2017-09-24   16:01:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 12 juli 2017 kl. 18.00

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  12 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:42   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 1, 4x200m Frisim P 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Malmsten 
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Järfälla S 8:19.39 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            8:17.61  Sum Sim Rekord 
  David Falk  2003      58.55  2:02.19      2:02.19   
  Carl Gerstenfeld  2002      58.20  2:04.54      4:06.73   
  Liam Bech  2003      58.23  2:09.00      6:15.73   
  Elias Persson  2002      58.15  2:01.88      8:17.61   
                     
Helsingborgs S  2004  Helsingborgs Simsällskap            8:22.39   
  Henning Cederlund  2003      59.39  2:03.22      2:03.22   
  Daniel Fischer  2002      57.48  2:01.98      4:05.20   
  Jacob Söderberg  2003      1:01.05  2:11.77      6:16.97   
  Gustav Lind  2002      59.50  2:05.42      8:22.39   
                     
Täby S  2002  Täby Sim            8:25.84   
  Lukas Roosmark  2002      1:00.59  2:09.26      2:09.26   
  Gustav Ahlqvist  2003      59.24  2:08.82      4:18.08   
  Julius Gustavsson  2002      57.74  2:01.39      6:19.47   
  Axel von Goës  2002      59.72  2:06.37      8:25.84   
                     
SK Lödde  2002  Simklubben Lödde            8:25.93   
  Lukas Miderbäck  2003      58.99  2:03.31      2:03.31   
  Nils Wergeland  2002      58.35  2:04.58      4:07.89   
  Ian Hangård  2002      59.68  2:06.33      6:14.22   
  Hampus Erdös  2003      1:01.59  2:11.71      8:25.93   
                     
Spårvägen SF  2003  Spårvägen Simförening            8:31.05   
  Ludvig Jansson  2002      1:01.16  2:10.24      2:10.24   
  Andreas Wallén  2002      1:00.18  2:07.76      4:18.00   
  Herman Nilsson  2002      1:01.06  2:07.27      6:25.27   
  Gustav Henriksen  2002      58.81  2:05.78      8:31.05   
                     
Järfälla S  2002  Järfälla Simsällskap            8:40.87   
  Simon Fröde  2003      1:00.73  2:04.98      2:04.98   
  Rasmus Hanson  2003      1:03.20  2:13.50      4:18.48   
  Linus Thörn  2002      1:01.47  2:09.41      6:27.89   
  Marcus Nykvist  2004      1:03.24  2:12.98      8:40.87   
                     
Uddevalla S  2002  Uddevalla Sim            8:41.43   
  Oskar Gustafson  2002      1:00.58  2:04.81      2:04.81   
  Charlie Tranberg  2002      1:02.03  2:07.60      4:12.41   
  Jakob Josephson  2002      1:02.45  2:13.50      6:25.91   
  Elias Robertsson  2004      1:05.72  2:15.52      8:41.43   
                     
Väsby SS  2002  Väsby Simsällskap            8:43.18   
  Christopher Lindholm  2002      1:02.54  2:11.35      2:11.35   
  William Lernå  2002      1:01.44  2:10.69      4:22.04   
  Eric Hansson  2002      1:01.40  2:07.89      6:29.93   
  Ivar Simonsson  2002      1:03.42  2:13.25      8:43.18   
                     
Vellinge-Näsets SK  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            8:44.27   
  Viktor Hansson  2003      1:04.96  2:15.52      2:15.52   
  Johannes Strömberg  2002      59.15  2:06.12      4:21.64   
  Hugo Stenskepp  2003      1:01.81  2:10.30      6:31.94   
  Lucas Örmon  2003      1:02.78  2:12.33      8:44.27   
                     
10  Stockholms KK  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            8:45.30   
  Carl Wennerholm  2002      59.98  2:06.23      2:06.23   
  Tor Selander  2002      1:01.65  2:07.59      4:13.82   
  Otto Lundberg  2003      1:04.39  2:16.56      6:30.38   
  Otto Reithner  2003      1:03.91  2:14.92      8:45.30   
                     
11  Mölndals ASS  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:46.04   
  Linus Hagedorn  2002      1:00.73  2:09.47      2:09.47   
  Felix Jedbratt  2003      1:03.44  2:10.87      4:20.34   
  Lukas Fredholm  2003      1:02.96  2:12.13      6:32.47   
  Karl Skogsberg  2003      1:03.32  2:13.57      8:46.04   
                     
12  SK Neptun  2002  Simklubben Neptun            8:46.96   
  Felix Andersson  2002      1:01.45  2:12.90      2:12.90   
  Troy Kroonder  2003      1:00.79  2:07.76      4:20.66   
  Viktor Jonson  2003      1:05.77  2:18.53      6:39.19   
  Oscar Mogard Linden  2002      1:00.01  2:07.77      8:46.96   
                     
13  Södertälje SS  2002  Södertälje Simsällskap            8:48.93   
  Jakob Borrman  2002      1:00.66  2:07.25      2:07.25   
  Erik Lööw  2003      1:01.18  2:08.76      4:16.01   
  Theo Oerther  2003      1:05.53  2:19.08      6:35.09   
  Erik Bergstrand  2002      1:03.32  2:13.84      8:48.93   
                     
14  Jönköpings SS  2002  Jönköpings Simsällskap            8:48.95   
  Job Sanders  2003      1:02.51  2:12.33      2:12.33   
  Patrik Petkoczi  2002      1:03.88  2:12.85      4:25.18   
  Eldin Nukovic  2002      1:02.15  2:09.15      6:34.33   
  Gabriel Eriksson  2004      1:02.63  2:14.62      8:48.95   
                     
15  Södertörns SS  2003  Södertörns Simsällskap            8:51.98   
  Kevin Cheng  2002      1:02.09  2:09.82      2:09.82   
  Elliot Nyström  2002      59.43  2:06.70      4:16.52   
  Johan Javier Gutierrez  2002      1:03.31  2:14.91      6:31.43   
  Henry Plavans  2005      1:06.86  2:20.55      8:51.98   
                     
16  Linköpings ASS  2002  Linköpings Allmänna SS            8:52.23   
  Nicola Lundqvist  2002      1:02.79  2:11.92      2:11.92   
  Elias Axelsson  2002      1:03.75  2:14.94      4:26.86   
  Ruben Staaf  2002      1:03.07  2:12.03      6:38.89   
  Sebastian Nilsson  2002      1:02.87  2:13.34      8:52.23   
                     
17  Spårvägen SF lag 2  2003  Spårvägen Simförening            8:53.37   
  Gordon Ölund  2002      1:01.25  2:10.17      2:10.17   
  Aaron O´Malley  2002      1:02.46  2:12.06      4:22.23   
  Jesper Holmström  2003      1:04.64  2:17.30      6:39.53   
  Oliver Erneholm  2003      1:03.64  2:13.84      8:53.37   
                     
18  Skuru IK  2002  Skuru Idrottsklubb            8:55.25   
  Edvin Eskilsson  2002      1:04.33  2:16.50      2:16.50   
  Lukas Malmström  2003      1:01.00  2:10.35      4:26.85   
  Axel Flykt-Rosén  2002      1:04.39  2:14.88      6:41.73   
  Johan Allberg  2002      1:03.38  2:13.52      8:55.25   
                     
19  Helsingborgs S Lag 2  2004  Helsingborgs Simsällskap            8:56.88   
  Oscar Elfers  2002      1:02.47  2:11.76      2:11.76   
  Oliver Stålbrand  2002      1:04.12  2:16.41      4:28.17   
  David Sandström  2002      1:03.77  2:13.85      6:42.02   
  William Lundblad  2004      1:06.07  2:14.86      8:56.88   
                     
20  Malmö KK lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            8:57.61   
  Bo Beckman  2002      1:03.37  2:12.19      2:12.19   
  Hugo Lennartsson  2004      1:03.57  2:12.45      4:24.64   
  Jakob Strömland  2003      1:04.67  2:16.54      6:41.18   
  Jacob Baxmann  2003      1:04.38  2:16.43      8:57.61   
                     
21  SK Sydsim  2002  Simklubben Sydsim            8:58.21   
  Dennie Halilovic  2002      59.06  2:05.75      2:05.75   
  Jonathan Seanderdahl  2002      1:04.94  2:17.46      4:23.21   
  Vilhelm Andersson  2002      1:04.48  2:17.95      6:41.16   
  Jonathan Fröjd  2004      1:05.30  2:17.05      8:58.21   
                     
22  Örebro SA  2002  Örebro Simallians            9:06.87   
  Michal Laszewski  2002      1:04.37  2:14.18      2:14.18   
  Adrijan Danqi  2002      1:02.84  2:13.37      4:27.55   
  Simon Baastad  2002      1:06.65  2:21.52      6:49.07   
  Hannes Börjel  2002      1:03.10  2:17.80      9:06.87   
                     
23  Växjö SS  2002  Växjö Simsällskap            9:07.66   
  Emanuel Tidåsen  2002      1:03.64  2:19.17      2:19.17   
  Kemal Cikota  2002      1:02.61  2:14.94      4:34.11   
  Anton Strand  2003      1:05.64  2:19.49      6:53.60   
  Oskar Axandersson  2002      1:05.89  2:14.06      9:07.66   
                     
24  Täby S lag 2  2002  Täby Sim            9:08.43   
  Jonas Al-Khalili  2002      1:01.71  2:09.04      2:09.04   
  Erik Åstrand  2003      1:04.82  2:18.69      4:27.73   
  Tor Stein  2003      1:04.72  2:17.33      6:45.06   
  Isac Persson Taylor  2003      1:05.27  2:23.37      9:08.43   
                     
SS04  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
  Leonardo Montes  2002      1:01.20  2:08.25      2:08.25   
  Leo Jakobsson  2002      1:01.69  2:11.02      4:19.27   
  Douglas Reuterskiöld  2002      1:03.90  2:12.84      6:32.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  12 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  18:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start