Resultat för DGI Sprint stævne 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2017 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2017 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 34.40 | ||||||
2 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.59 | ||||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.23 | ||||||
4 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | 38.78 | ||||||
5 | Cecilie Poulsen | 1999 | Tønder Svømmeklub | 39.67 | ||||||
6 | Camilla Boger | 1997 | Rødekro Svømmeklub | 51.85 | ||||||
7 | Louise Damm | 1998 | Rødekro Svømmeklub | 53.72 | ||||||
- | Maja Jordt | 2000 | Rødekro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Petersen | 1999 | Tønder Svømmeklub | DSQ | ej samtidig rørt | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.51 | ||||||
2 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 33.29 | ||||||
3 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.01 | ||||||
4 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 34.33 | ||||||
5 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 36.11 | ||||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 36.57 | ||||||
7 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.75 | ||||||
8 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.57 | ||||||
9 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.90 | ||||||
10 | Laura Dalgaard | 2002 | Svømmeklubben Koral | 45.56 | ||||||
11 | Julie Madsen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.82 | ||||||
12 | Julie Tramm | 2001 | Nord-Als Svømmeklub | 49.52 | ||||||
13 | Line Boger | 2002 | Rødekro Svømmeklub | 50.11 | ||||||
14 | Winnie Bomberg Andersen | 2002 | Rødekro Svømmeklub | 50.79 | ||||||
15 | Sine Poulsen | 2002 | Tønder Svømmeklub | 50.98 | ||||||
- | Thyra Thomsem | 2002 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Caroline Christensen | 2002 | Tønder Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.59 | ||||||
2 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.63 | ||||||
3 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.03 | ||||||
4 | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.60 | ||||||
5 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.06 | ||||||
6 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.85 | ||||||
7 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 40.61 | ||||||
8 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.03 | ||||||
9 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.96 | ||||||
10 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 44.61 | ||||||
11 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.37 | ||||||
12 | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | 47.80 | ||||||
13 | Caroline K. Sørensen | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.48 | ||||||
14 | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 58.08 | ||||||
- | Belma Cehobasic | 2003 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | plaster på arm | |||||
- | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 1 hånd ved veding | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.78 | ||||||
2 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 37.26 | ||||||
3 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 38.35 | ||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 39.00 | ||||||
5 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 40.09 | ||||||
6 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 40.85 | ||||||
7 | Liv Skov-Petersen | 2005 | Rødding Svømmeklub | 45.54 | ||||||
8 | Louisa Christensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.58 | ||||||
9 | Emma Ljusheva | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.19 | ||||||
10 | Maiken Hansen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 46.49 | ||||||
11 | Karen Lassen | 2005 | Rødding Svømmeklub | 46.60 | ||||||
12 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 48.52 | ||||||
13 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.44 | ||||||
14 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 49.95 | ||||||
15 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 50.71 | ||||||
16 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 52.83 | ||||||
17 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 54.19 | ||||||
18 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 54.97 | ||||||
19 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.96 | ||||||
20 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.24 | ||||||
- | Frida Brink Christiansen | 2006 | Bov IF | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.98 | ||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.05 | ||||||
3 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.39 | ||||||
4 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.43 | ||||||
5 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 58.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:45 |