2019-09-19   16:56:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVI Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 1, T10,T15 50m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Laine  2007    259          37.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.62                 
Linnea Koski  2007    253          37.48   
  Aurajoen Uinti  39.41                 
Elli Isometsä  2007    248          37.72   
  Kankaanpään Uimarit  38.48                 
Ines Pälviranta  2007    247          37.78   
  Uinti Tampere  40.83                 
Saara Lehto  2007    246          37.83   
  Rauman Uimaseura  38.28                 
Kerttu Rantanen  2007    232          38.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.97                 
Jenni Korkeamäki  2007    230          38.68   
  Cetus Espoo  37.81                 
Enna Äyrämöinen  2007    230          38.70   
  Cetus Espoo  40.45                 
Aino Suomalainen  2007    218          39.40   
  Aurajoen Uinti  40.85                 
10  Peppi Lehtinen  2007    200          40.53   
  Kankaanpään Uimarit  38.57                 
11  Matilda Leppänen  2007    197          40.78   
  Cetus Espoo  39.46                 
12  Viivi Loimusto  2007    185          41.58   
  Salon Uimarit  44.05                 
13  Nova Larsson  2007    179          42.09   
  Ålands Simförening  46.21                 
14  Rahma Ezzat  2007    172          42.66   
  Aurajoen Uinti  42.19                 
15  Saima Peltonen  2007    167          43.06   
  Salon Uimarit  45.31                 
16  Fia Metsola  2007    160          43.65   
  Ålands Simförening  48.42                 
17  Adalmiina Levula  2007    148          44.82   
  Kankaanpään Uimarit  44.65                 
18  Senja Pakkanen  2008    143          45.34   
  Kankaanpään Uimarit  47.05                 
19  Ffion Watkins  2008    138          45.81   
  Ålands Simförening  47.80                 
20  Viivi Elonen  2008    121          47.86   
  Swimming Team Rauma  47.21                 
21  Amelia Fricker  2007    102          50.74   
  Ålands Simförening  56.68                 
22  Selma Syrjänen  2009    92          52.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.12                 
23  Daniela Stancikas  2009    88          53.28   
  Aurajoen Uinti  53.40                 
24  Saara Pakomäki  2008    70          57.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.58                 
 
