Tulokset Silkeborg Swim Cup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Swim Cup 2009 |
|
Udskriftsdato |
23 august 2009 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:58 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
West Swim Esbjerg |
|
35.16 |
1:13.80 |
1:53.54 |
|
2:32.36 |
0-12 Aldersgruppe Rekord |
2 |
Anne-Kirstine Knudsen |
1997 |
Vildbjerg Svømmeklub |
|
36.35 |
1:15.40 |
1:55.89 |
|
2:35.26 |
0-12 Aldersgruppe Rekord |
3 |
Anne V Mikkelsen |
1997 |
Struer Svømmeklub |
|
36.93 |
1:18.24 |
2:01.67 |
|
2:42.86 |
|
4 |
Cecilia Hansen |
1997 |
Herning Svømmeklub |
|
37.24 |
1:19.58 |
2:02.82 |
|
2:44.08 |
|
5 |
Sofie Burgaard |
1997 |
Odense Svømme Klub |
|
39.55 |
1:22.53 |
2:07.12 |
|
2:48.93 |
|
6 |
Lea Moesgaard |
1998 |
Herning Svømmeklub |
|
39.69 |
1:25.24 |
2:08.79 |
|
2:49.64 |
|
7 |
Ida Schwertfeger |
1997 |
O.S.L.F. |
|
39.23 |
1:23.95 |
2:10.00 |
|
2:51.22 |
|
8 |
Helena Midjord Vangsy |
1997 |
Rønne Svømme Klub |
|
40.68 |
1:27.43 |
2:15.38 |
|
2:58.18 |
|
9 |
Christina Gormsen |
1997 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
41.80 |
1:28.42 |
2:15.85 |
|
3:01.12 |
|
10 |
Emma Sørensen |
1997 |
Herning Svømmeklub |
|
41.89 |
1:48.60 |
2:20.04 |
|
3:05.61 |
|
11 |
Stinne Sørensen |
1999 |
Herning Svømmeklub |
|
42.61 |
1:31.80 |
2:21.43 |
|
3:07.08 |
|
12 |
Marie Eske |
1999 |
Randers GF Neptun |
|
47.09 |
1:39.20 |
2:32.07 |
|
3:20.10 |
|
13 |
Emilie Aagaard |
1997 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
45.65 |
1:39.39 |
2:32.00 |
|
3:21.59 |
|
14 |
Emma Rohde |
1997 |
Herning Svømmeklub |
|
43.08 |
1:38.37 |
2:33.92 |
|
3:27.92 |
|
15 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
46.23 |
1:44.37 |
2:45.75 |
|
3:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Jacobsen Barlo |
1992 |
Swim Team Esbjerg |
|
33.20 |
1:09.07 |
1:46.42 |
|
2:23.03 |
|
2 |
Nanna Lunding |
1991 |
Herning Svømmeklub |
|
34.49 |
1:11.22 |
1:47.84 |
|
2:23.25 |
|
3 |
Henriette Ahrenkiel |
1991 |
Svømmeklubben Opnør |
|
35.92 |
1:14.56 |
1:54.95 |
|
2:34.36 |
|
4 |
Anette Schütt |
1989 |
Bov IF |
|
34.84 |
1:14.26 |
1:56.06 |
|
2:37.28 |
|
5 |
Heidi Hollænder |
1991 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
37.17 |
1:18.47 |
2:00.99 |
|
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 |
Udskriftsdato |
23 august 2009 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:58 |
|