Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 728 | 27.62 | 1:01.95 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.04 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 629 | 30.29 | 1:05.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 617 | 29.39 | 1:05.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.02 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 607 | 31.17 | 1:05.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.08 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 602 | 31.25 | 1:06.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.41 | |||||||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 601 | 30.65 | 1:06.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.64 | |||||||||
7 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 576 | 29.93 | 1:06.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.55 | |||||||||
8 | Elias Rought | 2003 | 570 | 32.25 | 1:07.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.13 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 560 | 30.08 | 1:07.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.23 | |||||||||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 550 | 32.05 | 1:08.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.48 | |||||||||
11 | Marcus Hiort | 2003 | 546 | 31.68 | 1:08.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.33 | |||||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | 539 | 30.73 | 1:08.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.81 | |||||||||
13 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 535 | 30.54 | 1:08.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
14 | Mikkel Mortensen | 2003 | 535 | 30.94 | 1:08.66 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.25 | |||||||||
15 | Silas Lykke | 2003 | 529 | 31.67 | 1:08.90 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
16 | Oscar Cleemann | 2003 | 526 | 31.25 | 1:09.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.28 | |||||||||
17 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 518 | 33.06 | 1:09.40 | |||||
Næstved IF | 1:12.26 | |||||||||
18 | Harald Franck | 2003 | 515 | 32.61 | 1:09.50 | |||||
Næstved IF | 1:11.97 | |||||||||
19 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 505 | 32.16 | 1:09.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.40 | |||||||||
20 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 501 | 31.86 | 1:10.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.84 | |||||||||
21 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 496 | 31.83 | 1:10.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
22 | Marco Knudsen | 2003 | 496 | 32.75 | 1:10.40 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
23 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 495 | 31.41 | 1:10.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.38 | |||||||||
24 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 491 | 33.31 | 1:10.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
25 | Tobias Davidsen | 2003 | 488 | 31.71 | 1:10.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.16 | |||||||||
26 | Villads Kruse | 2003 | 483 | 32.99 | 1:11.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
27 | Valentin Wahl | 2003 | 477 | 33.67 | 1:11.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.00 | |||||||||
28 | Noah Bred | 2003 | 475 | 33.51 | 1:11.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
29 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 474 | 32.18 | 1:11.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
30 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 466 | 32.17 | 1:11.87 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
31 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 456 | 32.37 | 1:12.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.52 | |||||||||
32 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 449 | 34.24 | 1:12.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
33 | Benjamin Bodal | 2003 | 441 | 33.73 | 1:13.19 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.05 | |||||||||
34 | Bror Textor-Broch | 2003 | 436 | 34.07 | 1:13.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
35 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 418 | 35.05 | 1:14.51 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:13.68 | |||||||||
36 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 409 | 34.56 | 1:15.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.97 | |||||||||
- | Lucas Emil Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.54 | |||||||||
- | Christoffer Rekling | 2003 | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.82 | |||||||||
- | Noah Koefoed Weiss | 2003 | DSQ | SW7.1 fl. flyben 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 657 | 29.42 | 1:04.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 492 | 31.88 | 1:10.57 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.77 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 486 | 34.15 | 1:10.85 | |||||
JGI Svømning | 1:11.95 | |||||||||
4 | Troels Fode | 2004 | 484 | 34.75 | 1:10.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 483 | 32.90 | 1:11.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 477 | 33.06 | 1:11.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.71 | |||||||||
7 | Nicklas Plank | 2004 | 464 | 32.37 | 1:11.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.87 | |||||||||
8 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 462 | 34.01 | 1:12.06 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 460 | 32.88 | 1:12.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.62 | |||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 452 | 33.39 | 1:12.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
11 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 448 | 32.82 | 1:12.80 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.87 | |||||||||
12 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 446 | 33.13 | 1:12.93 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.80 | |||||||||
13 | Alexander Vergereau | 2004 | 440 | 33.04 | 1:13.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.18 | |||||||||
14 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 439 | 34.81 | 1:13.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.66 | |||||||||
15 | Eigil Sigfusson | 2004 | 434 | 33.26 | 1:13.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
16 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 422 | 35.62 | 1:14.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.65 | |||||||||
17 | Tobias Gammelvind | 2004 | 421 | 34.42 | 1:14.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
18 | Oscar Kroos | 2004 | 420 | 35.18 | 1:14.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.97 | |||||||||
19 | Silas Fessel | 2004 | 414 | 35.66 | 1:14.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
20 | Julian Birch | 2004 | 410 | 34.51 | 1:14.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
21 | Esben Rasmussen | 2004 | 410 | 36.28 | 1:15.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.89 | |||||||||
22 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 409 | 35.18 | 1:15.08 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.05 | |||||||||
22 | Casper Madsen | 2004 | 409 | 33.99 | 1:15.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
24 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 407 | 34.14 | 1:15.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.62 | |||||||||
25 | Matias Munkholm | 2004 | 403 | 35.43 | 1:15.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.59 | |||||||||
26 | Jeppe Kjær | 2004 | 402 | 35.72 | 1:15.50 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.19 | |||||||||
27 | Oliver Sperling | 2004 | 394 | 35.45 | 1:16.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
28 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 393 | 35.09 | 1:16.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.91 | |||||||||
29 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 392 | 33.68 | 1:16.11 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
30 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 390 | 35.53 | 1:16.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
31 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 389 | 34.94 | 1:16.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
32 | Michael Halck | 2004 | 387 | 37.46 | 1:16.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
33 | Mathias Lindgaard | 2004 | 386 | 35.21 | 1:16.51 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.28 | |||||||||
34 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 385 | 36.73 | 1:16.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
35 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 376 | 35.54 | 1:17.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
36 | Oscar Isberg | 2004 | 373 | 35.27 | 1:17.38 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.59 | |||||||||
37 | Anton Skov Grell | 2004 | 372 | 35.77 | 1:17.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.38 | |||||||||
38 | Mikkel Roed | 2004 | 370 | 34.88 | 1:17.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
39 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 367 | 36.41 | 1:17.82 | |||||
Næstved IF | 1:19.04 | |||||||||
40 | Silas Waterval | 2004 | 365 | 35.08 | 1:17.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.22 | |||||||||
41 | Oliver Schultz | 2004 | 364 | 36.35 | 1:18.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
42 | Lauritz Johansen | 2004 | 339 | 36.20 | 1:19.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
43 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 330 | 36.57 | 1:20.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:37 |