2018-10-19   19:59:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Stjernholm  2004    770  35.42        1:13.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:16.69                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    762  35.18        1:14.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.28                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    668  36.63        1:17.55   
  Slangerup Svømmeklub  1:19.77                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    658  36.41        1:17.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.39                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    646  37.27        1:18.42   
  Køge Svømmeklub  1:18.24                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    633  37.15        1:18.95   
  Vest-Brøndby  1:20.70                 
                     
Emma Stoltz  2004    610  37.65        1:19.95   
  Sigma Swim Allerød  1:20.10                 
                     
Jasmin Philip  2004    588  38.39        1:20.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.45                 
                     
Signe Krag Andersen  2004    587  37.51        1:20.97   
  Sigma Swim Allerød  1:25.52                 
                     
10  Anne Sofie Evald  2004    584  37.94        1:21.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.96                 
                     
11  Caroline Holm  2004    576  38.63        1:21.48   
  Kalundborg SK  1:22.44                 
                     
12  Laura Vangkilde  2004    575  38.47        1:21.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.10                 
                     
13  Sofie Bruun Høvring  2004    565  38.74        1:22.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.86                 
                     
14  Olivia Callesen  2004    565  38.59        1:22.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.55                 
                     
15  Nicoline H. Baadsgaard  2004    563  38.68        1:22.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:21.85                 
                     
16  Emma Hansen  2004    556  38.07        1:22.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.28                 
                     
17  Karoline Nielsen  2004    551  39.61        1:22.68   
  Slagelse Svømmeklub  1:24.15                 
                     
18  Asta Poulsen Dolan  2004    545  39.11        1:23.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.63                 
                     
19  Frederikke Falk-List  2004    543  38.54        1:23.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.77                 
                     
20  Emma Ekman  2004    537  38.94        1:23.43   
  Svømmeklubben Laksen  1:22.53                 
                     
21  Josefine Zebitz  2004    531  39.71        1:23.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.62                 
                     
22  Elisabeth Them Jensen  2004    522  39.59        1:24.21   
  Køge Svømmeklub  1:24.74                 
                     
23  Emilia C. R. Olsen  2004    521  39.58        1:24.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.87                 
                     
24  Katrine Bonefeld  2004    517  39.90        1:24.49   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.84                 
                     
25  Laura L. Hørning  2004    513  40.16        1:24.69   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.53                 
                     
26  Clara Toft  2004    512  39.40        1:24.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.75                 
                     
27  Nønne Christensen  2004    512  39.83        1:24.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.78                 
                     
28  Clara Hartvig-Olsen  2004    510  39.97        1:24.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.89                 
                     
29  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    494  40.25        1:25.79   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:25.44                 
                     
30  Linnea Hietala  2004    493  40.49        1:25.81   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.61                 
                     
31  Mathilde Mathiesen  2004    480  40.14        1:26.56   
  Albertslund IF  1:36.42                 
                     
32  Liva Søby  2004    474  40.50        1:26.95   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.45                 
                     
33  Clara Sass Husum  2004    471  41.15        1:27.14   
  Slangerup Svømmeklub  1:25.88                 
                     
34  Kajsa G. Christensen  2004    466  40.93        1:27.43   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.82                 
                     
35  Isabel Lillebæk  2004    466  40.66        1:27.45   
  JGI Svømning  1:27.89                 
                     
36  Lærke Vinneck Hansen  2004    464  42.04        1:27.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.37                 
                     
37  Malou Soelberg  2004    447  41.41        1:28.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.83                 
                     
38  Laura Borre Jacobsen  2004    447  41.84        1:28.68   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.69                 
                     
39  Alba Lyhne Weiner  2004    438  42.92        1:29.28   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.31                 
                     
40  Josefine Krumbak  2004    427  42.71        1:30.00   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.37                 
                     
41  Luna Trojlsgaard  2004    423  42.81        1:30.34   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
42  Astrid M. Østergaard  2004    420  43.06        1:30.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.36                 
                     
43  Johanne Baes Aaholst  2004    412  43.51        1:31.13   
  Hillerød Svømmeklub  1:39.16                 
                     
44  Martha Hjuler Britze  2004    408  43.44        1:31.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.23                 
                     
45  Josefine Arbo Sørensen  2004    405  42.92        1:31.62   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:42.46                 
                     
46  Anne Sofie Devantier  2004    399  43.31        1:32.06   
  Vest-Brøndby  1:35.29                 
                     
47  Viktoria Freja Sørensen  2004    399  42.94        1:32.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.82                 
                     
48  Josephine Holst Vinther  2004    392  44.07        1:32.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:39.76                 
                     
49  Julie Danfred Jørgensen  2004    381  44.60        1:33.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.70                 
                     
50  Anna Nørskov  2004    375  44.58        1:34.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:38.89                 
                     
51  Isabella Victoria Nimb  2004    365  45.17        1:34.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.65                 
                     
52  Roseline Løkkegaard  2004    361  43.11        1:35.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.60                 
                     
53  Elisabeth Roskær  2004    359  44.73        1:35.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.48                 
                     
54  Frida Bang Stanelt  2004    348  45.57        1:36.38   
  Kalundborg SK  1:50.06                 
                     
55  Alma Heyn Stage  2004    303  46.98        1:40.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Freja Møller  2004              DSQ  sw 7.5 flyben e/brys 
  Slangerup Svømmeklub  1:24.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark