Results for Øst Årgang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | 4:02.36 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.70 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.48 | 1:01.23 | 1:01.23 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.29 | 1:00.45 | 2:01.68 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.49 | 1:00.02 | 3:01.70 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 28.70 | 1:00.66 | 4:02.36 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 2003 | 4:07.02 | |||||||
A6 | 4:08.61 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.47 | 1:00.61 | 1:00.61 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 30.00 | 1:02.80 | 2:03.41 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.04 | 1:02.21 | 3:05.62 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.28 | 1:01.40 | 4:07.02 | ||||||
3 | Hovedstadens Piger 1 | 2003 | 4:07.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.16 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 29.85 | 1:01.44 | 1:01.44 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 29.05 | 1:00.40 | 2:01.84 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 30.02 | 1:02.28 | 3:04.12 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 30.35 | 1:03.32 | 4:07.44 | ||||||
4 | Køge Piger 1 | 2003 | 4:08.01 | |||||||
Køge Svømmeklub | 4:10.76 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.88 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 29.44 | 1:02.29 | 2:03.56 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 29.19 | 1:02.09 | 3:05.65 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.44 | 1:02.36 | 4:08.01 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2003 | 4:09.38 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.39 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.83 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.75 | 1:01.35 | 2:02.23 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.05 | 1:02.36 | 3:04.59 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.47 | 1:04.79 | 4:09.38 | ||||||
6 | Sigma Swim A | 2003 | 4:10.76 | |||||||
Sigma Swim | 4:12.50 | |||||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.47 | 1:00.80 | 1:00.80 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.96 | 1:04.03 | 2:04.83 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 29.90 | 1:02.73 | 3:07.56 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 29.71 | 1:03.20 | 4:10.76 | ||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2003 | 4:13.51 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:10.31 | |||||||||
Emilie Meng | 2003 | 29.53 | 1:01.78 | 1:01.78 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 30.23 | 1:03.81 | 2:05.59 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 30.08 | 1:03.80 | 3:09.39 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 30.54 | 1:04.12 | 4:13.51 | ||||||
8 | Sigma Swim B | 2003 | 4:19.00 | |||||||
Sigma Swim | 4:18.50 | |||||||||
Laura Boutrup | 2003 | 31.79 | 1:04.93 | 1:04.93 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 30.09 | 1:03.35 | 2:08.28 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 31.47 | 1:06.05 | 3:14.33 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 30.91 | 1:04.67 | 4:19.00 | ||||||
9 | Vat Cph Piger | 2003 | 4:20.91 | |||||||
VAT Copenhagen | 4:15.50 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 30.54 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 31.07 | 1:04.74 | 2:08.16 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 31.76 | 1:08.18 | 3:16.34 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 30.73 | 1:04.57 | 4:20.91 | ||||||
10 | Gti Piger 1 | 2003 | 4:21.63 | |||||||
GTI | 4:23.55 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 30.05 | 1:02.56 | 1:02.56 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.39 | 1:05.51 | 2:08.07 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 31.57 | 1:05.99 | 3:14.06 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 31.67 | 1:07.57 | 4:21.63 | ||||||
11 | Kvik Piger 3 | 2003 | 4:22.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.69 | |||||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 30.58 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 31.58 | 1:06.90 | 2:11.16 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 32.05 | 1:06.90 | 3:18.06 | ||||||
Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 30.74 | 1:04.43 | 4:22.49 | ||||||
12 | Hovedstadens Piger 2 | 2003 | 4:22.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.91 | |||||||||
Hannah Höesch | 2003 | 31.23 | 1:04.90 | 1:04.90 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 32.46 | 1:08.51 | 2:13.41 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 30.67 | 1:03.78 | 3:17.19 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 31.21 | 1:05.54 | 4:22.73 | ||||||
13 | A6 Piger 2 | 2003 | 4:28.20 | |||||||
A6 | 4:27.49 | |||||||||
Christine Henriksen | 2003 | 32.09 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 30.03 | 1:04.31 | 2:10.79 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 33.03 | 1:09.16 | 3:19.95 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 32.43 | 1:08.25 | 4:28.20 | ||||||
14 | Vat Piger 2 | 2003 | 4:30.53 | |||||||
VAT Copenhagen | 4:30.75 | |||||||||
Liva Søby | 2004 | 31.71 | 1:05.78 | 1:05.78 | ||||||
Nønne Christensen | 2004 | 31.57 | 1:06.13 | 2:11.91 | ||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 32.43 | 1:07.30 | 3:19.21 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 34.09 | 1:11.32 | 4:30.53 | ||||||
15 | Køge Piger 2 | 2003 | 4:31.69 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 31.95 | 1:06.86 | 1:06.86 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 32.09 | 1:06.58 | 2:13.44 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 31.98 | 1:07.58 | 3:21.02 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 33.16 | 1:10.67 | 4:31.69 | ||||||
16 | Hovedstadens Piger 3 | 2005 | 4:31.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.98 | |||||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 33.43 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 33.04 | 1:09.55 | 2:18.79 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 33.05 | 1:07.75 | 3:26.54 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 32.08 | 1:05.39 | 4:31.93 | ||||||
17 | Sigma Swim C | 2003 | 4:32.74 | |||||||
Sigma Swim | 4:22.50 | |||||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 31.36 | 1:05.49 | 1:05.49 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 32.41 | 1:08.38 | 2:13.87 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 32.87 | 1:08.80 | 3:22.67 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 33.37 | 1:10.07 | 4:32.74 | ||||||
18 | Søllerød Girls | 2003 | 4:35.42 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:41.00 | |||||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 33.68 | 1:10.89 | 1:10.89 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 33.10 | 1:08.17 | 2:19.06 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 33.98 | 1:10.30 | 3:29.36 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 31.43 | 1:06.06 | 4:35.42 | ||||||
19 | Gsc Piger 2 | 2003 | 4:35.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:21.19 | |||||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.74 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.56 | 1:06.55 | 2:12.78 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 33.64 | 1:10.82 | 3:23.60 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 34.67 | 1:11.94 | 4:35.54 | ||||||
20 | A6 Piger 3 | 2003 | 4:38.20 | |||||||
A6 | 4:42.83 | |||||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 32.48 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Emma Ekman | 2004 | 33.07 | 1:09.38 | 2:17.12 | ||||||
Isabella Larsen | 2005 | 32.69 | 1:09.25 | 3:26.37 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 34.47 | 1:11.83 | 4:38.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |