Resultater for DGI Sprint stævne 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2017 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2017 |
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Mix 1 | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:06.54 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 38.24 | 1:08.67 | |||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 32.32 | 1:40.99 | |||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 25.55 | 2:06.54 | |||||||
2 | Erritsø Mix 2 | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:12.61 | ||||||
Ida Raabjerg Møller | 2003 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 42.55 | 1:18.64 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 27.22 | 1:45.86 | |||||||
Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 26.75 | 2:12.61 | |||||||
3 | Opnør Mix | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 2:18.37 | ||||||
Anne Marie S. Hansen | 2002 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Belma Cehobasic | 2003 | 43.92 | 1:18.91 | |||||||
Patrick Strandlyst | 1997 | 29.56 | 1:48.47 | |||||||
Hjalte Andersen | 2002 | 29.90 | 2:18.37 | |||||||
4 | Tønder Medley Mix | 1999 | Tønder Svømmeklub | 2:49.12 | ||||||
Oliver Andersen | 2003 | 43.72 | 43.72 | |||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 51.03 | 1:34.75 | |||||||
Ida Petersen | 1999 | 45.04 | 2:19.79 | |||||||
Nikolaj Carlsen | 2002 | 29.33 | 2:49.12 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Rikkes | 2001 | Bov IF | 2:25.34 | ||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Mie Petersen | 2002 | 42.75 | 1:20.10 | |||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 34.74 | 1:54.84 | |||||||
Dennis Hansen | 2002 | 30.50 | 2:25.34 | |||||||
2 | Erritsø Mix 3 | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:26.43 | ||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Emma Karlsson | 2003 | 45.95 | 1:18.99 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 35.69 | 1:54.68 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 31.75 | 2:26.43 | |||||||
3 | Rødding Sprinterne | 2001 | Rødding Svømmeklub | 2:34.42 | ||||||
Karen Lassen | 2005 | 45.24 | 45.24 | |||||||
Liv Skov-Petersen | 2005 | 46.13 | 1:31.37 | |||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 34.02 | 2:05.39 | |||||||
Niklas Børsmose Simony | 2001 | 29.03 | 2:34.42 | |||||||
4 | Johannes Mix | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:34.79 | ||||||
Cecilie Meier | 2003 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 40.58 | 1:22.13 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 40.49 | 2:02.62 | |||||||
Andreas Nissen | 2003 | 32.17 | 2:34.79 | |||||||
5 | Bhs Mix 1 | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:35.69 | ||||||
Mathias Germansen | 2002 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 40.32 | 1:15.18 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 45.78 | 2:00.96 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2004 | 34.73 | 2:35.69 | |||||||
6 | Millas Mix | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:35.98 | ||||||
Mattias Hansen | 2003 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Maiken Hansen | 2005 | 48.67 | 1:25.77 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 37.36 | 2:03.13 | |||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 32.85 | 2:35.98 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frem Årgangs Mix | 2005 | Frem Odense | 2:42.15 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 44.65 | 1:26.88 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 41.64 | 2:08.52 | |||||||
Alyssa Cao | 2005 | 33.63 | 2:42.15 | |||||||
- | Bhs Mix 2 | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | ej fotsat bevægelse | |||||
- | Mix Jespers | 2005 | Bov IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:04 |