2017-11-22   02:43:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Robin Hansson (2001) 2:06.82 2016 FM: Robin Hansson 2:06.82 
16 - 17 år: Viktor Fridsjö (1998) 2:05.43 2015-06-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    29.47  1:04.23  1:40.12    2:14.74   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    30.85  1:06.36  1:42.05    2:17.68   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    29.49  1:04.24  1:40.83    2:17.98   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    29.85  1:04.98  1:41.53    2:18.29   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    29.95  1:05.70  1:41.80    2:18.81   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    30.02  1:04.18  1:40.49    2:19.34   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    30.37  1:05.53  1:43.41    2:21.14   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    30.53  1:05.57  1:43.05    2:21.35   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap    29.48  1:04.73  1:42.34    2:21.43   
10  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.86  1:05.14  1:43.49    2:22.13   
11  Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.06  1:07.34  1:44.65    2:22.73   
12  Jakob Borrman  2002  Södertälje Simsällskap    29.85  1:05.53  1:43.09    2:23.92   
13  Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.13  1:08.69  1:46.37    2:24.16   
14  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    31.46  1:08.09  1:46.25    2:24.42   
15  Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    31.49  1:08.40  1:47.05    2:25.93   
16  Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.49  1:08.72  1:47.69    2:26.59   
17  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.13  1:09.28  1:48.21    2:26.91   
18  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.51  1:08.65  1:48.15    2:27.23   
19  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    32.06  1:08.14  1:47.77    2:27.76   
20  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.50  1:10.85  1:49.67    2:27.90   
21  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    30.82  1:07.72  1:47.61    2:29.62   
22  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    33.07  1:11.19  1:50.75    2:29.90   
23  Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.59  1:10.71  1:50.05    2:30.19   
24  Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    32.95  1:11.57  1:51.10    2:30.73   
25  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.48  1:09.55  1:49.93    2:31.55   
26  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    31.66  1:08.87  1:47.94    2:31.59   
27  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    29.96  1:08.14  1:51.22    2:32.56   
28  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    30.84  1:08.06  1:49.79    2:33.30   
29  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    31.94  1:09.87  1:51.88    2:34.89   
30  Simon Lörinc  2003  Täby Sim    31.72  1:09.31  1:51.31    2:35.40   
31  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    32.75  1:10.01  1:51.37    2:35.56   
32  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.41  1:14.59  1:56.73    2:35.92   
33  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    34.63  1:14.67  1:55.70    2:36.19   
34  Linus Thörn  2002  Järfälla Simsällskap    34.10  1:13.85  1:55.34    2:36.31   
35  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    31.61  1:10.06  1:53.00    2:36.34   
36  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    32.47  1:10.70  1:52.64    2:36.91   
37  Isac Rune  2003  Täby Sim    33.41  1:12.44  1:54.37    2:37.30   
38  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    33.52  1:12.87  1:54.39    2:40.18   
39  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    31.81  1:10.73  1:54.87    2:40.70   
40  Axel Hörestrand  2002  Simklubben Poseidon    31.79  1:11.87  1:56.64    2:43.19   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Robin Hansson (2001) 2:06.82 2016 FM: Robin Hansson 2:06.82 
16 - 17 år: Viktor Fridsjö (1998) 2:05.43 2015-06-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    28.52  1:01.56  1:34.79    2:08.27   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.12  1:00.41  1:34.84    2:10.19   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.68  1:03.07  1:36.35    2:10.30   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    28.94  1:01.78  1:36.48    2:12.80   
Anton Steindl  2000  Jönköpings Simsällskap    28.97  1:02.61  1:37.76    2:14.51   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    27.86  1:01.01  1:39.00    2:14.59   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.67  1:02.69  1:39.11    2:14.89   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    29.27  1:03.53  1:39.72    2:15.66   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Helsingborgs Simsällskap    29.43  1:03.70  1:39.85    2:16.12   
10  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    29.64  1:04.52  1:40.63    2:16.99   
11  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.99  1:04.25  1:40.44    2:17.98   
12  Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    27.89  1:02.21  1:39.70    2:18.11   
13  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.63  1:04.69  1:40.92    2:18.22   
14  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.66  1:03.78  1:39.51    2:18.52   
15  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    29.14  1:03.87  1:40.75    2:18.89   
16  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    30.33  1:04.59  1:41.36    2:19.30   
17  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    31.58  1:06.73  1:42.60    2:19.51   
18  Linus Ljunghusen  2000  Simklubben Poseidon    30.95  1:06.20  1:43.26    2:21.49   
19  Mathieu Gripon  2001  Strömstads Simförening    29.90  1:05.18  1:42.75    2:21.80   
20  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.63  1:06.27  1:43.61    2:22.18   
21  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.53  1:06.54  1:44.14    2:22.44   
22  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    29.62  1:04.67  1:41.57    2:22.93   
23  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    30.19  1:05.64  1:44.57    2:24.70   
24  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    32.30  1:09.49  1:47.65    2:25.30   
25  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    31.12  1:07.39  1:47.46    2:26.59   
26  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    31.42  1:09.39  1:47.64    2:26.88   
27  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    31.06  1:08.90  1:48.77    2:26.97   
28  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    31.73  1:07.54  1:46.07    2:29.01   
29  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    31.94  1:09.67  1:50.02    2:29.71   
30  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    31.82  1:08.39  1:47.29    2:30.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start