Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 617 | 31.55 | 1:03.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.84 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 596 | 31.51 | 1:04.65 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.19 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 584 | 32.10 | 1:05.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.13 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 583 | 32.32 | 1:05.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 582 | 32.33 | 1:05.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.20 | |||||||||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | 564 | 32.34 | 1:05.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.98 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 552 | 32.40 | 1:06.34 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.33 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 545 | 32.69 | 1:06.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
9 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 523 | 32.92 | 1:07.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.84 | |||||||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 518 | 33.15 | 1:07.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.18 | |||||||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | 515 | 32.89 | 1:07.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.51 | |||||||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | 506 | 33.64 | 1:08.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.63 | |||||||||
13 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 500 | 34.03 | 1:08.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.29 | |||||||||
14 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 500 | 33.38 | 1:08.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
15 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 497 | 33.52 | 1:08.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.69 | |||||||||
16 | Tobias Davidsen | 2003 | 494 | 33.71 | 1:08.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.71 | |||||||||
17 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 484 | 33.88 | 1:09.28 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
18 | Marcus Hiort | 2003 | 476 | 34.43 | 1:09.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
19 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 475 | 34.34 | 1:09.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
20 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 469 | 33.58 | 1:10.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
21 | Elias Rought | 2003 | 464 | 34.66 | 1:10.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
22 | Marco Knudsen | 2003 | 456 | 34.68 | 1:10.70 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
23 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 442 | 34.69 | 1:11.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.22 | |||||||||
24 | Valentin Wahl | 2003 | 441 | 35.11 | 1:11.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.52 | |||||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 438 | 35.26 | 1:11.63 | |||||
Næstved IF | 1:15.97 | |||||||||
26 | Silas Lykke | 2003 | 435 | 34.99 | 1:11.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
27 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 435 | 34.70 | 1:11.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
28 | Villads Kruse | 2003 | 421 | 35.22 | 1:12.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
29 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 419 | 34.90 | 1:12.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
30 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 419 | 35.62 | 1:12.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
31 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 412 | 36.05 | 1:13.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.02 | |||||||||
32 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 410 | 34.59 | 1:13.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.25 | |||||||||
33 | Christian Boutrup | 2003 | 406 | 36.32 | 1:13.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.69 | |||||||||
34 | Alexander Tullberg | 2003 | 404 | 36.31 | 1:13.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.45 | |||||||||
35 | Benjamin Bodal | 2003 | 401 | 36.36 | 1:13.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.30 | |||||||||
36 | Noah Bred | 2003 | 393 | 36.69 | 1:14.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.19 | |||||||||
37 | Harald Franck | 2003 | 388 | 36.90 | 1:14.60 | |||||
Næstved IF | 1:13.19 | |||||||||
38 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 384 | 35.36 | 1:14.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.09 | |||||||||
39 | Bror Textor-Broch | 2003 | 356 | 38.34 | 1:16.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
40 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 336 | 38.63 | 1:18.25 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:20.95 | |||||||||
41 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 332 | 37.88 | 1:18.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.35 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 587 | 31.46 | 1:04.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.32 | |||||||||
2 | Emil Søby | 2004 | 510 | 33.11 | 1:08.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.08 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 492 | 33.38 | 1:08.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.03 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 471 | 34.15 | 1:09.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.99 | |||||||||
5 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 464 | 34.22 | 1:10.25 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.76 | |||||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 445 | 34.67 | 1:11.25 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
7 | Mathias Christensen | 2004 | 439 | 35.17 | 1:11.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.78 | |||||||||
8 | Eigil Sigfusson | 2004 | 415 | 35.92 | 1:12.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 411 | 35.74 | 1:13.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.37 | |||||||||
10 | Tobias Gammelvind | 2004 | 409 | 35.50 | 1:13.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.13 | |||||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 403 | 35.81 | 1:13.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.07 | |||||||||
12 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 400 | 35.56 | 1:13.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.80 | |||||||||
13 | Jeppe Kjær | 2004 | 398 | 36.35 | 1:13.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.91 | |||||||||
14 | Julian Birch | 2004 | 394 | 36.62 | 1:14.18 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
15 | Nicklas Plank | 2004 | 394 | 35.85 | 1:14.20 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.40 | |||||||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 390 | 36.34 | 1:14.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.66 | |||||||||
17 | Mikkel Roed | 2004 | 388 | 37.01 | 1:14.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.17 | |||||||||
18 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 374 | 35.99 | 1:15.53 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Troels Fode | 2004 | 365 | 37.36 | 1:16.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.16 | |||||||||
20 | Silas Waterval | 2004 | 357 | 37.50 | 1:16.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.07 | |||||||||
21 | Oscar Isberg | 2004 | 356 | 38.15 | 1:16.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.46 | |||||||||
22 | Casper Madsen | 2004 | 351 | 37.93 | 1:17.09 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 351 | 38.22 | 1:17.14 | |||||
JGI Svømning | 1:22.62 | |||||||||
24 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 350 | 37.50 | 1:17.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.16 | |||||||||
25 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 348 | 38.32 | 1:17.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
26 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 346 | 38.27 | 1:17.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.69 | |||||||||
27 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 345 | 36.52 | 1:17.52 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
28 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 343 | 37.16 | 1:17.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.85 | |||||||||
29 | Mathias Lindgaard | 2004 | 343 | 38.14 | 1:17.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.60 | |||||||||
30 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 339 | 38.18 | 1:17.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.83 | |||||||||
31 | Oscar Kroos | 2004 | 332 | 38.95 | 1:18.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.99 | |||||||||
32 | Matias Munkholm | 2004 | 320 | 38.89 | 1:19.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.16 | |||||||||
33 | Oliver Sperling | 2004 | 317 | 38.36 | 1:19.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
34 | Silas Fessel | 2004 | 316 | 38.36 | 1:19.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
35 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 312 | 39.28 | 1:20.17 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.33 | |||||||||
36 | Anton Skov Grell | 2004 | 304 | 39.93 | 1:20.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
37 | Oliver Schultz | 2004 | 294 | 40.21 | 1:21.79 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.40 | |||||||||
38 | Esben Rasmussen | 2004 | 292 | 40.76 | 1:22.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.25 | |||||||||
39 | Lauritz Johansen | 2004 | 282 | 39.91 | 1:22.97 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.28 | |||||||||
40 | Michael Halck | 2004 | 280 | 40.37 | 1:23.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.19 | |||||||||
41 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 274 | 39.88 | 1:23.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.30 | |||||||||
42 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 270 | 40.59 | 1:24.19 | |||||
Næstved IF | 1:26.18 | |||||||||
- | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Akut syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |