Resultater for Dronning Dorothea Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Flø | 2001 | 594 | 35.44 | 1:14.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 516 | 36.81 | 1:17.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
3 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 442 | 38.41 | 1:21.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 394 | 39.83 | 1:25.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.16 | |||||||||
5 | Mille C. Berg | 2001 | 390 | 40.60 | 1:25.29 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
6 | Helene Levring | 2001 | 324 | 42.94 | 1:30.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.95 | |||||||||
7 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 301 | 44.12 | 1:33.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.44 | |||||||||
8 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 224 | 48.38 | 1:42.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:48.73 | |||||||||
9 | Julie Madsen | 2002 | 185 | 50.72 | 1:49.39 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:47.79 | |||||||||
- | Caroline Beck | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.09 | |||||||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 557 | 36.69 | 1:15.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 525 | 37.10 | 1:17.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.88 | |||||||||
3 | Cecilie Batz | 2003 | 522 | 36.84 | 1:17.43 | |||||
Kolding SK | 1:17.46 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 468 | 38.19 | 1:20.30 | |||||
Kolding SK | 1:18.79 | |||||||||
5 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 364 | 41.03 | 1:27.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.84 | |||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 356 | 40.30 | 1:27.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.74 | |||||||||
7 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 335 | 42.49 | 1:29.77 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
8 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 42.81 | 1:30.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.86 | |||||||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | 318 | 44.85 | 1:31.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
10 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 298 | 44.87 | 1:33.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.86 | |||||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 293 | 45.11 | 1:33.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:46.66 | |||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 291 | 44.20 | 1:34.07 | |||||
Frem Odense | 1:35.69 | |||||||||
13 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 272 | 46.74 | 1:36.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:47.12 | |||||||||
14 | Belma Cehobasic | 2003 | 267 | 45.52 | 1:36.84 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:38.59 | |||||||||
15 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 263 | 45.62 | 1:37.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.35 | |||||||||
16 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 259 | 46.97 | 1:37.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.45 | |||||||||
17 | Selma Skipper | 2004 | 258 | 46.36 | 1:37.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.70 | |||||||||
18 | Gertrud Skov | 2003 | 248 | 46.65 | 1:39.15 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.16 | |||||||||
19 | Luna Møller | 2004 | 236 | 47.10 | 1:40.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:43.73 | |||||||||
20 | Iben Mønsted | 2003 | 228 | 47.44 | 1:42.03 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:46.28 | |||||||||
21 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 224 | 46.25 | 1:42.65 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.44 | |||||||||
22 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 216 | 50.83 | 1:43.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.08 | |||||||||
23 | Ditte Hansen | 2003 | 152 | 57.04 | 1:56.65 | |||||
DeltaSwim | 1:55.82 | |||||||||
24 | Nathalie Sturm | 2004 | 120 | 1:00.08 | 2:06.18 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.93 | |||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:51.91 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.93 | |||||||||
- | Sille Mortensen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.17 | |||||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:44.01 | |||||||||
- | Ida Kjærdgaard | 2003 | DSQ | 2 flyben v25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
- | Louise Ovesen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | 298 | 44.23 | 1:33.28 | |||||
Kolding SK | 1:39.84 | |||||||||
2 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 250 | 46.16 | 1:38.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.59 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 250 | 46.82 | 1:38.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.49 | |||||||||
4 | Nikoline Kaae | 2005 | 247 | 47.88 | 1:39.32 | |||||
Frem Odense | 1:38.40 | |||||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | 239 | 47.30 | 1:40.46 | |||||
Frem Odense | 1:37.82 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 224 | 49.07 | 1:42.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.65 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 221 | 47.34 | 1:43.04 | |||||
Frem Odense | 1:40.82 | |||||||||
8 | Ida Damsbo | 2006 | 221 | 49.69 | 1:43.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.30 | |||||||||
9 | Sophia Jochumsen | 2006 | 213 | 49.93 | 1:44.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.47 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 209 | 49.91 | 1:45.06 | |||||
DeltaSwim | 1:53.79 | |||||||||
11 | Nora Gombos | 2006 | 200 | 50.15 | 1:46.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.19 | |||||||||
12 | Frida Høj Foldager | 2006 | 199 | 1:46.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.73 | |||||||||
13 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 190 | 51.49 | 1:48.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:52.03 | |||||||||
14 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 189 | 53.06 | 1:48.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.84 | |||||||||
15 | Alberte Faurby | 2005 | 181 | 53.37 | 1:50.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:58.93 | |||||||||
16 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 86 | 1:09.85 | 2:21.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.38 | |||||||||
- | Silje Anna Raaberg | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.32 | |||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:54.21 | |||||||||
- | Sophie Kronborg | 2005 | DSQ | asynk ben eft 75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.35 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 251 | 47.32 | 1:38.73 | |||||
Kolding SK | 1:38.50 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 223 | 48.88 | 1:42.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.20 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 182 | 52.67 | 1:49.92 | |||||
Kolding SK | 1:49.63 | |||||||||
4 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 141 | 57.08 | 1:59.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.54 | |||||||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 129 | 58.13 | 2:03.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.69 | |||||||||
6 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 128 | 58.19 | 2:03.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:07.56 | |||||||||
7 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 107 | 1:01.17 | 2:10.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 86 | 1:11.33 | 2:20.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.22 | |||||||||
9 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 84 | 1:07.06 | 2:21.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lea Neermann | 2008 | 77 | 1:10.20 | 2:26.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:32.11 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 76 | 1:12.48 | 2:26.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 72 | 1:15.75 | 2:29.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:45.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |