Resultat för Jöns Svanberg 50m
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 50m | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 20:23 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.26 | 1:15.19 | |||||
2 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.16 | 1:17.30 | |||||
3 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 37.81 | 1:17.43 | |||||
4 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 37.81 | 1:18.92 | |||||
5 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 39.34 | 1:20.11 | |||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.86 | 1:21.23 | |||||
7 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.02 | 1:22.57 | |||||
8 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.73 | 1:23.24 | |||||
9 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.13 | 1:24.32 | |||||
10 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.63 | 1:24.65 | |||||
11 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.79 | 1:25.11 | |||||
12 | Hanna Blomqvist | 2005 | Ålands Simförening | 40.47 | 1:25.53 | |||||
13 | Maja Brattberg | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.54 | 1:25.65 | |||||
14 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 41.50 | 1:26.76 | |||||
15 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.59 | 1:26.89 | |||||
16 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.68 | 1:26.91 | |||||
17 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:26.95 | |||||
18 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.24 | 1:27.19 | |||||
19 | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | 43.45 | 1:27.73 | |||||
20 | Sofia Högdin | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.66 | 1:28.01 | |||||
21 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.22 | 1:28.58 | |||||
22 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.26 | 1:28.90 | |||||
23 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.82 | 1:31.04 | |||||
24 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 43.66 | 1:31.15 | |||||
25 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 45.90 | 1:31.85 | |||||
26 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.31 | 1:32.19 | |||||
27 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 46.49 | 1:34.26 | |||||
28 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.63 | 1:35.58 | |||||
29 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.72 | 1:35.83 | |||||
30 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.90 | 1:36.50 | |||||
31 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 47.18 | 1:37.28 | |||||
32 | Amanda Berlin | 2004 | Sigtuna Simklubb | 46.34 | 1:37.50 | |||||
33 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.58 | 1:37.68 | |||||
34 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 46.08 | 1:37.84 | |||||
35 | Céline Flöjt | 2005 | Ålands Simförening | 47.09 | 1:39.61 | |||||
36 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 48.10 | 1:39.86 | |||||
37 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.69 | 1:40.10 | |||||
38 | Felicia Bergman | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.15 | 1:41.75 | |||||
39 | Emelie Öster | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.55 | 1:44.26 | |||||
40 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.57 | 1:45.99 | |||||
41 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.03 | 1:46.21 | |||||
42 | Josefin Bohman | 2004 | Sigtuna Simklubb | 49.38 | 1:46.36 | |||||
43 | Alice Törnkvist | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.02 | 1:48.66 | |||||
44 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.88 | 1:57.09 | |||||
- | Tove Björnsson | 2004 | Sigtuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Weuro | 2002 | Ålands Simförening | 35.47 | 1:12.64 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.28 | 1:13.99 | |||||
3 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.99 | 1:15.08 | |||||
4 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.17 | 1:15.33 | |||||
5 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.68 | 1:15.42 | |||||
6 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 36.60 | 1:15.79 | |||||
7 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.83 | 1:15.80 | |||||
8 | Clara Florén | 2002 | Gävle Simsällskap | 36.41 | 1:16.15 | |||||
9 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.14 | 1:16.32 | |||||
10 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 37.14 | 1:16.70 | |||||
11 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.55 | 1:17.65 | |||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 38.08 | 1:17.67 | |||||
13 | Lovisa Königsson | 2002 | Simklubben Ena | 37.99 | 1:17.93 | |||||
14 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.89 | 1:18.37 | |||||
15 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.18 | 1:18.73 | |||||
16 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.83 | 1:19.06 | |||||
17 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.28 | 1:19.34 | |||||
18 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 38.67 | 1:20.18 | |||||
19 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.28 | 1:20.71 | |||||
20 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.85 | 1:21.63 | |||||
21 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.53 | 1:21.87 | |||||
22 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.81 | 1:22.04 | |||||
23 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.97 | 1:22.84 | |||||
24 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 40.63 | 1:22.99 | |||||
25 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.38 | 1:23.48 | |||||
26 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.64 | 1:23.73 | |||||
27 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 39.65 | 1:23.85 | |||||
28 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.20 | 1:23.87 | |||||
29 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.00 | 1:24.33 | |||||
30 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.03 | 1:26.38 | |||||
31 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.04 | 1:27.45 | |||||
32 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.05 | 1:28.33 | |||||
33 | Alva Olsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.22 | 1:28.37 | |||||
34 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.51 | 1:28.87 | |||||
35 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.94 | 1:30.25 | |||||
36 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.47 | 1:30.91 | |||||
37 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.56 | 1:31.13 | |||||
38 | Kolbrún Jónsdóttir | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.85 | 1:35.27 | |||||
39 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 47.54 | 1:37.50 | |||||
40 | Clara Peuckert | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.90 | 1:39.00 | |||||
41 | Melina Brotzen | 2003 | Sigtuna Simklubb | 48.96 | 1:39.59 | |||||
42 | Wilma Sjöberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.99 | 1:43.48 | |||||
- | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 2014 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.27 | 1:10.74 | |||||
2 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.29 | 1:10.91 | |||||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.62 | 1:11.49 | |||||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.37 | 1:11.55 | |||||
5 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.61 | 1:12.17 | |||||
6 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.43 | 1:12.48 | |||||
7 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.68 | 1:13.90 | |||||
8 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.52 | 1:14.10 | |||||
9 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 37.09 | 1:15.20 | |||||
10 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 36.33 | 1:15.31 | |||||
11 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.65 | 1:15.73 | |||||
12 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.42 | 1:16.71 | |||||
13 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.49 | 1:16.96 | |||||
14 | Clara Lönnberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.33 | 1:17.03 | |||||
15 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.76 | 1:17.21 | |||||
16 | Walda Jonsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.82 | 1:18.21 | |||||
17 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.17 | 1:19.10 | |||||
18 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 38.37 | 1:19.23 | |||||
19 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.08 | 1:21.90 | |||||
20 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.33 | 1:22.35 | |||||
21 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 42.31 | 1:29.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.11 | Utskriftsdatum | 20 maj 2017 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 20:23 |