Laji 1, T10,T15 50m vu, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    681          26.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.48                 
Siiri Einiö  2003    638          27.56   
  Gladius Kirkkonummi  28.13                 
Emma Uusküla  2002    621          27.80   
  Aurajoen Uinti  28.96                 
Oona Laakso  2002    582          28.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.15                 
Emilie Pärnänen  2002    571          28.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.48                 
Peppi Pinomäki  2002    556          28.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.07                 
Siiri Konkka  2004    529          29.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.30                 
Aino Rantala  2004    523          29.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.76                 
Annukka Pihkamäki  2004    502          29.84   
  Riihimäen Uimaseura  30.22                 
10  Kerttu Nurmi  2003    487          30.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.17                 
10  Maija Nurmi  2003    487          30.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.80                 
12  Kaisla Kangas  2002    484          30.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.10                 
13  Senni Mattila  2003    476          30.39   
  Porin Uimaseura  29.74                 
14  Ethel Piksilä  2003    461          30.71   
  Helsingfors Simsällskap  30.45                 
15  Tinja Lasonen  2004    460          30.73   
  Porin Uimaseura  30.73                 
16  Emmi Heine  2002    454          30.87   
  Rauman Uimaseura  29.47                 
17  Iris Hanski  2003    451          30.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.52                 
18  Helmiina Toivonen  2004    448          30.99   
  Helsingfors Simsällskap  31.62                 
19  Hilda Helo  2003    448          31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.72                 
20  Siiri Toiva  2002    442          31.13   
  Nokian Pyry  31.15                 
21  Alida Öhberg  2002    439          31.22   
  Aurajoen Uinti  30.45                 
21  Olivia Koski  2002    439          31.22   
  Aurajoen Uinti  31.21                 
23  Sini Heikkilä  2003    429          31.46   
  Salon Uimarit  31.30                 
24  Aamu Änkilä  2004    426          31.53   
  Helsingfors Simsällskap  31.17                 
24  Veera Säämänen  2004    426          31.53   
  Helsingfors Simsällskap  31.01                 
26  Pinja Österman  2002    423          31.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.37                 
27  Oona Sirkiä  2004    408          31.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.32                 
28  Anni Hyttinen  2004    406          32.03   
  Aurajoen Uinti  34.59                 
29  Cinja Åvist  2003    405          32.05   
  Hyvinkään Uimaseura  32.65                 
29  Olivia Oinas  2003    405          32.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.46                 
31  Ella Nihtilä  2004    398          32.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.24                 
32  Viola Penttilä  2004    396          32.30   
  Swimming Team Rauma  32.55                 
33  Peppi Kolari  2003    394          32.35   
  Aurajoen Uinti  31.43                 
34  Inari Laaksonen  2002    389          32.50   
  Swimming Team Rauma  31.93                 
35  Greta Kandolin  2003    388          32.51   
  Aurajoen Uinti  33.47                 
36  Heinä Tanskanen  2003    386          32.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.53                 
37  Peppi Vesalainen  2004    379          32.79   
  Helsingfors Simsällskap  33.50                 
38  My Laverman  2004    377          32.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.92                 
39  Odelia Oinas  2003    373          32.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.41                 
40  Vlada Guljajeva  2004    371          33.00   
  Hyvinkään Uimaseura  32.90                 
41  Ninni Eriksson  2003    370          33.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.82                 
42  Nea Palanen  2003    370          33.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.45                 
43  Manja Lindell  2004    359          33.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.07                 
44  Annaliina Hintukainen  2002    357          33.45   
  Aurajoen Uinti  33.59                 
45  Emma Jormanainen  2003    356          33.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.53                 
46  Venla Koskinen  2003    356          33.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.21                 
47  Nea Juslén  2002    354          33.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.77                 
48  Tiia Kuisma  2003    340          33.98   
  Hyvinkään Uimaseura  32.88                 
49  Maija Björkholm  2003    332          34.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.28                 
50  Laura Kinnunen  2002    332          34.25   
  Aurajoen Uinti  34.51                 
51  Ni Lam  2002    330          34.31   
  Aurajoen Uinti  35.11                 
52  Siiri Tiilikka  2004    327          34.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.08                 
53  Ella-Maria Tiainen  2002    322          34.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.45                 
54  Sanni Jouppi  2004    317          34.79   
  Swimming Team Rauma  36.75                 
55  Anniina Haarala  2004    305          35.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.70                 
56  Noora Ketola  2003    254          37.43   
  Aurajoen Uinti  37.11                 
57  Fanny Meltovaara  2003    248          37.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.01                 
58  Vilmiina Weckman  2004    240          38.15   
  Riihimäen Uimaseura  42.57                 
59  Helmi Romppanen  2004    229          38.76   
  Riihimäen Uimaseura  39.75                 
60  Maija Gustafsson  2004    210          39.86   
  Raision Urheilijat  38.22                 
61  Anastasia Lausi  2003    205          40.20   
  Kankaanpään Uimarit  41.86                 
62  Laura Lilja  2004    179          42.05   
  Aurajoen Uinti  38.60                 
63  Nella Hyvärinen  2004    167          43.05   
  Aurajoen Uinti  48.01                 
64  Antonia Topoeva  2004    161          43.58   
  Ålands Simförening  44.21                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 2, P11,P16 50m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Kallström  2006    219          34.65   
  Cetus Espoo  34.69                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    219          34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.53                 
Tomas Laine  2006    172          37.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.56                 
Ahti Halttunen  2006    170          37.73   
  Hyvinkään Uimaseura  36.85                 
Alex Karlsson  2006    169          37.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  39.81                 
Felix Kandolin  2007    169          37.77   
  Aurajoen Uinti  38.76                 
Joonatan Davie  2006    166          37.98   
  Aurajoen Uinti  39.66                 
Alex Mukkulainen  2006    159          38.58   
  Aurajoen Uinti  40.00                 
Ossi Tikka  2007    156          38.80   
  Aurajoen Uinti  37.34                 
10  Albert Laakkonen  2007    147          39.59   
  Uinti Tampere  39.07                 
11  Matias Saarinen  2006    146          39.70   
  Salon Uimarit  39.72                 
12  Joona Jakoaho  2006    137          40.49   
  Hyvinkään Uimaseura  43.13                 
13  Måns Manelius  2006    131          41.15   
  Ålands Simförening  43.23                 
14  Max Yli-Salomäki  2006    129          41.33   
  Aurajoen Uinti  40.26                 
15  Max Lausi  2006    118          42.57   
  Kankaanpään Uimarit  42.29                 
16  Kalle Yli-Jama  2006    115          42.96   
  Salon Uimarit  42.41                 
17  Oiva Koppelmäki  2007    109          43.67   
  Hyvinkään Uimaseura  43.89                 
18  Alex Yli-Salomäki  2006    107          43.92   
  Aurajoen Uinti  41.10                 
19  Luis Valero de la Iglesia  2006    100          44.99   
  Cetus Espoo  43.96                 
20  Kaapo Tuomainen  2008    99          45.13   
  Salon Uimarit  40.47                 
21  Peter Kanninen  2006    97          45.46   
  Aurajoen Uinti  43.79                 
22  Niilo Lehtinen  2009    47          57.67   
  Aurajoen Uinti  56.05                 
Juho Kallio  2007              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  38.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, P11,P16 50m vu, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    546          25.57   
  Aurajoen Uinti  25.53                 
Oskari Herpola  2001    518          26.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.07                 
Oskari Hynynen  2001    511          26.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.87                 
Marcus Forsel  2003    501          26.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.92                 
Pauli Rantamäki  2003    445          27.38   
  Octopus Lohja  27.18                 
Aleksi Koprinen  2003    436          27.57   
  Helsingfors Simsällskap  27.02                 
Elias Laine  2002    434          27.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.12                 
Jere Nevalainen  2001    426          27.77   
  Aurajoen Uinti  27.14                 
Samu Petteri Kallio  2002    421          27.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.10                 
10  Aleksi Vähä-Lassila  2001    419          27.94   
  Raision Urheilijat  28.05                 
11  Teemu Ihanamäki  2001    409          28.15   
  Kankaanpään Uimarit  28.17                 
12  Lauri-Luukas Jäntti  2002    405          28.25   
  Porin Uimaseura  28.20                 
13  Lari Tumanoff  2003    398          28.41   
  Helsingfors Simsällskap  28.24                 
14  Oskar Voiko  2002    396          28.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.10                 
15  Eemil Kankare  2003    381          28.84   
  Aurajoen Uinti  29.82                 
16  Arttu Mäenpää  2003    371          29.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.87                 
17  Oliver Oinas  2001    367          29.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.99                 
18  Eetu Mikkonen  2003    351          29.62   
  Aurajoen Uinti  30.39                 
19  Janne Juven  2001    350          29.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.29                 
20  Tuukka Harju  2003    346          29.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.25                 
21  Daniel Pavlov  2003    333          30.15   
  Aurajoen Uinti  30.10                 
22  Roni Koskinen  2003    326          30.38   
  Aurajoen Uinti  30.84                 
23  Otto Lindroos  2001    325          30.39   
  Aurajoen Uinti  31.20                 
24  Elias Laine  2003    310          30.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.38                 
25  Tatu Kunttila  2003    307          30.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.19                 
26  Akira Konttinen  2003    306          31.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.64                 
27  Sharo Mamandi  2002    275          32.13   
  Aurajoen Uinti  31.80                 
28  Olli Paukola  2003    244          33.42   
  Riihimäen Uimaseura  35.41                 
29  Samuel Salminen  2003    234          33.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.51                 
30  Hannes Olin  2003    216          34.83   
  Ålands Simförening  35.12                 
31  Niko Akkanen  2003    209          35.21   
  Riihimäen Uimaseura  35.39                 
32  Aku Hyrsylä  2003    205          35.46   
  Salon Uimarit  35.96                 
33  Tuukka Rekola  2003    195          36.00   
  Porin Pyrintö                   
34  Olli Erkkilä  2003    193          36.17   
  Aurajoen Uinti  35.44                 
35  John Laaksonen  2003    185          36.65   
  Aurajoen Uinti  36.21                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:01   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 3, T10,T15 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    348          38.45   
  Aurajoen Uinti  39.12                 
Enna Äyrämöinen  2007    218          44.95   
  Cetus Espoo  43.00                 
Erin Heinikangas  2007    208          45.63   
  Rauman Uimaseura  46.31                 
Jenni Korkeamäki  2007    201          46.17   
  Cetus Espoo  45.81                 
Peppi Lehtinen  2007    188          47.16   
  Kankaanpään Uimarit  43.94                 
Nella Kortteinen  2007    187          47.27   
  Uinti Tampere  47.34                 
Kätlin Ploompuu  2007    175          48.32   
  Riihimäen Uimaseura  50.99                 
Rahma Ezzat  2007    172          48.60   
  Aurajoen Uinti  48.70                 
Jasmiina Laitinen  2008    172          48.62   
  Aurajoen Uinti  48.29                 
10  Emmiina Eho  2007    171          48.75   
  Uinti Tampere  55.78                 
11  Ella Valdolin  2007    168          49.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.28                 
12  Amanda Ahinko  2007    160          49.81   
  Ålands Simförening  49.95                 
13  Minea Kumlander  2007    159          49.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.51                 
14  Elli Isometsä  2007    145          51.39   
  Kankaanpään Uimarit  48.28                 
15  Nova Larsson  2007    145          51.40   
  Ålands Simförening  48.44                 
16  Fia Metsola  2007    142          51.77   
  Ålands Simförening  50.29                 
17  Ffion Watkins  2008    140          52.05   
  Ålands Simförening  51.94                 
18  Adalmiina Levula  2007    139          52.23   
  Kankaanpään Uimarit  52.43                 
19  Matilda Leppänen  2007    134          52.78   
  Cetus Espoo  51.48                 
20  Agnes Ruusumo  2007    132          53.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.12                 
21  Aino Suomalainen  2007    129          53.43   
  Aurajoen Uinti  52.09                 
22  Naomi Leo  2007    120          54.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.99                 
23  Inka Ailanen  2007    119          54.89   
  Swimming Team Rauma  56.53                 
24  Senja Pakkanen  2008    114          55.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
25  Silvia Koskela  2007    114          55.74   
  Uinti Tampere  58.06                 
26  Rebecca Mäkinen  2008    113          55.93   
  Uinti Tampere  58.70                 
27  Stella Laukkanen  2007    110          56.45   
  Uinti Tampere  59.16                 
28  Selma Ala-Karvia  2008    108          56.71   
  Uinti Tampere  1:01.19                 
29  Netta Halttunen  2007    106          57.16   
  Uinti Tampere  59.26                 
30  Viivi Elonen  2008    85          1:01.54   
  Swimming Team Rauma                   
31  Saara Pakomäki  2008    84          1:01.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.39                 
32  Matilda Saarinen  2008    72          1:04.87   
  Salon Uimarit  1:02.29                 
33  Amelia Fricker  2007    69          1:05.94   
  Ålands Simförening  1:04.00                 
Daniela Stancikas  2009              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:02.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, T10,T15 50m su, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotte Ingberg  2002    556          32.89   
  Octopus Lohja  34.05                 
Helmi Heinonen  2002    527          33.48   
  Raision Urheilijat  31.56                 
Kaisla Kangas  2002    525          33.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.58                 
Julia Koivisto  2002    523          33.57   
  Aurajoen Uinti  34.03                 
Maija Nurmi  2003    473          34.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.81                 
Anni Korhonen  2003    469          34.82   
  Raision Urheilijat  34.16                 
Kerttu Nurmi  2003    468          34.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.22                 
Aino Rantala  2004    460          35.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.88                 
Iris Hanski  2003    458          35.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.18                 
10  Senni Mattila  2003    429          35.87   
  Porin Uimaseura  33.91                 
11  Venla Koskinen  2003    397          36.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.61                 
12  Heidi Javanainen  2003    396          36.84   
  Swimming Team Rauma  36.99                 
13  Milla Rintanen  2004    365          37.85   
  Aurajoen Uinti  38.34                 
14  Pinja Österman  2002    356          38.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.62                 
15  My Laverman  2004    344          38.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.20                 
16  Sanna Pajula  2003    310          39.97   
  Kankaanpään Uimarit  39.39                 
17  Aino Villanen  2003    292          40.76   
  Salon Uimarit  38.03                 
18  Nella Hyvärinen  2004    160          49.82   
  Aurajoen Uinti                   
19  Antonia Topoeva  2004    152          50.60   
  Ålands Simförening  50.88                 
Anastasia Lausi  2003              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  52.72                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:01 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  08:59   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 4, P11,P16 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Belindos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006    235          38.94   
  Cetus Espoo  40.55                 
Lauri Aho  2006    190          41.80   
  Raision Urheilijat  42.06                 
Joonatan Davie  2006    180          42.55   
  Aurajoen Uinti  45.16                 
Max Snellman  2006    172          43.21   
  Cetus Espoo  44.66                 
Aaro Imppola  2006    146          45.61   
  Nurmijärven Uinti  44.92                 
Matias Kotilainen  2006    146          45.63   
  Aurajoen Uinti  46.83                 
Julius Linde  2007    133          47.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.51                 
Eelis Lummaa  2007    133          47.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.36                 
Tobias Syrjä  2006    132          47.11   
  Uinti Tampere  50.36                 
10  Veeti Heittokangas  2006    130          47.39   
  Uinti Tampere  49.59                 
11  Ahti Halttunen  2006    130          47.43   
  Hyvinkään Uimaseura  45.72                 
12  Alex Karlsson  2006    130          47.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  46.91                 
13  Joona Jakoaho  2006    124          48.17   
  Hyvinkään Uimaseura  47.53                 
14  Tommi Elers  2006    120          48.61   
  Porin Pyrintö  50.84                 
15  Eino Jussinoja  2006    116          49.24   
  Swimming Team Rauma  53.58                 
16  Romeo Manner  2008    116          49.28   
  Aurajoen Uinti  47.59                 
17  Matias Seppä  2006    114          49.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.04                 
18  Max Lausi  2006    114          49.54   
  Kankaanpään Uimarit  50.44                 
19  Måns Manelius  2006    113          49.58   
  Ålands Simförening  49.29                 
20  Romeo Maranzani  2006    111          49.97   
  Aurajoen Uinti  51.04                 
21  Aaro Tumanoff  2006    111          49.98   
  Helsingfors Simsällskap  50.20                 
22  Tobias Lydén  2008    107          50.55   
  Uinti Tampere  59.53                 
23  Frans Sandblom  2006    105          50.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.90                 
24  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    105          50.91   
  Uinti Tampere  52.76                 
25  Matias Mäkinen  2006    98          52.00   
  Uinti Tampere  50.55                 
26  Väinö Pitkänen  2006    97          52.24   
  Uinti Tampere  52.05                 
27  Elias Tuukkanen  2006    96          52.50   
  Riihimäen Uimaseura  57.44                 
28  Oiva Koppelmäki  2007    95          52.64   
  Hyvinkään Uimaseura  51.43                 
29  Linus Korin  2006    94          52.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.33                 
30  Joel Sulonen  2007    94          52.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.47                 
31  Peter Kanninen  2006    91          53.43   
  Aurajoen Uinti  51.76                 
32  Ossi Tikka  2007    88          53.88   
  Aurajoen Uinti  50.20                 
33  Georg Aspholm  2008    88          53.95   
  Uinti Tampere  52.80                 
34  Eelis Juuti  2006    87          54.11   
  Uinti Tampere  55.93                 
35  Jasper Jakonen  2006    84          54.70   
  Porin Pyrintö  58.67                 
36  Mikael Rasinmäki  2006    81          55.54   
  Cetus Espoo  54.61                 
37  Ilari Linderborg  2006    77          56.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.99                 
38  Emil Kataja  2006    70          58.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.84                 
39  Kevin Mamandi  2007    66          59.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.10                 
40  Leevi Johansson  2006    61          1:00.88   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.51                 
41  Hugo Rossi  2008    50          1:05.02   
  Uinti Tampere                   
42  Thomas Failer  2007    48          1:06.12   
  Uinti Tampere  1:01.61                 
Luis Valero de la Iglesia  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  51.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Niilo Lehtinen  2009              DSQ   
  Aurajoen Uinti  59.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, P11,P16 50m su, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Belindos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Hynynen  2001    507          30.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.58                 
Elias Laine  2002    487          30.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.92                 
Jere Nevalainen  2001    406          32.46   
  Aurajoen Uinti  31.24                 
Oskar Voiko  2002    388          32.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.57                 
Leo Penttilä  2001    384          33.07   
  Swimming Team Rauma  33.84                 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    356          33.89   
  Porin Uimaseura  33.33                 
Arttu Mäenpää  2003    335          34.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.34                 
Elias Laine  2003    241          38.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.65                 
Topias Ojanen  2002    210          40.43   
  Riihimäen Uimaseura  42.73                 
10  Hannes Olin  2003    181          42.49   
  Ålands Simförening                   
Santeri Herpola  2003              DSQ 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.11                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  08:59 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:21   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 5, T12,T15 100m ru, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Isännöitsijätsto Suominen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    457  39.30        1:23.52   
  Cetus Espoo  1:24.80                 
                     
Ellen Kaituri  2006    453  38.36        1:23.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.66                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    438  39.14        1:24.72   
  Cetus Espoo  1:26.39                 
                     
Wilma Sundt  2006    386  41.77        1:28.31   
  Cetus Espoo  1:32.76                 
                     
Aino Koskelo  2005    338  43.10        1:32.33   
  Nurmijärven Uinti  1:32.44                 
                     
Milla Karttunen  2005    320  44.60        1:34.04   
  Raision Urheilijat  1:34.62                 
                     
Daniela Lietzén  2006    314  45.12        1:34.60   
  Aurajoen Uinti  1:34.03                 
                     
Ellen Kettunen  2005    313  45.68        1:34.75   
  Cetus Espoo  1:33.46                 
                     
Sofia Rinne  2005    312  44.60        1:34.81   
  Cetus Espoo  1:36.79                 
                     
10  Kukka Kangas  2005    311  45.75        1:34.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.22                 
                     
11  Roosa Tuomainen  2005    309  44.60        1:35.09   
  Salon Uimarit  1:33.48                 
                     
12  Lilli Kulpakko  2005    307  45.80        1:35.33   
  Aurajoen Uinti  1:30.44                 
                     
13  Lumi Luoma  2005    302  45.71        1:35.90   
  Nurmijärven Uinti  1:32.82                 
                     
14  Saara Raulos  2005    299  45.22        1:36.19   
  Cetus Espoo  1:40.21                 
                     
15  Kaarina Rihte  2005    296  45.96        1:36.55   
  Cetus Espoo  1:40.68                 
                     
16  Ella Suominen  2005    293  45.80        1:36.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.91                 
                     
17  Anna Hakkarainen  2005    289  47.65        1:37.27   
  Cetus Espoo  1:43.99                 
                     
18  Maura Bergström  2005    288  46.89        1:37.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.90                 
                     
19  Minttu Kiili  2005    286  46.99        1:37.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.54                 
                     
20  Maija Hinkkala  2005    267  46.21        1:39.85   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.15                 
                     
21  Veera Maijala  2005    262  47.58        1:40.46   
  Rauman Uimaseura  1:41.29                 
                     
22  Tiitu Koskinen  2005    258  46.56        1:41.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.36                 
                     
23  Lumi Rossi  2005    254  47.46        1:41.57   
  Cetus Espoo  1:58.45                 
                     
24  Hanna Martola  2005    253  49.93        1:41.64   
  Cetus Espoo  1:45.98                 
                     
25  Jasmin Savonen  2005    250  50.22        1:42.10   
  Cetus Espoo  1:46.11                 
                     
26  Kukka Peill  2005    238  50.81        1:43.76   
  Cetus Espoo  1:47.62                 
                     
27  Enni Tammilehto  2006    238  48.98        1:43.81   
  Cetus Espoo  1:47.06                 
                     
28  Mette Peltola  2005    238  48.08        1:43.82   
  Raision Urheilijat  1:44.91                 
                     
29  Annaliina Mänttäri  2006    237  50.69        1:43.84   
  Cetus Espoo  1:49.12                 
                     
30  Nelli Laaksonen  2005    235  48.62        1:44.26   
  Porin Uimaseura  1:46.27                 
                     
31  Emma Nieminen  2005    233  48.96        1:44.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.34                 
                     
32  Siri Kaskeala  2005    231  49.92        1:44.76   
  Cetus Espoo  1:47.65                 
                     
33  Laura Turunen  2005    227  48.49        1:45.39   
  Cetus Espoo  1:43.64                 
                     
34  Inari Tuura  2005    217  50.51        1:46.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.40                 
                     
35  Emma Lönnberg  2005    217  50.79        1:46.97   
  Cetus Espoo  1:44.93                 
                     
36  Elina Ruha  2005    213  50.85        1:47.68   
  Cetus Espoo  1:52.83                 
                     
37  Kia Mäennenä  2006    213  51.43        1:47.69   
  Cetus Espoo  1:48.69                 
                     
38  Erin Gonzalez Catón  2005    212  51.38        1:47.90   
  Aurajoen Uinti  1:47.92                 
                     
39  Lila Niskala  2006    210  51.92        1:48.10   
  Uinti Tampere  1:46.56                 
                     
40  Eerika Kivistö  2006    206  52.16        1:48.81   
  Swimming Team Rauma  1:52.79                 
                     
41  Aino Kurki  2005    202  51.35        1:49.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.20                 
                     
42  Kaisu Leinonen  2005    201  51.82        1:49.78   
  Uinti Tampere  1:50.54                 
                     
43  Janina Granberg  2006    200  51.39        1:49.86   
  Cetus Espoo  1:50.28                 
                     
44  Iiris Soilevaara  2006    200  53.58        1:50.00   
  Cetus Espoo  1:49.98                 
                     
45  Bettina Sandelin  2005    195  53.89        1:50.92   
  Rauman Uimaseura  1:50.68                 
                     
46  Elli Lenkkeri  2006    193  53.36        1:51.25   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
47  Piia Lahtinen  2006    192  53.59        1:51.44   
  Uinti Tampere  1:53.25                 
                     
48  Wilma Turpeinen  2006    191  53.16        1:51.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.92                 
                     
49  Malva Salmelin  2006    191  50.95        1:51.69   
  Salon Uimarit  1:47.69                 
                     
50  Wilma Danielsson  2005    190  54.39        1:51.78   
  Ålands Simförening                   
                     
51  Iida Siltala  2005    188  53.72        1:52.27   
  Cetus Espoo  1:59.11                 
                     
52  Noora Suonsivu  2005    186  54.64        1:52.70   
  Porin Uimaseura  1:52.53                 
                     
53  Anna Topoeva  2005    185  52.99        1:52.90   
  Ålands Simförening                   
                     
54  Oona Turunen  2006    184  55.06        1:52.97   
  Kankaanpään Uimarit  1:51.94                 
                     
55  Elina Toivonen  2006    182  54.93        1:53.47   
  Aurajoen Uinti  1:55.18                 
                     
56  Janna Tepsa  2005    181  53.52        1:53.56   
  Uimaseura Kaarina  1:56.00                 
                     
57  Elli Raitalaakso  2006    180  52.83        1:53.96   
  Uinti Tampere  1:51.24                 
                     
58  Ada Salaspuro  2005    178  53.94        1:54.34   
  Cetus Espoo  1:57.51                 
                     
59  Ronja Vilska  2006    177  53.24        1:54.53   
  Aurajoen Uinti  1:53.18                 
                     
60  Olivia Levula  2006    177  56.29        1:54.61   
  Kankaanpään Uimarit  1:52.93                 
                     
61  Emma Haapanen  2006    176  53.86        1:54.75   
  Aurajoen Uinti  1:53.20                 
                     
62  Pinja Pakkanen  2006    170  55.44        1:56.10   
  Kankaanpään Uimarit  1:54.71                 
                     
63  Kätrin Koppel  2005    169  55.74        1:56.28   
  Rauman Uimaseura  1:55.73                 
                     
64  Heli Kuisma  2006    166  56.07        1:56.94   
  Hyvinkään Uimaseura  1:55.44                 
                     
65  Jenna Helminen  2005    166  55.76        1:57.00   
  Riihimäen Uimaseura  2:01.51                 
                     
66  Nelli Lehtonen  2006    165  55.63        1:57.26   
  Uinti Tampere  2:07.61                 
                     
67  Viivi Kiiveri  2006    163  55.42        1:57.67   
  Uinti Tampere  1:56.95                 
                     
68  Gabriella Vesterkvist  2006    160  57.14        1:58.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.58                 
                     
69  Tindra Sjöström  2005    159  57.85        1:58.68   
  Ålands Simförening                   
                     
70  Nea Elomaa  2006    159  56.04        1:58.76   
  Uinti Tampere  1:57.72                 
                     
70  Saana Keskinen  2005    159  56.64        1:58.76   
  Uinti Tampere  1:58.86                 
                     
72  Mathilda Heikiö  2006    157  56.91        1:59.14   
  Raision Urheilijat  2:04.41                 
                     
73  Judit Lindén  2006    155  54.62        1:59.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
74  Viivi Laiho  2005    155  55.80        1:59.78   
  Aurajoen Uinti  1:54.17                 
                     
75  Venla Vuorivirta  2005    151  57.85        2:00.84   
  Uinti Tampere  2:04.75                 
                     
76  Jeanette Ingberg  2006    149  57.17        2:01.17   
  Octopus Lohja  1:57.95                 
                     
77  Milana Virtanen  2006    147  57.19        2:01.83   
  Uinti Tampere  1:56.63                 
                     
78  Mia Karolina Müürsepp  2006    147  57.13        2:01.84   
  Aurajoen Uinti  2:08.62                 
                     
79  Theresia Lindholm  2006    145  56.37        2:02.26   
  Ålands Simförening                   
                     
80  Mirella Sauhula  2006    143  55.93        2:02.78   
  Aurajoen Uinti  2:04.25                 
                     
81  Mathilda Wahlstedt  2006    140  59.09        2:03.79   
  Ålands Simförening  2:04.80                 
                     
82  Joanna Salonen  2006    136  1:00.01        2:05.04   
  Uinti Tampere                   
                     
83  Venny Korjonen  2005    132  1:01.77        2:06.33   
  Uinti Tampere  2:21.18                 
                     
84  Anna Selin  2006    127  1:02.32        2:07.72   
  Uinti Tampere  1:58.11                 
                     
85  Milja Prepula  2006    126  1:02.28        2:08.23   
  Uinti Tampere  2:14.50                 
                     
86  Veera Rantala  2006    123  59.95        2:09.27   
  Uinti Tampere  2:11.10                 
                     
87  Sonja Heikkilä  2006    121  1:01.15        2:10.06   
  Salon Uimarit  2:07.28                 
                     
88  Alexa Korkiakoski  2006    113  1:02.34        2:12.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
89  Maija Grönholm  2006    113  1:04.51        2:12.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
90  Inka Poikolainen  2005    113  1:01.72        2:12.87   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
91  Elsa Koskinen  2006    86  1:10.46        2:25.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.26                 
                     
92  Alexandra Julin  2005    71  1:12.40        2:35.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ada Niemi  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Elli Kenttälä  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  2:30.49                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Emilia Pakkanen  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Linda Möttönen  2006              DSQ  50m 
  Uinti Tampere  2:09.59                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Salla-Mari Koskinen  2006              DSQ 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Säde Ryynänen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:53.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, T12,T15 100m ru, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Isännöitsijätsto Suominen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    601  35.81        1:16.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.53                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    542  36.66        1:18.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.64                 
                     
Siiri Konkka  2004    477  37.95        1:22.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.27                 
                     
Lydia Rintanen  2002    435  38.93        1:24.90   
  Aurajoen Uinti  1:28.23                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    422  40.03        1:25.78   
  Aurajoen Uinti  1:24.92                 
                     
Aida Pasma  2003    418  40.36        1:26.05   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.93                 
                     
Emma Jormanainen  2003    415  41.15        1:26.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.82                 
                     
Saana Vähämaa  2002    411  41.16        1:26.50   
  Rauman Uimaseura  1:25.10                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    408  41.48        1:26.70   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.90                 
                     
10  Jenny Grangärd  2003    407  41.00        1:26.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.75                 
                     
11  Minea Wiren  2003    397  41.08        1:27.49   
  Nokian Pyry  1:27.39                 
                     
12  Ella Alanko  2003    388  40.42        1:28.16   
  Aurajoen Uinti  1:27.01                 
                     
13  Viivi Kylkisalo  2004    358  43.48        1:30.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.10                 
                     
14  Alisa Ailanen  2004    352  42.47        1:31.09   
  Swimming Team Rauma  1:30.41                 
                     
15  Mimosa Rintala  2003    347  43.12        1:31.49   
  Rauman Uimaseura  1:30.35                 
                     
16  Matilda Laitinen  2004    344  41.96        1:31.77   
  Aurajoen Uinti  1:29.78                 
                     
17  Julia Tuura  2004    343  43.95        1:31.88   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.04                 
                     
18  Susanna Kuisma  2003    341  43.12        1:32.03   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.83                 
                     
19  Isla Pinta  2002    341  44.43        1:32.10   
  Raision Urheilijat  1:33.30                 
                     
20  Inari Laaksonen  2002    326  44.93        1:33.46   
  Swimming Team Rauma  1:30.69                 
                     
21  Erica Tomperi  2004    317  45.54        1:34.36   
  Nokian Pyry  1:32.71                 
                     
22  Oona Kuusivaara  2002    313  43.95        1:34.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.48                 
                     
23  Elisa Liven  2004    309  44.64        1:35.10   
  Raision Urheilijat  1:39.73                 
                     
24  Sonja Järvinen  2004    299  46.19        1:36.16   
  Uinti Tampere  1:47.81                 
                     
25  Iisa Karpela  2004    294  47.74        1:36.67   
  Cetus Espoo  1:36.62                 
                     
26  Ella Hulkki  2004    294  46.84        1:36.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.01                 
                     
27  Nea Palanen  2003    292  45.63        1:36.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.89                 
                     
28  Miisa Mäkelä  2002    284  45.79        1:37.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:34.51                 
                     
29  Viola Penttilä  2004    278  44.99        1:38.51   
  Swimming Team Rauma  1:33.15                 
                     
30  Greta Kandolin  2003    249  47.88        1:42.16   
  Aurajoen Uinti  1:35.87                 
                     
31  Vilma Halava  2004    225  49.41        1:45.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.52                 
                     
32  Roosa Lahti  2004    223  50.49        1:46.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.28                 
                     
33  Fanny Meltovaara  2003    206  49.49        1:48.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.18                 
                     
34  Pinja Kallio  2004    197  52.41        1:50.49   
  Kankaanpään Uimarit  1:47.41                 
                     
35  Helmi Romppanen  2004    192  53.74        1:51.44   
  Riihimäen Uimaseura  1:51.38                 
                     
36  Maija Gustafsson  2004    185  53.19        1:52.85   
  Raision Urheilijat  1:54.74                 
                     
37  Emma Loo  2004    181  54.41        1:53.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:57.82                 
                     
38  Hanna Ponnikas  2004    168  56.50        1:56.51   
  Nurmijärven Uinti  1:53.48                 
                     
39  Antonia Topoeva  2004    146  1:00.13        2:02.13   
  Ålands Simförening                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:21 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    325  39.42        1:23.01   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.94                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    302  40.58        1:25.08   
  Aurajoen Uinti  1:26.79                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    249  42.31        1:30.70   
  Aurajoen Uinti  1:26.05                 
                     
Vilho Verronen  2004    238  43.37        1:32.14   
  Swimming Team Rauma  1:33.99                 
                     
Ajjuub Ezzat  2005    233  43.35        1:32.77   
  Aurajoen Uinti  1:32.70                 
                     
Roope Ollikainen  2004    229  43.76        1:33.25   
  Porin Uimaseura  1:30.45                 
                     
Veerti Juurakko  2004    227  43.93        1:33.65   
  Cetus Espoo  1:31.62                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    221  44.50        1:34.43   
  Cetus Espoo  1:39.79                 
                     
Alvar Aho  2004    213  44.77        1:35.55   
  Cetus Espoo  1:39.49                 
                     
10  Rasmus Rekola  2004    208  45.80        1:36.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.45                 
                     
11  Lucas Lönnblad  2004    206  44.92        1:36.59   
  Cetus Espoo  1:35.82                 
                     
12  Alexander Nyman  2004    204  45.70        1:36.99   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.30                 
                     
13  Olli Havia  2004    190  46.66        1:39.25   
  Salon Uimarit  1:37.43                 
                     
14  Sebastian Rasimus  2004    184  47.98        1:40.39   
  Uinti Tampere  1:45.05                 
                     
15  Eemil Reijonen  2005    176  48.62        1:41.78   
  Cetus Espoo  1:39.10                 
                     
16  Konsta Vainio  2005    176  49.83        1:41.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.51                 
                     
17  Niklas Nordquist  2005    172  49.23        1:42.60   
  Raision Urheilijat  1:41.65                 
                     
18  Tuomas Mäkinen  2005    168  49.92        1:43.36   
  Rauman Uimaseura  1:45.86                 
                     
19  Eemi Niininen  2004    167  48.92        1:43.56   
  Nurmijärven Uinti  1:45.75                 
                     
20  Hannes Helling  2004    165  52.17        1:44.13   
  Ålands Simförening  1:47.81                 
                     
21  Samuel Saari  2004    160  49.59        1:45.04   
  Cetus Espoo  1:44.97                 
                     
22  Eero Mäenpää  2005    156  52.37        1:45.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.64                 
                     
23  Onni Väyrynen  2005    156  50.15        1:46.12   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Samuel Rooke  2004    152  50.66        1:46.83   
  Nurmijärven Uinti  1:54.25                 
                     
25  Joel Korte  2005    151  50.97        1:47.07   
  Swimming Team Rauma  1:48.13                 
                     
26  Einar Melin  2004    150          1:47.37   
  Ålands Simförening                   
                     
27  Axel Leppähaara  2004    145  50.59        1:48.52   
  Aurajoen Uinti  1:46.39                 
                     
28  Veeti Valdolin  2005    144  52.29        1:48.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.85                 
                     
29  Maksim Amosov  2005    142  51.29        1:49.35   
  Aurajoen Uinti  1:48.89                 
                     
30  Jaakko Karti  2004    142  51.05        1:49.36   
  Uinti Tampere  1:50.39                 
                     
31  Patrik Reiman  2005    132  54.68        1:52.01   
  Uimaseura Kaarina  1:47.16                 
                     
32  Max Allén  2005    126  53.50        1:53.75   
  Raision Urheilijat  1:53.57                 
                     
33  Tuomas Nieminen  2004    126  53.84        1:53.80   
  Nurmijärven Uinti  1:57.39                 
                     
34  Vinski Saarikallio  2004    126  54.24        1:53.88   
  Riihimäen Uimaseura  1:53.96                 
                     
35  Tuomas Kallio  2005    124  55.84        1:54.33   
  Uinti Tampere  1:53.48                 
                     
36  Iliad Sioofy Khojine  2004    123  49.29        1:54.76   
  Uinti Tampere  1:56.43                 
                     
37  Casper Leo  2004    121  54.20        1:55.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.91                 
                     
38  Nuutti Vienonen  2005    119  54.50        1:55.86   
  Salon Uimarit  1:50.68                 
                     
39  Aapo Koivuniemi  2004    113  56.19        1:57.99   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Leevi Luoma  2005    110  56.84        1:59.19   
  Uinti Tampere  2:01.87                 
                     
41  Lucas Kerby  2005    105  57.59        2:00.97   
  Uinti Tampere  1:57.24                 
                     
42  Joonas Patrik Pylvänäinen  2004    102  1:00.27        2:01.93   
  Cetus Espoo  2:04.94                 
                     
43  Kasper Kaskela  2004    100          2:02.76   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Veeti Talasniemi  2004    99          2:03.16   
  Uinti Tampere                   
                     
45  Sauli Gummerus  2004    99  58.30        2:03.35   
  Uinti Tampere  2:06.00                 
                     
46  Alex Lehtola  2005    94  57.81        2:05.29   
  Uinti Tampere  2:05.76                 
                     
47  Casper Manzone  2005    86          2:08.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Henrik Leinonen  2005    85  1:01.97        2:09.67   
  Uinti Tampere  2:11.43                 
                     
49  Kasper Kainonen  2005    73          2:16.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
50  Nicolo Manzone  2005    49  1:11.09        2:35.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ivan Chupakhin  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:48.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Kasperi Jalonen  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:41.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oliver Jokinen  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Paavo Rautava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:59.00                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Severi Muje  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  2:11.95                 
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 6, P13,P16 100 m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Herpola  2001    541  32.11        1:10.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.49                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    478  34.09        1:13.06   
  Raision Urheilijat  1:13.86                 
                     
Jesper Lietzen  2002    471  35.24        1:13.39   
  Aurajoen Uinti  1:11.62                 
                     
Hugo Enroth  2001    434  35.01        1:15.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.08                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    371  36.95        1:19.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.68                 
                     
Teemu Ihanamäki  2001    335  38.46        1:22.22   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.09                 
                     
Christofor Pavlidi  2001    311  39.99        1:24.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.49                 
                     
Onni Järvinen  2002    294  40.32        1:25.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.10                 
                     
Teemu Oksakari  2003    288  41.95        1:26.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.88                 
                     
10  Olavi Saarinen  2002    276  39.49        1:27.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.90                 
                     
11  Samu Hatakka  2003    265  42.17        1:28.90   
  Rauman Uimaseura  1:27.94                 
                     
12  Jere Nevalainen  2001    259  42.15        1:29.60   
  Aurajoen Uinti  1:23.35                 
                     
13  Tatu Saareks  2003    250  43.84        1:30.65   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.09                 
                     
14  Sharo Mamandi  2002    241  42.95        1:31.78   
  Aurajoen Uinti  1:38.09                 
                     
15  Otto Lindroos  2001    240  41.53        1:31.91   
  Aurajoen Uinti  1:30.85                 
                     
16  Olli Paukola  2003    225  43.51        1:33.92   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.40                 
                     
17  Veikka Weckman  2001    224  44.10        1:34.03   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.37                 
                     
18  Samuel Salminen  2003    203  46.48        1:37.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.24                 
                     
19  Santeri Gummerus  2003    185  45.59        1:40.16   
  Uinti Tampere  1:40.38                 
                     
20  Niko Akkanen  2003    175  48.57        1:42.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:43.23                 
                     
21  Hannes Olin  2003    159  48.59        1:45.45   
  Ålands Simförening  1:42.15                 
                     
22  Topias Ojanen  2002    127  55.83        1:53.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:49.96                 
                     
23  Roope Autio  2003    117          1:56.75   
  Uinti Tampere                   
                     
Janne Juven  2001              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.25                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVI Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  22 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 7, T10,T12,T15 100m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mauno Catering 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    341  35.79        1:14.50   
  Aurajoen Uinti  1:15.49                 
                     
Linnea Koski  2007    243  39.39        1:23.39   
  Aurajoen Uinti  1:24.65                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    229  40.91        1:25.04   
  Cetus Espoo  1:27.84                 
                     
Ines Pälviranta  2007    222  40.56        1:25.86   
  Uinti Tampere  1:25.08                 
                     
Saara Lehto  2007    222  42.16        1:25.95   
  Rauman Uimaseura  1:29.65                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    217  41.07        1:26.56   
  Cetus Espoo  1:23.97                 
                     
Matilda Leppänen  2007    215  41.07        1:26.90   
  Cetus Espoo  1:28.62                 
                     
Elli Isometsä  2007    205  41.77        1:28.17   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.85                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    182  42.87        1:31.77   
  Kankaanpään Uimarit  1:27.93                 
                     
10  Inka Ailanen  2007    179  44.07        1:32.29   
  Swimming Team Rauma  1:38.59                 
                     
11  Miisa Järvinen  2007    156  45.77        1:36.63   
  Aurajoen Uinti  1:44.59                 
                     
12  Emmiina Eho  2007    155  45.22        1:36.85   
  Uinti Tampere  1:36.75                 
                     
13  Amanda Ahinko  2007    152  45.38        1:37.50   
  Ålands Simförening  1:39.74                 
                     
14  Minea Kumlander  2007    143  47.01        1:39.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.17                 
                     
15  Nella Imponen  2007    142  47.52        1:39.69   
  Aurajoen Uinti  1:43.81                 
                     
16  Adalmiina Levula  2007    141  49.67        1:39.88   
  Kankaanpään Uimarit  1:40.19                 
                     
17  Fia Metsola  2007    141  48.52        1:39.90   
  Ålands Simförening  1:42.69                 
                     
18  Kätlin Ploompuu  2007    141  47.08        1:39.99   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.07                 
                     
19  Agnes Ruusumo  2007    139  50.71        1:40.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.27                 
                     
20  Ffion Watkins  2008    132  46.58        1:42.16   
  Ålands Simförening                   
                     
21  Rebecca Mäkinen  2008    128  48.72        1:43.17   
  Uinti Tampere  1:43.12                 
                     
22  Aurora Änäkkälä  2007    127  47.60        1:43.53   
  Salon Uimarit  1:42.18                 
                     
23  Naomi Leo  2007    122  47.20        1:44.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.77                 
                     
24  Justiina Junnila  2007    122  50.25        1:44.88   
  Aurajoen Uinti  1:46.21                 
                     
25  Jasmiina Laitinen  2008    122  46.36        1:44.94   
  Aurajoen Uinti  1:59.52                 
                     
26  Ella Valdolin  2007    117  50.66        1:46.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.06                 
                     
27  Nova Larsson  2007    116  50.92        1:46.60   
  Ålands Simförening  1:41.05                 
                     
28  Amanda Vuori  2007    113  52.47        1:47.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.98                 
                     
29  Senja Pakkanen  2008    111  54.23        1:48.16   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
30  Stella Laukkanen  2007    107  51.19        1:49.37   
  Uinti Tampere  1:52.42                 
                     
31  Selma Ala-Karvia  2008    94  52.62        1:54.10   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Netta Halttunen  2007    94  53.65        1:54.16   
  Uinti Tampere  1:52.36                 
                     
33  Matilda Saarinen  2008    73  55.98        2:04.01   
  Salon Uimarit                   
                     
Silvia Koskela  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  1:35.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, T10,T12,T15 100m vu, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Mauno Catering 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonila Selimi  2005    453  32.70        1:07.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.13                 
                     
Nelli Rauhanen  2005    435  33.00        1:08.69   
  Raision Urheilijat  1:09.29                 
                     
Kira Lindroos  2005    430  33.36        1:08.94   
  Cetus Espoo  1:08.03                 
                     
Louna Kasvio  2006    398  33.40        1:10.77   
  Cetus Espoo  1:13.42                 
                     
Roosa Tuomainen  2005    394  34.17        1:10.97   
  Salon Uimarit  1:10.47                 
                     
Ellen Kaituri  2006    394  33.99        1:11.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.99                 
                     
Kukka Kangas  2005    393  34.84        1:11.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.38                 
                     
Sini Mäkilä  2006    375  35.03        1:12.19   
  Raision Urheilijat  1:14.01                 
                     
Elsa Vira  2006    374  34.20        1:12.24   
  Aurajoen Uinti  1:14.65                 
                     
10  Anniina Ahonen  2005    373  34.69        1:12.28   
  Hyvinkään Uimaseura  1:11.26                 
                     
11  Julianna Kurkela  2005    357  33.80        1:13.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.04                 
                     
12  Wilma Sundt  2006    356  34.31        1:13.45   
  Cetus Espoo  1:14.14                 
                     
13  Noora Suonsivu  2005    346  35.53        1:14.13   
  Porin Uimaseura  1:15.27                 
                     
14  Minttu Kiili  2005    344  35.27        1:14.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.06                 
                     
15  Sofia Rinne  2005    341  35.72        1:14.45   
  Cetus Espoo  1:16.51                 
                     
16  Laura Kousa  2005    341  35.62        1:14.46   
  Cetus Espoo  1:16.79                 
                     
17  Maura Bergström  2005    338  36.40        1:14.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.70                 
                     
18  Maija Hinkkala  2005    334  35.47        1:15.01   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.96                 
                     
19  Olivia Turtiainen  2005    331  35.33        1:15.21   
  Cetus Espoo  1:19.48                 
                     
20  Siri Kaskeala  2005    326  36.48        1:15.64   
  Cetus Espoo  1:12.85                 
                     
21  Katriina Kallio  2006    323  36.38        1:15.84   
  Raision Urheilijat  1:15.20                 
                     
22  Hanna Martola  2005    320  36.26        1:16.06   
  Cetus Espoo  1:19.83                 
                     
23  Ella Suominen  2005    316  35.61        1:16.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.87                 
                     
24  Saana Perkkiö  2005    299  36.19        1:17.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.41                 
                     
25  Tiitu Koskinen  2005    283  36.83        1:19.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.07                 
                     
26  Kaarina Rihte  2005    279  37.45        1:19.64   
  Cetus Espoo  1:22.89                 
                     
27  Mette Peltola  2005    262  37.69        1:21.30   
  Raision Urheilijat  1:21.22                 
                     
28  Lumi Rossi  2005    260  39.60        1:21.56   
  Cetus Espoo  1:27.75                 
                     
29  Iida Siltala  2005    259  36.95        1:21.57   
  Cetus Espoo  1:21.99                 
                     
30  Karoliina Salmi  2006    258  39.91        1:21.77   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:24.30                 
                     
31  Pilvi Österman  2005    254  38.90        1:22.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.38                 
                     
32  Kerttu Virta  2006    251  39.31        1:22.51   
  Raision Urheilijat  1:22.60                 
                     
33  Siiri Lahtinen  2006    249  36.66        1:22.75   
  Rauman Uimaseura  1:25.78                 
                     
34  Amanda Koistinen  2005    247  38.77        1:22.91   
  Aurajoen Uinti  1:22.62                 
                     
35  Anna Hynönen  2006    235  40.09        1:24.31   
  Uinti Tampere  1:28.71                 
                     
36  Venla Varvikko  2005    233  38.10        1:24.50   
  Cetus Espoo  1:22.89                 
                     
37  Rebecca Risso Ricci  2006    231  39.79        1:24.81   
  Cetus Espoo  1:23.52                 
                     
38  Wilma Wallenius  2005    223  40.38        1:25.73   
  Nurmijärven Uinti  1:26.34                 
                     
39  Janica Nieminen  2005    221  39.85        1:26.09   
  Nurmijärven Uinti  1:23.91                 
                     
40  Iida Vartiainen  2006    221  39.37        1:26.10   
  Aurajoen Uinti  1:27.08                 
                     
41  Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    219  40.67        1:26.29   
  Cetus Espoo  1:27.43                 
                     
42  Oona Turunen  2006    219  41.67        1:26.30   
  Kankaanpään Uimarit  1:24.86                 
                     
43  Tilda Aaltonen  2006    219  40.20        1:26.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.76                 
                     
44  Ninja Brelo  2006    217  39.22        1:26.56   
  Cetus Espoo  1:36.12                 
                     
45  Emma Lönnberg  2005    215  40.96        1:26.80   
  Cetus Espoo  1:27.25                 
                     
46  Elli Lenkkeri  2006    213  40.86        1:27.08   
  Nurmijärven Uinti  1:28.72                 
                     
47  Ella-Maria Salminen  2006    212  40.04        1:27.21   
  Porin Pyrintö  1:28.76                 
                     
48  Janna Tepsa  2005    209  40.37        1:27.62   
  Uimaseura Kaarina  1:27.94                 
                     
49  Siiri Ruponen  2005    207  41.83        1:27.94   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.21                 
                     
50  Pinja Pakkanen  2006    206  41.37        1:28.05   
  Kankaanpään Uimarit  1:25.94                 
                     
51  Iiris Soilevaara  2006    205  41.08        1:28.15   
  Cetus Espoo  1:30.75                 
                     
52  Saara Raulos  2005    201  40.97        1:28.83   
  Cetus Espoo  1:29.08                 
                     
53  Ruth Risso Ricci  2006    198  42.68        1:29.27   
  Cetus Espoo  1:25.54                 
                     
54  Venny Korjonen  2005    194  42.74        1:29.79   
  Uinti Tampere  1:34.96                 
                     
55  Olivia Levula  2006    191  43.63        1:30.35   
  Kankaanpään Uimarit  1:24.11                 
                     
56  Eerika Turunen  2005    189  41.29        1:30.65   
  Uinti Tampere  1:28.14                 
                     
57  Kätrin Koppel  2005    182  43.86        1:31.72   
  Rauman Uimaseura  1:30.94                 
                     
58  Malla Kostiainen  2006    181  44.93        1:31.90   
  Cetus Espoo  1:33.99                 
                     
59  Kerttu Heinä  2006    179  42.59        1:32.22   
  Salon Uimarit  1:30.54                 
                     
60  Kerttu Laaksonen  2006    177  42.80        1:32.61   
  Raision Urheilijat  1:30.62                 
                     
61  Fia Meltovaara  2006    171  44.14        1:33.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.31                 
                     
62  Peppi Peltotalo  2006    171  44.55        1:33.77   
  Uinti Tampere  1:34.43                 
                     
63  Saana Keskinen  2005    171  45.85        1:33.78   
  Uinti Tampere  1:38.38                 
                     
64  Inka Poikolainen  2005    168  43.96        1:34.17   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
65  Maija Nurminen  2005    167  44.59        1:34.53   
  Salon Uimarit  1:32.55                 
                     
66  Bianca Flöjt  2005    166  46.39        1:34.67   
  Ålands Simförening  1:38.77                 
                     
67  Gabriella Vesterkvist  2006    164  45.27        1:34.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.43                 
                     
68  Ada Salaspuro  2005    160  44.52        1:35.82   
  Cetus Espoo  1:36.97                 
                     
69  Maisa Savisto  2006    157  45.59        1:36.46   
  Uinti Tampere  1:34.73                 
                     
70  Viivi Laiho  2005    154  44.06        1:37.06   
  Aurajoen Uinti  1:42.70                 
                     
71  Krista Viitanen  2005    150  45.34        1:37.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.33                 
                     
72  Milja Prepula  2006    148  47.14        1:38.34   
  Uinti Tampere  1:37.43                 
                     
73  Tindra Sjöström  2005    147  47.23        1:38.47   
  Ålands Simförening  1:34.86                 
                     
74  Alexa Korkiakoski  2006    147  48.15        1:38.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.49                 
                     
75  Elli Kenttälä  2006    146  45.06        1:38.76   
  Uinti Tampere  1:38.96                 
                     
76  Veera Rantala  2006    143  47.61        1:39.49   
  Uinti Tampere  1:40.20                 
                     
77  Viivi Kiiveri  2006    142  45.43        1:39.57   
  Uinti Tampere  1:37.43                 
                     
78  Nelli Lehtonen  2006    140  49.21        1:40.15   
  Uinti Tampere  1:52.72                 
                     
79  Elina Toivonen  2006    137  46.86        1:40.86   
  Aurajoen Uinti  1:46.54                 
                     
80  Judit Lindén  2006    135  45.53        1:41.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.47                 
                     
81  Veera Pettinen  2005    131  49.81        1:42.36   
  Uinti Tampere  1:47.78                 
                     
82  Elsa Koskinen  2006    129  48.60        1:42.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.64                 
                     
83  Nea Elomaa  2006    123  49.57        1:44.45   
  Uinti Tampere  1:46.86                 
                     
84  Iisa Lavikainen  2006    122  48.76        1:44.71   
  Hyvinkään Uimaseura  1:56.59                 
                     
85  Maija Grönholm  2006    120  49.71        1:45.41   
  Aurajoen Uinti  1:48.09                 
                     
86  Alexandra Julin  2005    119  50.40        1:45.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.11                 
                     
87  Ronja Mäkelä  2005    111  48.81        1:48.24   
  Salon Uimarit  1:51.28                 
                     
88  Linda Möttönen  2006    98  52.95        1:52.60   
  Uinti Tampere  2:04.07                 
                     
89  Anna Selin  2006    91  54.16        1:55.40   
  Uinti Tampere  1:56.58                 
                     
90  Siiri Keskimäki  2006    85  55.71        1:57.96   
  Salon Uimarit  1:59.06                 
                     
91  Sonja Heikkilä  2006    71  56.91        2:05.65   
  Salon Uimarit  1:54.04                 
                     
92  Iina Salmivaara  2006    63  1:01.72        2:10.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
93  Salla-Mari Koskinen  2006    54  1:04.62        2:17.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ada Niemi  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:39.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sara Suonio  2006              DSQ   
  Salon Uimarit  1:45.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Venla Vuorivirta  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:36.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilma Manninen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  1:29.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, T10,T12,T15 100m vu, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Mauno Catering 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Uusküla  2002    645  29.59        1:00.24   
  Aurajoen Uinti  1:01.35                 
                     
Siiri Einiö  2003    632  28.91        1:00.66   
  Gladius Kirkkonummi  1:00.63                 
                     
Jessica Kujanpää  2002    594  29.59        1:01.91   
  Aurajoen Uinti  1:01.79                 
                     
Oona Laakso  2002    576  29.36        1:02.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.53                 
                     
Lotta Pälsi  2004    575  30.17        1:02.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.86                 
                     
Peppi Pinomäki  2002    555  30.00        1:03.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.35                 
                     
Hilda Helo  2003    497  32.04        1:05.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.06                 
                     
Ethel Piksilä  2003    496  32.47        1:05.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.30                 
                     
Tinja Lasonen  2004    483  31.96        1:06.31   
  Porin Uimaseura  1:07.36                 
                     
10  Siiri Toiva  2002    478  31.67        1:06.54   
  Nokian Pyry  1:06.82                 
                     
11  Alida Öhberg  2002    478  31.65        1:06.55   
  Aurajoen Uinti  1:07.15                 
                     
12  Olivia Koski  2002    474  31.85        1:06.73   
  Aurajoen Uinti  1:07.10                 
                     
13  Nita Tenho  2004    468  32.35        1:07.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:08.67                 
                     
14  Helmiina Toivonen  2004    462  31.81        1:07.32   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.82                 
                     
15  Iiris Yli-Jama  2003    452  32.33        1:07.83   
  Salon Uimarit  1:07.10                 
                     
16  Ninni Eriksson  2003    447  32.61        1:08.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.13                 
                     
17  Stella Freystätter  2003    447  33.61        1:08.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.36                 
                     
18  Siiri Reiniluoto  2003    441  32.78        1:08.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.54                 
                     
19  Aamu Änkilä  2004    439  32.16        1:08.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.76                 
                     
20  Wilma Långström  2004    430  33.05        1:08.96   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.72                 
                     
21  Pinja Österman  2002    424  32.17        1:09.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.94                 
                     
22  Anni Korhonen  2003    421  34.16        1:09.41   
  Raision Urheilijat  1:07.85                 
                     
23  Maija Björkholm  2003    420  34.60        1:09.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.94                 
                     
24  Iida Savulahti  2004    415  33.69        1:09.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.93                 
                     
25  Helka Suomäki  2003    411  33.07        1:09.97   
  Aurajoen Uinti  1:10.90                 
                     
26  Odelia Oinas  2003    409  34.82        1:10.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.88                 
                     
27  Peppi Hölsö  2003    408  34.74        1:10.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.62                 
                     
28  Oona Sirkiä  2004    404  33.54        1:10.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.67                 
                     
29  Ella Nihtilä  2004    397  33.23        1:10.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.27                 
                     
30  Minea Wiren  2003    381  34.46        1:11.77   
  Nokian Pyry  1:10.74    &nbs