Resultat för Åbergs Museum Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Museum CUP 2017 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 september 2017 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.27 | 37.73 | |||||
2 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 18.61 | 38.09 | |||||
3 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.86 | 39.28 | |||||
4 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 19.07 | 39.35 | |||||
5 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.05 | 40.55 | |||||
6 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.97 | 40.79 | |||||
7 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.01 | 42.56 | |||||
8 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.64 | 48.19 | |||||
9 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 23.12 | 48.28 | |||||
10 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.63 | 53.05 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 15.17 | 30.40 | |||||
2 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 15.00 | 30.58 | |||||
3 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.54 | 35.93 | |||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.27 | 35.97 | |||||
5 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.62 | 37.14 | |||||
6 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.64 | 37.45 | |||||
7 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.82 | 38.61 | |||||
8 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.15 | 38.64 | |||||
9 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 19.25 | 40.19 | |||||
10 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.48 | 40.99 | |||||
11 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.12 | 41.45 | |||||
12 | Clara Linnergren | 2006 | Bålsta Simklubb | 20.13 | 41.46 | |||||
13 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.84 | 42.55 | |||||
14 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 20.77 | 43.73 | |||||
15 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.13 | 43.85 | |||||
16 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.29 | 44.00 | |||||
17 | Ebba Wannberg Säfvestad | 2005 | Västerås Simsällskap | 45.60 | 45.60 | |||||
- | Thei Georgiadis | 2006 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.48 | 30.98 | |||||
2 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 15.27 | 31.48 | |||||
3 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.66 | 31.57 | |||||
4 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.84 | 32.00 | |||||
5 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.16 | 32.80 | |||||
6 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.19 | 33.05 | |||||
7 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 16.08 | 33.22 | |||||
8 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.58 | 33.89 | |||||
9 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 16.53 | 33.92 | |||||
10 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.74 | 34.17 | |||||
11 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.99 | 34.71 | |||||
12 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.03 | 34.77 | |||||
13 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.73 | 35.00 | |||||
14 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.72 | 35.50 | |||||
15 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.85 | 35.52 | |||||
16 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.44 | 35.88 | |||||
17 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.00 | 36.37 | |||||
18 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.89 | 36.67 | |||||
19 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.37 | 37.07 | |||||
20 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.08 | 37.53 | |||||
21 | Andrea Ferraro | 2004 | Bålsta Simklubb | 19.00 | 38.77 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 13.82 | 28.38 | |||||
2 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 13.81 | 28.86 | |||||
3 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.34 | 28.92 | |||||
4 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 15.76 | 31.41 | |||||
5 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 17.15 | 34.59 | |||||
6 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 16.58 | 34.60 | |||||
- | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 117 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.34 | 29.18 | |||||
2 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 14.62 | 29.85 | |||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.20 | 32.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 september 2017 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:14 |