2019-09-19   17:00:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVI Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    325  39.42        1:23.01   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.94                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    302  40.58        1:25.08   
  Aurajoen Uinti  1:26.79                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    249  42.31        1:30.70   
  Aurajoen Uinti  1:26.05                 
                     
Vilho Verronen  2004    238  43.37        1:32.14   
  Swimming Team Rauma  1:33.99                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    233  43.35        1:32.77   
  Aurajoen Uinti  1:32.70                 
                     
Roope Ollikainen  2004    229  43.76        1:33.25   
  Porin Uimaseura  1:30.45                 
                     
Veerti Juurakko  2004    227  43.93        1:33.65   
  Cetus Espoo  1:31.62                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    221  44.50        1:34.43   
  Cetus Espoo  1:39.79                 
                     
Alvar Aho  2004    213  44.77        1:35.55   
  Cetus Espoo  1:39.49                 
                     
10  Rasmus Rekola  2004    208  45.80        1:36.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.45                 
                     
11  Lucas Lönnblad  2004    206  44.92        1:36.59   
  Cetus Espoo  1:35.82                 
                     
12  Alexander Nyman  2004    204  45.70        1:36.99   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.30                 
                     
13  Olli Havia  2004    190  46.66        1:39.25   
  Salon Uimarit  1:37.43                 
                     
14  Sebastian Rasimus  2004    184  47.98        1:40.39   
  Uinti Tampere  1:45.05                 
                     
15  Eemil Reijonen  2005    176  48.62        1:41.78   
  Cetus Espoo  1:39.10                 
                     
16  Konsta Vainio  2005    176  49.83        1:41.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.51                 
                     
17  Niklas Nordquist  2005    172  49.23        1:42.60   
  Raision Urheilijat  1:41.65                 
                     
18  Tuomas Mäkinen  2005    168  49.92        1:43.36   
  Rauman Uimaseura  1:45.86                 
                     
19  Eemi Niininen  2004    167  48.92        1:43.56   
  Nurmijärven Uinti  1:45.75                 
                     
20  Hannes Helling  2004    165  52.17        1:44.13   
  Ålands Simförening  1:47.81                 
                     
21  Samuel Saari  2004    160  49.59        1:45.04   
  Cetus Espoo  1:44.97                 
                     
22  Eero Mäenpää  2005    156  52.37        1:45.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.64                 
                     
23  Onni Väyrynen  2005    156  50.15        1:46.12   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Samuel Rooke  2004    152  50.66        1:46.83   
  Nurmijärven Uinti  1:54.25                 
                     
25  Joel Korte  2005    151  50.97        1:47.07   
  Swimming Team Rauma  1:48.13                 
                     
26  Einar Melin  2004    150          1:47.37   
  Ålands Simförening                   
                     
27  Axel Leppähaara  2004    145  50.59        1:48.52   
  Aurajoen Uinti  1:46.39                 
                     
28  Veeti Valdolin  2005    144  52.29        1:48.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.85                 
                     
29  Maksim Amosov  2005    142  51.29        1:49.35   
  Aurajoen Uinti  1:48.89                 
                     
30  Jaakko Karti  2004    142  51.05        1:49.36   
  Uinti Tampere  1:50.39                 
                     
31  Patrik Reiman  2005    132  54.68        1:52.01   
  Uimaseura Kaarina  1:47.16                 
                     
32  Max Allén  2005    126  53.50        1:53.75   
  Raision Urheilijat  1:53.57                 
                     
33  Tuomas Nieminen  2004    126  53.84        1:53.80   
  Nurmijärven Uinti  1:57.39                 
                     
34  Vinski Saarikallio  2004    126  54.24        1:53.88   
  Riihimäen Uimaseura  1:53.96                 
                     
35  Tuomas Kallio  2005    124  55.84        1:54.33   
  Uinti Tampere  1:53.48                 
                     
36  Iliad Sioofy Khojine  2004    123  49.29        1:54.76   
  Uinti Tampere  1:56.43                 
                     
37  Casper Leo  2004    121  54.20        1:55.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.91                 
                     
38  Nuutti Vienonen  2005    119  54.50        1:55.86   
  Salon Uimarit  1:50.68                 
                     
39  Aapo Koivuniemi  2004    113  56.19        1:57.99   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Leevi Luoma  2005    110  56.84        1:59.19   
  Uinti Tampere  2:01.87                 
                     
41  Lucas Kerby  2005    105  57.59        2:00.97   
  Uinti Tampere  1:57.24                 
                     
42  Joonas Patrik Pylvänäinen  2004    102  1:00.27        2:01.93   
  Cetus Espoo  2:04.94                 
                     
43  Kasper Kaskela  2004    100          2:02.76   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Veeti Talasniemi  2004    99          2:03.16   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Sauli Gummerus  2004    99  58.30        2:03.35   
  Uinti Tampere  2:06.00                 
                     
46  Alex Lehtola  2005    94  57.81        2:05.29   
  Uinti Tampere  2:05.76                 
                     
47  Casper Manzone  2005    86          2:08.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Henrik Leinonen  2005    85  1:01.97        2:09.67   
  Uinti Tampere  2:11.43                 
                     
49  Kasper Kainonen  2005    73          2:16.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
50  Nicolo Manzone  2005    49  1:11.09        2:35.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ivan Chupakhin  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:48.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kasperi Jalonen  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:41.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oliver Jokinen  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Paavo Rautava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:59.00                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Severi Muje  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  2:11.95                 
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Herpola  2001    541  32.11        1:10.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.49                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    478  34.09        1:13.06   
  Raision Urheilijat  1:13.86                 
                     
Jesper Lietzen  2002    471  35.24        1:13.39   
  Aurajoen Uinti  1:11.62                 
                     
Hugo Enroth  2001    434  35.01        1:15.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.08                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    371  36.95        1:19.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.68                 
                     
Teemu Ihanamäki  2001    335  38.46        1:22.22   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.09                 
                     
Christofor Pavlidi  2001    311  39.99        1:24.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.49                 
                     
Onni Järvinen  2002    294  40.32        1:25.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.10                 
                     
Teemu Oksakari  2003    288  41.95        1:26.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.88                 
                     
10  Olavi Saarinen  2002    276  39.49        1:27.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.90                 
                     
11  Samu Hatakka  2003    265  42.17        1:28.90   
  Rauman Uimaseura  1:27.94                 
                     
12  Jere Nevalainen  2001    259  42.15        1:29.60   
  Aurajoen Uinti  1:23.35                 
                     
13  Tatu Saareks  2003    250  43.84        1:30.65   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.09                 
                     
14  Sharo Mamandi  2002    241  42.95        1:31.78   
  Aurajoen Uinti  1:38.09                 
                     
15  Otto Lindroos  2001    240  41.53        1:31.91   
  Aurajoen Uinti  1:30.85                 
                     
16  Olli Paukola  2003    225  43.51        1:33.92   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.40                 
                     
17  Veikka Weckman  2001    224  44.10        1:34.03   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.37                 
                     
18  Samuel Salminen  2003    203  46.48        1:37.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.24                 
                     
19  Santeri Gummerus  2003    185  45.59        1:40.16   
  Uinti Tampere  1:40.38                 
                     
20  Niko Akkanen  2003    175  48.57        1:42.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:43.23                 
                     
21  Hannes Olin  2003    159  48.59        1:45.45   
  Ålands Simförening  1:42.15                 
                     
22  Topias Ojanen  2002    127  55.83        1:53.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.96                 
                     
23  Roope Autio  2003    117          1:56.75   
  Uinti Tampere                   
                     
Janne Juven  2001              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.25                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner