2018-12-16   18:29:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    560          33.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.63                 
Anders K. Kortegaard  2004    559          33.43   
  JGI Svømning  34.32                 
Alexander Marcus Englev  2004    553          33.55   
  Greve Svømmeklub  34.22                 
Rasmus Warberg  2004    419          36.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.15                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    417          36.85   
  Greve Svømmeklub  37.67                 
Niklas Wiese Dobel  2004    413          36.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.52                 
Esben Rasmussen  2004    409          37.09   
  Vest-Brøndby  37.35                 
Julian Birch  2004    405          37.21   
  Søllerød Svømmeklub  37.83                 
Mathias Christensen  2004    398          37.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.02                 
10  Emil Søby  2004    397          37.45   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.05                 
11  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    391          37.66   
  Næstved IF  38.91                 
12  Andreas Stampe Dalgaard  2004    375          38.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.77                 
13  Sebastian Greisen  2004    375          38.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.14                 
14  Silas Fessel  2004    365          38.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.09                 
15  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    365          38.52   
  Hvidovre Svømme Klub  41.20                 
16  Joakim Grøn-Henriksen  2004    362          38.61   
  Ringsted Svømme Klub  43.20                 
17  Frederik Scheby Petersen  2004    357          38.81   
  Kalundborg SK  40.32                 
18  Alexander Vergereau  2004    356          38.85   
  Sigma Swim Birkerød  40.51                 
19  Oscar Kroos  2004    352          39.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.50                 
20  Eigil Sigfusson  2004    350          39.07   
  Helsingør Svømmeklub  40.55                 
21  Sebastian Hviid Larsen  2004    348          39.15   
  Hørsholm Svømmeforening  38.95                 
22  Oskar Luckow Larsen  2004    345          39.26   
  Gentofte Svømme Klub  41.80                 
23  Jeppe Kjær  2004    338          39.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.03                 
24  Matias Munkholm  2004    337          39.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.92                 
25  Phillip Niemann Madsen  2004    331          39.78   
  Lyngby Svømmeklub  39.71                 
26  Tobias Gammelvind  2004    330          39.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.71                 
27  Andreas Ivang Ladefoged  2004    329          39.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.72                 
28  Nicklas Plank  2004    326          39.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  40.76                 
29  Mathias Lindgaard  2004    326          40.01   
  Herlev Svømning  40.89                 
30  Gabriel Elmedyb  2004    320          40.23   
  Herlev Svømning  42.75                 
31  Oliver Schultz  2004    316          40.41   
  Køge Svømmeklub  39.38                 
32  Michael Halck  2004    310          40.67   
  Lyngby Svømmeklub  40.79                 
33  Thor Majvig Mogensen  2004    305          40.90   
  Helsingør Svømmeklub  41.40                 
34  Oliver Sperling  2004    305          40.91   
  Lyngby Svømmeklub  41.07                 
35  Casper Madsen  2004    299          41.18   
  Slagelse Svømmeklub                   
36  Anton Skov Grell  2004    294          41.40   
  Glostrup Svømmeklub  49.14                 
37  Carl Krabbe Heldgaard  2004    281          42.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.43                 
38  Silas Waterval  2004    264          42.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.86                 
39  Niels Krogh-Olsen  2004    258          43.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.60                 
40  Oscar Isberg  2004    257          43.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  42.79                 
41  Nicolai D. B. Hansen  2004    240          44.28   
  Greve Svømmeklub  50.75                 
42  Mikkel Roed  2004    222          45.45   
  Køge Svømmeklub  47.78                 
Lauritz Johansen  2004              DSQ  sw 4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  49.26                 
Troels Fode  2004              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  36.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark