2018-01-17   04:04:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    871  35.25  1:14.35  1:54.04    2:33.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.16                 
                     
Julie K Rose  2003    786  36.28  1:16.73  1:58.32    2:39.17   
  Sigma Swim Allerød  2:38.23                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    783  36.52  1:16.64  1:58.42    2:39.35   
  Holbæk Svømme Klub  2:36.10                 
                     
Emilie Meng  2003    765  36.46  1:18.35  2:01.05    2:40.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.75                 
                     
Mia Rindshøj  2003    747  36.81  1:17.62  1:59.30    2:41.85   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.15                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    732  37.25  1:18.54  2:00.76    2:42.97   
  Køge Svømmeklub  2:45.81                 
                     
Sofie Maagøe  2003    726  37.25  1:18.68  2:01.28    2:43.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.10                 
                     
Hannah Höesch  2003    708  37.32  1:18.70  2:01.30    2:44.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.12                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    698  37.96  1:19.89  2:02.69    2:45.56   
  JGI Svømning  2:47.99                 
                     
10  Liva Buchholt Johansen  2003    684  37.10  1:19.37  2:02.76    2:46.68   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.81                 
                     
11  Caroline Gøttrup Bagge  2003    674  37.18  1:20.29  2:04.26    2:47.52   
  Køge Svømmeklub  2:45.97                 
                     
12  Sofie Bak  2003    673  38.60  1:21.34  2:05.49    2:47.57   
  Hvidovre Svømme Klub  2:52.10                 
                     
13  Nikoline Skovly Larsen  2003    670  37.71  1:20.30  2:04.05    2:47.85   
  Næstved IF  2:49.00                 
                     
14  Lærke Schelde-Mollerup  2003    661  37.37  1:19.92  2:03.91    2:48.57   
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
15  Cornelia Bergqvist  2003    651  38.97  1:22.50  2:06.30    2:49.45   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.35                 
                     
16  Naya Modin Thomsen  2003    641  38.90  1:22.74  2:06.84    2:50.32   
  Køge Svømmeklub  2:53.51                 
                     
17  Amalie Kruse Enemærke  2003    639  38.49  1:22.54  2:06.75    2:50.54   
  Herlev Svømning  2:51.88                 
                     
18  Emilia Naledi Madonsela  2003    634  39.52  1:22.85  2:07.14    2:50.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.66                 
                     
19  Sofia Norre Bendt  2003    629  39.94  1:23.51  2:07.49    2:51.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.44                 
                     
20  Amalie Nielsen  2003    625  38.73  1:23.00  2:08.23    2:51.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.19                 
                     
21  Esther Marie Heunicke  2003    614  39.32  1:22.90  2:07.38    2:52.76   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.67                 
                     
22  Rebekka Giessing  2003    603  40.04  1:23.88  2:08.76    2:53.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:01.14                 
                     
23  Josephine B. U. Danielsen  2003    601  38.25  1:22.83  2:09.45    2:54.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:54.41                 
                     
24  Christine Henriksen  2003    588  39.27  1:24.91  2:10.45    2:55.31   
  JGI Svømning  2:56.27                 
                     
25  Mia Lindberg  2003    581  39.35  1:24.02  2:09.74    2:56.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.72                 
                     
26  Amalie Schou  2003    578  39.82  1:24.45  2:10.03    2:56.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.93                 
                     
27  Esther Else Grubert  2003    577  40.61  1:25.55  2:11.35    2:56.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.83                 
                     
28  Matilde Mantzius Mosegård  2003    573  40.50  1:25.26  2:10.68    2:56.79   
  Slagelse Svømmeklub  2:54.60                 
                     
29  Celia Puggaard  2003    566  40.15  1:24.70  2:11.14    2:57.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
30  Mille Pedersen  2003    562  40.57  1:25.75  2:11.97    2:57.92   
  Sigma Swim Allerød  3:03.87                 
                     
31  Alberte V. Bisgaard  2003    562  40.93  1:26.80  2:12.73    2:57.97   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.18                 
                     
32  Tine Petersen  2003    553  41.34  1:27.07  2:13.31    2:58.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
33  Freya Nørlund Wentzel  2003    545  40.29  1:25.43  2:12.75    2:59.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:56.36                 
                     
34  Terese Kjøller Rudbeck  2003    538  42.36  1:29.26  2:14.61    3:00.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.37                 
                     
35  Thippe de Neergaard  2003    537  40.95  1:27.05  2:13.55    3:00.72   
  VAT Copenhagen-MK31  3:05.34                 
                     
36  Ingrid Lindemann  2003    536  42.49  1:30.55  2:16.05    3:00.80   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.50                 
                     
37  Cassandra G. Nygaard  2003    527  43.12  1:30.09  2:16.05    3:01.76   
  Sigma Swim Allerød  3:00.24                 
                     
38  Olivia Mammen  2003    526  40.75  1:26.90  2:14.43    3:01.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:57.25                 
                     
39  Maria Lund  2003    519  42.15  1:30.37  2:16.53    3:02.71   
  Sigma Swim Birkerød  3:04.97                 
                     
40  Luna Emilie Olsen  2003    515  41.71  1:28.26  2:15.82    3:03.22   
  Slangerup Svømmeklub  3:19.87                 
                     
41  Luna Gammelgaard  2003    513  42.93  1:29.74  2:16.53    3:03.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.54                 
                     
42  Anna Wrist-Elkjær  2003    508  40.10  1:26.97  2:15.90    3:04.00   
  Herlev Svømning                   
                     
43  Therese Sand Frederiksen  2003    503  43.10  1:30.70  2:18.06    3:04.70   
  Sigma Swim Allerød  3:14.64                 
                     
44  Sarah Sirek Hansen  2003    495  41.97  1:29.54  2:18.15    3:05.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
45  Sofie Findahl Andersen  2003    494  41.44  1:29.30  2:17.44    3:05.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:10.68                 
                     
46  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    492  42.43  1:29.44  2:17.54    3:06.04   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
47  Luna Fyller Jacobsen  2003    490  42.20  1:29.31  2:17.89    3:06.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:01.93                 
                     
48  Caroline Veggerby  2003    490  40.86  1:28.42  2:16.75    3:06.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:21.29                 
                     
49  Laura Boutrup  2003    485  42.90  1:30.69  2:19.20    3:06.96   
  Sigma Swim Birkerød  3:14.75                 
                     
50  Kathrine Sofie Jensen  2003    480  43.11  1:30.69  2:19.22    3:07.50   
  Køge Svømmeklub                   
                     
51  Katja Skovdal Lorentzen  2003    477  42.53  1:30.34  2:19.54    3:07.96   
  Køge Svømmeklub  3:09.26                 
                     
52  Thea Pedersen  2003    460  43.46  1:31.88  2:20.91    3:10.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.74                 
                     
53  Thea F. Johansen  2003    459  41.92  1:28.68  2:19.48    3:10.33   
  Herlev Svømning                   
                     
54  Cathrine Toftelund Larsen  2003    402  44.77  1:35.78  2:27.64    3:19.01   
  Lyngby Svømmeklub  3:29.91                 
                     
55  Sophie Grandjean  2003    393  44.04  1:36.02  2:29.56    3:20.45   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Caroline Buhl Schrøder  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:58.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare