1:34.94 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.37 | |||||||||
6 | Mikkel Pedersen | 2004 | 226 | 44.78 | 1:35.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:41.39 | |||||||||
7 | Kasper Henriksen | 2004 | 223 | 44.43 | 1:35.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.66 | |||||||||
8 | Gustav Hansen | 2004 | 219 | 44.89 | 1:36.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:39.34 | |||||||||
9 | Inas Ilic | 2005 | 216 | 47.66 | 1:36.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.36 | |||||||||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 207 | 45.08 | 1:37.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.63 | |||||||||
11 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 188 | 46.20 | 1:41.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.20 | |||||||||
12 | Christian Thorhauge | 2005 | 187 | 46.91 | 1:41.18 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 178 | 48.81 | 1:42.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.71 | |||||||||
14 | Thor Majgård | 2005 | 162 | 50.39 | 1:46.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Juka Nedergaard | 2004 | 157 | 50.42 | 1:47.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | 139 | 51.76 | 1:51.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 138 | 53.46 | 1:52.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.03 | |||||||||
18 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 132 | 53.49 | 1:53.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.65 | |||||||||
19 | Jacob Bundgaard | 2007 | 124 | 55.57 | 1:56.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:19.38 | |||||||||
20 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 123 | 54.58 | 1:56.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.22 | |||||||||
21 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 121 | 53.78 | 1:56.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.99 | |||||||||
22 | Moritz Hartmann | 2007 | 116 | 55.29 | 1:58.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:02.37 | |||||||||
23 | Philip Bendtsen | 2005 | 114 | 57.63 | 1:59.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | William Broe Dalsgaard | 2005 | 108 | 56.18 | 2:01.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:04.62 | |||||||||
25 | Frederik Jørgensen | 2006 | 102 | 58.85 | 2:03.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:03.89 | |||||||||
26 | Jakob Kirkmand | 2005 | 102 | 57.37 | 2:03.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:03.82 | |||||||||
27 | Simon Hülsen | 2005 | 94 | 1:01.06 | 2:06.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.18 | |||||||||
28 | Christian Roed | 2006 | 85 | 1:01.05 | 2:11.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:02.94 | |||||||||
- | Jakob Thomsen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:04.17 | |||||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Trondsen Busterud | 2002 | 442 | 35.74 | 1:16.02 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.74 | |||||||||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 434 | 35.83 | 1:16.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.40 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 376 | 38.36 | 1:20.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
4 | Christian Kornum | 2003 | 363 | 37.89 | 1:21.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.91 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 349 | 39.09 | 1:22.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.69 | |||||||||
6 | Martin Holteberg | 2003 | 342 | 37.94 | 1:22.80 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:19.15 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 334 | 39.01 | 1:23.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.08 | |||||||||
8 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 303 | 41.51 | 1:26.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.17 | |||||||||
9 | Mikkel Langkjær | 2002 | 282 | 41.43 | 1:28.24 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:32.77 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2002 | 264 | 42.32 | 1:30.18 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:45.55 | |||||||||
11 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 263 | 43.41 | 1:30.40 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.56 | |||||||||
12 | Alexander Johnsen | 2003 | 247 | 43.83 | 1:32.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:32.90 | |||||||||
13 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 246 | 43.66 | 1:32.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.74 | |||||||||
14 | Mikkel Stilling | 2003 | 244 | 43.34 | 1:32.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.94 | |||||||||
15 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 216 | 45.72 | 1:36.45 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:23.69 | |||||||||
16 | Thomas Schmidt | 2002 | 202 | 45.92 | 1:38.62 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:52.21 | |||||||||
17 | Jonas Abildgaard | 2003 | 148 | 51.30 | 1:49.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:49.31 | |||||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 638 | 31.58 | 1:07.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.83 | |||||||||
2 | Lawrence Langley | 2001 | 579 | 32.33 | 1:09.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.28 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 578 | 33.66 | 1:09.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.66 | |||||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 552 | 33.23 | 1:10.58 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
5 | Sebastian Thorsen | 2001 | 546 | 32.56 | 1:10.83 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:08.40 | |||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 497 | 33.49 | 1:13.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 497 | 34.43 | 1:13.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 496 | 34.48 | 1:13.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | 416 | 36.11 | 1:17.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
10 | Andreas Hansen | 2001 | 415 | 35.06 | 1:17.61 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
11 | Anders Vestergaard | 2001 | 366 | 38.07 | 1:20.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
12 | Mads Alnor | 2000 | 330 | 38.69 | 1:23.81 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.22 | |||||||||
13 | Simon Andersen | 2000 | 320 | 39.79 | 1:24.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.58 | |||||||||
14 | Christian Bonde | 2001 | 317 | 39.20 | 1:24.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.99 | |||||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian S. Solås Klok | 1999 | 448 | 36.15 | 1:15.65 | |||||
Team Sør | 1:08.59 | |||||||||
2 | Christian Koch | 1998 | 423 | 37.27 | 1:17.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.72 | |||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 419 | 34.18 | 1:17.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
4 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 413 | 34.25 | 1:17.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
5 | Patrick Strandlyst | 1997 | 335 | 38.85 | 1:23.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Opnør | 1:31.36 | |||||||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 318 | 39.20 | 1:24.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.88 | |||||||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 30 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:33 |