2017-11-19   20:40:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    20.79        45.36   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    22.52        47.73   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    23.74        50.23   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    23.64        50.57   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb    23.07        50.65   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb    24.03        52.39   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    24.57        53.25   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04    26.44        56.76   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    27.41        58.72   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    18.61        39.72   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.94        44.07   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    21.27        45.46   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    21.70        46.44   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.83        46.98   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.75        47.11   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    21.74        47.15   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    22.02        47.27   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap    21.50        47.33   
10  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.68        48.56   
11  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.89        50.77   
12  Alice Lindroos  2005  Bålsta Simklubb    24.87        52.61   
13  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04    25.45        53.72   
14  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    26.26        55.81   
Thei Georgiadis  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Ebba Wannberg Säfvestad  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    18.83        40.53   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    18.91        41.09   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.26        41.61   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.49        41.86   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    19.94        42.81   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    19.89        43.00   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.87        43.13   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.87        43.14   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    20.09        43.37   
10  Lora Encheva  2004  Strängnäs Simklubb    20.27        43.79   
11  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.68        43.92   
12  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    21.34        45.30   
13  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.16        45.52   
14  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.89        46.20   
15  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.82        46.79   
16  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.90        46.93   
17  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.98        48.32   
18  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.13        50.30   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    16.53        35.83   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    16.73        36.48   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    17.64        37.91   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    18.77        40.33   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    20.76        44.68   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    17.20        36.50   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    17.69        37.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start