Results for DM Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
679 |
1:06.53 |
2:16.83 |
3:26.34 |
4:36.02 |
17:32.54 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
17:41.54 |
|
|
5:45.76 |
6:55.48 |
8:06.36 |
9:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.36 |
11:39.84 |
12:50.87 |
14:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.63 |
16:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
658 |
1:07.10 |
2:17.94 |
3:29.19 |
4:40.70 |
17:43.51 |
|
|
Roskilde Svømning |
17:34.08 |
|
|
5:51.88 |
7:03.64 |
8:15.36 |
9:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.73 |
11:50.48 |
13:01.90 |
14:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.75 |
16:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Krog |
2002 |
|
651 |
1:07.30 |
2:18.16 |
3:29.05 |
4:39.45 |
17:47.32 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:10.01 |
|
|
5:50.48 |
7:01.87 |
8:13.07 |
9:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10:36.31 |
11:48.12 |
13:00.03 |
14:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.63 |
16:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
641 |
1:07.04 |
2:17.96 |
3:29.00 |
4:40.30 |
17:52.91 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
17:30.51 |
|
|
5:51.72 |
7:03.47 |
8:15.33 |
9:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.85 |
11:50.64 |
13:02.56 |
14:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15:28.16 |
16:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
603 |
1:08.32 |
2:19.93 |
3:32.34 |
4:45.29 |
18:15.06 |
|
|
H2Odense |
18:24.42 |
|
|
5:58.55 |
7:11.83 |
8:25.24 |
9:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.31 |
12:06.09 |
13:19.89 |
14:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.24 |
17:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
601 |
1:07.71 |
2:19.98 |
3:33.98 |
4:47.88 |
18:16.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:56.72 |
|
|
6:01.89 |
7:14.36 |
8:28.07 |
9:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.58 |
12:10.92 |
13:24.81 |
14:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.60 |
17:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Stampe |
2002 |
|
601 |
1:08.87 |
2:22.46 |
3:36.36 |
4:50.61 |
18:16.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
18:27.46 |
|
|
6:05.42 |
7:19.07 |
8:33.58 |
9:47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.25 |
12:15.07 |
13:28.76 |
14:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
15:54.72 |
17:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
570 |
1:08.19 |
2:21.31 |
3:34.90 |
4:48.44 |
18:36.11 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:12.67 |
|
|
6:02.14 |
7:15.84 |
8:30.23 |
9:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.43 |
12:15.12 |
13:30.47 |
14:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.81 |
17:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
568 |
1:08.11 |
2:21.46 |
3:35.83 |
4:50.06 |
18:37.15 |
|
|
DeltaSwim |
18:31.10 |
|
|
6:04.64 |
7:18.63 |
8:33.26 |
9:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.53 |
12:19.20 |
13:34.41 |
14:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.04 |
17:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gry Floor |
2000 |
|
559 |
1:11.26 |
2:27.18 |
3:42.77 |
4:58.18 |
18:43.20 |
|
|
H2Odense |
18:45.58 |
|
|
6:13.64 |
7:28.73 |
8:43.80 |
9:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.13 |
12:29.66 |
13:44.83 |
15:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.72 |
17:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
535 |
1:11.35 |
2:28.05 |
3:45.03 |
5:01.89 |
18:59.82 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
19:02.54 |
|
|
6:18.52 |
7:34.27 |
8:50.14 |
10:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.22 |
12:38.28 |
13:54.25 |
15:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.88 |
17:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
516 |
1:10.75 |
2:27.33 |
3:44.00 |
5:00.01 |
19:13.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
18:46.96 |
|
|
6:16.30 |
7:32.92 |
8:49.46 |
10:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.75 |
12:43.30 |
14:01.45 |
15:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
16:38.55 |
17:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
513 |
1:13.04 |
2:29.65 |
3:47.10 |
5:04.34 |
19:15.53 |
|
|
Roskilde Svømning |
19:24.80 |
|
|
6:22.13 |
7:39.51 |
8:56.91 |
10:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
11:32.23 |
12:50.01 |
14:07.63 |
15:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.46 |
18:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
509 |
1:08.80 |
2:23.94 |
3:39.94 |
4:56.94 |
19:18.56 |
|
|
Køge Svømmeklub |
18:28.03 |
|
|
6:14.74 |
7:32.92 |
8:51.34 |
10:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.82 |
12:45.09 |
14:04.18 |
15:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.69 |
18:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
488 |
1:11.52 |
2:28.40 |
3:46.03 |
5:04.03 |
19:35.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
18:51.11 |
|
|
6:22.85 |
7:41.72 |
9:00.31 |
10:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.95 |
12:58.47 |
14:18.31 |
15:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.72 |
18:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
486 |
1:13.55 |
2:31.28 |
3:49.50 |
5:07.81 |
19:36.49 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
18:59.00 |
|
|
6:26.19 |
7:45.10 |
9:04.14 |
10:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.15 |
13:02.46 |
14:21.58 |
15:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.66 |
18:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|