2018-01-17   00:11:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    765  28.45  1:01.43  1:35.09    2:09.01   
  Herlev Svømning  2:10.00                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    713  29.18  1:02.81  1:37.16    2:12.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.90                 
                     
David Arneskov  2002    660  30.66  1:05.13  1:39.94    2:15.52   
  Holbæk Svømme Klub  2:19.45                 
                     
Frederik Møller  2002    651  30.34  1:06.05  1:40.72    2:16.16   
  Ringsted Svømme Klub  2:21.39                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002    642  28.36  1:03.32  1:41.17    2:16.76   
  Herlev Svømning  2:17.46                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    639  30.22  1:04.58  1:40.26    2:16.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.25                 
                     
Christopher H. Brown  2002    622  31.80  1:07.06  1:42.33    2:18.27   
  Holbæk Svømme Klub  2:24.31                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    608  29.98  1:06.16  1:42.75    2:19.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.68                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    606  31.20  1:06.44  1:43.16    2:19.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.04                 
                     
10  Frederik Eg Ibsen  2002    606  30.73  1:05.92  1:42.81    2:19.45   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.52                 
                     
11  Carl Emil Lønborg  2002    602  30.04  1:04.11  1:40.61    2:19.72   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.81                 
                     
12  August Ryom  2002    571  30.77  1:06.79  1:43.53    2:22.24   
  Køge Svømmeklub  2:22.80                 
                     
13  Morten Østergaard  2002    567  31.44  1:07.97  1:45.29    2:22.55   
  Svømmeklubben Laksen  2:23.67                 
                     
14  Frederik Bojesen  2002    563  29.30  1:04.76  1:43.14    2:22.90   
  JGI Svømning  2:30.75                 
                     
15  Gustav Klit Stjernholm  2002    550  31.57  1:08.67  1:45.97    2:24.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.11                 
                     
16  August Schade Cantby  2002    549  32.82  1:10.28  1:47.03    2:24.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
17  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    548  31.56  1:06.48  1:43.95    2:24.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.01                 
                     
18  Jakob Alexander Jensen  2002    534  31.84  1:09.70  1:49.12    2:25.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.89                 
                     
19  Oliver Steenberg  2002    525  31.95  1:09.20  1:47.13    2:26.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.28                 
                     
20  Alexander Søgaard  2002    520  31.26  1:08.14  1:47.86    2:26.72   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.11                 
                     
21  Casper Mørkhøj Hartington  2002    516  32.95  1:10.01  1:48.71    2:27.11   
  Greve Svømmeklub                   
                     
22  Mikkel Eg Ibsen  2002    507  32.54  1:09.53  1:48.36    2:27.93   
  Sigma Swim Birkerød  2:38.07                 
                     
23  Alfred Højberg  2002    504  32.25  1:09.68  1:49.25    2:28.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.78                 
                     
24  Gustav Haugård Hansen  2002    480  31.91  1:10.70  1:50.81    2:30.65   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.01                 
                     
25  Mads Enghave  2002    468  34.63  1:14.09  1:54.33    2:31.96   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
26  Emil Steenberg  2002    458  32.21  1:09.74  1:50.85    2:33.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.14                 
                     
27  Marcus Skøtt Haslev  2002    456  32.20  1:11.47  1:51.78    2:33.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.90                 
                     
28  Niels Skovbye Brandt  2002    450  33.06  1:12.70  1:53.91    2:34.01   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
29  Oskar Skov Grell  2002    449  32.58  1:14.14  1:55.95    2:34.08   
  Glostrup Svømmeklub  2:33.02                 
                     
30  Mads Lind  2002    436  33.43  1:14.20  1:55.60    2:35.55   
  Hvidovre Svømme Klub  2:45.41                 
                     
31  Johan Heeno Rasmussen  2002    436  32.01  1:10.81  1:52.60    2:35.58   
  Helsingør Svømmeklub  2:43.06                 
                     
32  Magnus Christensen  2002    435  33.45  1:13.33  1:54.94    2:35.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.32                 
                     
33  Jens Bomgaard  2002    434  33.55  1:13.57  1:54.44    2:35.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.02                 
                     
34  Carl Magnus Krievs  2002    427  32.73  1:11.29  1:52.26    2:36.71   
  Vest-Brøndby  2:36.77                 
                     
35  Emil Kildahl Døssing  2002    419  34.55  1:14.26  1:55.75    2:37.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.98                 
                     
36  Frederik Emil Bækgaard  2002    409  34.29  1:14.84  1:57.45    2:38.99   
  Vest-Brøndby  2:51.80                 
                     
37  Joakim Mortensen  2002    361  35.04  1:17.94  2:03.62    2:45.67   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Leo Badaker  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.80                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002                Akut syg 
  Lyngby Svømmeklub  2:43.91                 
                     
Marcus Dessau  2002                Akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  2:56.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare