Resultater for XVI Marli Junior Games
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Aamujakso
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XVI Marli Junior Games | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:53 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Maaranen | 2004 | 325 | 39.42 | 1:23.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:23.94 | |||||||||
2 | Jaakko Pihlava | 2004 | 302 | 40.58 | 1:25.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.79 | |||||||||
3 | Tuomas Toppinen | 2005 | 249 | 42.31 | 1:30.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.05 | |||||||||
4 | Vilho Verronen | 2004 | 238 | 43.37 | 1:32.14 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:33.99 | |||||||||
5 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 233 | 43.35 | 1:32.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.70 | |||||||||
6 | Roope Ollikainen | 2004 | 229 | 43.76 | 1:33.25 | |||||
Porin Uimaseura | 1:30.45 | |||||||||
7 | Veerti Juurakko | 2004 | 227 | 43.93 | 1:33.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.62 | |||||||||
8 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 221 | 44.50 | 1:34.43 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.79 | |||||||||
9 | Alvar Aho | 2004 | 213 | 44.77 | 1:35.55 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.49 | |||||||||
10 | Rasmus Rekola | 2004 | 208 | 45.80 | 1:36.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.45 | |||||||||
11 | Lucas Lönnblad | 2004 | 206 | 44.92 | 1:36.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.82 | |||||||||
12 | Alexander Nyman | 2004 | 204 | 45.70 | 1:36.99 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.30 | |||||||||
13 | Olli Havia | 2004 | 190 | 46.66 | 1:39.25 | |||||
Salon Uimarit | 1:37.43 | |||||||||
14 | Sebastian Rasimus | 2004 | 184 | 47.98 | 1:40.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.05 | |||||||||
15 | Eemil Reijonen | 2005 | 176 | 48.62 | 1:41.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.10 | |||||||||
16 | Konsta Vainio | 2005 | 176 | 49.83 | 1:41.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.51 | |||||||||
17 | Niklas Nordquist | 2005 | 172 | 49.23 | 1:42.60 | |||||
Raision Urheilijat | 1:41.65 | |||||||||
18 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 168 | 49.92 | 1:43.36 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:45.86 | |||||||||
19 | Eemi Niininen | 2004 | 167 | 48.92 | 1:43.56 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:45.75 | |||||||||
20 | Hannes Helling | 2004 | 165 | 52.17 | 1:44.13 | |||||
Ålands Simförening | 1:47.81 | |||||||||
21 | Samuel Saari | 2004 | 160 | 49.59 | 1:45.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.97 | |||||||||
22 | Eero Mäenpää | 2005 | 156 | 52.37 | 1:45.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.64 | |||||||||
23 | Onni Väyrynen | 2005 | 156 | 50.15 | 1:46.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Samuel Rooke | 2004 | 152 | 50.66 | 1:46.83 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:54.25 | |||||||||
25 | Joel Korte | 2005 | 151 | 50.97 | 1:47.07 | |||||
Swimming Team Rauma | 1:48.13 | |||||||||
26 | Einar Melin | 2004 | 150 | 1:47.37 | ||||||
Ålands Simförening | ||||||||||
27 | Axel Leppähaara | 2004 | 145 | 50.59 | 1:48.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.39 | |||||||||
28 | Veeti Valdolin | 2005 | 144 | 52.29 | 1:48.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.85 | |||||||||
29 | Maksim Amosov | 2005 | 142 | 51.29 | 1:49.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:48.89 | |||||||||
30 | Jaakko Karti | 2004 | 142 | 51.05 | 1:49.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.39 | |||||||||
31 | Patrik Reiman | 2005 | 132 | 54.68 | 1:52.01 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:47.16 | |||||||||
32 | Max Allén | 2005 | 126 | 53.50 | 1:53.75 | |||||
Raision Urheilijat | 1:53.57 | |||||||||
33 | Tuomas Nieminen | 2004 | 126 | 53.84 | 1:53.80 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:57.39 | |||||||||
34 | Vinski Saarikallio | 2004 | 126 | 54.24 | 1:53.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.96 | |||||||||
35 | Tuomas Kallio | 2005 | 124 | 55.84 | 1:54.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:53.48 | |||||||||
36 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 123 | 49.29 | 1:54.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:56.43 | |||||||||
37 | Casper Leo | 2004 | 121 | 54.20 | 1:55.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.91 | |||||||||
38 | Nuutti Vienonen | 2005 | 119 | 54.50 | 1:55.86 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.68 | |||||||||
39 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 113 | 56.19 | 1:57.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Leevi Luoma | 2005 | 110 | 56.84 | 1:59.19 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.87 | |||||||||
41 | Lucas Kerby | 2005 | 105 | 57.59 | 2:00.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.24 | |||||||||
42 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 102 | 1:00.27 | 2:01.93 | |||||
Cetus Espoo | 2:04.94 | |||||||||
43 | Kasper Kaskela | 2004 | 100 | 2:02.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Veeti Talasniemi | 2004 | 99 | 2:03.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Sauli Gummerus | 2004 | 99 | 58.30 | 2:03.35 | |||||
Uinti Tampere | 2:06.00 | |||||||||
46 | Alex Lehtola | 2005 | 94 | 57.81 | 2:05.29 | |||||
Uinti Tampere | 2:05.76 | |||||||||
47 | Casper Manzone | 2005 | 86 | 2:08.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Henrik Leinonen | 2005 | 85 | 1:01.97 | 2:09.67 | |||||
Uinti Tampere | 2:11.43 | |||||||||
49 | Kasper Kainonen | 2005 | 73 | 2:16.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Nicolo Manzone | 2005 | 49 | 1:11.09 | 2:35.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Ivan Chupakhin | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:48.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kasperi Jalonen | 2005 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:41.45 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oliver Jokinen | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Paavo Rautava | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:59.00 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Severi Muje | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:11.95 | |||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 541 | 32.11 | 1:10.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.49 | |||||||||
2 | Lauri Kinnunen | 2003 | 478 | 34.09 | 1:13.06 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.86 | |||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 471 | 35.24 | 1:13.39 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.62 | |||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 434 | 35.01 | 1:15.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.08 | |||||||||
5 | Elias Kalliokoski | 2003 | 371 | 36.95 | 1:19.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.68 | |||||||||
6 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 335 | 38.46 | 1:22.22 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:19.09 | |||||||||
7 | Christofor Pavlidi | 2001 | 311 | 39.99 | 1:24.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.49 | |||||||||
8 | Onni Järvinen | 2002 | 294 | 40.32 | 1:25.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.10 | |||||||||
9 | Teemu Oksakari | 2003 | 288 | 41.95 | 1:26.46 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.88 | |||||||||
10 | Olavi Saarinen | 2002 | 276 | 39.49 | 1:27.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.90 | |||||||||
11 | Samu Hatakka | 2003 | 265 | 42.17 | 1:28.90 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:27.94 | |||||||||
12 | Jere Nevalainen | 2001 | 259 | 42.15 | 1:29.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.35 | |||||||||
13 | Tatu Saareks | 2003 | 250 | 43.84 | 1:30.65 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.09 | |||||||||
14 | Sharo Mamandi | 2002 | 241 | 42.95 | 1:31.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:38.09 | |||||||||
15 | Otto Lindroos | 2001 | 240 | 41.53 | 1:31.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.85 | |||||||||
16 | Olli Paukola | 2003 | 225 | 43.51 | 1:33.92 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.40 | |||||||||
17 | Veikka Weckman | 2001 | 224 | 44.10 | 1:34.03 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.37 | |||||||||
18 | Samuel Salminen | 2003 | 203 | 46.48 | 1:37.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.24 | |||||||||
19 | Santeri Gummerus | 2003 | 185 | 45.59 | 1:40.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.38 | |||||||||
20 | Niko Akkanen | 2003 | 175 | 48.57 | 1:42.08 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:43.23 | |||||||||
21 | Hannes Olin | 2003 | 159 | 48.59 | 1:45.45 | |||||
Ålands Simförening | 1:42.15 | |||||||||
22 | Topias Ojanen | 2002 | 127 | 55.83 | 1:53.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.96 | |||||||||
23 | Roope Autio | 2003 | 117 | 1:56.75 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Janne Juven | 2001 | DSQ | 50m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.25 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 22 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:53 |