2018-01-19   12:28:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005    620          30.89   
  Gentofte Svømme Klub  32.98                 
Schastine Skifter Tabor  2005    581          31.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.73                 
Maya Krogh Brønnicke  2005    554          32.06   
  Køge Svømmeklub  32.93                 
Nikoline Marie Lange  2005    547          32.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.67                 
Emmely Östman Pedersen  2005    537          32.39   
  Helsingør Svømmeklub  33.38                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    529          32.56   
  Herlev Svømning  33.28                 
Maya Hauerberg Terp  2005    513          32.89   
  JGI Svømning  34.57                 
Caroline Salskov Jensen  2005    513          32.90   
  Hørsholm Svømmeforening  33.63                 
Kristine Nilsson Norby  2005    505          33.07   
  Gentofte Svømme Klub  36.16                 
10  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    499          33.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.32                 
11  Rebecca Petersen  2005    492          33.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.43                 
12  Elida Thornsen  2005    491          33.38   
  SVØM Korsør  33.14                 
13  Josephine Thomsen  2005    476          33.72   
  Herlev Svømning  33.39                 
14  Liva Lund Hansen  2005    462          34.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.27                 
15  Isabella Larsen  2005    458          34.17   
  JGI Svømning  34.68                 
16  Mille Maxwell Berthou  2005    453          34.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.54                 
17  Caroline Trøjgaard  2005    450          34.36   
  Helsingør Svømmeklub  34.81                 
18  Antoinette Zafra  2005    444          34.52   
  Glostrup Svømmeklub  35.00                 
19  Amalie Wichmann Larsen  2005    440          34.61   
  Haslev Svømmeklub  37.13                 
20  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    427          34.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.59                 
21  Petrine R. E. Sørensen  2005    425          35.03   
  Haslev Svømmeklub  36.74                 
22  Caroline Villum Færch  2005    417          35.25   
  Helsingør Svømmeklub  34.13                 
23  Caroline Sofie Aagaard  2005    406          35.56   
  Sigma Swim Birkerød  36.98                 
24  Sophie Lærke Sandell  2005    398          35.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.65                 
25  Ida Marie Platzer  2005    398          35.79   
  Søllerød Svømmeklub  36.37                 
26  Mikkeline Rud Wiberg  2005    397          35.81   
  Helsingør Svømmeklub  39.79                 
27  Clara Secher Termansen  2005    395          35.88   
  Hørsholm Svømmeforening  36.83                 
28  Annika Britt Larsen  2005    388          36.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.02                 
29  Kajsa Salomonsen  2005    385          36.20   
  VAT Copenhagen-MK31  34.86                 
30  Hannah B. Pedersen  2005    384          36.23   
  VAT Copenhagen-MK31  35.72                 
31  Olivia Mai Gustafson  2005    375          36.52   
  Køge Svømmeklub  40.58                 
32  Silja Brage  2005    366          36.82   
  JGI Svømning  36.67                 
33  Ana Rosa Kragh  2005    365          36.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.61                 
34  Marie Louise B Andersen  2005    359          37.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
35  Caroline Koch  2005    357          37.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.63                 
36  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    356          37.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.43                 
37  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    355          37.17   
  Ringsted Svømme Klub  37.44                 
38  Ida-Marie Nørgaard  2005    347          37.46   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
39  Freya Ry Nielsen  2005    344          37.56   
  Glostrup Svømmeklub  40.19                 
40  Emma Karoline Guldberg  2005    342          37.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.25                 
41  Caroline Bach Mindested  2005    330          38.09   
  Sigma Swim Allerød  39.59                 
42  Amalie Østerlund  2005    329          38.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  41.78                 
43  Frederikke B. Hansen  2005    328          38.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.01                 
44  Matilde Schmidt-Lund  2005    321          38.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.95                 
45  Luna Christensen  2005    305          39.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.59                 
46  Caroline Bjørn Hvilsom  2005    304          39.14   
  SVØM Korsør  39.44                 
47  Emmeline S. Bertelsen  2005    290          39.75   
  Ringsted Svømme Klub  43.54                 
48  Mille Vester-Christensen  2005    271          40.68   
  Søllerød Svømmeklub  39.91                 
49  Nikoline R. Amstrup  2005    226          43.23   
  Sigma Swim Birkerød  40.05                 
Selma V Studnitz Andersen  2005              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare