Resultater for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Herrer A | 1999 | 70 | 691 | 7:53.36 | |||||
Sigma Swim | 7:46.81 | |||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 57.48 | 1:58.11 | 1:58.11 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 58.64 | 2:01.51 | 3:59.62 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 58.47 | 2:00.96 | 6:00.58 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 55.64 | 1:52.78 | 7:53.36 | ||||||
2 | Esv Awesome | 2001 | 60 | 688 | 7:54.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 7:57.00 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 56.95 | 1:55.69 | 1:55.69 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 57.20 | 1:59.21 | 3:54.90 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 56.82 | 1:58.17 | 5:53.07 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 57.94 | 2:01.04 | 7:54.11 | ||||||
3 | Kvik Herrer | 1999 | 52 | 679 | 7:55.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:34.01 | |||||||||
Lukas Storm | 1999 | 57.31 | 1:58.52 | 1:58.52 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 56.89 | 1:58.67 | 3:57.19 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 57.76 | 2:00.98 | 5:58.17 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 55.87 | 1:57.81 | 7:55.98 | ||||||
4 | Esbjerg Gutter | 1999 | 45 | 678 | 7:56.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 7:48.69 | |||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 57.54 | 1:59.40 | 1:59.40 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 55.03 | 1:56.48 | 3:55.88 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 57.40 | 1:59.16 | 5:55.04 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 57.95 | 2:01.28 | 7:56.32 | ||||||
5 | Triton Herre 1 | 1999 | 40 | 655 | 8:01.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:12.35 | |||||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:00.29 | 2:03.84 | 2:03.84 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 56.83 | 1:56.92 | 4:00.76 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 57.46 | 2:00.08 | 6:00.84 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 57.65 | 2:00.92 | 8:01.76 | ||||||
6 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 38 | 651 | 8:02.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 8:09.60 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 58.95 | 2:03.67 | 2:03.67 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 57.90 | 2:01.35 | 4:05.02 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 58.82 | 2:01.38 | 6:06.40 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 54.63 | 1:56.36 | 8:02.76 | ||||||
7 | Aarhus Swim Herrer | 1999 | 36 | 634 | 8:07.10 | |||||
Aarhus Swim | 8:12.41 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 58.70 | 1:58.39 | 1:58.39 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 59.85 | 2:05.10 | 4:03.49 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 59.56 | 2:03.80 | 6:07.29 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 58.57 | 1:59.81 | 8:07.10 | ||||||
8 | Stv Drenge 1 | 1999 | 34 | 634 | 8:07.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 8:07.20 | |||||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 59.80 | 2:05.63 | 2:05.63 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 56.73 | 1:58.98 | 4:04.61 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 58.87 | 2:03.53 | 6:08.14 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 57.23 | 1:59.07 | 8:07.21 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer | 2000 | 32 | 631 | 8:07.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:10.30 | |||||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:00.48 | 2:03.75 | 2:03.75 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 57.80 | 2:00.13 | 4:03.88 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 59.51 | 2:04.92 | 6:08.80 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 57.69 | 1:59.18 | 8:07.98 | ||||||
10 | Holbæk Drenge | 1999 | 30 | 624 | 8:09.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 8:00.45 | |||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 56.93 | 2:01.74 | 2:01.74 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 57.53 | 2:01.06 | 4:02.80 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 59.42 | 2:06.03 | 6:08.83 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 55.39 | 2:00.94 | 8:09.77 | ||||||
11 | Agf Drenge 1 | 1999 | 28 | 624 | 8:09.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:02.25 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 56.98 | 1:58.20 | 1:58.20 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 57.72 | 2:01.14 | 3:59.34 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 57.43 | 2:00.70 | 6:00.04 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 59.02 | 2:09.76 | 8:09.80 | ||||||
12 | Gsc Drenge | 2000 | 26 | 620 | 8:10.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:17.50 | |||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 56.48 | 1:57.64 | 1:57.64 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 56.54 | 2:03.14 | 4:00.78 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 57.37 | 2:06.77 | 6:07.55 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 59.32 | 2:03.18 | 8:10.73 | ||||||
13 | Lyngby Drenge | 1999 | 24 | 606 | 8:14.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 8:11.13 | |||||||||
William Textor Broch | 2001 | 57.88 | 1:58.82 | 1:58.82 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 56.23 | 1:57.13 | 3:55.95 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 1:00.47 | 2:08.02 | 6:03.97 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 59.88 | 2:10.43 | 8:14.40 | ||||||
14 | H2Odense Junior Boys | 2000 | 22 | 605 | 8:14.61 | |||||
H2Odense | 8:20.13 | |||||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 59.85 | 2:03.40 | 2:03.40 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 58.52 | 2:01.43 | 4:04.83 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:00.67 | 2:06.17 | 6:11.00 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 59.15 | 2:03.61 | 8:14.61 | ||||||
15 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 20 | 604 | 8:15.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 8:04.00 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 58.79 | 2:04.72 | 2:04.72 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:00.69 | 2:05.60 | 4:10.32 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 1:00.41 | 2:06.25 | 6:16.57 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 55.23 | 1:58.44 | 8:15.01 | ||||||
16 | Køge Herrer | 1999 | 18 | 582 | 8:21.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 8:18.00 | |||||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 59.03 | 2:03.59 | 2:03.59 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 59.33 | 2:04.29 | 4:07.88 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:00.18 | 2:06.80 | 6:14.68 | ||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 1:00.06 | 2:06.53 | 8:21.21 | ||||||
17 | Aalborg Herrer 1 | 1999 | 16 | 576 | 8:23.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 8:22.10 | |||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 58.85 | 2:03.46 | 2:03.46 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:00.51 | 2:06.08 | 4:09.54 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:01.93 | 2:06.59 | 6:16.13 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:01.25 | 2:06.88 | 8:23.01 | ||||||
18 | Horsens Drenge 2 | 2000 | 14 | 560 | 8:27.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 8:44.22 | |||||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:00.31 | 2:04.88 | 2:04.88 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:00.93 | 2:05.75 | 4:10.63 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:01.55 | 2:07.90 | 6:18.53 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:00.35 | 2:09.04 | 8:27.57 | ||||||
19 | Herlev Drenge | 1999 | 12 | 546 | 8:31.82 | |||||
Herlev Svømning | 8:28.79 | |||||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 59.73 | 2:08.20 | 2:08.20 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 1:04.21 | 2:14.82 | 4:23.02 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:02.31 | 2:09.96 | 6:32.98 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 56.50 | 1:58.84 | 8:31.82 | ||||||
20 | Sønderborg Sks | 2000 | 10 | 544 | 8:32.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 8:36.50 | |||||||||
André Iversen | 2001 | 1:04.38 | 2:11.79 | 2:11.79 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 59.60 | 2:04.98 | 4:16.77 | ||||||
Peter Hymøller | 2001 | 1:03.41 | 2:11.37 | 6:28.14 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 59.68 | 2:04.47 | 8:32.61 | ||||||
21 | Sigma Herrer B | 1999 | 8 | 526 | 8:38.41 | |||||
Sigma Swim | 8:20.33 | |||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 58.88 | 2:03.25 | 2:03.25 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:00.71 | 2:04.40 | 4:07.65 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 1:02.22 | 2:09.95 | 6:17.60 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 1:07.73 | 2:20.81 | 8:38.41 | ||||||
22 | Stv Drenge 2 | 1999 | 6 | 501 | 8:46.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 8:49.24 | |||||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 1:04.73 | 2:10.32 | 2:10.32 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 1:01.71 | 2:09.10 | 4:19.42 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 1:04.01 | 2:12.13 | 6:31.55 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 1:04.76 | 2:15.14 | 8:46.69 | ||||||
23 | Esv Drenge | 2001 | 4 | 488 | 8:51.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 8:30.00 | |||||||||
Magnus Funder | 2001 | 1:02.89 | 2:08.26 | 2:08.26 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:01.43 | 2:11.90 | 4:20.16 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 1:03.87 | 2:14.12 | 6:34.28 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 1:06.66 | 2:17.28 | 8:51.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |