2018-06-18   15:07:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ana Rosa Kragh  2005    563          37.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.19                 
Schastine Skifter Tabor  2005    560          37.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.88                 
Mille Maxwell Berthou  2005    531          38.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.22                 
Caroline Bach Mindested  2005    524          38.23   
  Sigma Swim Allerød  38.75                 
Luna Christensen  2005    521          38.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.30                 
Caroline Villum Færch  2005    516          38.43   
  Helsingør Svømmeklub  39.23                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    507          38.65   
  Herlev Svømning  40.52                 
Maya Hauerberg Terp  2005    504          38.73   
  JGI Svømning  40.45                 
Nikoline Marie Lange  2005    494          38.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.88                 
10  Rebecca Petersen  2005    492          39.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.33                 
11  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    479          39.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.73                 
12  Caroline Salskov Jensen  2005    477          39.45   
  Hørsholm Svømmeforening  40.05                 
13  Josephine Thomsen  2005    476          39.47   
  Herlev Svømning  40.76                 
14  Caroline Koch  2005    460          39.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.14                 
15  Frederikke B. Hansen  2005    448          40.29   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.41                 
16  Maya Krogh Brønnicke  2005    439          40.54   
  Køge Svømmeklub  43.05                 
17  Kristine Nilsson Norby  2005    430          40.84   
  Gentofte Svømme Klub  44.10                 
18  Freya Ry Nielsen  2005    428          40.90   
  Glostrup Svømmeklub  41.44                 
19  Ida Marie Platzer  2005    421          41.13   
  Søllerød Svømmeklub  41.30                 
20  Marie Louise B Andersen  2005    420          41.15   
  Slagelse Svømmeklub                   
21  Hannah B. Pedersen  2005    419          41.18   
  VAT Copenhagen-MK31  41.04                 
22  Elida Thornsen  2005    416          41.28   
  SVØM Korsør  41.10                 
23  Mikkeline Rud Wiberg  2005    414          41.35   
  Helsingør Svømmeklub  42.96                 
24  Kajsa Salomonsen  2005    409          41.50   
  VAT Copenhagen-MK31  48.10                 
25  Josefine Staudt  2005    402          41.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.50                 
26  Ida-Marie Nørgaard  2005    399          41.85   
  Frederiksværk Svømmeklub  42.47                 
27  Antoinette Zafra  2005    387          42.27   
  Glostrup Svømmeklub  43.02                 
28  Clara Secher Termansen  2005    384          42.41   
  Hørsholm Svømmeforening  42.78                 
29  Sophie Lærke Sandell  2005    380          42.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.08                 
30  Silja Brage  2005    376          42.71   
  JGI Svømning  42.93                 
31  Emmely Östman Pedersen  2005    374          42.76   
  Helsingør Svømmeklub  42.52                 
32  Selma V Studnitz Andersen  2005    372          42.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  48.79                 
33  Cecilie C. Helmark  2005    371          42.88   
  Gentofte Svømme Klub  45.95                 
34  Emmeline S. Bertelsen  2005    365          43.11   
  Ringsted Svømme Klub                   
35  Mille Vester-Christensen  2005    363          43.18   
  Søllerød Svømmeklub  42.56                 
36  Caroline Trøjgaard  2005    362          43.24   
  Helsingør Svømmeklub  46.89                 
37  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    356          43.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.89                 
38  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    355          43.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.33                 
39  Nikoline R. Amstrup  2005    352          43.63   
  Sigma Swim Birkerød  44.69                 
40  Isabella Larsen  2005    348          43.79   
  JGI Svømning  44.38                 
41  Olivia Mai Gustafson  2005    348          43.80   
  Køge Svømmeklub  43.76                 
42  Amalie Østerlund  2005    347          43.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  45.03                 
43  Caroline Sofie Aagaard  2005    337          44.30   
  Sigma Swim Birkerød  46.75                 
44  Liva Lund Hansen  2005    323          44.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  44.83                 
45  Annika Britt Larsen  2005    310          45.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  46.38                 
46  Matilde Schmidt-Lund  2005    308          45.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.40                 
47  Caroline Bjørn Hvilsom  2005    307          45.68   
  SVØM Korsør  50.55                 
48  Emma Karoline Guldberg  2005    296          46.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.84                 
49  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    292          46.46   
  Ringsted Svømme Klub  52.03                 
50  Amalie Wichmann Larsen  2005    286          46.76   
  Haslev Svømmeklub  49.23                 
51  Petrine R. E. Sørensen  2005    251          48.82   
  Haslev Svømmeklub  57.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    560          33.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.63                 
Anders K. Kortegaard  2004    559          33.43   
  JGI Svømning  34.32                 
Alexander Marcus Englev  2004    553          33.55   
  Greve Svømmeklub  34.22                 
Rasmus Warberg  2004    419          36.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.15                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    417          36.85   
  Greve Svømmeklub  37.67                 
Niklas Wiese Dobel  2004    413          36.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.52                 
Esben Rasmussen  2004    409          37.09   
  Vest-Brøndby  37.35                 
Julian Birch  2004    405          37.21   
  Søllerød Svømmeklub  37.83                 
Mathias Christensen  2004    398          37.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.02                 
10  Emil Søby  2004    397          37.45   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.05                 
11  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    391          37.66   
  Næstved IF  38.91                 
12  Andreas Stampe Dalgaard  2004    375          38.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.77                 
13  Sebastian Greisen  2004    375          38.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.14                 
14  Silas Fessel  2004    365          38.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.09                 
15  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    365          38.52   
  Hvidovre Svømme Klub  41.20                 
16  Joakim Grøn-Henriksen  2004    362          38.61   
  Ringsted Svømme Klub  43.20                 
17  Frederik Scheby Petersen  2004    357          38.81   
  Kalundborg SK  40.32                 
18  Alexander Vergereau  2004    356          38.85   
  Sigma Swim Birkerød  40.51                 
19  Oscar Kroos  2004    352          39.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.50                 
20  Eigil Sigfusson  2004    350          39.07   
  Helsingør Svømmeklub  40.55                 
21  Sebastian Hviid Larsen  2004    348          39.15   
  Hørsholm Svømmeforening  38.95                 
22  Oskar Luckow Larsen  2004    345          39.26   
  Gentofte Svømme Klub  41.80                 
23  Jeppe Kjær  2004    338          39.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.03                 
24  Matias Munkholm  2004    337          39.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.92                 
25  Phillip Niemann Madsen  2004    331          39.78   
  Lyngby Svømmeklub  39.71                 
26  Tobias Gammelvind  2004    330          39.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.71                 
27  Andreas Ivang Ladefoged  2004    329          39.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.72                 
28  Nicklas Plank  2004    326          39.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  40.76                 
29  Mathias Lindgaard  2004    326          40.01   
  Herlev Svømning  40.89                 
30  Gabriel Elmedyb  2004    320          40.23   
  Herlev Svømning  42.75                 
31  Oliver Schultz  2004    316          40.41   
  Køge Svømmeklub  39.38                 
32  Michael Halck  2004    310          40.67   
  Lyngby Svømmeklub  40.79                 
33  Thor Majvig Mogensen  2004    305          40.90   
  Helsingør Svømmeklub  41.40                 
34  Oliver Sperling  2004    305          40.91   
  Lyngby Svømmeklub  41.07                 
35  Casper Madsen  2004    299          41.18   
  Slagelse Svømmeklub                   
36  Anton Skov Grell  2004    294          41.40   
  Glostrup Svømmeklub  49.14                 
37  Carl Krabbe Heldgaard  2004    281          42.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.43                 
38  Silas Waterval  2004    264          42.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.86                 
39  Niels Krogh-Olsen  2004    258          43.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.60                 
40  Oscar Isberg  2004    257          43.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  42.79                 
41  Nicolai D. B. Hansen  2004    240          44.28   
  Greve Svømmeklub  50.75                 
42  Mikkel Roed  2004    222          45.45   
  Køge Svømmeklub  47.78                 
Lauritz Johansen  2004              DSQ  sw 4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  49.26                 
Troels Fode  2004              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  36.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    871  35.25  1:14.35  1:54.04    2:33.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.16                 
                     
Julie K Rose  2003    786  36.28  1:16.73  1:58.32    2:39.17   
  Sigma Swim Allerød  2:38.23                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    783  36.52  1:16.64  1:58.42    2:39.35   
  Holbæk Svømme Klub  2:36.10                 
                     
Emilie Meng  2003    765  36.46  1:18.35  2:01.05    2:40.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.75                 
                     
Mia Rindshøj  2003    747  36.81  1:17.62  1:59.30    2:41.85   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.15                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    732  37.25  1:18.54  2:00.76    2:42.97   
  Køge Svømmeklub  2:45.81                 
                     
Sofie Maagøe  2003    726  37.25  1:18.68  2:01.28    2:43.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.10                 
                     
Hannah Höesch  2003    708  37.32  1:18.70  2:01.30    2:44.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.12                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    698  37.96  1:19.89  2:02.69    2:45.56   
  JGI Svømning  2:47.99                 
                     
10  Liva Buchholt Johansen  2003    684  37.10  1:19.37  2:02.76    2:46.68   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.81                 
                     
11  Caroline Gøttrup Bagge  2003    674  37.18  1:20.29  2:04.26    2:47.52   
  Køge Svømmeklub  2:45.97                 
                     
12  Sofie Bak  2003    673  38.60  1:21.34  2:05.49    2:47.57   
  Hvidovre Svømme Klub  2:52.10                 
                     
13  Nikoline Skovly Larsen  2003    670  37.71  1:20.30  2:04.05    2:47.85   
  Næstved IF  2:49.00                 
                     
14  Lærke Schelde-Mollerup  2003    661  37.37  1:19.92  2:03.91    2:48.57   
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
15  Cornelia Bergqvist  2003    651  38.97  1:22.50  2:06.30    2:49.45   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.35                 
                     
16  Naya Modin Thomsen  2003    641  38.90  1:22.74  2:06.84    2:50.32   
  Køge Svømmeklub  2:53.51                 
                     
17  Amalie Kruse Enemærke  2003    639  38.49  1:22.54  2:06.75    2:50.54   
  Herlev Svømning  2:51.88                 
                     
18  Emilia Naledi Madonsela  2003    634  39.52  1:22.85  2:07.14    2:50.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.66                 
                     
19  Sofia Norre Bendt  2003    629  39.94  1:23.51  2:07.49    2:51.45   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.44                 
                     
20  Amalie Nielsen  2003    625  38.73  1:23.00  2:08.23    2:51.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.19                 
                     
21  Esther Marie Heunicke  2003    614  39.32  1:22.90  2:07.38    2:52.76   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.67                 
                     
22  Rebekka Giessing  2003    603  40.04  1:23.88  2:08.76    2:53.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:01.14                 
                     
23  Josephine B. U. Danielsen  2003    601  38.25  1:22.83  2:09.45    2:54.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:54.41                 
                     
24  Christine Henriksen  2003    588  39.27  1:24.91  2:10.45    2:55.31   
  JGI Svømning  2:56.27                 
                     
25  Mia Lindberg  2003    581  39.35  1:24.02  2:09.74    2:56.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.72                 
                     
26  Amalie Schou  2003    578  39.82  1:24.45  2:10.03    2:56.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.93                 
                     
27  Esther Else Grubert  2003    577  40.61  1:25.55  2:11.35    2:56.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.83                 
                     
28  Matilde Mantzius Mosegård  2003    573  40.50  1:25.26  2:10.68    2:56.79   
  Slagelse Svømmeklub  2:54.60                 
                     
29  Celia Puggaard  2003    566  40.15  1:24.70  2:11.14    2:57.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
30  Mille Pedersen  2003    562  40.57  1:25.75  2:11.97    2:57.92   
  Sigma Swim Allerød  3:03.87                 
                     
31  Alberte V. Bisgaard  2003    562  40.93  1:26.80  2:12.73    2:57.97   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.18                 
                     
32  Tine Petersen  2003    553  41.34  1:27.07  2:13.31    2:58.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
33  Freya Nørlund Wentzel  2003    545  40.29  1:25.43  2:12.75    2:59.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:56.36                 
                     
34  Terese Kjøller Rudbeck  2003    538  42.36  1:29.26  2:14.61    3:00.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.37                 
                     
35  Thippe de Neergaard  2003    537  40.95  1:27.05  2:13.55    3:00.72   
  VAT Copenhagen-MK31  3:05.34                 
                     
36  Ingrid Lindemann  2003    536  42.49  1:30.55  2:16.05    3:00.80   
  Sigma Swim Birkerød  3:12.50                 
                     
37  Cassandra G. Nygaard  2003    527  43.12  1:30.09  2:16.05    3:01.76   
  Sigma Swim Allerød  3:00.24                 
                     
38  Olivia Mammen  2003    526  40.75  1:26.90  2:14.43    3:01.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:57.25                 
                     
39  Maria Lund  2003    519  42.15  1:30.37  2:16.53    3:02.71   
  Sigma Swim Birkerød  3:04.97                 
                     
40  Luna Emilie Olsen  2003    515  41.71  1:28.26  2:15.82    3:03.22   
  Slangerup Svømmeklub  3:19.87                 
                     
41  Luna Gammelgaard  2003    513  42.93  1:29.74  2:16.53    3:03.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:12.54                 
                     
42  Anna Wrist-Elkjær  2003    508  40.10  1:26.97  2:15.90    3:04.00   
  Herlev Svømning                   
                     
43  Therese Sand Frederiksen  2003    503  43.10  1:30.70  2:18.06    3:04.70   
  Sigma Swim Allerød  3:14.64                 
                     
44  Sarah Sirek Hansen  2003    495  41.97  1:29.54  2:18.15    3:05.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
45  Sofie Findahl Andersen  2003    494  41.44  1:29.30  2:17.44    3:05.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:10.68                 
                     
46  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    492  42.43  1:29.44  2:17.54    3:06.04   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
47  Luna Fyller Jacobsen  2003    490  42.20  1:29.31  2:17.89    3:06.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:01.93                 
                     
48  Caroline Veggerby  2003    490  40.86  1:28.42  2:16.75    3:06.32   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:21.29                 
                     
49  Laura Boutrup  2003    485  42.90  1:30.69  2:19.20    3:06.96   
  Sigma Swim Birkerød  3:14.75                 
                     
50  Kathrine Sofie Jensen  2003    480  43.11  1:30.69  2:19.22    3:07.50   
  Køge Svømmeklub                   
                     
51  Katja Skovdal Lorentzen  2003    477  42.53  1:30.34  2:19.54    3:07.96   
  Køge Svømmeklub  3:09.26                 
                     
52  Thea Pedersen  2003    460  43.46  1:31.88  2:20.91    3:10.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.74                 
                     
53  Thea F. Johansen  2003    459  41.92  1:28.68  2:19.48    3:10.33   
  Herlev Svømning                   
                     
54  Cathrine Toftelund Larsen  2003    402  44.77  1:35.78  2:27.64    3:19.01   
  Lyngby Svømmeklub  3:29.91                 
                     
55  Sophie Grandjean  2003    393  44.04  1:36.02  2:29.56    3:20.45   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Caroline Buhl Schrøder  2003              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:58.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:47 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    769  33.28  1:10.58  1:46.94    2:23.47   
  Greve Svømmeklub  2:22.38                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    756  32.23  1:09.06  1:46.72    2:24.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.18                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    693  34.37  1:12.44  1:50.34    2:28.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.01                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    658  33.72  1:11.93  1:51.01    2:31.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.00                 
                     
Oliver Steenberg  2002    645  35.21  1:14.66  1:53.18    2:32.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.69                 
                     
Morten Østergaard  2002    638  34.47  1:13.73  1:53.45    2:32.69   
  Svømmeklubben Laksen  2:31.79                 
                     
Alexander Søgaard  2002    634  34.37  1:13.58  1:53.02    2:33.02   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.53                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    628  35.45  1:14.91  1:54.26    2:33.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.64                 
                     
David Arneskov  2002    602  35.67  1:15.08  1:54.96    2:35.68   
  Holbæk Svømme Klub  2:54.30                 
                     
10  Kasper Bonnichsen  2002    595  35.47  1:15.44  1:55.51    2:36.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:42.47                 
                     
11  Jakob Strunge Nissen  2002    585  35.72  1:15.56  1:56.29    2:37.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Mattias Houen  2002    570  35.14  1:15.88  1:57.93    2:38.56   
  Helsingør Svømmeklub  2:46.42                 
                     
13  Nicklas Östman Pedersen  2002    564  35.19  1:16.19  1:57.62    2:39.07   
  Herlev Svømning  2:50.69                 
                     
14  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    561  35.47  1:15.60  1:56.47    2:39.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:45.78                 
                     
15  Frederik Møller  2002    554  35.43  1:16.27  1:58.19    2:40.03   
  Ringsted Svømme Klub  2:51.85                 
                     
16  Alfred Højberg  2002    550  35.86  1:16.62  1:58.31    2:40.46   
  Lyngby Svømmeklub  2:52.47                 
                     
17  Niels Skovbye Brandt  2002    536  36.06  1:17.42  1:59.91    2:41.80   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
18  Christopher H. Brown  2002    529  37.07  1:18.83  2:00.83    2:42.54   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.42                 
                     
19  Frederik Eg Ibsen  2002    525  36.97  1:18.38  2:00.69    2:42.94   
  Sigma Swim Birkerød  2:45.78                 
                     
20  Mikkel Eg Ibsen  2002    495  38.24  1:20.57  2:03.12    2:46.11   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.06                 
                     
21  Emil Kildahl Døssing  2002    490  37.44  1:19.69  2:03.35    2:46.73   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.50                 
                     
22  Jens Bomgaard  2002    488  37.68  1:20.67  2:04.14    2:46.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.05                 
                     
23  Magnus Christensen  2002    484  37.44  1:20.33  2:03.55    2:47.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.52                 
                     
24  Frederik Emil Bækgaard  2002    482  38.47  1:21.26  2:04.50    2:47.62   
  Vest-Brøndby  2:52.01                 
                     
25  Mads Enghave  2002    480  36.95  1:20.59  2:04.72    2:47.86   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
26  Marcus Skøtt Haslev  2002    471  37.91  1:20.67  2:04.67    2:48.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.54                 
                     
27  Tobias Dan Hansen  2002    459  37.21  1:20.80  2:05.58    2:50.41   
  Herlev Svømning                   
                     
28  August Ryom  2002    457  36.76  1:20.22  2:05.24    2:50.69   
  Køge Svømmeklub  2:51.02                 
                     
29  Emil Steenberg  2002    454  38.67  1:21.86  2:06.66    2:50.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.90                 
                     
30  Silas Bøjsen  2002    449  37.91  1:20.83  2:06.39    2:51.60   
  Holbæk Svømme Klub  2:51.27                 
                     
31  Jakob Alexander Jensen  2002    442  37.96  1:21.81  2:07.51    2:52.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.11                 
                     
32  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    429  37.18  1:21.58  2:08.34    2:54.26   
  Lyngby Svømmeklub  3:03.39                 
                     
33  Oskar Skov Grell  2002    427  39.92  1:26.29  2:11.98    2:54.58   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.03                 
                     
34  Joakim Mortensen  2002    417  38.54  1:23.53  2:10.80    2:55.87   
  Ringsted Svømme Klub  2:58.53                 
                     
35  Carl Magnus Krievs  2002    412  39.93  1:24.95  2:11.45    2:56.67   
  Vest-Brøndby  3:00.81                 
                     
36  August Schade Cantby  2002    385  39.29  1:24.22  2:11.44    3:00.72   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
37  Sebastian Bonde  2002    364  42.46  1:29.68  2:18.22    3:04.14   
  Holbæk Svømme Klub  2:53.87                 
                     
Leo Badaker  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.73                 
                     
Marcus Dessau  2002                Akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  3:12.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Stjernholm  2004    770  35.42        1:13.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:16.69                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    762  35.18        1:14.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.28                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    668  36.63        1:17.55   
  Slangerup Svømmeklub  1:19.77                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    658  36.41        1:17.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.39                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    646  37.27        1:18.42   
  Køge Svømmeklub  1:18.24                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    633  37.15        1:18.95   
  Vest-Brøndby  1:20.70                 
                     
Emma Stoltz  2004    610  37.65        1:19.95   
  Sigma Swim Allerød  1:20.10                 
                     
Jasmin Philip  2004    588  38.39        1:20.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.45                 
                     
Signe Krag Andersen  2004    587  37.51        1:20.97   
  Sigma Swim Allerød  1:25.52                 
                     
10  Anne Sofie Evald  2004    584  37.94        1:21.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.96                 
                     
11  Caroline Holm  2004    576  38.63        1:21.48   
  Kalundborg SK  1:22.44                 
                     
12  Laura Vangkilde  2004    575  38.47        1:21.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.10                 
                     
13  Sofie Bruun Høvring  2004    565  38.74        1:22.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:26.86                 
                     
14  Olivia Callesen  2004    565  38.59        1:22.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.55                 
                     
15  Nicoline H. Baadsgaard  2004    563  38.68        1:22.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:21.85                 
                     
16  Emma Hansen  2004    556  38.07        1:22.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.28                 
                     
17  Karoline Nielsen  2004    551  39.61        1:22.68   
  Slagelse Svømmeklub  1:24.15                 
                     
18  Asta Poulsen Dolan  2004    545  39.11        1:23.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.63                 
                     
19  Frederikke Falk-List  2004    543  38.54        1:23.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.77                 
                     
20  Emma Ekman  2004    537  38.94        1:23.43   
  Svømmeklubben Laksen  1:22.53                 
                     
21  Josefine Zebitz  2004    531  39.71        1:23.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.62                 
                     
22  Elisabeth Them Jensen  2004    522  39.59        1:24.21   
  Køge Svømmeklub  1:24.74                 
                     
23  Emilia C. R. Olsen  2004    521  39.58        1:24.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.87                 
                     
24  Katrine Bonefeld  2004    517  39.90        1:24.49   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.84                 
                     
25  Laura L. Hørning  2004    513  40.16        1:24.69   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.53                 
                     
26  Clara Toft  2004    512  39.40        1:24.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.75                 
                     
27  Nønne Christensen  2004    512  39.83        1:24.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.78                 
                     
28  Clara Hartvig-Olsen  2004    510  39.97        1:24.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.89                 
                     
29  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    494  40.25        1:25.79   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:25.44                 
                     
30  Linnea Hietala  2004    493  40.49        1:25.81   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.61                 
                     
31  Mathilde Mathiesen  2004    480  40.14        1:26.56   
  Albertslund IF  1:36.42                 
                     
32  Liva Søby  2004    474  40.50        1:26.95   
  VAT Copenhagen-MK31  1:36.45                 
                     
33  Clara Sass Husum  2004    471  41.15        1:27.14   
  Slangerup Svømmeklub  1:25.88                 
                     
34  Kajsa G. Christensen  2004    466  40.93        1:27.43   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.82                 
                     
35  Isabel Lillebæk  2004    466  40.66        1:27.45   
  JGI Svømning  1:27.89                 
                     
36  Lærke Vinneck Hansen  2004    464  42.04        1:27.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.37                 
                     
37  Malou Soelberg  2004    447  41.41        1:28.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.83                 
                     
38  Laura Borre Jacobsen  2004    447  41.84        1:28.68   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.69                 
                     
39  Alba Lyhne Weiner  2004    438  42.92        1:29.28   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.31                 
                     
40  Josefine Krumbak  2004    427  42.71        1:30.00   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.37                 
                     
41  Luna Trojlsgaard  2004    423  42.81        1:30.34   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
42  Astrid M. Østergaard  2004    420  43.06        1:30.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.36                 
                     
43  Johanne Baes Aaholst  2004    412  43.51        1:31.13   
  Hillerød Svømmeklub  1:39.16                 
                     
44  Martha Hjuler Britze  2004    408  43.44        1:31.43   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.23                 
                     
45  Josefine Arbo Sørensen  2004    405  42.92        1:31.62   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:42.46                 
                     
46  Anne Sofie Devantier  2004    399  43.31        1:32.06   
  Vest-Brøndby  1:35.29                 
                     
47  Viktoria Freja Sørensen  2004    399  42.94        1:32.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.82                 
                     
48  Josephine Holst Vinther  2004    392  44.07        1:32.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:39.76                 
                     
49  Julie Danfred Jørgensen  2004    381  44.60        1:33.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.70                 
                     
50  Anna Nørskov  2004    375  44.58        1:34.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:38.89                 
                     
51  Isabella Victoria Nimb  2004    365  45.17        1:34.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.65                 
                     
52  Roseline Løkkegaard  2004    361  43.11        1:35.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.60                 
                     
53  Elisabeth Roskær  2004    359  44.73        1:35.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.48                 
                     
54  Frida Bang Stanelt  2004    348  45.57        1:36.38   
  Kalundborg SK  1:50.06                 
                     
55  Alma Heyn Stage  2004    303  46.98        1:40.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Freja Møller  2004              DSQ  sw 7.5 flyben e/brys 
  Slangerup Svømmeklub  1:24.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Rought  2003    633  33.00        1:10.67   
  Slagelse Svømmeklub  1:10.98                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    615  33.88        1:11.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.73                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    585  34.26        1:12.56   
  Sigma Swim Allerød  1:12.13                 
                     
Rasmus Nickelsen  2003    556  34.27        1:13.80   
  Herlev Svømning  1:14.52                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    527  35.33        1:15.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.99                 
                     
Silas Lykke  2003    507  35.81        1:16.08   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.01                 
                     
Marcus Hiort  2003    501  36.26        1:16.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.65                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    493  34.98        1:16.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.96                 
                     
Villads Kruse  2003    484  35.79        1:17.28   
  Hillerød Svømmeklub  1:20.85                 
                     
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003    479  36.68        1:17.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.50                 
                     
11  Lucas Jul Pedersen  2003    477  36.21        1:17.68   
  Næstved IF  1:21.09                 
                     
12  Noah Koefoed Weiss  2003    472  36.69        1:17.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.34                 
                     
13  Valentin Wahl  2003    471  36.86        1:17.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.34                 
                     
14  Anders Lundin Brockdorff  2003    467  36.98        1:18.21   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.11                 
                     
15  Alexander Tullberg  2003    466  36.31        1:18.29   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.66                 
                     
16  Bror Textor-Broch  2003    459  37.40        1:18.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.55                 
                     
17  Oscar Cleemann  2003    458  36.62        1:18.69   
  Hvidovre Svømme Klub  1:21.75                 
                     
18  Oscar Thinghøjen  2003    444  37.70        1:19.55   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.13                 
                     
19  Harald Franck  2003    440  36.82        1:19.78   
  Næstved IF  1:19.60                 
                     
20  Valdemar Brøns  2003    440  38.28        1:19.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.30                 
                     
21  Noah Bred  2003    438  38.53        1:19.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.40                 
                     
22  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    432  37.54        1:20.25   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
23  Mikkel Hjelm  2003    424  38.15        1:20.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.37                 
                     
24  Joshua P. Sidebotham  2003    423  37.95        1:20.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.47                 
                     
25  Peter Vinge-Maigaard  2003    421  37.65        1:20.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.67                 
                     
26  Mikkel Mortensen  2003    408  38.35        1:21.81   
  Kalundborg SK  1:23.69                 
                     
27  Marco Knudsen  2003    402  39.19        1:22.18   
  Greve Svømmeklub  1:29.22                 
                     
28  Oliver Søgaard-Andersen  2003    401  39.01        1:22.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.55                 
                     
29  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    398  38.37        1:22.46   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.57                 
                     
30  Frederik Bach Mindested  2003    397  39.09        1:22.53   
  Sigma Swim Allerød  1:21.79                 
                     
31  Lasse Darlem Brandt  2003    392  38.96        1:22.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:24.81                 
                     
32  Rasmus Skarby Madsen  2003    376  39.27        1:24.08   
  Slangerup Svømmeklub  1:24.92                 
                     
33  Christoffer Rekling  2003    367  39.96        1:24.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.46                 
                     
34  Tobias Davidsen  2003    360  39.45        1:25.27   
  Vest-Brøndby  1:27.32                 
                     
35  Jonathan Eskildsen  2003    348  40.93        1:26.24   
  Køge Svømmeklub  1:23.25                 
                     
36  Benjamin Bodal  2003    346  40.59        1:26.41   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
37  Christopher G. Trandum  2003    338  40.51        1:27.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.04                 
                     
38  Nicolai Schuster Gath  2003    324  42.17        1:28.29   
  Ishøj Svømme Klub  1:48.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005    620          30.89   
  Gentofte Svømme Klub  32.98                 
Schastine Skifter Tabor  2005    581          31.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.73                 
Maya Krogh Brønnicke  2005    554          32.06   
  Køge Svømmeklub  32.93                 
Nikoline Marie Lange  2005    547          32.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.67                 
Emmely Östman Pedersen  2005    537          32.39   
  Helsingør Svømmeklub  33.38                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    529          32.56   
  Herlev Svømning  33.28                 
Maya Hauerberg Terp  2005    513          32.89   
  JGI Svømning  34.57                 
Caroline Salskov Jensen  2005    513          32.90   
  Hørsholm Svømmeforening  33.63                 
Kristine Nilsson Norby  2005    505          33.07   
  Gentofte Svømme Klub  36.16                 
10  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    499          33.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.32                 
11  Rebecca Petersen  2005    492          33.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.43                 
12  Elida Thornsen  2005    491          33.38   
  SVØM Korsør  33.14                 
13  Josephine Thomsen  2005    476          33.72   
  Herlev Svømning  33.39                 
14  Liva Lund Hansen  2005    462          34.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.27                 
15  Isabella Larsen  2005    458          34.17   
  JGI Svømning  34.68                 
16  Mille Maxwell Berthou  2005    453          34.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.54                 
17  Caroline Trøjgaard  2005    450          34.36   
  Helsingør Svømmeklub  34.81                 
18  Antoinette Zafra  2005    444          34.52   
  Glostrup Svømmeklub  35.00                 
19  Amalie Wichmann Larsen  2005    440          34.61   
  Haslev Svømmeklub  37.13                 
20  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    427          34.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.59                 
21  Petrine R. E. Sørensen  2005    425          35.03   
  Haslev Svømmeklub  36.74                 
22  Caroline Villum Færch  2005    417          35.25   
  Helsingør Svømmeklub  34.13                 
23  Caroline Sofie Aagaard  2005    406          35.56   
  Sigma Swim Birkerød  36.98                 
24  Sophie Lærke Sandell  2005    398          35.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.65                 
25  Ida Marie Platzer  2005    398          35.79   
  Søllerød Svømmeklub  36.37                 
26  Mikkeline Rud Wiberg  2005    397          35.81   
  Helsingør Svømmeklub  39.79                 
27  Clara Secher Termansen  2005    395          35.88   
  Hørsholm Svømmeforening  36.83                 
28  Annika Britt Larsen  2005    388          36.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.02                 
29  Kajsa Salomonsen  2005    385          36.20   
  VAT Copenhagen-MK31  34.86                 
30  Hannah B. Pedersen  2005    384          36.23   
  VAT Copenhagen-MK31  35.72                 
31  Olivia Mai Gustafson  2005    375          36.52   
  Køge Svømmeklub  40.58                 
32  Silja Brage  2005    366          36.82   
  JGI Svømning  36.67                 
33  Ana Rosa Kragh  2005    365          36.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.61                 
34  Marie Louise B Andersen  2005    359          37.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
35  Caroline Koch  2005    357          37.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.63                 
36  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    356          37.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.43                 
37  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    355          37.17   
  Ringsted Svømme Klub  37.44                 
38  Ida-Marie Nørgaard  2005    347          37.46   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
39  Freya Ry Nielsen  2005    344          37.56   
  Glostrup Svømmeklub  40.19                 
40  Emma Karoline Guldberg  2005    342          37.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.25                 
41  Caroline Bach Mindested  2005    330          38.09   
  Sigma Swim Allerød  39.59                 
42  Amalie Østerlund  2005    329          38.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  41.78                 
43  Frederikke B. Hansen  2005    328          38.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  39.01                 
44  Matilde Schmidt-Lund  2005    321          38.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.95                 
45  Luna Christensen  2005    305          39.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.59                 
46  Caroline Bjørn Hvilsom  2005    304          39.14   
  SVØM Korsør  39.44                 
47  Emmeline S. Bertelsen  2005    290          39.75   
  Ringsted Svømme Klub  43.54                 
48  Mille Vester-Christensen  2005    271          40.68   
  Søllerød Svømmeklub  39.91                 
49  Nikoline R. Amstrup  2005    226          43.23   
  Sigma Swim Birkerød  40.05                 
Selma V Studnitz Andersen  2005              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    599          28.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.51                 
Emil Søby  2004    470          30.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  32.22                 
Rasmus Warberg  2004    449          30.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.45                 
Alexander Marcus Englev  2004    437          31.17   
  Greve Svømmeklub  33.35                 
Eigil Sigfusson  2004    425          31.48   
  Helsingør Svømmeklub  31.45                 
Nicklas Plank  2004    422          31.55   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
Oskar Luckow Larsen  2004    422          31.55   
  Gentofte Svømme Klub  33.06                 
Anders K. Kortegaard  2004    419          31.62   
  JGI Svømning  36.78                 
Tobias Gammelvind  2004    419          31.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.01                 
10  Mathias Christensen  2004    412          31.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.93                 
11  Casper Madsen  2004    411          31.82   
  Slagelse Svømmeklub  32.40                 
12  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    407          31.93   
  Greve Svømmeklub  32.67                 
13  Sebastian Greisen  2004    405          31.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.07                 
14  Frederik Scheby Petersen  2004    388          32.45   
  Kalundborg SK  33.64                 
14  Mathias Lindgaard  2004    388          32.45   
  Herlev Svømning  33.22                 
16  Gabriel Elmedyb  2004    380          32.66   
  Herlev Svømning  32.83                 
17  Alexander Vergereau  2004    379          32.69   
  Sigma Swim Birkerød  34.87                 
18  Thor Majvig Mogensen  2004    364          33.13   
  Helsingør Svømmeklub  32.85                 
19  Troels Fode  2004    364          33.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.84                 
20  Niklas Wiese Dobel  2004    357          33.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.22                 
21  Lauritz Johansen  2004    356          33.38   
  Glostrup Svømmeklub  34.09                 
22  Andreas Stampe Dalgaard  2004    353          33.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.83                 
23  Oliver Sperling  2004    351          33.53   
  Lyngby Svømmeklub  32.97                 
24  Julian Birch  2004    348          33.64   
  Søllerød Svømmeklub  34.99                 
25  Nicolai D. B. Hansen  2004    345          33.73   
  Greve Svømmeklub  36.12                 
25  Oliver Schultz  2004    345          33.73   
  Køge Svømmeklub  34.70                 
27  Joakim Grøn-Henriksen  2004    338          33.97   
  Ringsted Svømme Klub  36.86                 
28  Anton Skov Grell  2004    335          34.07   
  Glostrup Svømmeklub  34.63                 
29  Matias Munkholm  2004    332          34.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.02                 
30  Mikkel Roed  2004    331          34.20   
  Køge Svømmeklub  34.70                 
31  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    330          34.25   
  Hvidovre Svømme Klub  41.27                 
32  Oscar Isberg  2004    329          34.27   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.10                 
32  Silas Waterval  2004    329          34.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.61                 
34  Oscar Kroos  2004    321          34.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.97                 
35  Andreas Ivang Ladefoged  2004    318          34.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.57                 
36  Phillip Niemann Madsen  2004    314          34.82   
  Lyngby Svømmeklub  35.18                 
37  Niels Krogh-Olsen  2004    311          34.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.66                 
37  Sebastian Hviid Larsen  2004    311          34.90   
  Hørsholm Svømmeforening  36.52                 
39  Michael Halck  2004    292          35.67   
  Lyngby Svømmeklub  36.06                 
40  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004    291          35.70   
  Næstved IF  37.79                 
41  Jeppe Kjær  2004    278          36.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.59                 
42  Silas Fessel  2004    268          36.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.06                 
43  Carl Krabbe Heldgaard  2004    264          36.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.21                 
44  Esben Rasmussen  2004    252          37.44   
  Vest-Brøndby  38.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    698  31.32        1:06.11   
  VAT Copenhagen-MK31  1:06.57                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    678  31.36        1:06.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.05                 
                     
Liva Stjernholm  2004    667  31.79        1:07.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.82                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    657  31.31        1:07.46   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.00                 
                     
Jasmin Philip  2004    627  32.13        1:08.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.72                 
                     
Frida Bang Stanelt  2004    570  32.72        1:10.74   
  Kalundborg SK  1:11.78                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    566  32.71        1:10.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.66                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    554  33.69        1:11.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.97                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    533  33.00        1:12.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.96                 
                     
10  Frederikke Falk-List  2004    531  33.55        1:12.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.06                 
                     
11  Anna Marie Nielsen  2004    519  34.36        1:12.96   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.17                 
                     
12  Olivia Callesen  2004    506  33.48        1:13.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.32                 
                     
13  Josefine Arbo Sørensen  2004    486  34.59        1:14.59   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:14.41                 
                     
14  Malou Soelberg  2004    479  33.93        1:14.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.42                 
                     
15  Josefine Krumbak  2004    475  34.95        1:15.14   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.75                 
                     
16  Emma Zambrano Thorsen  2004    475  33.87        1:15.16   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.69                 
                     
17  Astrid M. Østergaard  2004    471  34.80        1:15.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.45                 
                     
18  Kajsa G. Christensen  2004    461  34.66        1:15.91   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.81                 
                     
19  Laura Borre Jacobsen  2004    459  34.55        1:16.00   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.21                 
                     
20  Julie Danfred Jørgensen  2004    458  36.28        1:16.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.02                 
                     
21  Signe Krag Andersen  2004    457  34.40        1:16.11   
  Sigma Swim Allerød  1:21.15                 
                     
22  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    456  35.43        1:16.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:15.04                 
                     
23  Anna Nørskov  2004    448  35.62        1:16.63   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.32                 
                     
24  Emilia C. R. Olsen  2004    443  35.25        1:16.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.42                 
                     
25  Johanne Baes Aaholst  2004    441  35.23        1:17.05   
  Hillerød Svømmeklub  1:23.93                 
                     
26  Josefine Zebitz  2004    432  36.09        1:17.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.96                 
                     
27  Clara Dreier  2004    429  34.86        1:17.72   
  Køge Svømmeklub  1:17.03                 
                     
28  Mathilda Hyldal Jung  2004    429  35.26        1:17.75   
  Slangerup Svømmeklub  1:18.26                 
                     
29  Benedicte Them Jensen  2004    428  35.99        1:17.82   
  Køge Svømmeklub  1:21.83                 
                     
30  Linnea Hietala  2004    416  35.67        1:18.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.23                 
                     
31  Laura L. Hørning  2004    410  36.45        1:18.92   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.17                 
                     
32  Anne Sofie Devantier  2004    410  36.01        1:18.96   
  Vest-Brøndby  1:20.79                 
                     
33  Isabel Lillebæk  2004    406  36.12        1:19.18   
  JGI Svømning  1:26.51                 
                     
34  Caroline Wiuff Jensen  2004    404  36.00        1:19.31   
  Vest-Brøndby  1:17.24                 
                     
35  Clara Hartvig-Olsen  2004    401  36.41        1:19.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.20                 
                     
36  Freja Møller  2004    400  38.05        1:19.58   
  Slangerup Svømmeklub  1:20.17                 
                     
37  Anne Sofie Evald  2004    389  36.70        1:20.35   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.11                 
                     
38  Alma Heyn Stage  2004    388  36.23        1:20.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.82                 
                     
39  Karoline Nielsen  2004    387  36.72        1:20.45   
  Slagelse Svømmeklub  1:26.65                 
                     
40  Katrine Bonefeld  2004    382  37.68        1:20.80   
  Sigma Swim Birkerød  1:21.39                 
                     
41  Isabella Victoria Nimb  2004    379  37.61        1:20.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.47                 
                     
42  Elisabeth Them Jensen  2004    376  36.88        1:21.24   
  Køge Svømmeklub  1:21.93                 
                     
43  Nønne Christensen  2004    371  38.25        1:21.62   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.32                 
                     
44  Luna Trojlsgaard  2004    370  36.20        1:21.69   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:28.10                 
                     
45  Caroline Holm  2004    367  37.34        1:21.91   
  Kalundborg SK  1:19.99                 
                     
46  Mathilde Mathiesen  2004    367  35.74        1:21.92   
  Albertslund IF  1:32.09                 
                     
47  Laura Vangkilde  2004    363  38.02        1:22.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.44                 
                     
48  Martha Hjuler Britze  2004    360  37.37        1:22.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.64                 
                     
49  Nicoline H. Baadsgaard  2004    360  36.63        1:22.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:19.31                 
                     
50  Emma Ekman  2004    359  37.30        1:22.50   
  Svømmeklubben Laksen  1:29.54                 
                     
51  Alba Lyhne Weiner  2004    349  39.10        1:23.26   
  Søllerød Svømmeklub  1:27.41                 
                     
52  Clara Toft  2004    344  37.93        1:23.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.95                 
                     
53  Emma Stoltz  2004    312  40.24        1:26.44   
  Sigma Swim Allerød  1:24.18                 
                     
54  Elisabeth Roskær  2004    302  40.11        1:27.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.15                 
                     
Liva Søby  2004              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    740  26.73        58.27   
  Herlev Svømning  57.90                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    626  28.46        1:01.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.38                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    597  29.49        1:02.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.27                 
                     
Silas Lykke  2003    565  29.23        1:03.73   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.24                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    523  30.22        1:05.41   
  Kalundborg SK  1:07.46                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    522  30.10        1:05.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.73                 
                     
Valdemar Brøns  2003    521  29.72        1:05.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.34                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    520  29.86        1:05.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.02                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    516  30.89        1:05.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.55                 
                     
10  Joshua P. Sidebotham  2003    500  30.99        1:06.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.15                 
                     
11  Christoffer Rekling  2003    477  31.06        1:07.43   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.80                 
                     
12  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    477  31.34        1:07.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:07.75                 
                     
13  Jonathan Eskildsen  2003    475  31.00        1:07.54   
  Køge Svømmeklub  1:08.31                 
                     
14  Mikkel Hjelm  2003    458  31.82        1:08.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.27                 
                     
15  Thorvald Bomholt Larsen  2003    454  31.36        1:08.56   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.38                 
                     
16  Lasse Darlem Brandt  2003    453  31.94        1:08.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:08.37                 
                     
16  Oscar Thinghøjen  2003    453  32.63        1:08.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.77                 
                     
18  Noah Bred  2003    445  32.96        1:08.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.56                 
                     
19  Elias Rought  2003    442  32.00        1:09.16   
  Slagelse Svømmeklub  1:07.96                 
                     
20  Alexander Tullberg  2003    436  31.87        1:09.48   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.35                 
                     
21  Peter Vinge-Maigaard  2003    435  31.71        1:09.56   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.56                 
                     
22  Marcus Hiort  2003    433  32.27        1:09.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.12                 
                     
23  Benjamin Bodal  2003    415  32.74        1:10.64   
  Ringsted Svømme Klub  1:18.55                 
                     
24  Valentin Wahl  2003    412  32.41        1:10.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.09                 
                     
25  Daniel Garne Larsen  2003    395  33.29        1:11.81   
  Sigma Swim Allerød  1:10.52                 
                     
26  Noah Koefoed Weiss  2003    391  33.54        1:12.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.96                 
                     
27  Rasmus Skarby Madsen  2003    389  33.50        1:12.20   
  Slangerup Svømmeklub  1:10.66                 
                     
28  Christian Boutrup  2003    388  33.71        1:12.21   
  Sigma Swim Birkerød  1:12.57                 
                     
29  Bror Textor-Broch  2003    387  33.21        1:12.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.72                 
                     
30  Villads Kruse  2003    383  33.42        1:12.58   
  Hillerød Svømmeklub  1:15.95                 
                     
31  Lucas Jul Pedersen  2003    345  34.36        1:15.13   
  Næstved IF  1:15.65                 
                     
32  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    340  34.10        1:15.52   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.91                 
                     
33  Marco Knudsen  2003    328  35.70        1:16.39   
  Greve Svømmeklub                   
                     
34  Nicolai Schuster Gath  2003    297  36.14        1:18.98   
  Ishøj Svømme Klub  1:26.39                 
                     
35  Harald Franck  2003    286  35.24        1:19.97   
  Næstved IF  1:17.67                 
                     
36  Christoffer W Frederiksen  2003    283  36.07        1:20.28   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.50                 
                     
37  Anders Lundin Brockdorff  2003    278  35.98        1:20.72   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.26                 
                     
38  Frederik Bach Mindested  2003    264  37.19        1:22.10   
  Sigma Swim Allerød  1:21.57                 
                     
Tobias Davidsen  2003              DSQ  SW8.5 15m v/start 
  Vest-Brøndby  1:21.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Maagøe  2003    694  33.05  1:10.06  1:47.74    2:26.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.79                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    662  32.42  1:10.36  1:49.70    2:28.63   
  Køge Svømmeklub  2:33.43                 
                     
Freya Nørlund Wentzel  2003    622  34.37  1:13.20  1:53.03    2:31.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.65                 
                     
Mia Rindshøj  2003    610  32.37  1:10.54  1:50.80    2:32.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.12                 
                     
Tine Petersen  2003    607  34.51  1:14.26  1:53.92    2:33.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Esther Else Grubert  2003    602  33.19  1:11.82  1:53.17    2:33.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:41.41                 
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    593  34.64  1:14.56  1:54.10    2:34.25   
  Herlev Svømning  3:21.86                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    591  35.26  1:16.05  1:56.36    2:34.37   
  Holbæk Svømme Klub  2:37.36                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    591  33.06  1:12.94  1:53.74    2:34.38   
  Sigma Swim Allerød  2:35.07                 
                     
10  Lærke Schelde-Mollerup  2003    580  32.80  1:11.37  1:52.92    2:35.38   
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
11  Terese Kjøller Rudbeck  2003    568  33.43  1:13.64  1:55.34    2:36.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.14                 
                     
12  Naya Modin Thomsen  2003    561  34.85  1:15.19  1:56.96    2:37.08   
  Køge Svømmeklub  2:47.07                 
                     
13  Clara Rybak-Andersen  2003    548  33.19  1:13.71  1:56.53    2:38.29   
  Gentofte Svømme Klub  2:44.84                 
                     
14  Sofie Findahl Andersen  2003    548  34.34  1:14.69  1:56.58    2:38.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Anna Wrist-Elkjær  2003    532  33.36  1:13.54  1:56.25    2:39.93   
  Herlev Svømning                   
                     
16  Rebekka Giessing  2003    520  34.48  1:14.74  1:57.16    2:41.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Maria Lund  2003    511  37.21  1:19.64  2:01.51    2:42.10   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.90                 
                     
18  Laura Boutrup  2003    502  34.97  1:16.37  2:00.35    2:43.01   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.26                 
                     
19  Caroline Veggerby  2003    500  35.30  1:16.81  2:00.18    2:43.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:45.85                 
                     
20  Mille Pedersen  2003    500  36.02  1:16.27  2:00.17    2:43.26   
  Sigma Swim Allerød  2:52.06                 
                     
21  Kathrine Sofie Jensen  2003    495  34.89  1:15.18  1:58.94    2:43.74   
  Køge Svømmeklub  2:40.27                 
                     
22  Pernille Elm Jensen  2003    495  35.10  1:15.85  1:59.79    2:43.83   
  JGI Svømning                   
                     
23  Matilde Mantzius Mosegård  2003    493  34.70  1:15.19  1:58.44    2:44.00   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
24  Caroline Gøttrup Bagge  2003    483  35.29  1:18.80  2:02.93    2:45.16   
  Køge Svømmeklub  2:51.82                 
                     
25  Alberte V. Bisgaard  2003    477  34.44  1:15.87  2:00.21    2:45.86   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Emilie Meng  2003    473  36.33  1:19.95  2:04.03    2:46.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
27  Sofia Norre Bendt  2003    471  36.08  1:17.97  2:01.33    2:46.50   
  Lyngby Svømmeklub  2:56.39                 
                     
28  Thippe de Neergaard  2003    466  34.89  1:17.01  2:01.59    2:47.12   
  VAT Copenhagen-MK31  2:45.98                 
                     
29  Hannah Höesch  2003    454  35.94  1:18.33  2:03.25    2:48.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.67                 
                     
30  Julie K Rose  2003    452  34.92  1:17.28  2:02.86    2:48.80   
  Sigma Swim Allerød  2:47.79                 
                     
31  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    438  36.79  1:21.05  2:06.44    2:50.61   
  Ishøj Svømme Klub  2:52.54                 
                     
32  Cassandra G. Nygaard  2003    434  38.58  1:23.37  2:07.55    2:51.17   
  Sigma Swim Allerød  2:49.07                 
                     
33  Line Nøhr Petersen  2003    432  36.41  1:19.48  2:05.34    2:51.38   
  Køge Svømmeklub  3:05.80                 
                     
34  Thea F. Johansen  2003    431  34.51  1:17.43  2:04.12    2:51.49   
  Herlev Svømning                   
                     
35  Sophie Grandjean  2003    429  36.09  1:18.87  2:05.31    2:51.76   
  Ringsted Svømme Klub  2:54.06                 
                     
36  Emilia Naledi Madonsela  2003    426  35.76  1:19.16  2:05.16    2:52.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.54                 
                     
37  Sarah Sirek Hansen  2003    420  37.95  1:21.61  2:06.40    2:52.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
38  Liva Buchholt Johansen  2003    406  36.75  1:20.51  2:07.52    2:54.98   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
39  Amalie Schou  2003    404  37.54  1:22.77  2:08.86    2:55.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.40                 
                     
40  Ingrid Lindemann  2003    401  39.08  1:25.41  2:11.37    2:55.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:51.46                 
                     
41  Esther Marie Heunicke  2003    397  38.66  1:25.21  2:10.92    2:56.22   
  Sigma Swim Birkerød  2:51.84                 
                     
42  Luna Fyller Jacobsen  2003    385  36.95  1:20.45  2:08.50    2:58.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
43  Josephine B. U. Danielsen  2003    381  35.94  1:20.87  2:09.92    2:58.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:10.20                 
                     
44  Mia Lindberg  2003    357  39.15  1:26.17  2:14.83    3:02.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.97                 
                     
45  Cathrine Toftelund Larsen  2003    355  38.45  1:25.74  2:13.96    3:03.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:58.94                 
                     
46  Luna Emilie Olsen  2003    353  35.70  1:18.36  2:07.53    3:03.26   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
47  Olivia Mammen  2003    349  36.22  1:21.91  2:12.13    3:04.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:57.87                 
                     
48  Cornelia Bergqvist  2003    333  39.55  1:27.66  2:17.72    3:06.89   
  Sigma Swim Birkerød  3:04.39                 
                     
49  Thea Pedersen  2003    323  40.30  1:28.45  2:18.54    3:08.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:14.20                 
                     
Amalie Nielsen  2003              DNF   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Luna Gammelgaard  2003              DSQ  SW8.2 asyn arm v/125 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    765  28.45  1:01.43  1:35.09    2:09.01   
  Herlev Svømning  2:10.00                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    713  29.18  1:02.81  1:37.16    2:12.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.90                 
                     
David Arneskov  2002    660  30.66  1:05.13  1:39.94    2:15.52   
  Holbæk Svømme Klub  2:19.45                 
                     
Frederik Møller  2002    651  30.34  1:06.05  1:40.72    2:16.16   
  Ringsted Svømme Klub  2:21.39                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002    642  28.36  1:03.32  1:41.17    2:16.76   
  Herlev Svømning  2:17.46                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    639  30.22  1:04.58  1:40.26    2:16.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.25                 
                     
Christopher H. Brown  2002    622  31.80  1:07.06  1:42.33    2:18.27   
  Holbæk Svømme Klub  2:24.31                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    608  29.98  1:06.16  1:42.75    2:19.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.68                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    606  31.20  1:06.44  1:43.16    2:19.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.04                 
                     
10  Frederik Eg Ibsen  2002    606  30.73  1:05.92  1:42.81    2:19.45   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.52                 
                     
11  Carl Emil Lønborg  2002    602  30.04  1:04.11  1:40.61    2:19.72   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.81                 
                     
12  August Ryom  2002    571  30.77  1:06.79  1:43.53    2:22.24   
  Køge Svømmeklub  2:22.80                 
                     
13  Morten Østergaard  2002    567  31.44  1:07.97  1:45.29    2:22.55   
  Svømmeklubben Laksen  2:23.67                 
                     
14  Frederik Bojesen  2002    563  29.30  1:04.76  1:43.14    2:22.90   
  JGI Svømning  2:30.75                 
                     
15  Gustav Klit Stjernholm  2002    550  31.57  1:08.67  1:45.97    2:24.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.11                 
                     
16  August Schade Cantby  2002    549  32.82  1:10.28  1:47.03    2:24.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
17  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    548  31.56  1:06.48  1:43.95    2:24.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.01                 
                     
18  Jakob Alexander Jensen  2002    534  31.84  1:09.70  1:49.12    2:25.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.89                 
                     
19  Oliver Steenberg  2002    525  31.95  1:09.20  1:47.13    2:26.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.28                 
                     
20  Alexander Søgaard  2002    520  31.26  1:08.14  1:47.86    2:26.72   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.11                 
                     
21  Casper Mørkhøj Hartington  2002    516  32.95  1:10.01  1:48.71    2:27.11   
  Greve Svømmeklub                   
                     
22  Mikkel Eg Ibsen  2002    507  32.54  1:09.53  1:48.36    2:27.93   
  Sigma Swim Birkerød  2:38.07                 
                     
23  Alfred Højberg  2002    504  32.25  1:09.68  1:49.25    2:28.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.78                 
                     
24  Gustav Haugård Hansen  2002    480  31.91  1:10.70  1:50.81    2:30.65   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.01                 
                     
25  Mads Enghave  2002    468  34.63  1:14.09  1:54.33    2:31.96   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
26  Emil Steenberg  2002    458  32.21  1:09.74  1:50.85    2:33.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.14                 
                     
27  Marcus Skøtt Haslev  2002    456  32.20  1:11.47  1:51.78    2:33.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.90                 
                     
28  Niels Skovbye Brandt  2002    450  33.06  1:12.70  1:53.91    2:34.01   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
29  Oskar Skov Grell  2002    449  32.58  1:14.14  1:55.95    2:34.08   
  Glostrup Svømmeklub  2:33.02                 
                     
30  Mads Lind  2002    436  33.43  1:14.20  1:55.60    2:35.55   
  Hvidovre Svømme Klub  2:45.41                 
                     
31  Johan Heeno Rasmussen  2002    436  32.01  1:10.81  1:52.60    2:35.58   
  Helsingør Svømmeklub  2:43.06                 
                     
32  Magnus Christensen  2002    435  33.45  1:13.33  1:54.94    2:35.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.32                 
                     
33  Jens Bomgaard  2002    434  33.55  1:13.57  1:54.44    2:35.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.02                 
                     
34  Carl Magnus Krievs  2002    427  32.73  1:11.29  1:52.26    2:36.71   
  Vest-Brøndby  2:36.77                 
                     
35  Emil Kildahl Døssing  2002    419  34.55  1:14.26  1:55.75    2:37.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.98                 
                     
36  Frederik Emil Bækgaard  2002    409  34.29  1:14.84  1:57.45    2:38.99   
  Vest-Brøndby  2:51.80                 
                     
37  Joakim Mortensen  2002    361  35.04  1:17.94  2:03.62    2:45.67   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Leo Badaker  2002              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.80                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002                Akut syg 
  Lyngby Svømmeklub  2:43.91                 
                     
Marcus Dessau  2002                Akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  2:56.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 april 2017         
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Stjernholm  2004    786  31.10        1:06.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.22                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    726  31.03        1:08.47   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.41                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    704  31.48        1:09.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.22                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    684  33.08        1:09.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.47                 
                     
Jasmin Philip  2004    671  32.46        1:10.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.00                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    666  34.03        1:10.49   
  Køge Svømmeklub  1:13.23                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    659  32.86        1:10.73   
  Vest-Brøndby  1:11.80                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    656  31.62        1:10.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.51                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    653  32.58        1:10.94   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.68                 
                     
10  Mathilda Hyldal Jung  2004    594  34.41        1:13.21   
  Slangerup Svømmeklub  1:14.91                 
                     
11  Laura Borre Jacobsen  2004    584  33.53        1:13.64   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.95                 
                     
12  Anne Sofie Evald  2004    583  35.16        1:13.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.82                 
                     
13  Katrine Bonefeld  2004    583  34.42        1:13.69   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.35                 
                     
14  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    582  33.93        1:13.73   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:13.59                 
                     
15  Anna Marie Nielsen  2004    574  34.64        1:14.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.38                 
                     
15  Josefine Zebitz  2004    574  34.52        1:14.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.89                 
                     
17  Kajsa G. Christensen  2004    570  34.00        1:14.21   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.69                 
                     
18  Emma Stoltz  2004    570  36.09        1:14.23   
  Sigma Swim Allerød  1:18.89                 
                     
19  Lærke Vinneck Hansen  2004    565  34.02        1:14.44   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.66                 
                     
20  Josephine Holst Vinther  2004    565  32.98        1:14.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.72                 
                     
21  Josefine Krumbak  2004    564  33.25        1:14.47   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:16.74                 
                     
22  Emilia C. R. Olsen  2004    564  34.69        1:14.50   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.52                 
                     
23  Linnea Hietala  2004    557  33.99        1:14.78   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.59                 
                     
24  Laura L. Hørning  2004    557  34.25        1:14.79   
  Glostrup Svømmeklub  1:15.32                 
                     
25  Nicoline H. Baadsgaard  2004    551  35.84        1:15.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:17.27                 
                     
26  Olivia Callesen  2004    547  35.11        1:15.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.00                 
                     
27  Elisabeth Them Jensen  2004    547  35.26        1:15.27   
  Køge Svømmeklub  1:17.09                 
                     
28  Clara Sass Husum  2004    545  34.98        1:15.35   
  Slangerup Svømmeklub  1:16.79                 
                     
29  Johanne Baes Aaholst  2004    540  34.72        1:15.59   
  Hillerød Svømmeklub  1:17.88                 
                     
30  Signe Krag Andersen  2004    537  35.67        1:15.71   
  Sigma Swim Allerød  1:18.15                 
                     
31  Laura Vangkilde  2004    534  36.63        1:15.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.46                 
                     
32  Viktoria Freja Sørensen  2004    533  34.10        1:15.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.91                 
                     
33  Astrid M. Østergaard  2004    528  33.59        1:16.13   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.68                 
                     
34  Frida Bang Stanelt  2004    527  33.67        1:16.19   
  Kalundborg SK  1:18.82                 
                     
35  Isabel Lillebæk  2004    526  35.41        1:16.23   
  JGI Svømning  1:18.81                 
                     
36  Nønne Christensen  2004    523  35.39        1:16.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.24                 
                     
37  Alma Heyn Stage  2004    523  32.73        1:16.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.02                 
                     
38  Clara Toft  2004    522  35.74        1:16.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.66                 
                     
39  Malou Soelberg  2004    518  34.76        1:16.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.14                 
                     
40  Liva Søby  2004    515  34.89        1:16.76   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.24                 
                     
41  Karoline Nielsen  2004    513  36.03        1:16.86   
  Slagelse Svømmeklub  1:18.29                 
                     
42  Clara Hartvig-Olsen  2004    512  37.36        1:16.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.71                 
                     
43  Emma Ekman  2004    505  36.21        1:17.27   
  Svømmeklubben Laksen  1:19.30                 
                     
44  Josefine Arbo Sørensen  2004    503  35.44        1:17.39   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:15.90                 
                     
45  Caroline Holm  2004    502  36.95        1:17.41   
  Kalundborg SK  1:18.79                 
                     
46  Freja Møller  2004    500  36.57        1:17.56   
  Slangerup Svømmeklub  1:18.12                 
                     
47  Mathilde Mathiesen  2004    495  36.09        1:17.81   
  Albertslund IF  1:16.97                 
                     
48  Martha Hjuler Britze  2004    492  35.86        1:17.97   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.63                 
                     
49  Emma Zambrano Thorsen  2004    483  33.81        1:18.44   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.30                 
                     
50  Clara Dreier  2004    479  34.51        1:18.63   
  Køge Svømmeklub  1:16.29                 
                     
50  Julie Danfred Jørgensen  2004    479  36.27        1:18.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.93                 
                     
52  Roseline Løkkegaard  2004    476  33.87        1:18.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.40                 
                     
53  Anna Nørskov  2004    476  36.80        1:18.82   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.76                 
                     
54  Anne Sofie Devantier  2004    473  35.85        1:18.96   
  Vest-Brøndby  1:19.54                 
                     
55  Alba Lyhne Weiner  2004    473  36.73        1:18.97   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.34                 
                     
56  Elisabeth Roskær  2004    469  38.76        1:19.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.52                 
                     
57  Luna Trojlsgaard  2004    465  36.26        1:19.41   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:19.45                 
                     
58  Isabella Victoria Nimb  2004    428  38.80        1:21.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.95                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    639  33.43        1:11.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.37                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    621  32.60        1:12.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.86                 
                     
Schastine Skifter Tabor  2005    578  33.48        1:13.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.44                 
                     
Mille Maxwell Berthou  2005    565  34.27        1:14.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.30                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    563  35.40        1:14.54   
  Herlev Svømning  1:18.78                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    563  33.75        1:14.55   
  JGI Svømning  1:17.22                 
                     
Josephine Thomsen  2005    562  34.11        1:14.57   
  Herlev Svømning  1:16.17                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005    558  33.74        1:14.73   
  Køge Svømmeklub  1:15.17                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    551  35.29        1:15.07   
  Hørsholm Svømmeforening  1:17.81                 
                     
10  Rebecca Petersen  2005    545  34.49        1:15.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.73                 
                     
11  Emmely Östman Pedersen  2005    543  33.61        1:15.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.98                 
                     
12  Ana Rosa Kragh  2005    530  36.14        1:16.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.07                 
                     
13  Kristine Nilsson Norby  2005    525  34.52        1:16.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.61                 
                     
14  Elida Thornsen  2005    491  37.10        1:18.00   
  SVØM Korsør  1:18.46                 
                     
15  Caroline Trøjgaard  2005    487  34.81        1:18.24   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.45