Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 680 | 33.61 | 1:08.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.81 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 674 | 33.92 | 1:09.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.57 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 656 | 33.66 | 1:09.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.21 | |||||||||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | 641 | 34.26 | 1:10.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 639 | 34.03 | 1:10.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
6 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 629 | 34.65 | 1:10.78 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.17 | |||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 619 | 34.90 | 1:11.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 607 | 34.86 | 1:11.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.40 | |||||||||
9 | Liva Stjernholm | 2004 | 603 | 35.45 | 1:11.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.62 | |||||||||
10 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 602 | 35.21 | 1:11.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
11 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 593 | 35.52 | 1:12.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
12 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 589 | 34.60 | 1:12.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.05 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 589 | 35.53 | 1:12.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.49 | |||||||||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | 585 | 35.99 | 1:12.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 585 | 35.05 | 1:12.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.59 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 575 | 36.52 | 1:12.94 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.21 | |||||||||
17 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 557 | 36.26 | 1:13.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.21 | |||||||||
18 | Katrine Bonefeld | 2004 | 556 | 36.48 | 1:13.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.65 | |||||||||
19 | Clara Sass Husum | 2004 | 555 | 36.40 | 1:13.79 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
20 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 552 | 35.73 | 1:13.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
21 | Josefine Krumbak | 2004 | 544 | 36.37 | 1:14.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
22 | Laura L. Hørning | 2004 | 541 | 36.16 | 1:14.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
23 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 540 | 36.53 | 1:14.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.97 | |||||||||
24 | Anne Sofie Evald | 2004 | 529 | 36.26 | 1:14.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.60 | |||||||||
25 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 528 | 36.07 | 1:15.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
26 | Isabel Lillebæk | 2004 | 524 | 36.62 | 1:15.23 | |||||
JGI Svømning | 1:15.44 | |||||||||
27 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 510 | 36.48 | 1:15.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.63 | |||||||||
28 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 508 | 36.69 | 1:16.02 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.55 | |||||||||
29 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 506 | 37.57 | 1:16.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.74 | |||||||||
30 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 504 | 37.02 | 1:16.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.55 | |||||||||
31 | Olivia Callesen | 2004 | 499 | 37.56 | 1:16.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
32 | Malou Soelberg | 2004 | 494 | 36.94 | 1:16.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
33 | Caroline Holm | 2004 | 490 | 37.68 | 1:16.94 | |||||
Kalundborg SK | 1:19.03 | |||||||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 487 | 37.63 | 1:17.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.54 | |||||||||
35 | Emma Ekman | 2004 | 483 | 38.13 | 1:17.31 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:15.48 | |||||||||
36 | Karoline Nielsen | 2004 | 481 | 37.97 | 1:17.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.83 | |||||||||
37 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 471 | 37.78 | 1:17.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
38 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 463 | 38.34 | 1:18.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
39 | Clara Toft | 2004 | 459 | 38.84 | 1:18.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.78 | |||||||||
40 | Emma Stoltz | 2004 | 456 | 39.22 | 1:18.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.61 | |||||||||
41 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 456 | 37.08 | 1:18.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.65 | |||||||||
42 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 452 | 38.62 | 1:19.04 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.42 | |||||||||
43 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 448 | 37.78 | 1:19.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
44 | Nønne Christensen | 2004 | 445 | 38.86 | 1:19.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.43 | |||||||||
45 | Liva Søby | 2004 | 444 | 38.46 | 1:19.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.05 | |||||||||
46 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 437 | 38.60 | 1:19.94 | |||||
Albertslund IF | 1:16.65 | |||||||||
47 | Anna Nørskov | 2004 | 430 | 40.48 | 1:20.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
48 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 424 | 40.10 | 1:20.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.97 | |||||||||
49 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 413 | 40.54 | 1:21.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.26 | |||||||||
50 | Freja Møller | 2004 | 413 | 40.06 | 1:21.42 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
51 | Laura Vangkilde | 2004 | 412 | 39.80 | 1:21.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
52 | Signe Krag Andersen | 2004 | 412 | 38.92 | 1:21.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.18 | |||||||||
53 | Elisabeth Roskær | 2004 | 400 | 40.43 | 1:22.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.07 | |||||||||
54 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 368 | 41.38 | 1:24.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.59 | |||||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | DSQ | sw6,5 ej fortsat bev | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 582 | 35.25 | 1:12.66 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.51 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 563 | 35.65 | 1:13.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.18 | |||||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 547 | 36.01 | 1:14.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 542 | 36.08 | 1:14.41 | |||||
JGI Svømning | 1:17.47 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 541 | 35.92 | 1:14.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 539 | 36.06 | 1:14.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.26 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 533 | 36.55 | 1:14.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.42 | |||||||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 531 | 36.15 | 1:14.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.24 | |||||||||
9 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 528 | 36.25 | 1:15.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
10 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 517 | 36.90 | 1:15.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.46 | |||||||||
11 | Amalie Østerlund | 2005 | 517 | 36.61 | 1:15.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
12 | Rebecca Petersen | 2005 | 512 | 36.53 | 1:15.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
13 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 493 | 37.38 | 1:16.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.49 | |||||||||
14 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 488 | 38.56 | 1:17.04 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:22.94 | |||||||||
15 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 463 | 38.83 | 1:18.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.34 | |||||||||
16 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 460 | 38.65 | 1:18.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.65 | |||||||||
17 | Liva Lund Hansen | 2005 | 457 | 38.47 | 1:18.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.05 | |||||||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 438 | 38.57 | 1:19.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.90 | |||||||||
19 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 436 | 38.77 | 1:19.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.31 | |||||||||
20 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 432 | 39.28 | 1:20.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.98 | |||||||||
21 | Luna Christensen | 2005 | 427 | 39.49 | 1:20.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.86 | |||||||||
22 | Elida Thornsen | 2005 | 423 | 39.41 | 1:20.79 | |||||
SVØM Korsør | 1:23.73 | |||||||||
22 | Josefine Staudt | 2005 | 423 | 39.11 | 1:20.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
24 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 422 | 40.06 | 1:20.83 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:24.86 | |||||||||
25 | Caroline Villum Færch | 2005 | 421 | 39.52 | 1:20.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
26 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 420 | 40.15 | 1:20.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
27 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 420 | 40.18 | 1:20.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
28 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 410 | 39.18 | 1:21.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.74 | |||||||||
29 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 408 | 40.27 | 1:21.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.36 | |||||||||
30 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 406 | 39.29 | 1:21.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
31 | Isabella Larsen | 2005 | 406 | 40.58 | 1:21.93 | |||||
JGI Svømning | 1:24.22 | |||||||||
32 | Caroline Koch | 2005 | 400 | 40.38 | 1:22.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.30 | |||||||||
33 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 397 | 40.56 | 1:22.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.08 | |||||||||
34 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 397 | 41.33 | 1:22.52 | |||||
SVØM Korsør | 1:29.12 | |||||||||
35 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 395 | 41.04 | 1:22.67 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
36 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 393 | 40.32 | 1:22.81 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.64 | |||||||||
37 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 386 | 40.58 | 1:23.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.83 | |||||||||
38 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 384 | 40.76 | 1:23.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
39 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 381 | 40.77 | 1:23.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.89 | |||||||||
40 | Silja Brage | 2005 | 377 | 41.16 | 1:23.91 | |||||
JGI Svømning | 1:27.08 | |||||||||
41 | Annika Britt Larsen | 2005 | 374 | 40.79 | 1:24.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.62 | |||||||||
42 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 370 | 40.71 | 1:24.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
43 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 368 | 42.50 | 1:24.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
44 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 356 | 41.79 | 1:25.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.32 | |||||||||
45 | Clara Secher Termansen | 2005 | 356 | 43.03 | 1:25.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
46 | Ida Marie Platzer | 2005 | 353 | 44.30 | 1:25.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.88 | |||||||||
47 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 349 | 42.58 | 1:26.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
48 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 321 | 43.32 | 1:28.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
49 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 317 | 42.40 | 1:28.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.73 | |||||||||
- | Antoinette Zafra | 2005 | DSQ | SW6.5 ej fortsat be | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.39 | |||||||||
- | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | DSQ | sw6.4 fuldt neddyk a | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:16.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:13 |