2018-09-22   13:44:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  13:42   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre 
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Kirstine Knudsen  1997  Vildbjerg Svømmeklub            2:51.96   
Jasmin Koefod Jacobsen  1998  West Swim Esbjerg            3:03.79   
Katrine Larsen  1997  West Swim Esbjerg            3:19.59   
Anne V Mikkelsen  1997  Struer Svømmeklub            3:20.96   
Emma Sørensen  1997  Herning Svømmeklub            3:21.20   
Kathrine Kristiansen  1997  O.S.L.F.            3:22.19   
Camilla Clausen  1997  O.S.L.F.            3:23.40   
Sofie Burgaard  1997  Odense Svømme Klub            3:25.48   
Sofie Emilie B. Andersen  1997  Silkeborg Svømmeklub            3:26.02   
10  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            3:26.54   
11  Ditte V. Hansen  1997  Silkeborg Svømmeklub            3:31.80   
12  Emilie Kallager  1997  Frem Odense            3:34.83   
13  Marie Eske  1999  Randers GF Neptun            3:49.98   
14  Trine Guldberg  1999  Herning Svømmeklub            3:59.78   
15  Alberte Levin Pedersen  1999  Silkeborg Svømmeklub            4:41.12   
Sofie Marie Kølbæk  1998  Herning Svømmeklub            DNS   
Celia Erikstad  1999  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  afslutter på maven 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Møller Jeppesen  1995  Odense Svømme Klub            2:41.10   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            2:44.65   
Johanne Kjær Tolstrup  1995  O.S.L.F.            2:45.15   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            2:45.71   
Michelle Icka Christensen  1995  Dragør Svømmeklub            2:47.95   
Simone Friis Hansen  1995  Herning Svømmeklub            2:48.72   
Cecilie Christiansen  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:50.38   
Laura Bornhøft  1995  Horsens Svømmeklub            2:50.49   
Diana Madsen  1996  West Swim Esbjerg            2:52.31   
10  Mette Grauballe  1995  Swim Team Esbjerg            2:53.29   
11  Katrine Drest Jørgensen  1995  O.S.L.F.            2:58.34   
12  Line H. Vestergaard  1996  Silkeborg Svømmeklub            2:58.70   
13  Stine Brask Jensen  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:01.30   
14  Katrine M. Johannsen  1996  Silkeborg Svømmeklub            3:01.74   
15  Line Helbo  1996  Horsens Svømmeklub            3:01.97   
16  Sisse Sørensen  1996  Herning Svømmeklub            3:02.32   
17  Mia Egholm Andersen  1996  West Swim Esbjerg            3:02.53   
18  Laura Westergaard  1995  Horsens Svømmeklub            3:02.61   
19  Simone Schmidt  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:04.70   
20  Nanna Kristensen  1996  West Swim Esbjerg            3:07.39   
21  Sofie Gøttler  1995  Silkeborg Svømmeklub            3:07.67   
22  Maria Madsen  1995  Dragør Svømmeklub            3:08.53   
23  Nanna Fallesen  1995  Herning Svømmeklub            3:12.96   
24  Anne Cathrine Thomsen  1996  Struer Svømmeklub            3:13.01   
25  Mette Brendstrup Petersen  1996  Bov IF            3:14.54   
26  Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            3:14.57   
27  Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            3:16.21   
28  Anna Wermuth  1996  Frem Odense            3:17.58   
29  Sille Brolykke Bjerrum  1996  Svømmeklubben Grindsted            3:21.81   
30  Anne Ølund  1996  Odder IGF            3:23.92   
31  Maria Kold Ehlers  1996  Rønne Svømme Klub            3:25.68   
32  Emma Hiltmar  1996  Herning Svømmeklub            3:28.09   
33  Sofie Grønlund  1995  Svømmeklubben Grindsted            3:37.71   
34  Maj Brohus  1996  Horsens Svømmeklub            3:43.84   
Line Fritsdal Refer  1995  O.S.L.F.            DSQ  2 armt. pm 150 m 
Marlene Eklund Kjær  1996  Svømmeklubben Grindsted            DSQ  svømning på maven. 
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Hedegaard  1993  West Swim Esbjerg            2:37.69   
Line Gregersen  1994  O.S.L.F.            2:38.24   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:45.78   
Isabella Kjeldsen  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:49.55   
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub            2:50.75   
Nicole Møller  1993  Swim Team Esbjerg            2:51.11   
Pernille Strømbeck  1994  Svømmeklubben Opnør            2:52.00   
Mette Rasmussen  1994  Svømmeklubben Grindsted            2:53.92   
Runa Dalby  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:57.08   
10  Iben Rohde  1994  Herning Svømmeklub            2:57.88   
11  Nanna N. Nielsen  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:59.61   
12  Julie Green  1994  Svømmeklubben Opnør            3:00.71   
13  Louise Ring Hansen  1994  Randers GF Neptun            3:10.70   
14  Daisy Lannie  1994  Odder IGF            3:14.36   
15  Emilie Forsberg  1993  Horsens Svømmeklub            3:16.33   
Michelle Lesler  1994  Herning Svømmeklub            DNS   
Amalie Sørensen  1994  Odder IGF            DNS   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
12 år og yngre: Rikke Svejgård Nielsen (1997) 2:45.59 2008-08-30 
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:22.14 2008-08-30 
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Holm Sørensen  1992  Swim Team Esbjerg            2:33.47   
Henriette Ahrenkiel  1991  Svømmeklubben Opnør            2:42.89   
Laura Jacobsen Barlo  1992  Swim Team Esbjerg            2:47.78   
Line Petersen  1991  Odder IGF            2:52.74   
Julie Pedersen  1992  Horsens Svømmeklub            2:59.78   
Camilla Rasmussen  1991  Svømmeklubben Grindsted            3:02.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark